Zaloguj się, aby obserwować  
Jozeph

Literatura Fantasy

2681 postów w tym temacie

Hej czytał może ktoś z was serie książek StarCraft bo widziałem że są takie książki ale nic o nich nie wiem.
Mam chęć kupić sobie jakąś książkę na podstawie gierki i nie wiem co by to mogło być jeśli znacie jakieś książki to podajcie będę wdzięczny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 15:48, Mati1990 napisał:

Hej czytał może ktoś z was serie książek StarCraft bo widziałem że są takie książki ale
nic o nich nie wiem.
Mam chęć kupić sobie jakąś książkę na podstawie gierki i nie wiem co by to mogło być
jeśli znacie jakieś książki to podajcie będę wdzięczny!!!


o StarCrafcie nie słyszałem. Ale polecam R.A. Salvatore "Trylogia Krainy Lodowego Wichru" ze świata Icewind Dale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chęć kupienia książki to chwalebna inicjatywa, ale zamiast kupować ''coś na podstawie gierki'' postaw na porządną literaturę, a nie 200 stron sztampy z ładną okładką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 15:48, Mati1990 napisał:

Hej czytał może ktoś z was serie książek StarCraft bo widziałem że są takie książki ale
nic o nich nie wiem.
Mam chęć kupić sobie jakąś książkę na podstawie gierki i nie wiem co by to mogło być
jeśli znacie jakieś książki to podajcie będę wdzięczny!!!


Nie czytałem, ale jeśli jesteś zainteresowany to zajrzyj chociażby do sklepu gram.pl, tam znajdziesz wszystkie powieści rozgrywające się w uniwersach Blizzard.
Sam Starcraft to:
I: Krucjata Liberty''ego
II: W cieniu Xel''Nagi
III: Nim zapadnie ciemność

Dalej możesz już sam poszukać recenzji w Internecie. Jako ciekawostkę mogę dodać, że być może niektórzy bohaterowie tych powieści pojawią się w oficjalnych kampaniach nadchodzących SC2 i D3. Przynajmniej w przypadku D3 w jednym z wywiadów pojawiła się taka sugestia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 10:59, GanD napisał:

> Hej czytał może ktoś z was serie książek StarCraft bo widziałem że są takie książki
ale
> nic o nich nie wiem.
> Mam chęć kupić sobie jakąś książkę na podstawie gierki i nie wiem co by to mogło
być
> jeśli znacie jakieś książki to podajcie będę wdzięczny!!!

Nie czytałem, ale jeśli jesteś zainteresowany to zajrzyj chociażby do sklepu gram.pl,
tam znajdziesz wszystkie powieści rozgrywające się w uniwersach Blizzard.
Sam Starcraft to:
I: Krucjata Liberty''ego
II: W cieniu Xel''Nagi
III: Nim zapadnie ciemność

Dalej możesz już sam poszukać recenzji w Internecie. Jako ciekawostkę mogę dodać, że
być może niektórzy bohaterowie tych powieści pojawią się w oficjalnych kampaniach nadchodzących
SC2 i D3. Przynajmniej w przypadku D3 w jednym z wywiadów pojawiła się taka sugestia.

Wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie mam zbyt dużych funduszy to szukam jakiejś fajnej, jedno/dwu/trzy tomowej książki. Czy polecacie Eragona? Podajcie też swoje propozycje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 18:03, maciek999 napisał:

Jako, że nie mam zbyt dużych funduszy to szukam jakiejś fajnej, jedno/dwu/trzy tomowej
książki. Czy polecacie Eragona? Podajcie też swoje propozycje ;]


polecam nowy cykl Glen Cooka - Delegatury Nocy

pare tygodni temu ukazal sie drugi tom, jestem pod koniec pierwszej czesci i jest to bardzo "cookowe" co dla mnie jest plusem - bardzo lubie jego styl. Bez problemu znajdziesz w empiku ta serie - przeczytaj pare rozdzialow na probe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 18:53, EmperorKaligula napisał:

polecam nowy cykl Glen Cooka - Delegatury Nocy

pare tygodni temu ukazal sie drugi tom, jestem pod koniec pierwszej czesci i jest to
bardzo "cookowe" co dla mnie jest plusem - bardzo lubie jego styl. Bez problemu znajdziesz
w empiku ta serie - przeczytaj pare rozdzialow na probe :)

A ile tomów ma powstać? Aha i jakie ceny? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 18:03, maciek999 napisał:

Jako, że nie mam zbyt dużych funduszy to szukam jakiejś fajnej, jedno/dwu/trzy tomowej
książki. Czy polecacie Eragona? Podajcie też swoje propozycje ;]

Polecam ,,Kłamstwa Locka Lamorry'''' pierwszy tom cyklu planowanego na 7 cześci. 35 zł. rzecz o grupie oszustów w mieście przypominającym Wenecję, sporo klimatu Ocean Eleven i Thiefa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 18:03, maciek999 napisał:

Jako, że nie mam zbyt dużych funduszy to szukam jakiejś fajnej, jedno/dwu/trzy tomowej
książki. Czy polecacie Eragona? Podajcie też swoje propozycje ;]


Eragon jest super. Książka wciągła mnie na długie wieczory, ma to coś, co nie pozwala od niej odejść. Drugi tom "Najstarszy" też jest dobry. Polecam obydwie:)

Kumpel polecał mi ksiązke "Morze Trolli". Co o niej sądzicie? warta przeczytania czy może raczej bajka dla młodszych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam gramowiczów! Jeśli idzie o literaturę fantasy to jestem mile zaskoczony dylogią "Krawędzią Żelaza", czeskiego pisarza Miroslava Zambocha. Paręnaście świetnych opowiadań, kipiących akcją, świetnymi wątkami i pomysłami. Gorąco polecam!

Nie będę chyba pisał o sadze wiedźmińskiej - siedem znakomitych tomów o jednym z najbardziej charyzmatycznych bohaterów polskiej fantastyki - wiedźminie! swoją drogą, gdyby nie AS, to polskie fantasy leżałoby i kwiczało:/

Co dalej: Jeśli ktoś oglądał kiedyś Trona, to polecam cykl Zwiadowcy Toma Clancy''ego - VR i świetne pomysły!!!!! - akcja "Śmiercionośnej Gry" z tego cyklu dzieje się w... grze komputerowej - od razu na myśl nasuwa się WoW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi ostatnio wpadł w ręce Solaris Lema. I tak zaczyna się moja przygoda z nim. Od dawna marzyłem, żeby zacząć go czytać, tylko nie wiem czy teraz sobie poradzę. No, ale się zobaczy. A co do Eragorna to Brisingr wychodzi 14???

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2008 o 19:56, Doktor14 napisał:

A co do Eragorna to Brisingr wychodzi 14???


Brisingr? chodzi Ci o 3 tom? pierwsze słysze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 19:03, maciek999 napisał:

A ile tomów ma powstać? Aha i jakie ceny? ;]


ile to mow nie mam pojecia, napewno bedzie wiecej, ale dopiero za jakis czas, ceny: Tom I 33,90 (644 strony), Tom II 35,90 (761 stron)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 19:53, maverick5000 napisał:

Nie będę chyba pisał o sadze wiedźmińskiej - siedem znakomitych tomów o jednym z najbardziej
charyzmatycznych bohaterów polskiej fantastyki - wiedźminie! swoją drogą, gdyby nie AS,
to polskie fantasy leżałoby i kwiczało:/


Fantasy może i tak ale to dla tego że znaczna większość autorów kieruje się w stronę main stream''a. Dziś już mało kto pisze o smokach i czarownicach. Jeżeli by więc patrzeć na całą fantastykę, a nie tylko na fantasy, to mamy multum bardzo dobrych pisarzy: jest Dukaj, jest Pilipiuk, jest Ziemiański ( raczej mniej ambitna proza ale dobrze się czyta ) jest Brzezińska, jest Grzędowicz i paru innych.
Tak na prawdę jeżeli chodzi o fantasy to obecnie wszędzie leży i kwiczy, nie tylko w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 19:57, Długi18 napisał:

Brisingr? chodzi Ci o 3 tom? pierwsze słysze....


O no to się zainteresuj ----> http://www.empik.com/szukaj?q=brisingr&category=all&pl=on&start=1&formType=basic&qty pe=form&_dyncharset=UTF-8

Wcześniej premiera ustalona buła na październik, ale już jest 14 listopad... Za trzy dni się przekonamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska fantastyka ma teraz swój złoty okres ;)
A koncepcja niektórych autorów nie przestaje mnie zadziwiać, szczególnie książki Gaimana są nad wyraz interesujące, jak choćby Chłopaki Anansiego.
Jeśli chodzi o Brisingr to nie mogę już się doczekać chwili kiedy trafi na moją prywatną półkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować