Zaloguj się, aby obserwować  
Jozeph

Literatura Fantasy

2681 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2007 o 04:19, Samildanach napisał:

podejrzewam iz nikt z was nie slyszal o gemmelu...


Źle podejrzewasz. I IMHO część jego historii jest straszliwie wtórna i "jedzie po dobrych wzorcach". Owszem, styl ma fajny, ale taki na przykład cykl o Drussie mnie się wydawał zbyt przewidywalny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 10:42, Fumiko napisał:

> podejrzewam iz nikt z was nie slyszal o gemmelu...

Źle podejrzewasz. I IMHO część jego historii jest straszliwie wtórna i "jedzie po dobrych wzorcach".
Owszem, styl ma fajny, ale taki na przykład cykl o Drussie mnie się wydawał zbyt przewidywalny...

ok moze troche tak. ale nie uwazam tego cyklu za najlepsze z jego dziel... wrecz odwrotnie. przeczytaj moze o waylanderze a najlepiej moja ulubiona ksiazke (niestety nie sage) Rycerze Mrocznej Chwaly. dobre byly Nocny Sokol i Mroczny Ksiezyc...
Jednak uwazam iz najbardziej oplaca sie przeczytac wlasnie Rycerzy Mrocznej Chwaly i cykl Waylandera;pp wiekszosc jego ksiazek mam na wlasnosc;p wiec polecam przeczytac te najlepsze wg mnie i pozdawiam;p
P.S. Moj nick wywodzi sie wlasnie z ksiazki Rycerze Mrocznej Chwaly;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 15:05, reykan napisał:

Co myślicie o Dzieciach Hurina i Niedokończonych opowieściach (obie Tolkiena)?


Ja Ci powiem tak. jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś o historii Ard, chcesz uzupełnić swoja wiedzę na temat przygód Tuora czy Turina i Cię to ciekawi to są książki dla Ciebie. Jeżeli szukasz czegoś ala WP to jednak sie możesz sie zdziwić. Mi obydwie przypadły do gustu, chociaż moimi ulubionymi są Silmarillion i Władca Pierścieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 12:31, stanlee napisał:

moimi ulubionymi są Silmarillion i Władca Pierścieni.

o tak chyba wszyscy wola wladce i hobbita no i moze silmarillion. choc ta ostatnia troche ciezsza;p ale polecam rowniez;p choc dodatkowo polecam Ksiazki Gemmela typu Sword and Magic czyli typowe fantasy. wiecej mowilem na ten temat w poprzednim poscie. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 13:01, Samildanach napisał:

> moimi ulubionymi są Silmarillion i Władca Pierścieni.
o tak chyba wszyscy wola wladce i hobbita no i moze silmarillion. choc ta ostatnia troche ciezsza;p
ale polecam rowniez;p choc dodatkowo polecam Ksiazki Gemmela typu Sword and Magic czyli typowe
fantasy. wiecej mowilem na ten temat w poprzednim poscie. pozdrawiam!


Ja uwielbiam Sapkowskiego czyli ,,Sagę o Wiedźminie", Władce, Hobbita, Pilipiuka.
Wydaje mi sie ze to są najlepsze ksiązki fantasy dostępne na rynku. Pozdrawiam Wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 13:12, Martinve1993 napisał:


Ja uwielbiam Sapkowskiego czyli ,,Sagę o Wiedźminie", Władce, Hobbita, Pilipiuka.
Wydaje mi sie ze to są najlepsze ksiązki fantasy dostępne na rynku. Pozdrawiam Wszystkich!!!

o sapkowski rowniez super;p jednak pilipiuk to juz trocheinny rodzaj fantasy;p ale jest genialny;p!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 13:15, Samildanach napisał:

>
> Ja uwielbiam Sapkowskiego czyli ,,Sagę o Wiedźminie", Władce, Hobbita, Pilipiuka.
> Wydaje mi sie ze to są najlepsze ksiązki fantasy dostępne na rynku. Pozdrawiam Wszystkich!!!

o sapkowski rowniez super;p jednak pilipiuk to juz trocheinny rodzaj fantasy;p ale jest genialny;p!


Świtne uy Pilipiuka są nagłe zmiany miejsca i Bohaterów, którzy są odrębni od siebie, aler ich historie się łaczą w jedeną opowieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 13:35, Martinve1993 napisał:

> > >
> ja mysle inaczej... swietny jest po prostu jakub wedrowycz i tyle;p
>

Nie czytałem podaj tytul jakiejs z jego książek :D

Kroniki Jakuba Wędrowycza
Czarownik Iwanow
Luzynki]
Norweski Dziennik
Operacja Dzień Wskrzeszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 13:35, Martinve1993 napisał:

> > >
> ja mysle inaczej... swietny jest po prostu jakub wedrowycz i tyle;p
>

Nie czytałem podaj tytul jakiejs z jego książek :D

kroniki jakuba wedrowycza. wezmisz carno kure. czarownik iwanow. zagadka kuby wedrowycza. i kilka innych.... genialne;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 13:42, Asthariel napisał:

> > > >
> > ja mysle inaczej... swietny jest po prostu jakub wedrowycz i tyle;p
> >
>
> Nie czytałem podaj tytul jakiejs z jego książek :D
Kroniki Jakuba Wędrowycza
Czarownik Iwanow
Luzynki]
Norweski Dziennik
Operacja Dzień Wskrzeszen


DZień Wskrzeszenia jest świtny, czytałem jeszcze inna ksiązke Pilipiuka ale tytul wypadł mi z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 13:46, stanlee napisał:

żeby nie było, że czytam tylko Tolkiena. uwielbiam J. Piekary i cykl o Mordimerze J. Piekary
i Sage o Wiedźminie też lubię.

czytalem cos piekary.... powiesz cos wiecej na temat tego cyklu? sage wiedzmina i tolkiena tez lubie;p polecam Maje Lidie Kossakowska;p bardzo dobra pisarka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 14:43, Asthariel napisał:

No , Kłamca jest świetny , a druga częśc równie dobra. Ciekawe , czy powstanie trzecia.


Dwójki jeszcze nie przeczytałem mam zamiar pożyczyć od kolegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 13:46, stanlee napisał:

żeby nie było, że czytam tylko Tolkiena. uwielbiam J. Piekary i cykl o Mordimerze J. Piekary
i Sage o Wiedźminie też lubię.


Cztytales Bozych Wojownikow Sapkowskiego i ta trylogie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 14:06, Rosomk napisał:

A kto czytał zmory alaizabel?

Ja, ja czytałem !!! Całkiem fajna rzecz, do poczytania w podrozy. Ciekawy pomysl, zagadka kryminalna (Zszyta twarz), interesujacy głowni bohaterowie. Mi sie podobalo. Jest jakas druga czesc tego albo coś w tym guście ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować