Zaloguj się, aby obserwować  
Jozeph

Literatura Fantasy

2681 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2009 o 15:50, Corvin0451 napisał:

A możesz trochę sprecyzować czego od owych tytułów oczekujesz? Bo inaczej każdy machnie
listę swoich ulubionych, bez ładu i składu. Ale jeśli ci to nie przeszkadza to służymy
pomocą oczywiście ;)


Szukam czegoś, co naprawdę warto przeczytać. Po prostu coś wciągającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 16:41, Reaper65 napisał:

Szukam czegoś, co naprawdę warto przeczytać. Po prostu coś wciągającego.


Philip Atkins - Wrota Baldura i Cienie Amnu jeśli nie czytałeś to polecam - ja kupiłem parę dni temu - dałem po 19.95 za sztukę, ale kurcze było warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę to warto przeczytać Fundację Aasimova albo Diunę Herberta a nie Forgotten Realmsy które nie są ambitną lekturą a po prostu czytadłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 17:05, haderQ napisał:

Philip Atkins - Wrota Baldura i Cienie Amnu jeśli nie czytałeś to polecam - ja kupiłem
parę dni temu - dałem po 19.95 za sztukę, ale kurcze było warto :)


czytalem swego czasu i nic poza gore i napierdalaniem tam nie znalazlem - srednia literatura do polecenia, w dodatku baardzo krotka.

od siebie raczej nic nie polece bo ostatnio powolutku z braku czasu wolnego czytam "piesn lodu i ognia" - pewnie znasz, sam zaluje ze nie poznalem wczesniej ;) Jedynie moge Ci polecic Glena Cooka - wszystko co jest, bo cholernie dobre :) nowa jego seria bez problemu do znalezienia w empikach (ze starszymi ciezko - tylko allegro w sumie) a zaczyna sie bardzo "cookowo" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, mógłby ktoś polecić jakiś dobry cykl / ksiązkę w świecie Zapomnianych Krain (i najlepiej, którą mogę kupić w isie).

Dodam, że czytałem Wojnę pajęczej królowej, a Trylogia Mrocznego Elfa mnie nie ineteresuje, więc coś poza... Patrzę ostatnio na Pieśń i miecz czy coś takiego. Może ktoś coś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam sagę wiedźmińską + opowiadania "Ostatnie Życzenie" i "Miecz Przeznaczenia", trylogię "Władca Pierścieni", "Silmarilion".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 16:52, andrev_92 napisał:

Polecam sagę wiedźmińską + opowiadania "Ostatnie Życzenie" i "Miecz Przeznaczenia", trylogię
"Władca Pierścieni", "Silmarilion".


Fajnie, że znasz te książki, ale nie są one w żadnym stopniu powiązane ze światem Zapomnianych Krain ;].

Co do pytania Vaxinara: możesz sobie sprawdzić "Trylogię Awatarów" Richarda Awlinsona. Naprawdę bardzo przyjemnie się czyta. Tylko jest jeden problem: ciężko te książki dostać w np. w Empiku. Ja musiałem je kupić na Merlinie;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jedynie moge Ci

Dnia 15.05.2009 o 22:58, EmperorKaligula napisał:

polecic Glena Cooka - wszystko co jest, bo cholernie dobre :) nowa jego seria bez problemu
do znalezienia w empikach (ze starszymi ciezko - tylko allegro w sumie) a zaczyna sie
bardzo "cookowo" ;)


A czy mówisz o serii książek o Garretcie? Znalazłem właśnie je na Merlinie i tak się zastanawiam czy są one warte zachodu, bo ocen to one mają jak na lekarstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 17:44, Kineq116 napisał:

Co do pytania Vaxinara: możesz sobie sprawdzić "Trylogię Awatarów" Richarda Awlinsona.
Naprawdę bardzo przyjemnie się czyta. Tylko jest jeden problem: ciężko te książki dostać
w np. w Empiku. Ja musiałem je kupić na Merlinie;p


Ja patrzę przede wszystkim w sklepie internetowym ISA.
I widze, że chyba jest jedna część. Możesz napisać po kolei tytuły części tej Trylogii. Która pierwsza itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam ważne pytanie. Wie może ktoś kiedy zostaną wydane 2 i 3 tom opowiadań "Płomień i Krzyż" Piekary? Sam wiem tylko, że tom 2 był zapowiedziany na grudzień 2008 a tom 3 na wiosnę 2009, tyle ze już nie długo lato, a tomu 2 jak nie było tak nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 18:36, Zimek1990 napisał:

A czy mówisz o serii książek o Garretcie? Znalazłem właśnie je na Merlinie i tak się
zastanawiam czy są one warte zachodu, bo ocen to one mają jak na lekarstwo...


niee, jego najnowsza seria jest seria "Delegatury Nocy" (poki co wyszly tomy: Tyrania Nocy i Pan milczącego królestwa).

Co do serii o Garrettcie: kazdy tom to odrebna "sprawa" wiec nie ma przymusy czytania od poczatku - nie wiem czy calosc dostaniesz na merlinie, ja kupowalem poszczegolne czesci na allegro i wyszlo tanio za cala serie. Jestesmy juz 5 tomow do tylu w stosunku do zachodu (u nas narazie wyszlo 7 i wszystkie sa bardzo dobre) - szkoda ze moj angielski jest za slaby na plynne czytanie ksiazek w jezyku szekspira ;)

polecam Garretta i Delegatury, oczywiscie Czarna Kompanie i Imperium Grozy tez :) Tylko te 2 ostatnie baardz ciezko dostac, tutaj smaczek:

http://allegro.pl/item634641914_czarna_kompania_glen_cook_10_t_caly_cykl.html

ja sie nie moge zdecydowac :) przydalby sie dodruk bo ceny sa kosmiczne za poszczegole tomy a o calej serii nie wspomne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu skończyłem "Weźmisz czarno kure..." A.Pilipiuka. I znowu skończyłem ją ledwo ,bo beczka śmiechu ukryta była pod każdą stroną. No ,może trochę przesadzam ,ale książka jest genialna ,niesamowita i jedyna w swoim rodzaju. Ale również swojska i niezbyt ambitna. Cudowna w takim stopniu jak poprzednie tomy sagi o Jakubie - wiejskim bimbrowniku i egzorcyście ,który powoli wdrapuje się na zaszczytne ,pierwsze miejsce moich ulubionych książek. Śmiechota narasta z następnym rozdziałem i nie można się od tej książki oderwać. Ocenię każdy z rozdziałów i podzielę się moim zdaniem o niżej wymienionych.

[Spoilers Detected]

"Weżmisz czarno kure..." - moim zdaniem na początek Pilipiuk poczęstował nas troszeczkę gorszym opowiadaniem co wcale nie znaczy ,że nie było doskonałe. Wędrowycz i jego sad malin ,wątek który zaczynał się tak beztrosko i zakończył zemstą - którą często się widzi w książkach o Jakubie.

"Problemy" - Obca cywilizacja w XX wieku? To na pewno mogłoby się spodobać gronie fanów S-F. W tym przypadku obca cywilizacja pojawiła się we swojskiej fantastyce Pilipiuka...i bardzo dobrze mu to wyszło ,tylko za mało Jakuba w Jakubie :P

"Bimbrociąg" - Jakub zrobi wszystko dla wódy co udowodnił w tym opowiadaniu ,genialnym jak każde zresztą. Później jeszcze topielce i inne "mutasy". Tego było nam trzeba!

"Dom bez klamek" - Tutaj praktycznie padłem. Opowiadanie boskie. Bimber , Jakub i latający dywan. Do tego psychiatryk. Ale najlepsza była radość Birskiego po zamknięciu Jakuba i Jakubowe wykłady o alkoholu.

"Dziadek" - Niezbyt dobrze pamiętam to opowiadanie ,ale wiadomo ,że poszukiwanie złota i dziadka Jakuba były genialne. Więcej takich nam trzeba!

"Lenin" i "Lenin 2: Coś przetrwało" - Jedno z moich ulubionych opowiadań ,bo wskrzeszenie Lenina i wymyślone Jakubowe opowiastki (które...nie będę Wam aż tak spojlerował). Mistrzowskie - jak każde.

W sumie mógłbym przestać pisać te moje wypociny ,bo każde opowiadanie było genialne ,ale jak już mam tą "wenę" to co mam robić. Zaraz i tak się zabiorę za dokańczanie Rozpruwacza czyli IV tomu. Już nie mogę się doczekać! :P

"Okazja" - Plagi w Wojsławicach i horrory z Bimbrem i piłą. Ziemia łaknie krwi! Ale skoro już się nadarzyła taka okazja ,to trzeba jej ofiar!

"Ostatnia posługa" - Umieranie Semena ,który i tak nie umrzę ;P Później rzeźnia i koty. To wszystko układa się w składną całość ,która mi się straszliwie podobało . Jak zwykle gratulacje dla A.Pilipiuka.

"Znalezisko" - Badania archeologiczne po których można było poznać ,że Pilipiuk jest archeologiem ,do tego trupy w ziemi ,II W.Ś ,Jakub ,Indiana Jones i Golem i jego niszczenie...przy pomocy alkoholu.

"W kamiennym kręgu" - taliby ,mutasy. Do tego kapłanka ,która wiecznie ma ochotę "zażyć trochę seksu". Trochę wskrzeszenia ,Jakuba ,Semena i kamienny krąg - to przepis na doskonałe ,nieco dłuższe z książki opowiadanie. Brawa! :P

"Ostateczna polisa na życie" - Nie ma to jak towary od ruskich i handel :P Tutaj jest tego sporo. Do tego firma do rekonstrukcji i ostateczna polisa na życie - Jakubowa oczywiście :]

"Park Jurasicki" - Moje ulubione opowiadanie. Kunszt Pilipiuka. Mutasy i polowanie na dinozaury.Trochę Birskiego. Opowiadanie po prostu rozwala. "Chcesz mieć te dinozaury czy nie?"

"Reprywatyzacja" - Hrabia wampir ,albions z HIV (HIV ,HIV Hurra) mnie kompletnie dobił po Parku Jurasickim ,no i Jakub jako majster i człowiek rządzący na rekonstrukcji pałacu :D

"Spowiedź" - Nie jeden katolik by się za to opowiadanie troszkę obraził ,ale nie znaczy to ,że było genialne. Do tego moje ulubione "Pilipiukowe" teksty z granatami ,które za każdym razem mnie rozwalają.

"Titanic" - Jedno z najlepszych. Pawło Wędrowycz ,międzynarodowy cech bimbrowników ,tajne przesiadywania w kotłowni Titanica. Iwan ,który wymyślił denaturat i Pawło jak przywódca Bimbrowników w Ameryce. Do tego 7-letni Kubuś ,który po katastrofie Titanica wraca z ojcem do Poslki...tratwą.

"Zbrodnia doskonała" - Wróżki niekiedy mówią prawdę - przekonał się o tym Jakub Wędrowycz ,kiedy wywołał zemstę za zrobienie szamba z jego (najstarszej w Wojsławicach) studni. Krem przeciw zmarszczkom ,powinni go wycofać :]

"Pogotowie" - Jakub - biedak zagubiony w stolicy. Do tego pół paczki viagry i kłopoty same się pojawiają. Próba uśmiercenia Jakuba często się zdarza ,ale ta była genialna.

To już niestety "Koniec" ja biorę się za dokończę Rozpruwacza ,a potem całą sagę. Ciężko mi będzie pożegnać się z Jakubem ,lecz wiem ,że często będę do niego wracał. Ale po Jakubie ponownie wezmę się za Pratchetta i przeczytam jego książkę ,którą kupiłem sobie wczoraj w stolicy - "Nację"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ja czytam teraz poraz trzeci trylogie A. Sapkowskiego i coraz to nowe rzeczy do mnie docierają z tej lektury, gorąco polecam:
"Narrenturm","Boży Bojownicy","Lux Perpetua" Naprawdę majstersztyk iw polskiej literaturze fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś "Nację" sir. Terry''ego Pratchetta lub "Rzeźnika Drzew" A.Pilipuka? :)
Pytam ,ponieważ w Sobotę kupiłem sobie "Nację" i jeszcze jej nie zacząłem i chce się dowiedzieć czy nie wydałem na marne pieniędzy (chociaż...czy przy Pratchettcie to możliwe? :) ) ,a ciągnie mnie jeszcze do "Rzeźnika Drzew".
Dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu skończyły się matury i jestem człowiekiem wolnym! :D Dzięki temu dane mi było skończyć niedawno "Północną granicę" F. Kresa.
Słyszałem opinie, że Kresa się albo kocha, albo nienawidzi. Po tej jednej powieści już wiem do której grupy należę - oczywiście do tej pierwszej ;)
Powieść tą czyta się łatwo i przyjemnie. Kres ma fajny styl. Bardzo dokładnie opisuje walki - tak, że można je sobie bez problemu wyobrazić. Do tej pory spotykałem się z takimi opisami, że podczas ich czytania miałem mętlik w głowie. Kres natomiast bardzo fajnie opisuje sceny batalistyczne ;)
Jeśli chodzi o fabułę - najpierw miałem wrażenie typu: "Hmm... Cała książka poświęcona jednej walce?" :P Później się rozkręciło i pod względem historii nie mam Kresowi nic do zarzucenia. Podobała mi się ta aura tajemniczości wokół poczynań Srebrnych.
Stworzony świat też jest bardzo fajny. Jak czytałem o tym cyklu, to pomysł obdarzenia rozumem kotów średnio mi pasował. Jednak Kresowi ten element też dobrze wyszedł ;)
Zastanawiam się jak ocenić tą powieść na Biblionetce. Z początku myślałem o 5, ale po rozkręceniu się fabuły zacząłem myśleć nawet o 6. Niech stracę - dam to 6 :P

Zabrałem się już za czytanie "Filarów ziemi" Folletta. Po 100 stronach - świetne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Jakie książki fantasy byście polecili (oprócz Tolkiena i Sapkowskiego) godne przeczytania. Dobrze by było, aby miały motyw wędrówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś jakąś księgarnię w Warszawie w której książki są tańsze niż "metkowana" cena? Sporo kasy na to idzie, a uszczknięcie nawet 2-3 złotych na książce przy większych zakupach daje spore oszczędności ;]

No i pytanko dla wiedzących: w zeszłym roku merlin zorganizował fajną akcję w której książkę Pratchetta były jakieś kilkadziesiąt % taniej - czy w tym roku szykuje się powtórki takiej akcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 22:20, redin napisał:

Mam takie pytanko. Jakie książki fantasy byście polecili (oprócz Tolkiena i Sapkowskiego)
godne przeczytania. Dobrze by było, aby miały motyw wędrówki.



Ja osobiście polecam całą serie Goblina, czyli Zadanie Goblina, Droga goblina, wojna goblina Jima C. Hinesa. Godną poświęcenia uwagi książką jest też Prawa i powinności Kariny Pjankowej. We wszystkich tych książkach jest motyw jakiejś podróży, czy wędrówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować