Zaloguj się, aby obserwować  
Jozeph

Literatura Fantasy

2681 postów w tym temacie

Z ambitniejszych polecam wyżej wymienioną Malazańską Księgę Poległych Eriksona, czy Grę o Tron Martina. Z naszych rodzimych autorów zaliczyłbym do tej kategorii jeszcze utwory Jacka Dukaja. Książki te wymagają jednak dużej ilości wolnego czasu i skupienia, by w pełni się nimi cieszyć. Stąd też, zapracowanym czy może raczej zakopanym w książkach na uczelni (czyli takich jak ja ;D) bardzo podchodzą książki ze Świata Dysku Pratchetta, facet jest tym dla fantasy, czym Jeremy Clarkson dla motoryzacji.

Na koniec zostawiłem sobie deser, czyli mojego ulubionego autora, wiecznego marzyciela Neila Gaimana. Jego Amerykańscy Bogowie, czy po prostu emanujący baśniowością Gwiezdny Pył przypominają, jak powinna proza wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 17:07, Break the peace napisał:

Mam takie pytanie. Czy książka "Piknik na skraju drogi" braci Strugackich jest warta
pieniędzy i czasu?


Jest warta dużo więcej pieniędzy niż kosztuje i więcej czasu niż zapewne możesz jej poświęcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się , jaka jest data premiery kolejnego tomu "Pana Lodowego Ogrodu? Podobno ma to być już we wrześniu , ale nigdzie nie znalazłem potwierdzenia tego terminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 11:00, KrzychW napisał:

Czy ktoś orientuje się , jaka jest data premiery kolejnego tomu "Pana Lodowego Ogrodu?
Podobno ma to być już we wrześniu , ale nigdzie nie znalazłem potwierdzenia tego terminu.


druga część już od dawna jest do kupienia (chyba nawet od początku roku), o trzeciej na razie nic nie wiadomo (a przynajmniej ja nie dotarłem do takich informacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawałem te infromacje kilka stron wcześniej.

20 listopada 2007

Jeżeli dobrze pójdzie to trzecia część Pana Lodowego Ogrodu ukaże się latem przyszłego roku, polska fantastyka miewa się nieźle, a Jarosław Grzędowicz zamierza pisać w nieskończoność... To tylko drobna część tego o czym można było się dowiedzieć w trakcie czata Wirtualnej Polski, który odbył się dzisiaj. Tutaj znajdziecie jego zapis.

gildia.pl


To jest cytat po zaakończonym już chatcie z J. Grzędowiczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 11:29, Azrathel napisał:

druga część już od dawna jest do kupienia (chyba nawet od początku roku), o trzeciej
na razie nic nie wiadomo (a przynajmniej ja nie dotarłem do takich informacji).


Pytam oczywiście o Tom 3.W ubiegłym roku , przy okazji kupowania Tomu 2 , rozmawiałem w księgarni i usłyszałem , iż kolena część ukaże się za około rok , czyli w 2008 , więc sobie pomyślałem , że może już ktoś zna jakieś konkrety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 11:33, Farmer Widomo napisał:

To jest cytat po zaakończonym już chatcie z J. Grzędowiczem.


Hmmm....No, przynajmniej się tego dowiedziałem, bo dotychczas nic nie wiedziałem o 3t.
Czyli możemy się go spodziewać już niedługo...Tzn, za rok, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym, którzy lubią wszelkie baśnie fantasy polecam cykl T. H. White''a "Był sobie raz na zawsze król"... Rzecz ma swoje lata, niemniej jak każda klechda nie starzeje się i czytane nawet dziś swój urok ma... Z informacji od zaprzyjaźnionego księgarza wiem, że już trzeci tom na rynku jest dostępny, tedy kto chętny niechaj dyrda zakupić (tudzież wypożyczyć) bo żałować czasu nie będzie... Fani Eragonów i Potterów także nie będą zawiedzeni, choć może im się wydawać na pozór zbyt dziecinna, co jest myśleniem tyle powszechnym, co w moim mniemaniu błędnym - książkami White''a zachwycają się pokolenia całe, nawet nasz AS ongiś w samych superlatywach się o rzeczonym cyklu wypowiadał...
Jeśli zasię co starsi (w moim wieku znaczy, czyli nadal duchem młodzi) pamiętają film animowany z wytwórni Disney''a zatytułowany "Miecz w kamieniu" to rzecz nie będzie im obca, a jeśli nie czytali pierwowzoru to i czas i sposobność ku uzupełnieniu braków jest właśnie...:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 11:33, Farmer Widomo napisał:

20 listopada 2007

Jeżeli dobrze pójdzie to trzecia część Pana Lodowego Ogrodu ukaże się latem przyszłego
roku


Cytat pochodzi z 20/11/2007 , czyli mamy obecnie lato "przyszłego roku" i tylko dokładnej daty premiery nigdzie nie można znaleźć.Właśnie o tym ciągle piszę.Dawne zapowiedzi mówiły o drugiej połowie 2008 , a teraz wszystko ucichło i nie wiadomo , co o tym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem 2 książki Scotta Lyncha - ,,Kłamstwa Locke''a Lamory'''' i ,,Na szkarłatnych morzach''''
Opowiadają one o mistrzu oszustwa, kradzieży i aktorstwa Locku Lamorze, który, jak mówi Złodziejmistrz ,,po prostu kradnie za dużo!''''. Razem ze swoim 5-osobowym gangiem robi kretynów z arystokracji, kradnąc im fortuny za pomocą przeróżnych oszustw i przebieranek. Jednak będą musieli zacząć działać w słusznej sprawie, gdyż kontrolę na przestępczym światkiem miasta próbuje przejąc tajemniczy Szary Król, którego plany nie ograniczają sie tylko do tego...

Na tylnej stronie okładki można znaleźć porównania do Ocean Eleven, Żądła i Vabank, ja do tego dorzucę mnóstwo podobieństw w klimacie do gry komputerowej Thief, co jest olbrzymim komplementem. Z niecierpliwością czekam na 3 część cyklu zatytułowaną ,,Republika Złodzieji''''.

Pierwsza część zasługuje u mnie na 5/6, druga tylko na 4+, ponieważ następuje spora zmiana w klimacie (powieść marynistyczna o piratach), co nie każdemu może przypaść do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 15:02, Asthariel napisał:

Niedawno kupiłem 2 książki Scotta Lyncha - ,,Kłamstwa Locke''a Lamory'''' i ,,Na szkarłatnych
morzach''''
Opowiadają one o mistrzu oszustwa, kradzieży i aktorstwa Locku Lamorze, który, jak mówi
Złodziejmistrz ,,po prostu kradnie za dużo!''''. Razem ze swoim 5-osobowym gangiem robi
kretynów z arystokracji, kradnąc im fortuny za pomocą przeróżnych oszustw i przebieranek.
Jednak będą musieli zacząć działać w słusznej sprawie, gdyż kontrolę na przestępczym
światkiem miasta próbuje przejąc tajemniczy Szary Król, którego plany nie ograniczają
sie tylko do tego...

Na tylnej stronie okładki można znaleźć porównania do Ocean Eleven, Żądła i Vabank, ja
do tego dorzucę mnóstwo podobieństw w klimacie do gry komputerowej Thief, co jest olbrzymim
komplementem. Z niecierpliwością czekam na 3 część cyklu zatytułowaną ,,Republika Złodzieji''''.

Pierwsza część zasługuje u mnie na 5/6, druga tylko na 4+, ponieważ następuje spora zmiana
w klimacie (powieść marynistyczna o piratach), co nie każdemu może przypaść do gustu.


Może być interesujące, przepadam wręcz za takimi klimatami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym może zarzucił taki temat: Goodkind i jego seria "Miecz prawdy". Czytał ktoś? Polubił (bądź nie)? Zainspirował mnie fakt, że właśnie czytam 10. (nc) tom pt: "Fantom" i z tego co wiem jedenasty pt: "Spowiedniczka" ma być ostatni. IMO całą serię czyta się miło, choć pojawiają się momenty w których za bardzo nie wiadomo o co kaman. Nie podoba mi się też, że co kolejny tom główni bohaterowie mają prze...chlapane. Wiem, że to idea wielu serii, ale tu wydaje się to być robione na siłę.

No i na deser zajawka filmu:
http://pl.youtube.com/watch?v=18Wb2yAUddg&feature=related

I aktorzy (niezła obsada jak na mało znaną ekranizację - w tym Evil Dead i przepiękna Biedroneczka):
http://pl.youtube.com/watch?v=8YU-G3TFiW8&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 19:59, Dark Templar napisał:

A ja bym może zarzucił taki temat: Goodkind i jego seria "Miecz prawdy". Czytał ktoś?
Polubił (bądź nie)? Zainspirował mnie fakt, że właśnie czytam 10. (nc) tom pt: "Fantom"
i z tego co wiem jedenasty pt: "Spowiedniczka" ma być ostatni. IMO całą serię czyta się
miło, choć pojawiają się momenty w których za bardzo nie wiadomo o co kaman. Nie podoba
mi się też, że co kolejny tom główni bohaterowie mają prze...chlapane. Wiem, że to idea
wielu serii, ale tu wydaje się to być robione na siłę.

No i na deser zajawka filmu:
http://pl.youtube.com/watch?v=18Wb2yAUddg&feature=related

I aktorzy (niezła obsada jak na mało znaną ekranizację - w tym Evil Dead i przepiękna
Biedroneczka):
http://pl.youtube.com/watch?v=8YU-G3TFiW8&feature=related



Witam!
Ja zacząłem czytać "Pierwsze prawo magii" w lutym tego roku i tak do dnia dzisiejszego jestem na 200stronie...
Fajna książka ale w ostatnim półroczu miałem sporo kłopotów i problemów to i zapał do gier i książek mi padł....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe - u mnie było podobnie ;] Mój problem zwał się "matura", więc od formata we wrześniu do maja miałem tylko Diablo II na twardym, a moimi książkami stały się vademeca i zbiory zadań. Dlatego teraz muszę nadrobić i wykończyć serię Goodkind''a i mojego ukochanego Pratchett''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 21:07, Dark Templar napisał:

Hehe - u mnie było podobnie ;] Mój problem zwał się "matura", więc od formata we wrześniu
do maja miałem tylko Diablo II na twardym, a moimi książkami stały się vademeca i zbiory
zadań. Dlatego teraz muszę nadrobić i wykończyć serię Goodkind''a i mojego ukochanego
Pratchett''a.

hmm Pratchett, mam jedną książkę ale jakoś ona w ogóle mi nie wchodzi , a moja przyjaciółka go uwielbia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nawet tytuł mi się nie obił o uszy:((


Dark Templar - co do matury to nie taka złaa jest ja sie prawie nie uczyłem, do nauki planowałem tak po 3-4h dzienni aby powtarzać i czytać a z tego to może czytałem 1h bo zasypiałem, a zdawałem maturę z J.polskiego(podst); J.angielskiego(post); biologia(post); historia(podst+ roz); geografia(podst+roz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 21:26, Thalanthas napisał:

Ja obecnie czytak cykl Koło Czasu R. Jordana. Czytak ktoś z was któryś tom?? Moze wszystkie
jakie dotą zostąły wydane na polski??

Przeczytałem prawie wszystkie części wydane po polsku (oprócz ostatniej). Niestety finałowy tom, którego współautorem będzie Brandon Sanderson pojawi się u nas nieprędko. Wówczas łyknę również ten brakujący, bo obecnie staram się kompletować całe serie zanim zabiorę się za lekturę, co powoduje, że czytam głównie "jednotomówki" i cykle już w całości wydane (wyjątek stanowią książki pożyczane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować