Zaloguj się, aby obserwować  
Jozeph

Literatura Fantasy

2681 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2007 o 12:30, cedricek napisał:

Witam!
Ostatnio przeżywam załamanie fantasy do czytania , tzn. ,,Więcej pisze, niż czytam".
z tegoż powodu
Chciałbym was prosić, abyście wskazali mi jakieś ksiązki, które można obecnie kupić, i które
waszym zdanie są ,,przesiąknięte" magią fantasy.
Oczywiście pisania nie poniecham, ale też chciałbym więcej czytać.


A czytałeś książki Stevena Brusta? Polecam cały jego cykl: "Jhereg", "Yendi", "Tekla", "Feniks" i "Taltos". Autor niby jeszcze nie znany, a pisze świetnie, z odpowiednim, lekkim poczuciem humoru, akcja wartka, inteligentne zagadki i nawet jest watek miłosny (miedzy bosem mafii i seryjną zabójczynią) xD. Naprawde polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.06.2007 o 15:26, dyrdup napisał:


A czytałeś książki Stevena Brusta? Polecam cały jego cykl: "Jhereg", "Yendi", "Tekla", "Feniks"
i "Taltos". Autor niby jeszcze nie znany, a pisze świetnie, z odpowiednim, lekkim poczuciem
humoru, akcja wartka, inteligentne zagadki i nawet jest watek miłosny (miedzy bosem mafii
i seryjną zabójczynią) xD. Naprawde polecam.


Hmm.. zainteresowałeś mnie!
Już lecę do biblioteki, a jak tam nie będzie, to do księgarni. znasz moze jakieś inne, ciekawe książki?
Ja w karzdym razie zamierzam daej pozostać bardziej przy pisaniu, aby inni mieli co czytać XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ja sam nie wiem co mam przeczytać, więc może Ty mi coś zaproponuj [ z tych znanych: Sapkowskiego, Pratchetta, Tolkiena, Rowling, Salvatore, Colfera( "Artemis Fowl") mam już przeczytanych, więc może coś własnie mniej znanego ale za to ambitnego].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ambitnego? Jarosław Grzędowicz - IMO jeden z najgenialniejszych polskich pisarzy. jego "Pan Lodowego Ogrodu" czy zbiór opowiadań "Księga Jesiennych Demonów" miażdżą... aha, do tego jeszcze "Popiół i Kurz" - ciekawy pomysł, choć to tylko marny kąsek, w porównaniu do nadciągającego "Pana Lodowego Ogrodu 2"... ;)
do tego jeszcze Maja Lidia Kossakowska i jej absolutnie genialny (choć niektórym może się wydać nudny) "Siewca Wiatru".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 18:51, Blackmoon90 napisał:

Kto lubi powieści fantasy z domeiszką historii,polecam "Narretrum", "Bożych Bojowników" i
"Lux perpetua" A.Sapkowskiego

Raczej na odwrót: kto lubi powieści historyczne z domieszką fantasy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Tolkien4ever, a z Polskiej literatury Sapkowski (całą sagę o Wiedźminie w jeden tydzień wolnego połknąłem). Trudno mi się zdecydować co dalej czytać, tyle tego jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz czytam IV tom z serii Pieśni i Miecze "Twierdze Cierni" pióra Elaine Cunninghan. Książka może być, aczkolwiek czasami nudnawa. Sama autorka świetnie pisze. Pozostałe części z tej serii były świetne szczególnie "Pieśń Elfa". Szczerze polecam tą serie tym, którzy nie zetknęli się jeszcze z tą autorką. Oraz tym, którzy lubią wielowątkowe książki pełne intryg i tajemnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 16:11, Blackmoon90 napisał:

Może Znacie jakiś dobrych i polskich autorów fantasy wartych polecenia?


Oprócz Lema i Sapkowskiego (tych myślę że znasz) jest wielu bardzo dobrych Polaków tworzących fantasy. Ja osobiście polecam dzieła A. Ziemiańskiego, L. Kossakowską i Ćwieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 16:11, Blackmoon90 napisał:

Może Znacie jakiś dobrych i polskich autorów fantasy wartych polecenia?


Jacek Piekara i jego cykl o inkwizytorze Madderdinie: "Sługa Boży", "Młot na czarownice", "Miecz Aniołów", "Łowcy Dusz". Fantasy w alternatywnej wersji chrześcijaństwa gdzie Chrystus zszedł z krzyża by ukarać swych prześladowców, gdzie religia współistnieje z klasycznymi dla fantasy motywami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 16:11, Blackmoon90 napisał:

Może Znacie jakiś dobrych i polskich autorów fantasy wartych polecenia?


Zdecydowanie polecam Eriksona.Malazańska Księga Poległych to cykl składający się z 10 tomów i pisany jest już kolejny.Jedynym warunkiem aby te książki się podobały , jest zaakceptowanie wielowątkowego prowadzenia historii.W cyklu występuje całkiem pokaźna ilość bohaterów i jednym ciągiem nie da się opowiedzieć ich losów.Jeżeli coś takiego Ci nie przeszkadza , to śmiało można się za MKP zabierać , a czytania jest duuużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka: wszystkich tomów ma być 10, u nas wyszło już 6, 7 chyba niedługo pojawi się na Zachodzie albo już jest. Po prostu począwszy od 3 tomu są one wydawane w 2 częściach, inaczej książka byłaby wręcz za gruba albo format nieprzystępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 13:45, GanD napisał:

Mała poprawka: wszystkich tomów ma być 10, u nas wyszło już 6, 7 chyba niedługo pojawi się
na Zachodzie albo już jest.


U nas ma być wydane podobno już w lipcu , a tomów jest 10 , tyle , że ja za tom uznałem 1szt. książki , a Ty cały kolejny tytuł.Poza tym wszystko się zgadza. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sapkowski , ale to chyba oczywiste.
Eugeniusz Dębski - świetny ,,Pan Lodowego Ogrodu '''' pierwsza część cyklu
Ewa Białołęcka - ,,Naznaczeni Błękitem''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 14:38, KrzychW napisał:

U nas ma być wydane podobno już w lipcu , a tomów jest 10 , tyle , że ja za tom uznałem 1szt.
książki , a Ty cały kolejny tytuł.Poza tym wszystko się zgadza. :-)


Niestety MAG po raz kolejny zmienił plan wydawniczy i pierwsza cześć 10. tomu ma ukazać się we wrześniu a druga bodaj w listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 16:11, Blackmoon90 napisał:

Może Znacie jakiś dobrych i polskich autorów fantasy wartych polecenia?


Ja jeszcze Annę Brzezińską dorzucę i jej cykl o zbójcy Twardokęsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 14:55, Asthariel napisał:

Sapkowski , ale to chyba oczywiste.

dla mnie nie. wielbicielem twórczości Sapkowskiego nigdy nie byłem (Wiedźmin szybko mnie znudził, choć przebrnąłem do czwartego tomu). należy mu jednak przyznać, że dialogi potrafi pisać świetne.

Dnia 11.06.2007 o 14:55, Asthariel napisał:

Eugeniusz Dębski - świetny ,,Pan Lodowego Ogrodu '''' pierwsza część cyklu


o_____O
jedyną książką Dębskiego, jaką czytałem, było "Śmierć magów z Yara" - dość średnie fantasy, widać, że pisane w latach 80-tych. wtedy chyba coś takiego było popularne.
a "Pana Lodowego Ogrodu" napisał Jarosław Grzędowicz (na początku strony o nim wspomniałem)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować