Zaloguj się, aby obserwować  
NecroVisioneR

Wiedźmin ksiażki Andrzeja Sapkowskiego co o nich sądze?

241 postów w tym temacie

Dnia 31.12.2008 o 12:22, Revar napisał:

2 pierwsze części to zbiór opowiadań wiedźmińskich,a reszta to już opowiadania
zlepione fabularnie?

Tak. Z tym, że tych zbiorów opowiadań są właściwie 4 : ).
- Wiedźmin
- Coś się kończy, coś się zaczyna
- Miecz przeznaczenia
- Ostatnie życzenie

Reszta to już fabularna saga od "Krwi elfów" do "Pani Jeziora"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przerobiłem pięcioksiąg...a potem dopiero teraz biorę się za opowiadania...
Tolkien mi jakoś nie przypasował...Geralt jakiś taki swojski...Takie to wszystko nasze...
Baardzo dobrze mi się czytało...łykałem jak pelikan i łykam kolejne strony sagi...
A co gdy skończę wiedźmina? Dajcie jakieś propozycje ciekawych tytułów w podobie do witchera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu się spytam bo nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi: czy między Triss a Geraltem było coś więcej niż przyjaźń?
Bo chce grac zgodnie z fabułą książki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 12:26, Don Zorro napisał:

Tu się spytam bo nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi: czy między Triss a Geraltem było
coś więcej niż przyjaźń?
Bo chce grac zgodnie z fabułą książki...


Spoiler

Tak było coś więcej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 21:29, niki94 napisał:

Najpierw przerobiłem pięcioksiąg...a potem dopiero teraz biorę się za opowiadania...
Tolkien mi jakoś nie przypasował...Geralt jakiś taki swojski...Takie to wszystko nasze...
Baardzo dobrze mi się czytało...łykałem jak pelikan i łykam kolejne strony sagi...
A co gdy skończę wiedźmina? Dajcie jakieś propozycje ciekawych tytułów w podobie do witchera...

HM... czytanie na końcu opowiadań też ma swój urok... można zauważyć, że autor miał już wymyśloną całą sagę gdy pisał np. taki "Okruch lodu". Coś podobnego do Wieśka? Reszta książek Sapkowskiego - Saga Husycka i opowiadania (no, tu może zmienia się charakter, bo niektóre podchodzą nawet pod s-f, lecz dalej mają świetny klimat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 12:26, Don Zorro napisał:

Bo chce grac zgodnie z fabułą książki...

Jak chcesz grać zgodnie z fabułą książki, to szukaj Ciri <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 12:46, Lfdracon napisał:

> Bo chce grac zgodnie z fabułą książki...
Jak chcesz grać zgodnie z fabułą książki, to szukaj Ciri <_<


I znowu. Jeden to, drugi to xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 12:53, Don Zorro napisał:

I znowu. Jeden to, drugi to xD

Głupie pytanie, głupia odpowiedź. Sagę z grą łączą imiona postaci i świat. Geralt jest czystą kartką do zapisania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawym tematem są same szkoły wiedźmińskie. Wiadomo, że jest ich więcej, ale w książkach zawarto może o nich 2-3 zdania. W grze też jest o tym wzmianka. A co w o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 20:10, Mordrag napisał:

A co w o tym myślicie?

Pozostawiona otwarta furtka, właśnie do rozwinięcia np. w grze :) co prawda w pecetowym Wiedźminie co prawda dowiadujemy się tylko, że nazywają się szkołami Kota i Gryfa(Kaer Morhen to szkoła Wilka), ale kto wie, może będzie kolejna część gry... i może będzie coś więcej na ten temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Czy ja dobrze zrozumiałem czytając czas pogardy, że Vilgefortz jest

Spoiler

wiedźminem

? Proszę bez innych spojlerów, nie przeczytałem jeszcze sagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 09:41, Gacol08 napisał:

Nie on nie jest wiedźminem tylko magiem.


Tyle to ja wiem.

Spoiler

Ale ze dwa razy w książce było wskazane na takie jego pochodzenie- po pierwsze jak porównał się do Geralta (jego historia, rodzice, życie rębajły i najemnika), a potem w trakcie walki pokonał Geralta i był szybszy od niego. "Żaden nieczłowiek nie zdołałby sparować takich cięć. Geralt powoli zaczynał rozumieć. Ale było już za późno".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vilgefortz gwoli ścisłości porządny kawałek życia był druidem, z zamiłowania genetykiem.

Niewielki dla niego problem wzmocnić swe siły magicznie, na co wskazuje supertwarda supermocna pała w jego rękach (zero skojarzeń).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 09:52, Ostrowiak napisał:

Vilgefortz gwoli ścisłości porządny kawałek życia był druidem, z zamiłowania genetykiem.

Niewielki dla niego problem wzmocnić swe siły magicznie, na co wskazuje supertwarda supermocna
pała w jego rękach (zero skojarzeń).



No tak, nawet Geralt zdziwił się jak twarda jest jego pała (jakby metalowa). A pamiętajmy, że za Geraltem uganiają się najpotężniejsze czarodziejki, więc zaiste Vilgefort musiał mieć coś w sobie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do ich pochodzenia, Geralt jest niechcianym i niespodziewanym synem uzdrowicielki Visenny z Mayeny i jakiegoś przydrożnego psotnika, najprawdopodobniej rębajły imieniem Korin.

Vilgefortz takoż, tyle że Geralta matka oddała na mutacje, a Vilgefortza na tańce wokół drzewek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować