Zaloguj się, aby obserwować  
Jozeph

Literatura Fantasy

2681 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2007 o 13:04, Fumiko napisał:

> A teraz na nowo odkrywam urok "Władcy Pierścieni" - co by nie mówić, ale Tolkien pięknym
językiem
> pisał...jednak co profesor, to profesor.:)

W oryginale? Bo w oryginale to jest straszne :D Po około 17 latach nauki angielskiego polowy
nie rozumiem :D Koszmarna staroangielszczyzna :D



Koleżanka, widać, "Hamleta" lub innych sztuk Szekspira w oryginale czytać nie musiała...nie mówiąc już o takim "Beowulfie":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 07:37, Yorrickus napisał:

Koleżanka, widać, "Hamleta" lub innych sztuk Szekspira w oryginale czytać nie musiała...nie
mówiąc już o takim "Beowulfie":)


Ano nie musiała i boleje nad tym szczerze. Bo w szkole na lekcji zawsze się można zapytać o jakieś uciążliwe słówko czy sformułowanie a tak to sobie szukaj samemu, jak w słowniku niet i nie budiet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się ostatnio w necie na fragment książki pt. "Sierżant" Miroslava Žambocha ( http://www.fahrenheit.net.pl/archiwum/f45/32.html ). Po przeczytaniu fragmentu, książka wydaje się ciekawa, podoba mi się w klimat i realia w jakich się rozgrywa. Czy ktoś czytał tę książkę? Czy, sądzicie że warto ją przeczytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 22:23, necron1501 napisał:

Jakiś czas temu przeczytałem Achaje boska książka. A jak wam się podoba "kłamca"?

Ja niestety nigdy tego nie czytałem ;/ Moja przygoda z fantastyką niedawno się zaczęła ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 13:31, maciek999 napisał:

> Jakiś czas temu przeczytałem Achaje boska książka. A jak wam się podoba "kłamca"?
Ja niestety nigdy tego nie czytałem ;/ Moja przygoda z fantastyką niedawno się zaczęła ;D


Polecam naprawdę fajna książka. Zacznij też czytać Opowieści o Drizzcie nie pożałujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 14:39, necron1501 napisał:

> > Jakiś czas temu przeczytałem Achaje boska książka. A jak wam się podoba "kłamca"?

> Ja niestety nigdy tego nie czytałem ;/ Moja przygoda z fantastyką niedawno się zaczęła
;D

Polecam naprawdę fajna książka. Zacznij też czytać Opowieści o Drizzcie nie pożałujesz.

No , Kłamca jest świetny , a druga częśc równie dobra. Ciekawe , czy powstanie trzecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 13:31, maciek999 napisał:

> Jakiś czas temu przeczytałem Achaje boska książka. A jak wam się podoba "kłamca"?
Ja niestety nigdy tego nie czytałem ;/ Moja przygoda z fantastyką niedawno się zaczęła ;D


noo to teraz przynajmniej wiesz co masz przeczytać ;]
"Achaja", "Sługa Boży", "Pan Lodowego Ogrodu" - klasyka polskiej fantastyki ;P

aha, na starcie odpuść sobie WSZYSTKO ze świata Forgotten Realms - ta pseudo-fantasy telenowela to IMO jeno nędzne popłuczyny. nie warto na to tracić czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2007 o 14:46, Azrathel napisał:


aha, na starcie odpuść sobie WSZYSTKO ze świata Forgotten Realms - ta pseudo-fantasy telenowela
to IMO jeno nędzne popłuczyny. nie warto na to tracić czasu.

Trylogię Mrocznego Elfa (Ojczyzna , Wygnanie , Nowy Dom) da się czytać. Pięcioksiąg Pajęczej Królowej podobno tez jest niezły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 22:23, necron1501 napisał:

Jakiś czas temu przeczytałem Achaje boska książka. A jak wam się podoba "kłamca"?

"Kłamca" - b. fajna kniga.
Jeszcze lepsza wydaje mi się być "Liżąc ostrze" tegoz autora
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 15:05, reykan napisał:

Co myślicie o Dzieciach Hurina i Niedokończonych opowieściach (obie Tolkiena)?


Dzieci Hurina czytałem i zdecydowanie mi się nie podobały.To całkiem inna książka od "Władcy Pierścieni" , zresztą nie napisana przez J.R.R.Tolkiena.Na podstawie notatek ojca , książkę napisał syn i chyba zrobił to nawet z pomocę wnuka wielkiego pisarza.O ile jestem wielkim fanem Trylogii , o tyle Dzieci Hurina odradzam , bo to całkiem inny poziom.Z trudem przebrnąłem przez tą książkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 14:48, Asthariel napisał:

Trylogię Mrocznego Elfa (Ojczyzna , Wygnanie , Nowy Dom) da się czytać. Pięcioksiąg Pajęczej
Królowej podobno tez jest niezły.


Da się czytać... wszystko da się czytać, aczkolwiek czytając Forgotki można się przekonać niejako osobiście jak prostują się zwoje mózgowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... wszystko da się czytać, aczkolwiek czytając Forgotki można się przekonać niejako

Dnia 14.08.2007 o 19:38, Fumiko napisał:

osobiście jak prostują się zwoje mózgowe...


A są jakieś pozycje przy których pozostaną poskręcane? Nie czytałem ani jednej książki z tych klimatów i miałem zamiar troszkę nadrobić zaległości , ale obawiam się , że są to produkty doklejone do znanego universum związanego z grami i w zachwyt raczej nie wpadnę.Taka sytuacja jest np. ze Star Warsami , gdzie zdecydowana większość prezentuje poziom co najwyżej średni , a sporo baaardzo słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Glena Cooka i Czarnej Kompani. Otóż na allegro jest kilka aukcji, gdzie można zakupić taniej większość tomów tej serii. Ale czytając różne recenzje wychodzi na to, że każdy następny tom jest coraz...gorszy. No i nie wiem czy ładować forsę w kilka książek, skoro może tylko pierwszy tom jest wart uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 15:05, reykan napisał:

Co myślicie o Dzieciach Hurina i Niedokończonych opowieściach (obie Tolkiena)?

Obie są super. Przeczytałem obie w kilka dni i mi się podobały.
Ale jak się nastawiasz na coś w rodzaju Władcy Pierścienia to możesz być rozczarowany. Te książki są o niebo trudniejsze (tu zgadzam się z KrzychW, że to inny poziom) od trylogii.
Ja osobiście polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam iz nikt z was nie slyszal o gemmelu... jednak radze przeczytac cokolwiek z jego tworczosci. jest naprawde dobry a jak dla mnie to jeden z najlepszych w swoim fachu... przeczytalem narazie wszystko z jego ksiazek co moglem zdobyc i szukam kolejnych. jak dla mnie jest genilany. reasumujac: David Gemmel-polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 18:17, KrzychW napisał:

> Co myślicie o Dzieciach Hurina i Niedokończonych opowieściach (obie Tolkiena)?

Dzieci Hurina czytałem i zdecydowanie mi się nie podobały.To całkiem inna książka od "Władcy
Pierścieni" , zresztą nie napisana przez J.R.R.Tolkiena.Na podstawie notatek ojca , książkę
napisał syn i chyba zrobił to nawet z pomocę wnuka wielkiego pisarza.O ile jestem wielkim fanem
Trylogii , o tyle Dzieci Hurina odradzam , bo to całkiem inny poziom.Z trudem przebrnąłem przez
tą książkę.


Poprawka co do "Dzieci Hurina". Książkę napisał sam Tolkien. Syn poskładał do kupy tą książkę i wydał. Niedokończone Opowieści chyba też. Dzieci Hurina Tolkien pisał przez całe życie. Posiadam tę książkę i wiem co mówię.
Co do samej książki: Oczywiście, jest to zupełnie co innego od Władcy Pierścieni. Przypomina bardziej opowiadanie niżeli książkę. Czyta się ją przyjemnie i jest to także wspaniała opowieść. Może problem leży w tym, że oczekiwałeś czegoś innego, a nie że książka sama w sobie jest zła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować