Zaloguj się, aby obserwować  
Jozeph

Literatura Fantasy

2681 postów w tym temacie

Dnia 31.03.2009 o 16:34, necron1501 napisał:

Więc mogę ci polecić tak:
- na pewno trylogię czarnego maga wciąga i czyta się przyjemnie.
-wszystkie serię książek Miroslava Zambocha
-wojny świata wynurzonego Licia Troisi


Dzięki. Z pewnością zdecyduję się na trylogię czarnego maga, bo wiele dobrego o niej słyszałem a ostatnimi czasy jest to naprawdę popularny zestaw. Thx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 20:04, Davw napisał:

> Więc mogę ci polecić tak:
> - na pewno trylogię czarnego maga wciąga i czyta się przyjemnie.
> -wszystkie serię książek Miroslava Zambocha
> -wojny świata wynurzonego Licia Troisi

Dzięki. Z pewnością zdecyduję się na trylogię czarnego maga, bo wiele dobrego o niej
słyszałem a ostatnimi czasy jest to naprawdę popularny zestaw. Thx.



Nie ma za co. Teraz Trudi wydaje kolejną serię "Powieść Pięciorga" czy jakoś podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 17:33, Erton napisał:

"Filary Ziemi"- Ken Follett. Gruba, ale czyta się świetnie :)

btw czytałeś kontynuacje? Filary ziemi przeczytałem już dawno temu i zastanawiam się nad kupnem kolejnej części. Ciekawe czy jest równie niesamowita:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 20:43, In_The_End napisał:

btw czytałeś kontynuacje? Filary ziemi przeczytałem już dawno temu i zastanawiam się
nad kupnem kolejnej części. Ciekawe czy jest równie niesamowita:>

Niestety nie miałem póki co tej przyjemności. Jednak sam Ken Follett, mówił że ta krótka "seria" to dzieło jego życia, więc wątpię, żeby to zawalił :) Zresztą recenzje z tego co czytam są pozytywne, więc jak masz kasę, to kupuj a potem zamieść jakąś recenzję, żeby i mnie zachęcić do kupna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno skonczylem Legende Drizzta (włącznie z ''Trylogia Klingi Łowcy'') i ciekawi mnie czy Salvatore ma zamiar napisac kolejną cześć? Liczę, że tak... tylko pytanie kiedy ? ;/

A tak w ogóle, moglibyście coś polecić? Najlepiej w świecie Forgotten Realms. Zastanawiam się Elaine Cunningham Evermeet Wyspa Elfow, ale narazie się nie zdecydowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 17:12, nolif3r napisał:

Niedawno skonczylem Legende Drizzta (włącznie z ''Trylogia Klingi Łowcy'') i ciekawi
mnie czy Salvatore ma zamiar napisac kolejną cześć? Liczę, że tak... tylko pytanie kiedy

A przeczytałeś Trylogię Klingi Łowcy? :)
EDIT: Nie doczytałem, mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy polecacie Pieśń Lodu i Ognia" Martina? Właśnie przeczytałem niusa o planach robienia gier na tej licencji i przy okazji autor mocno zachwala cały cykl.
I czy przypadkiem te książki nie przypominają rozmaitych Forgottek , których zdecydowanie nie trawię? (bez urazy , jak ktoś jest fanem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie cierpisz książek na podstawie Forgotten Realms to nie zastanawiaj się i leć kupować "Grę o Tron", pierwszą część Pieśni Lodu i Ognia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 17:04, KrzychW napisał:

I czy przypadkiem te książki nie przypominają rozmaitych Forgottek , których zdecydowanie
nie trawię? (bez urazy , jak ktoś jest fanem).

Nie, zupełnie nie przypominają. Nie ma kwiatków, jednorożców i błyszczących mieczy, nawet postaci, których można by określić mianem bohatera trudno się doszukać. Ostrzegam tylko, że w tej serii występuje masa postaci, więc początek, w którym wiele z nich jest przedstawianych, może być trochę przytłaczający i statyczny, ale to niejako konieczność. Moim zdaniem stanowczo warto przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 17:04, KrzychW napisał:

Czy polecacie Pieśń Lodu i Ognia" Martina? Właśnie przeczytałem niusa o planach robienia
gier na tej licencji i przy okazji autor mocno zachwala cały cykl.
I czy przypadkiem te książki nie przypominają rozmaitych Forgottek , których zdecydowanie
nie trawię? (bez urazy , jak ktoś jest fanem).


Jeżeli lubisz czytać rozwlekłe cegły ... :) Przeczytałem Grę o Tron (ze względu na grę planszową :) i zdecydowanie nie mam ochoty na dalsze części, ani nic szczególnie oryginalnego, ani ciekawego. Krótko - moim zdaniem szkoda czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 17:04, KrzychW napisał:

Czy polecacie Pieśń Lodu i Ognia" Martina? Właśnie przeczytałem niusa o planach robienia
gier na tej licencji i przy okazji autor mocno zachwala cały cykl.


Zdecydowanie odradzam, bo... ciekawe i wciąga, ale autor jeszcze nie skończył. I biorąc pod uwagę to że każdy kolejny tom zajmuje mu więcej czasu, a na ostatni trzeba było czekać ładnych parę lat wiele osób zastanawia się czy wyrobi się z zakończeniem zanim umrze.

Dnia 13.05.2009 o 17:04, KrzychW napisał:

I czy przypadkiem te książki nie przypominają rozmaitych Forgottek , których zdecydowanie
nie trawię? (bez urazy , jak ktoś jest fanem).


Zdecydowanie nie przypominają. To nie jest ładny i kolorowy świat pełen magii, tylko miejsce ciężkie i brutalne, gdzie magia występuje rzadko, a ludzie się jej boją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 17:04, KrzychW napisał:

Czy polecacie Pieśń Lodu i Ognia" Martina? Właśnie przeczytałem niusa o planach robienia
gier na tej licencji i przy okazji autor mocno zachwala cały cykl.
I czy przypadkiem te książki nie przypominają rozmaitych Forgottek , których zdecydowanie
nie trawię? (bez urazy , jak ktoś jest fanem).


Polecamy :)
Według mnie jest to zdecydowanie najlepsza saga fantasy. Dużo bohaterów, ładnie zarysowanych i ciekawych. Mnogość wątków, ogrom zwrotów akcji.
Jest tylko jeden minus jak już ktoś wcześniej wspominał - na razie są tylko 4 części, a Martin strasznie długo pisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem świerzo po przeczytaniu pierwszego tomu i w trakcie drugiego "Psa i klechy" Łukasza Orbitowskiego oraz Jarosława Urbaniuka. Akcja 1 tomu dzieje się podczas przełomu w 89r. Grupa katolickiej inteligencji postanowiła przywołać Lucyfera (demona a nie biskupa oczywiście). Efekt tego jest taki, że cała ta grupa zaczyna się zachowywać jak stado wariatów. Policja prosi księdza o pomoc w rozwiązaniu tej sprawy. Po drodze okazuje się, że sprawa ma drugie dno. Reszty nie będę opowiadał. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 18:25, pkapis napisał:

Zdecydowanie odradzam, bo... ciekawe i wciąga, ale autor jeszcze nie skończył. I biorąc
pod uwagę to że każdy kolejny tom zajmuje mu więcej czasu, a na ostatni trzeba było czekać
ładnych parę lat


Przy większości opinii, że cykl warto przeczytać , fakt oczekiwania na zakończenie jest największą wadą.Mam już taką sytuację z Eriksonem , Pilipiukiem i Grzędowiczem.Książki ciekawe , tylko końca nie widać i nie wiadomo ile jeszcze miesięcy (lat) czekania pozostało.

Nagaroth , Corvin0451 , ReNeG4De , elTadziko - dzięki za opinie.Wszystkie zostały wzięte pod uwagę. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 10:00, KrzychW napisał:

Przy większości opinii, że cykl warto przeczytać , fakt oczekiwania na zakończenie jest
największą wadą.Mam już taką sytuację z Eriksonem , Pilipiukiem i Grzędowiczem.Książki
ciekawe , tylko końca nie widać i nie wiadomo ile jeszcze miesięcy (lat) czekania pozostało.


Ja się tak niedawno władowałem. Kupiłem "Imię wiatru" Patricka Rothfussa, ponad 650 stron, a okazało się że to dopiero początek. W dodatku książka jest wspaniała, mam ochotę przeczytać ją jeszcze raz zamiast sięgać po parę innych rzeczy czekających na wolny czas. Gorąco polecam, chociaż z góry zaznaczam że nie wiem jak wygląda polskie tłumaczenie. Oryginał jest świetny i nawet osoba znająca angielski tak sobie nie powinna mieć problemów (poza paroma stronami na których bohater rozmawia gwarą z jakimś tubylcem). Z tego co widziałem na sieci polski tłumacz postarał się tak sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 15:11, Reaper65 napisał:

Rozglądam się ostatnio za jakimiś dobrymi i ciekawymi tytułami. Co byście polecali?

A możesz trochę sprecyzować czego od owych tytułów oczekujesz? Bo inaczej każdy machnie listę swoich ulubionych, bez ładu i składu. Ale jeśli ci to nie przeszkadza to służymy pomocą oczywiście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zaszalałem. Musiałem zrobić sobie przerwę i po latach wracam znowu do Tolkiena. Doszła do mnie paczuszka z Niedokończonymi opowieściami, Dziećmi Hurina i Księgą Zaginionych opowieści (niestety tylko tomy II i III, ale pierwszy mam już na oku). Ta ostatnia strasznie droga. Cena za tom waha się w przedziale 100-200zł! Ale udało mi się wyrwać taniej. Będę miał co czytać po semestrze. Teraz czytam książki z Malazańskiej...niestety wkurzają mnie, strasznie zamotane wszystko a ciekawie zaczyna się robić zawsze dopiero pod koniec. Cóż, Erikson i Esslemont nie należą do moich ulubionych autorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować