Zaloguj się, aby obserwować  
NecroVisioneR

Wiedźmin ksiażki Andrzeja Sapkowskiego co o nich sądze?

241 postów w tym temacie

Dobra panowie, bo ostrzezenie poleca. Prosze tutaj dyskutowac o ksiazkach o Wiedzminie. A przed zalozeniem tematu prosze sprawdzac w wyszukiwarce czy podobny temat juz istnieje. Zakladajac tez nowy watek warto napisac pare slow od siebie.

Co sie zas tyczy Wiedzmina to niedawno zaczalem czytac. Obecnie czytam drugi tom opowiadan o Wiedzminie i bardzo mi sie one podobaja. Bardzo fajni, wyrazisci bohaterowie, swietne dialogi, kapitalna fabula. Po przeczytaniu opowiadan zamierzam sie zabrac za sage o Wiedzminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 12:58, Wojman napisał:

Dobra panowie, bo ostrzezenie poleca. Prosze tutaj dyskutowac o ksiazkach o Wiedzminie. A przed
zalozeniem tematu prosze sprawdzac w wyszukiwarce czy podobny temat juz istnieje. Zakladajac
tez nowy watek warto napisac pare slow od siebie.

Co sie zas tyczy Wiedzmina to niedawno zaczalem czytac. Obecnie czytam drugi tom opowiadan
o Wiedzminie i bardzo mi sie one podobaja. Bardzo fajni, wyrazisci bohaterowie, swietne dialogi,
kapitalna fabula. Po przeczytaniu opowiadan zamierzam sie zabrac za sage o Wiedzminie.

naprawde polecam ale powiem szczerze ze dla mnie włąsnie najlepsze były zbiory opowiadań o wiedźminie.Bo w ksiązce począwszy od krwi elfó a skonczywszy na pani jeziora nie ma asz tak fajnej akcji, lae i tak ksiazka wiedźmin to najlepsza powiesc fantasy jaką czytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wiedźmin sie podobał bo sam w pewnym sensie chciałęm byc takim geraltemtzn. prowadzic beztroskie zycie robić to co sie chce i dlatego ksiazka wiedźmin tak mi sie podobała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 13:18, rafekx 12 napisał:

dla mnie wiedźmin sie podobał bo sam w pewnym sensie chciałęm byc takim geraltemtzn. prowadzic
beztroskie zycie robić to co sie chce i dlatego ksiazka wiedźmin tak mi sie podobała

Niom , beztroskie życie. Szprycowanie się eliksirami , codzienne ryzykowanie życiem , niechęc ze strony ludzi...
Fajne życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 13:20, Asthariel napisał:

> dla mnie wiedźmin sie podobał bo sam w pewnym sensie chciałęm byc takim geraltemtzn. prowadzic

> beztroskie zycie robić to co sie chce i dlatego ksiazka wiedźmin tak mi sie podobała
Niom , beztroskie życie. Szprycowanie się eliksirami , codzienne ryzykowanie życiem , niechęc
ze strony ludzi...
Fajne życie.

a czy ktos coś mu kazał kiedys? robił to co chciał i co uważał za stosowne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy był Miecz Przeznaczenia. Prawie siępopłakałem jak pisali że Yennefer odchodzi i że się pzykala z isgarothem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2007 o 13:00, rafekx 12 napisał:

naprawde polecam ale powiem szczerze ze dla mnie włąsnie najlepsze były zbiory opowiadań o
wiedźminie.Bo w ksiązce począwszy od krwi elfó a skonczywszy na pani jeziora nie ma asz tak
fajnej akcji, lae i tak ksiazka wiedźmin to najlepsza powiesc fantasy jaką czytałem


Saga jest bardziej ( i to o wiele ) rozbudowana. Można zapoznać się z sytuacją "makro" Królestw Północy. Naprawdę należy A.S. podziwiać, że potrafił stworzyć unikalny, oryginalny świat bogato czerpiąc nie tylko z Tolkiena i Howarda. Jego bohater dodatkowo to naprawdę wyjątkowo specyficzna persona. Co do tego czy prowadzi on takie beztroskie życie - eee, no raczej nie bardzo. Nie zamieniłbym się z nim. Naznaczony przeznaczeniem to ma przechlapane.

A co do fantasy to gorąco polecam Elizabeth Haydon i jej cykl Symfonii Wieków. Sam Sapkowski na początku "Rapsodii" wyraża się na temat tej autorki bardzo pozytywnie. Natomiast jeśli lubisz akcję to DAVID GEMMELL rządzi absolutnie, moim zdaniem. Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 13:38, haryjesion napisał:


> naprawde polecam ale powiem szczerze ze dla mnie włąsnie najlepsze były zbiory opowiadań
o
> wiedźminie.Bo w ksiązce począwszy od krwi elfó a skonczywszy na pani jeziora nie ma asz
tak
> fajnej akcji, lae i tak ksiazka wiedźmin to najlepsza powiesc fantasy jaką czytałem

Saga jest bardziej ( i to o wiele ) rozbudowana. Można zapoznać się z sytuacją "makro" Królestw
Północy. Naprawdę należy A.S. podziwiać, że potrafił stworzyć unikalny, oryginalny świat bogato
czerpiąc nie tylko z Tolkiena i Howarda. Jego bohater dodatkowo to naprawdę wyjątkowo specyficzna
persona. Co do tego czy prowadzi on takie beztroskie życie - eee, no raczej nie bardzo. Nie
zamieniłbym się z nim. Naznaczony przeznaczeniem to ma przechlapane.

A co do fantasy to gorąco polecam Elizabeth Haydon i jej cykl Symfonii Wieków. Sam Sapkowski
na początku "Rapsodii" wyraża się na temat tej autorki bardzo pozytywnie. Natomiast jeśli lubisz
akcję to DAVID GEMMELL rządzi absolutnie, moim zdaniem. Pozdrowionka.

tak amsz racje wiedxmin jest naprawde rozbudowany i swietnie napisany po przeczytaniu tych ksiazek zaczełem podziwiać bardziej fenomena jakim jest Andrzej Sapkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 14:13, rafekx 12 napisał:

> co tam książka :D Serial jest the best XD
aa zależy jak na to patrzeć

No chyba nie powiesz ze serial jest beznadziejny :D To klasyka polskiego kina XD te efekty itp :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 14:15, Stasimir napisał:

> > co tam książka :D Serial jest the best XD
> aa zależy jak na to patrzeć
No chyba nie powiesz ze serial jest beznadziejny :D To klasyka polskiego kina XD te efekty
itp :D

serail jest do d**y tak wogule ten serial obraża ksiązki Andrzeja Sapkowskieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować