Zaloguj się, aby obserwować  
Jozeph

Literatura Fantasy

2681 postów w tym temacie

/ciah/

Co do Wojny Pajęczej Królowej to strasznie, przynajmniej mi, podchodziły. Książkę która ma 500 stron potrafię przeczytać w półtora, dwa dni. (Z przerwami), a nad tym się ponad miesiąc męczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zabójca Trolli" - przygody krasnoluda berserkera i jego ludzkiego kompana osadzone w świecie Warhammera.
"Uczeń Skrytobójcy" - kariera i sieć intryg, w które zostaje wplątany książęcy potomek z nieprawego łoża.
"Wojna Pajęczej Królowej" - sekretna misja mrocznych elfów poszukujących przyczyn milczenia ich bogini tocząca się w świecie Zapomnianych Krain (FR).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Książka "Smok odrodzony" to piąta część cyklu Koło czasu Roberta Jordan`a. I teraz mam pytanie, bo kiedyś dostałem tę książkę, czy jest ona powiązan z poprzednimi częściami, czy mogę śmiało ją czytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie dostałem na swięta wypasioną, złotą edycję Władcy Pierścieni. Ła!
Poza tym zamierzam kupić 2 części Kłamcy, 2 Pana Lodowego Ogrodu, i chyba Księgę Cmentarną. Napisze mi ktoś o niej, podzieli się opinią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam "księgę cmentarną", chociaż moja opinia nie do końca jest obiektywna bo jako wielki fan twórczości Gaimana polecałbym jego dzieła nawet gdyby to były książki kucharskie ;) Mimo wszystko uważam, że "księga cmentarna" aż skrzy od charakterystycznego Gaimanowskiego stylu i, pomimo dosyć mrocznego klimatu, jest to bardzo przyjemna lektura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 22:43, Xlol1 napisał:

No to jeszcze jedno pytanko, znacie może książki podobne do Dziedzictwa (Eragon, Nastarszy
i Brisingir) i Hobbita?


hm. również czytalam te tytuly :)
inne książki - również fantasy - które mi podpasowaly to :
Smok Jego Królewskiej Mości - Naomi Novik ( wojna w czasach Napoleona, w której biorą udzial smoki - bardzo wciąga :D ) + kontynuacja
i...
Koniec Świata ( + kontynuacja ) - Mark Chadbourn - fantasy/sf <--- nie podobna tak bardzo do wypisanych przez Ciebie tytulow, ale jak najbardziej godna polecenia książka - koniec świata przedstawiony w ''dzisiejszych czasach'' - gdzie glownym powodem ''końca'' są mityczne stwory i odrodzenie się magii :) - również baaardzo wciąga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 23:18, TYHE napisał:

> Koniec Świata ( + kontynuacja )

:DD


hahah, wlasnie to przeczytalam po raz kolejny i dotarlo do mnie jak to wygląda :D
... widzę, że tytul przypadl Ci do gustu, heh :D
;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zrobić gruube zakupy na święta. kupię Kłamcę 2&3, Pana Lodowego Ogrodu 1&2, i Księgę Cmentarną. Co byście jeszcze polecili z fantastyki?Zastanawiam sie nad:
Siewcą Wiatru - ale podobno nie za ciekawe
Elantris - ale podobno mało postaci i do bólu poprawne politycznie
Amerykańscy Bogowie - ale gdy czytałem jakieś 2-3 lata temu nie zachwyciłem się.
Póki co najpewniejsza jest trzecia pozycja, może po latach odkryję w niej coś więcej. A wy co polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem Elantris w te wakacje i muszę powiedzieć że byłem zachwycony. Naprawdę wciągająca książka, choć myślę że nie wszystkim musi się spodobać. Dla mnie jednak, bomba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, a ja dopiero teraz zacząłem czytać Władcę ; p Zawsze myślałem, że Tolkien jest taki, taki itd. Rok temu dostałem Silmarillion i się jakoś zaciekawiłem, no i tydzień temu przyszedł kurier z wydaniem Muzy z tego roku i jak dla mnie to książki są, hmm, wspaniałe? xd Wiem, wiem niczego nie odkryłem ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 17:30, Asthariel napisał:

Zamierzam zrobić gruube zakupy na święta. kupię Kłamcę 2&3, Pana Lodowego Ogrodu 1&2,
i Księgę Cmentarną. Co byście jeszcze polecili z fantastyki?Zastanawiam sie nad:
Siewcą Wiatru - ale podobno nie za ciekawe
Elantris - ale podobno mało postaci i do bólu poprawne politycznie
Amerykańscy Bogowie - ale gdy czytałem jakieś 2-3 lata temu nie zachwyciłem się.
Póki co najpewniejsza jest trzecia pozycja, może po latach odkryję w niej coś więcej.
A wy co polecicie?


Ja bym ci polecił z fantastyki serię DragonLance. Przyjemnie się czyta, napisana luźnym stylem. Bardzo wciągająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się jeszcze raz zapytać, znacie jakąś podobną książkę do Eragona i Hobbita? Ale naprawdę jakąś przypominającą klimatem i stylem te książki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 20:22, Xlol1 napisał:

Chciałbym się jeszcze raz zapytać, znacie jakąś podobną książkę do Eragona i Hobbita?
Ale naprawdę jakąś przypominającą klimatem i stylem te książki...

Ja polecam Orki - Powrót orków autorstwa Michaela Peinkofera. Ksiazka ma fajny humor i jest dość luźna, ale są momenty do filozofii;) Ksiazka o orkach i innych istotach ze swiata Tolkiena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja się zapytam czy ktoś może polecić jakieś książki w sam raz na nadchodzące długie wieczory- takie że można się walnąć do wyrka i poczytać z przyjemnością ;] (Eragon, Dragonlance, WP, Ziemiomorze, Grzędowicz, Piekara, HP etc przerobione więc odpadają =p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 20:51, drblase napisał:

To ja się zapytam czy ktoś może polecić jakieś książki w sam raz na nadchodzące długie
wieczory- takie że można się walnąć do wyrka i poczytać z przyjemnością ;] (Eragon, Dragonlance,
WP, Ziemiomorze, Grzędowicz, Piekara, HP etc przerobione więc odpadają =p)

Jesli nie czytales to na pewno bym polecil A.Sapkowskiego. Ja jestem zafasynowany Achają A.Ziemiańskiego:)
no i jeszcze Piknik na skraju drogi braci Strugackich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 20:51, drblase napisał:

To ja się zapytam czy ktoś może polecić jakieś książki w sam raz na nadchodzące długie
wieczory- takie że można się walnąć do wyrka i poczytać z przyjemnością ;] (Eragon, Dragonlance,
WP, Ziemiomorze, Grzędowicz, Piekara, HP etc przerobione więc odpadają =p)



ja imo się zaczytuję wieczorami przy serii Marka Chadbourne''a :)
pierwszy tom jego serii to : "Koniec Świata" ;)
pisalam o tym parę postów wyżej :)
naprawdę polecam! :)
( btw. możesz znaleźć latwo w Googlach fragment tej książki - w razie jakbyś chcial sprawdzić jakim mniej więcej stylem jest pisana :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zobaczyłem w Empiku "Brisingr" Paoliniego, kontynuacje Eragona. Biorę do ręki, z przodku okładka bardzo fajna, bardziej dorosła rzec można. Patrze na tył i przyznam, że cytat "Nowy numer jeden w literaturze dziecięcej" mnie trochę zaskoczył. Książkę zakupiłem, lecz nie dlatego, że już nie mogłem się doczekać. Kupiłem ją dla zasady, żeby sprawdzić czy podniósł się poziom literacki Christophera. Pierwszy rozdział był doskonały. Później słabiej, jak gdyby Paolini stracił pomysły. Książka jest pisana troszkę dziecinnie moim zdaniem. Zobaczymy co się stanie w części IV :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować