Zaloguj się, aby obserwować  
ziomal1234

Zjawiska paranormalne czyli czy wierzycie w duchy, UFO i inne

334 postów w tym temacie

Wiecie, wydaje się, że my, jako ludzie XXI wieku, potrzebujemy po prostu wiary w coś niesamowitego, niepoznanego, mistycznego. Ta potrzeba tkwi w nas głęboko. Przykładem może ujawnione przez samego autora oszustwo w sprawie słynnego zdjęcia Nessie w wodach Loch Ness, chodzi o fotkę dr Wilsona. A od niej przeciez wszystko się zaczęło. I co? I nic. Ci, którzy wierzą, że w Loch Ness coś mieszka - ciągle w to wierzą i już. Dla niech nie ma znaczenia, że nic nie ma w wodach jeziora. Ważna jest chyba własna wiara. I podobnie jest z duchami. Świat dzisiejszej nauki potrafi wyjaśnić wiele rzeczy, tylko że... nauka jest tak zaawansowana i specjalistyczna, że sama zamienia się w rodzaj mistycyzmu. Przeciez dopuszcza, a nawet ewokuje, istnienie innych wymiarów, niekoniecznie tak bardzo niedostępnych, jak to sie potocznie wydaje.

Inną sprawą są rozmowy o UFO, innych cywilizacjach. Po pierwsze trzeba jasno zaznaczyć, o czym dyskutujemy. O życiu pozaziemskim? Toż to obecnie, w świetle naszej wiedzy, właściwie pewnik. Ale to nie oznacza, że wszechświat wygląda jak rynek niedaleko mojego mieszkania - pełno tam istot wszelkiego autoramentu. Życie we Wszechświecie może przybierać ( i pewnie przybiera) wszelkie możliwe formy. Słynny pierwszy kontakt to nie będzie jakies mityczne spotkanie, tylko pobranie próbki gleby na jakimś obiekcie kosmicznym i stwierdzenie: "o, w mordę, tu są bakterie". Z kolei jeszcze inną sprawą jest problem zasadniczy: ktoś może mi podać uniwerslaną, ostateczną definicję istoty żywej? Życia? Bo bez tego nawet nie będziemy wiedzielii, czego szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprostszą definicją będzie raczej coś takiego... Rusza się i jest materialne.
Bo na razie tylko to można uznać za pewnik :]
Osobiście nie sprowadzałbym spotkania do czegoś tak prozaicznego jak badanie gleby...
tu nawiązujesz do naszych dziecinnych przechadzek po innych planetach,
a przecież ludzie są leniwi i prędzej doczekamy się właśnie lądowania obcej cywilizacji, niż informacji w wiadomościach, że misja badawcza nawiązała kontakt z takową.

>> Bo bez tego nawet nie będziemy wiedzielii, czego szukać

Bez przesady, raczej więcej czasu zajęłoby tworzenie definicji, niż udany kontakt... w końcu największe odkrycia ludzie dokonali przez przypadek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a gdzie coś o telekinezie, lewitacji ? Nic a nic a ja sie tym zajmuje ! No i jeszcze czasami przeprowadzam exprerymenty typu: stworze jakąś mixture i musze mieć królika doświadczalnego no więc padło na rybki :)
Nie mam żadnych osiągnieć ale rozmyślam nad zrobieniem czegoś takiego po czym wariujemy, tak jak mam na myśli rybki żeby szalały waliły sie nawzajem ogonami ale najbardziej myśle o ludziach tzn. dokładniej o insulinie.
Fajnie by było jakby rana sie goiła 5min, prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fajny film o duchach? toz to jest zalosne... nie widzialem ani jednego ducha na filmie a koncowka wybitnie swiadczy o tym iz film a raczej zdjecia polaczyla jakas znudzona osoba ktora pragnie wywolac sensacje.
druga sprawa. 11 wrzesnia? pfff bzdura. widze ze fotografia sie nie interesujecie bo ja moglbym zrobic drugie tyle zdjec z "duchami" kiedy tak naprawde to jest w wiekszosci przypadkow gra swiatla lub odpowiednie naswietlanie klatki. pffff toz to jest po prostu zalosne. jeszcze ten kacper na koncu potwierdza intencje autora.... www.zal.pl. i nic interesujacego. ewentualnie muzyka ale tez dla nie wielu osob...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heeh witam może w ufo to nie ale w jakieś duchy przyjaciółki albo Anioły Stróże to tak a najbardziej wierze w Strzygi nocne siada na klacie i dusi dopada każdego kto jest słaby ... czasami mam chwile słabości ... musi byc mocny koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2008 o 00:44, Tal441 napisał:

Samildanach>>> żal.pl ,a nie zal.pl :P

nie wiem czy zauwazyles ale nie uzywam polskich znakow:D

Sir Braveheart
Ok w cywilizacje pozaziemskie ja rowniez wierze. Nie powiem ufo bo to nie to samo. Ale Duchy? anioly> strzygi? to ostatnie to wyglada mi wrecz jak seksualne fetysze:D z tym siadaniem... eh nie wazne:D:D:D to zart oczywiscie:D ale oczywiscie w nie nie wierze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem każdy ma prawo wierzyć w co uważa i nie należy się nad tym jakoś szczególnie rozwodzić... Zawsze można znaleźć argumenty za i przeciw ... Właśnie na tym polega magia wiary że mimo iż coś nie jest pewnikiem wierzymy w to .... chociaż nie zawsze wiara może być dobra dla nas w skutkach ale to już inna historyja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 15:12, Kasken napisał:

ten filmik był przerobiony łukaszenka


Jeśli chodzi o pozostałe to tak, ale o twarze w dymie to nie jest to przeróbka, iż w każdym filmiku są te same twarze. Ale ile razy widzimy chmury, które przypominają nam coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy, a może ONI juz nas nawiedzili znaczy się USA- wszystkie te teorie spiskowe, to jest to :) przecież każdy wie, że amerykańcy mają tak rozwiniętą technologię bo zawarli pakt w strefie 51 z NIMI.
A tak poza tym ja wierze w energie, które są w nas tak zwane aury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować