Zaloguj się, aby obserwować  
Jozeph

Literatura Fantasy

2681 postów w tym temacie

Dnia 29.12.2007 o 12:16, KrzychW napisał:

W przypadku SW bardzo pomocne są recenzje dostępne w sieci.

Zgoda, teraz jest łatwiej ze względu dostęp do opinii innych czytelników. Jednak w czasach, gdy wydawany był cykl "Conan" (lata 90-te) o zdanie można było spytać co najwyżej sprzedawcę. A jeśli sam książki nie czytał i nie słabo znał gust czytelnika, to zbyt wiele do powiedzenia nie miał. Na szczęście są w tym zawodzie także pasjonaci, którzy pochłaniają niemal całe regały książek w przerwach pomiędzy "natrętnymi" klientami, którzy zakłócają im lekturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2007 o 12:03, walgierz napisał:


Trudno się spodziewać, że młody chłopak, choćby nie wiem jak oczytany, zaskoczy nas czymś oryginalnym
:)


no ale skoro już pisze to niech czymś próbuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2007 o 13:41, Treant napisał:

Zgoda, teraz jest łatwiej ze względu dostęp do opinii innych czytelników. Jednak w czasach,
gdy wydawany był cykl "Conan" (lata 90-te) o zdanie można było spytać co najwyżej sprzedawcę.


Ja w epoce przedinternetowej znacznie więcej korzystałem z biblioteki.Oczywiście przeważnie i tak nie można było wypożyczyć większości nowości , ale czasami wystarczyła jedna książka z jakiejś serii , aby wyrobić sobie chociaż ogólny pogląd.Można też było szperać po antykwariatach. Teraz czytam głównie to , co kupię w sieci.Dostępność do książek ogromnie wzrosła , a oferta także jest przynajmniej parę większa niż kilkanaście lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja sie pochwalę, bo aktualnie czytam drugą część Trylogii Mrocznego Elfa :>. Pierwszą pochłonąłem w 4 dni, na drugą niestety nie bardzo mam czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 11:11, Robert'cik napisał:

I czym się tu chwalić? Prosta młócka dla niewyżytych nastolatków. :P


kolega pewno wyzej ceni harrego -.- waz na slowa bo o gustach sie nie dyskutuje...

ja sie powoli delektuje Pazdziernikowym Dzieckiem Cook''a, bardzo dobra rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 11:55, EmperorKaligula napisał:

ja sie powoli delektuje Pazdziernikowym Dzieckiem Cook''a, bardzo dobra rzecz.

A dla mnie była to część nieco gorsza od pozostałych, które dotychczas przeczytałem (tj. tomy 1-4).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet fajnie bo niedługo ostatnia część Pottera :] Nie mówię , że jest świetny, ale całkiem dobrze sięgo czyta, a serię warto skończyć. Owszem trochę w porównani z innymi książkami fantasy to Potter jest uplasowany nisko, ale właśnie o to chodzi, że bardzo dobre się go czyta. Do tego jest dość oryginalny ;]
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet fajnie bo niedługo ostatnia część Pottera :] Nie mówię , że jest świetny, ale całkiem dobrze sięgo czyta, a serię warto skończyć. Owszem trochę w porównani z innymi książkami fantasy to Potter jest uplasowany nisko, ale właśnie o to chodzi, że bardzo dobre się go czyta. Do tego jest dość oryginalny ;]
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 11:11, Robert'cik napisał:

I czym się tu chwalić? Prosta młócka dla niewyżytych nastolatków. :P Jak przeczytasz coś ambitnego
- napisz. :D


Dla kogoś, kto od wielu lat nie przeczytał żadnej książki to duży wyczyn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stara wieść. Smutna, chociaż ja akurat w jego książkach nie gustuję. Wiem, jaka to ciężka do zniesienia choroba, gdyż mój dziadek na nią umarł. Trzymam kciuki, panie Pratchett. I zacznij Pan pisać lepsze książki. :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 18:01, Robert'cik napisał:

I zacznij
Pan pisać lepsze książki. :P :D


kolega widac znowu o tym samym, chce pokazac jaki to on oczytany i jakie to wazne pozycje czyta, Pratchett to kawal swietej fabuly, troche zakreconej, troche dziwnej, z niezlymi postaciami, ale okraszonej kapitalnym inteligentnym humorem. W tym co pisze naprawde jest bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 18:01, Robert'cik napisał:

Trzymam kciuki, panie Pratchett. I zacznij
Pan pisać lepsze książki. :P :D

Lepsze czyli jakie? Bo są całe rzesze ludzi, którzy uważają je za dobre, nawet bardzo dobre. Pratchett nie pisze książek dla ciebie, tylko dla wielu ludzi, i jest naturalne, że części się to podoba, a innym nie. Niemniej sugestia pisania "lepszych" książek w kierunku Pratchetta rzuca na ciebie raczej podejrzenie nielubienia z niezrozumienia, a nie niezrozumienia lubienia przez innych...
Aha, widziałam te emotki na końcu, ale odbioru tej wypowiedzi to nie zmienia, a może nawet pogarsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwierz, e przeczytałem kilka książek P. (Kolor Magii, Równoumagicznienie, Na glinianych nogach czy jakoś tak) i po prostu nie podobają mi się one. A to, że są na forum tacy, którzy nie wiedzą, co to ironia czy sarkazm, to już nie mój problem. A P. owszem, cenię i szanuję, bo jego książki rozchodzą się jak ciepłe bułeczki i są wysoko oceniane przez krytyków oraz nawet moich kolegów (w liczbie 1). A mnie się po prostu nie podobają - gustuję w poważniejszej literaturze. Jeśli uraziłem - przepraszam. Nie to miałem na myśli.

EmperorKaligula- Rozumiem, że nie zauważyłeś tych emotek na końcu. Ja mam wadę wzroku, i to spora, i widzę je bardzo wyraźnie. ;) I wybacz, że mam takie a nie inne zdanie o książkach imć Salvatore''a i uważam je za nędzną amatorszczyznę dla niewyżytych nastolatków. Tak są te książki oceniane przez ludzi znających się na literaturze. jeszcze raz kajam się i upraszam o łaskę. A kapitalny i inteligentny humor, to dla mnie Sapkowski, a Pratchett jest momentami śmieszny żałośnie, a nie dowcipnie i inteligentnie.

I koniec dyskusji - zwróciliście mi uwagę, OK, po prostu mam inny gust.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować