Zaloguj się, aby obserwować  
Jozeph

Literatura Fantasy

2681 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2007 o 16:46, Asthariel napisał:

To juz wyszedł? Kiedy była premiera?

Nie wiem , czy przypadkiem w "mojej" księgarni nie był dostępny właśnie od dziś.Niestety , sprzedał się od razu i muszę poczekać na świeżą dostawę , która na szczęście będzie już jutro.Zaklepałem egzemplarz , więc nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 16:33, 88Bonzo napisał:

Znacie może jakieś dobre książki fantasy w których jest ukazany konflikt między religią chrześcijan
a wierzeniami pogan ? Wystarczy by chociaż były jakoś mniej więcej przedstawione obie religie.
Z góry dziękuje :)


Jedyne co mogę polecić to "Ostatnia Saga" Marcina Mortki. Bardzo fajna książka tylko nie jestem pewien czy religie są tam wystarczająco opisane :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 21:29, Krzysztofer napisał:

Jedyne co mogę polecić to "Ostatnia Saga" Marcina Mortki. Bardzo fajna książka tylko nie jestem
pewien czy religie są tam wystarczająco opisane :-)


Zainteresuję się nią na pewno :) z opisu już strasznie kusi. Zobaczę czy będzie w bibliotece - jak nie - zakup gwarantowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 16:33, 88Bonzo napisał:

Znacie może jakieś dobre książki fantasy w których jest ukazany konflikt między religią chrześcijan
a wierzeniami pogan ? Wystarczy by chociaż były jakoś mniej więcej przedstawione obie religie.
Z góry dziękuje :)


Opowieści z Narni. Poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiłeś mnie :) może jednak sięgnę po wydanie książkowe. Możesz coś bliżej napisać na ten temat? w jaki sposób jest przedstawiony interesujący mnie temat? I czy w filmie również jest to ukazane? będę bardzo wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 16:33, 88Bonzo napisał:

Znacie może jakieś dobre książki fantasy w których jest ukazany konflikt między religią chrześcijan
a wierzeniami pogan ? Wystarczy by chociaż były jakoś mniej więcej przedstawione obie religie.
Z góry dziękuje :)


Pożeglować do Sarancjum i (dużo bardziej) Lwy Al-Rassanu. Obie Kay''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 14:25, 88Bonzo napisał:

Zadziwiłeś mnie :) może jednak sięgnę po wydanie książkowe. Możesz coś bliżej napisać na ten
temat? w jaki sposób jest przedstawiony interesujący mnie temat? I czy w filmie również jest
to ukazane? będę bardzo wdzięczny :)


Ja bym tego tak nie nazwał, ale wyraźnie postać Aslana nawiązuje do Chrystusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 14:27, Robert'cik napisał:

Pożeglować do Sarancjum i (dużo bardziej) Lwy Al-Rassanu. Obie Kay''a.


Bardzo dziękuję :) lektur na ten temat już mi raczej wystarczy :) Chyba wiszę Wam po browarku :P Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 14:31, Fumiko napisał:

Najlepiej poczytaj sobie tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Opowie%C5%9Bci_z_Narnii

Jest dość dokładnie opisane. A co do filmu - z czym Ci się kojarzy poświęcenie Aslana za cudze
grzechy? Pomyśl :D



Ani treść książki ani filmu nie są mi znane :) Być może nadrobię w niedługim czasie :)

Dnia 04.12.2007 o 14:31, Fumiko napisał:

Edit: I pomyliłeś nieco moją płeć.


Bardzo przepraszam, mam nadzieję że wybaczysz mi to drobne potknięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2007 o 14:35, 88Bonzo napisał:


Ani treść książki ani filmu nie są mi znane :) Być może nadrobię w niedługim czasie :)


Czytaj w kolejności podanej przez autora, a nie sugerowanej przez wydawnictwo. Unikniesz zamieszania i poplątania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 14:38, Robert'cik napisał:

Czytaj w kolejności podanej przez autora, a nie sugerowanej przez wydawnictwo. Unikniesz zamieszania
i poplątania.


Wydawnictwo to ustawiło w chronologii świata a nie w chronologii pisania przez autora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chronologia świata? 1, 2, 3 i 4 tom - ok. Ale piąty dzieje się jeszcze w czasach 1. I jak mi to wyjaśnisz? To jest ta chronologia świata? Następne ponoć jeszcze wcześniej, ale to sam nie wiem, bo nie czytałem jak dotąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Ziemiański , Achaja tom 1.
Całkiem ciekawa książka. Tytułowa Achaja to młoda księżniczka, zrządzeniem losu, a raczej wrednej macochy;) zepchnięta na samo dno społeczeństwa. Losy Achaji w sumie są mało ciekawe, chyba że komuś podobają się rozważania jak bardzo można pognębić i upodlić człowieka :/. O wiele bardziej interesujące są postacie drugoplanowe , a raczej numery jakie wywijają, zwłaszcza Zaan i jego kumpel Syriusz. Całość jest na tyle wciągająca że chyba sięgnę po kolejne tomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! Może mi ktoś podać jakie były tomy Opowieści ze Świata dysku przed Zimimistrzem :) Proszę o uporządkowanie od 1 tomu do ostatniego :) (chyba że te opowiadania są odzielne i nie są jedną spójną całością), bo ja bym sobie takiego Zimmistrza przeczytał żeby oderwać się na chwile od "poważnej" fantastyki :))

http://merlin.pl/frontend/browse/product/1,564416.html <-- Zimmistrz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować fragment FAQ ze strony Ulice Ankh-Morpork (mam nadzieję, że Krejt mnie za to nie zabije;):

16. Czy książki należy czytać w określonej kolejności?

Nie, nie trzeba. Praktycznie można sięgnąć po którąkolwiek książkę (wyjątkiem jest "Blask fantastyczny", który jest kontynuacją "Koloru magii"). Jednakże cały cykl Świata Dysku można podzielić na podserie, dla których wspólny jest bohater/bohaterowie.

- Rincewind i magowie:
"Kolor magii", "Blask fantastyczny, "Czarodzicielstwo", "Eryk", "Ciekawe czasy"
- Babcia Weatherwax i jej mały sabacik:
"Równoumagicznienie", "Trzy wiedźmy", "Wyprawa czarownic", "Panowie i Damy", "Maskarada", "Carpe Jugulum"
- Śmierć:
"Mort", "Kosiarz", "Muzyka duszy"
- Straż Ankh-Morpork:
"Straż! Straż!", "Zbrojni", "Na glinianych nogach", "Bogowie, Honor, Ankh-Morpork", "Piąty elefant"
- Akwila:
"Wolni Ciutludzie", "Kapelusz pełen nieba"
- niezależne (tzw. ''one-shoty''):
"Piramidy", "Ruchome obrazki", "Pomniejsze bóstwa", "Ostatni bohater", "Zadziwiający Maurycy i jego uczone szczury"


Na tej zasadzie historia Tiffany (Akwila) to osobny cykl i wypadałoby czytać go w kolejności chronologicznej, ale nie jest to niezbędne, czyli 1. Wolni Ciutludzie, 2. Kapelusz pełen nieba, 3. Zimistrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 15:44, elTadziko napisał:

Na stronie wydawnictwa MAG ( www.mag.com.pl ) można od dzisiaj do 10 stycznia kupować książki
40% taniej. Ja już swoje zamówiłem ;)


2x Glen Cook dla mnie, juz zamowione :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować