Zaloguj się, aby obserwować  
ziomal1234

Zjawiska paranormalne czyli czy wierzycie w duchy, UFO i inne

334 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2008 o 12:44, boduczek napisał:

> odezwl sie madry wierzy w krasnolutki
Mam prośbę, staraj się pisać poprawnie. Bo czytając Twoje posty można się załamać... :| Chyba
wyraz ''''krasnoludki'''' ''nie jest taki trudny do napisania... :|
Co do tematu to gdybanie jest IMO bez sensu. To tak jak z pytaniem ''''co było pierwsze? Kura
czy jajko? '''' Zawsze znajdą się osoby, które wybiorą odpowiedz pierwszą, ale także takie,które
wybiorą odpowiedz drugą ;) Niby te wszystkie zdjęcia, filmy ,wielkość wszechświata i to, że
nie możemy być jedyną cywilizacją w tym świecie itd. świadczą ,że istnieje jakaś cywilizacja
pozaziemska. Ale z drugiej strony dlaczego przez tyle lat się nam nie ujawnili...?

jak tak pisze szybko to sie myle jak powoli to nie rozumisz co boduczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 12:46, kubagracz napisał:

Co do istnienia UFO sam nie wiem, ale jedno mnie irytuje: jest mnóstwo filmów w których istoty
pozaziemskie są najeźdzcami. Myślą pewnie niektórzy, że jak są inni, to od razu trzeba się
bać, a przecież jeżeli oni istnieją, to mogą być pokojowi. Uznajmy teoretycznie że pokojowo
przybywają a tu od razu wszyscy chcą się ich pozbyć, bo boją się ich, co by ich bardzo obraziło.
Co to by była za gościna? Tylko zepsucie reputacji. A może JEŻELI istnieją, to może boją się
innych od siebie równie jak my?


Ludzie to agresywny gatunek, wydaje mi się że my zaatakowalibyśmy ich pierwszi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 12:49, bzuq99 napisał:

Ludzie to agresywny gatunek, wydaje mi się że my zaatakowalibyśmy ich pierwszi.


Jeżeli by to nastąpiło, to pozostałoby liczyć, że znaleźliby się ludzie rozsądni, którzy wiedzą co to znaczy być prześladowanym tylko dlatego, że się jest innym (np. ofiary rasizmu) i którzy nie życzyli by tego nikomu (może nawet kosmitom), albo po prostu ludzie prawi; po czym by w tej sprawie interweniowali.

No chyba że obcy nie mieli by tak przyjaznych zamiarów..., no ale lepiej się nie rozpędzać, w końcu po co mówić już o polityce międzyplanetarnej, skoro JESZCZE nie wiadomo czy UFO na pewno istnieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2008 o 12:49, GNIEWACZ napisał:

jak tak pisze szybko to sie myle jak powoli to nie rozumisz co boduczek

A myślisz, że jak piszą inni? W każdym razie to nie jest gg, tylko forum. Nie piszesz jakiś super długich postów, więc chyba możesz się trochę przykładać co do ich jakości? To chyba nie kosztuje Cię za dużo. Rozumiem, ale Ty też mógłbyś zrozumieć ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 14:02, boduczek napisał:


> jak tak pisze szybko to sie myle jak powoli to nie rozumisz co boduczek
A myślisz, że jak piszą inni? W każdym razie to nie jest gg, tylko forum. Nie piszesz jakiś
super długich postów, więc chyba możesz się trochę przykładać co do ich jakości? To chyba nie
kosztuje Cię za dużo. Rozumiem, ale Ty też mógłbyś zrozumieć ;]

zgadzam się z tobą moze pisać lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 12:20, Budep napisał:

> malo gazet czytasz i wiadomosci ogladasz przeczytaj ksiazke o marsie

Przetań gadać głupoty. Ja osobiście wierze w UFO , wiele znaków było na niebie (i nie tylko)
i jest dalej. Nie sądzę aby w tak wielkim wrzechświecie brakowało innych istot niż ludzie.
A Tobie polecam słownik ortograficzny i pisz po polsku , bo trudno odczytać to co piszesz..


Mówisz, że inni nie potrafią pisać, a piszesz gorzej od nich!" ..wRZechświecie..." Co do UFO, wierzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 12:46, kubagracz napisał:

Co do istnienia UFO sam nie wiem, ale jedno mnie irytuje: jest mnóstwo filmów w których istoty
pozaziemskie są najeźdzcami. Myślą pewnie niektórzy, że jak są inni, to od razu trzeba się
bać, a przecież jeżeli oni istnieją, to mogą być pokojowi. Uznajmy teoretycznie że pokojowo
przybywają a tu od razu wszyscy chcą się ich pozbyć, bo boją się ich, co by ich bardzo obraziło.
Co to by była za gościna? Tylko zepsucie reputacji. A może JEŻELI istnieją, to może boją się
innych od siebie równie jak my?

Czy jak zobaczysz karalucha to uważasz go za pokojowe stworzenie? Hmm deptasz go z obrzydzeniem, wstrętem... Gdy szczur zagrodzi ci drogę? Z jednakowym wstrętem, lecz i strachem łapiesz za cokolwiek by go zabić... Tacy jesteśmy my, ludzie... W swojej dumie uważamy się za czyste, piękne istoty... A w rzeczywistości dla innych istot możemy śmierdzieć i być obrzydliwymi... Dlatego wizje zawarte w filmach paradoksalnie są bardzo prawdopodobne, o ile istnieje życie inne we wszechświecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fakt kosmici mogą uważać nas za robactwo i nas zlikwidować jednym ruchem ręki ale niekoniecznie. Mogą sie z nami zaprzyjaźnić ale znając ludzi to oni ich zniewolą i zabiorą wszystkie ich odkrycia a potem będzie wojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 22:53, ziomal1234 napisał:

No fakt kosmici mogą uważać nas za robactwo i nas zlikwidować jednym ruchem ręki ale niekoniecznie.
Mogą sie z nami zaprzyjaźnić ale znając ludzi to oni ich zniewolą i zabiorą wszystkie ich odkrycia
a potem będzie wojna.


Skąd wiesz że w ogóle zdążymy z nimi zawalczyć.Może nasza planeta stanie na drodze budowy międzygwiezdnej autostrady i po prostu nas wyburzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja widze ze pierwotny sens tematu zostal troche zmieniony. o ile dobrze rozumiem watek traktuje o tym czy wierzymy w zjawiska paranormalne i czy sa jakies dowody. a ja widze ze tu sie tocza jedynie spekulacje co sie stanie jak pojawi sie ufo czy cos podobnego... moze wrocimy na sciezke tematu? takie gdybanie ze nas zaatakuja i w ogole. za duzo literatury i filmow sci-fi. tos tu poparl cos jakims argumentem? gadanie o miedzygwiezdenj autostradzie, przyjazni kosmitow na poczatku polecam zrozumiec co to znaczy UFO bo to wcale nie jest okreslenie zielonych ludzikow z blasterami w reku...
@boduczek witam ponownie po malej przerwie:) i to znowu w tym temacie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać w sumie kto oglądał "Autostopem przez galaktykę" :]
Odnośnie moich poglądów:
-Nie wierzę w UFO, wierzę w Obce cywilizacje,
-Nie wierzę że są tylko źli obcy, bądź tylko dobrzy,
-Nie wierzę że duchów/potworów nie ma, choć odnośnie potworów to bardziej chodzi mi o "wytwory" ludzkie (od efektów w Czarnobylu, po eksperymenty genetyczne),
-Wierzę że rządy nie mówią nam wszystkiego
( http://www.nautilus.org.pl/ - temat "zapraszamy na seans" film "out of the blue"),
-Wierzę w wędrówkę duszy, choć nie do końca w takiej formie jak reinkarnacja,
-Wierzę że czasem jakiś "obcy" odwiedza(ją) naszą planetę.

Ot w co wierzę, a w co nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 14:50, Nightlander napisał:

Widać w sumie kto oglądał "Autostopem przez galaktykę" :]

:D

Dnia 29.01.2008 o 14:50, Nightlander napisał:

Odnośnie moich poglądów:
-Nie wierzę w UFO, wierzę w Obce cywilizacje,

brawo. zgadzam sie absolutely:)

Dnia 29.01.2008 o 14:50, Nightlander napisał:

-Nie wierzę że są tylko źli obcy, bądź tylko dobrzy,

no to chyba jasne;)

Dnia 29.01.2008 o 14:50, Nightlander napisał:

-Nie wierzę że duchów/potworów nie ma, choć odnośnie potworów to bardziej chodzi mi o "wytwory"
ludzkie (od efektów w Czarnobylu, po eksperymenty genetyczne),

ja w nic takiego nie wierze. az tak bujnej wyobrazni nie mam. dla mnie to jest rodem z cartoon network.

Dnia 29.01.2008 o 14:50, Nightlander napisał:

-Wierzę że rządy nie mówią nam wszystkiego

pffff. taaa a w polsce sa tajne wiezienia CIA...;/

Dnia 29.01.2008 o 14:50, Nightlander napisał:

( http://www.nautilus.org.pl/ - temat "zapraszamy na seans" film "out of the blue"),
-Wierzę w wędrówkę duszy, choć nie do końca w takiej formie jak reinkarnacja,

taaa nirvana, final fantasy pffffff....

Dnia 29.01.2008 o 14:50, Nightlander napisał:

-Wierzę że czasem jakiś "obcy" odwiedza(ją) naszą planetę.

w sumie nie zaprzeczam:)

Dnia 29.01.2008 o 14:50, Nightlander napisał:

Ot w co wierzę, a w co nie...

z kilkoma rzeczami absolutnie sie nie zgadzam ale chociaz tresciwie, rzeczowo ujales swoje przekonania:)
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2008 o 14:50, Nightlander napisał:

Odnośnie moich poglądów:
-Nie wierzę w UFO, wierzę w Obce cywilizacje,

Obce cywilizacje istnieją tylko na razie nie potrafimy ich zlokalizować

Dnia 29.01.2008 o 14:50, Nightlander napisał:

-Nie wierzę że są tylko źli obcy, bądź tylko dobrzy,

Z tym chyba zgodzi się każdy

Dnia 29.01.2008 o 14:50, Nightlander napisał:

-Nie wierzę że duchów/potworów nie ma, choć odnośnie potworów to bardziej chodzi mi o "wytwory"
ludzkie (od efektów w Czarnobylu, po eksperymenty genetyczne),

W takie rzeczy jak jakieś mutanty z gry Doom na ziemi to ja raczej nie wierzę

Dnia 29.01.2008 o 14:50, Nightlander napisał:

-Wierzę w wędrówkę duszy, choć nie do końca w takiej formie jak reinkarnacja,
-Wierzę że czasem jakiś "obcy" odwiedza(ją) naszą planetę.

Słyszałem kiedyś interesującą teorię że UFO odwiedzające Ziemię to po prostu ludzie tyle tylko że z przyszłości uprawiający coś w rodzaju czasoprzestrzennej turystyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2008 o 23:46, raven91 napisał:

Słyszałem kiedyś interesującą teorię że UFO odwiedzające Ziemię to po prostu ludzie tyle tylko
że z przyszłości uprawiający coś w rodzaju czasoprzestrzennej turystyki.

tjaaa:) interesujaca teoria rodem z gwiezdnych wojen czy star treka:) jednak podejrzewam iz polowa ludzi ktorzy sie tu wypowiadaja i uzywaja skrotu UFO nie wiedza co on oznacza... co wiecej pewnie nie wiedza ze to skrot! konkretnych osob nie wskaze. jednak z tego niezrozumienia tego skrotu powstaja dalsze pomylki i bledne wypowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2008 o 23:53, Samildanach napisał:

tjaaa:) interesujaca teoria rodem z gwiezdnych wojen czy star treka:) jednak podejrzewam iz
polowa ludzi ktorzy sie tu wypowiadaja i uzywaja skrotu UFO nie wiedza co on oznacza... co
wiecej pewnie nie wiedza ze to skrot! konkretnych osob nie wskaze. jednak z tego niezrozumienia
tego skrotu powstaja dalsze pomylki i bledne wypowiedzi...

UFO-Niezidentyfikowany Obiekt Latający
W mojej wypowiedzi właśnie o takie obiekty mi chodziło,a wypowiedź o podróżnikach w czasie to była taka ciekawostka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2008 o 00:00, raven91 napisał:

UFO-Niezidentyfikowany Obiekt Latający
W mojej wypowiedzi właśnie o takie obiekty mi chodziło,a wypowiedź o podróżnikach w czasie
to była taka ciekawostka :)

moj post nie byl atakiem na ciebie lecz takim ogolnym wywodem:D
ufo doskonale wyjasnione od razu z przekladem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2008 o 00:50, Samildanach napisał:

moj post nie byl atakiem na ciebie lecz takim ogolnym wywodem:D
ufo doskonale wyjasnione od razu z przekladem:D


A zmieniając troszkę temat to słyszałem dzisiaj że niedawno powstała baza radarowa w na pustyni w USA,której celem jest obserwacja kosmosu i odbieranie fal radiowych pozaziemskich cywilizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2008 o 00:55, raven91 napisał:

A zmieniając troszkę temat to słyszałem dzisiaj że niedawno powstała baza radarowa w na pustyni
w USA,której celem jest obserwacja kosmosu i odbieranie fal radiowych pozaziemskich cywilizacji.

nie bede ukrywal-nie slyszalem. jednak usa ciagle cos kombinuje od chwili rozpoczecia projektu "gwiezdnych wojen" juz nie panosza sie na ziemii tylko chca kolonizacji kosmosu-w sumie idzie to nam wszystkim na dobre:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2008 o 00:58, Samildanach napisał:


> A zmieniając troszkę temat to słyszałem dzisiaj że niedawno powstała baza radarowa w na
pustyni
> w USA,której celem jest obserwacja kosmosu i odbieranie fal radiowych pozaziemskich cywilizacji.

nie bede ukrywal-nie slyszalem. jednak usa ciagle cos kombinuje od chwili rozpoczecia projektu
"gwiezdnych wojen" juz nie panosza sie na ziemii tylko chca kolonizacji kosmosu-w sumie idzie
to nam wszystkim na dobre:D

W ogóle człowiek to pokręcone zwierzę... Czuje się taki samotny w kosmosie a wyrzyna swoich jak leci, truje rzeki, zżera zwierzęta i śmierdzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2008 o 22:27, Kai Man napisał:

W ogóle człowiek to pokręcone zwierzę... Czuje się taki samotny w kosmosie a wyrzyna swoich
jak leci, truje rzeki, zżera zwierzęta i śmierdzi...

niektorzy moga miec ci za zle ze nazywasz ludzi zwierzetami:) ale fakt iz nalezymy do swiata zwierzat. jednak generalnie to co napisales wcale nie jest dziwne czy cos. czlowiek czuje sie samotny w kosmosie bo tam nikogo nie zna prawda? zero kontaktow. zas na ziemii jak to napisales "wyrzyna" swoich pobratymcow gdyz jest nas tu duzo. i rozumuje tak jeden w te jeden we wte zadna roznica. i klopssss jedna bomba druga trzeci...
a wracajac do tematu. to te wszystkie duchy itp itd-nie ma zadnego absolutnie ZADNEGO dowodu ze istnieja a to ze gdzies na zdjeciou cos jest-zludzenie. ja raz strzelilem fote na starej lustrzance z duzym czasem naswietlania i obiekt w ruchu (kolega zmierzajacy w moja strone) wyszedl przezroczysty. wszystko bylo przez niego widac. wyszedl jak... duch. ot i cala filozofia. a te wszystkie newsy tworza nudzacy sie lub pokreceni ludzie. a zazwyczaj jedno i drugie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować