Zaloguj się, aby obserwować  
Jozeph

Literatura Fantasy

2681 postów w tym temacie

Dnia 11.06.2010 o 07:38, pkapis napisał:

> Czytałem opowiadania w "Nowej Fantastyce" i książkę " Wody głębokie jak niebo".
Jak
> dla mnie b. dobre. Cykl Twardokęska jest skończony, szukaj poprawionych, drugich
wydań.
> Mam go już, ale na razie jest pod stosem innych książek w kolejności do przeczytania.


Już wyszedł drugi tom "Letniego deszczu"? Kiedy?

"Letni deszcz- Sztylet" w październiku 2009.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 22:51, Galadin napisał:

Warto zabierać się za cykl o Kane''ie od Karla E. Wagnera? Trudno dorwać jego książki
w ogóle. :(


Trudno ale warto, jeden z lepszych cyklów fantasy jaki znam. W sumie to w moim rankingu jest na drugim miejscu (pierwsze zawsze należało i będzie należeć do Conana ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 22:51, Galadin napisał:

Warto zabierać się za cykl o Kane''ie od Karla E. Wagnera? Trudno dorwać jego książki
w ogóle. :(


Bardzo, bardzo warto. Świetna rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zainteresowałem się fantasy, jestem po przeczytaniu Trylogii Tolkiena i Sagi o wiedźminie. Po tych seriach strasznie napaliłem się na ten gatunek i mam prośbę czy ktoś mógłby polecić mi jakiś cykl który uważany jest za jeden z najlepszych fantasy? Próbowałem już z ww. Cyklem o Kane''ie jednak nie bylo go w żadnej bibliotece :/. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na drugim miejscu jest cykl Jacka Piekary o inkwizytorze Mordimerze. Sługa Boży itd. Pierwsze miejsce należy się Wiedźminowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 13:47, TheNorbi napisał:

Niedawno zainteresowałem się fantasy, jestem po przeczytaniu Trylogii Tolkiena i Sagi
o wiedźminie. Po tych seriach strasznie napaliłem się na ten gatunek i mam prośbę czy
ktoś mógłby polecić mi jakiś cykl który uważany jest za jeden z najlepszych fantasy?
Próbowałem już z ww. Cyklem o Kane''ie jednak nie bylo go w żadnej bibliotece :/. Z góry
dzięki

Malazańska Księga Poległych- ambitne i trudne, ale ociekające geniuszem z każdej kartki
Kroniki Czarnej Kompanii- łatwiejsze, ale też kapitalne. Początek trochę dziwny (przynajmniej jak dla mnie), ale potem nie można się oderwać.
Księga Całości- cykl Feliksa Kresa, niektórzy mówią, że lepsze od Wiedźmina.

Tylko pamiętaj, że Tolkien jest dość inny niż "normalne" książki z tego gatunku, więc czegoś "jak Tolkien" już nie znajdziesz. Ale skoro czytałeś też Sapkowskiego, to nie ma problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po I i połowie II tomu Sagi o Elryku. Moje odczucia są takie - bardziej czyta się to jak książkę przygodową, jak jakąś wydłużoną baśń niż typowe fantasy o mieczu i magii. Nie wiem dlaczego, może po prostu taki styl autora. Czasami brakuje mi głębi, dłuższego opisu, czasami przydałby się tzw. "power" podczas jakiejś akcji. Jednak na razie jestem zadowolony, było do tej pory kilka ciekawych elementów których się nie spodziewałem. Mam wszystkie 8 tomów, a potem zabieram się za kompletowanie Kane''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja poleciłbym :

Magic the Garthering- Cykl Artefaktów- saga o braciach Urza i Mishra, Phyrexii -4 tomy po tym są kolejne cykle. Wspaniale się czyta. Wręcz ocieka klimatem. TOP 10 (moja prywatna lista najlepszych pozycji fantasy)

Magic the Garthering - Mag Marnotrawny- bardzo interesująca
Magic the Garthering - Arena - wyjątkowo interesująca
Magic the Garthering - Zerwane Okowy - bardzo interesująca

Czarna Kompania- czołówka światowego fantasy, troszkę mroczniejszego, ale genialnego. 10 tomów. TOP 10

Las Ożywionego Mitu- jako rozgrzewka przed Lavondyss

Lavondyss- wspaniałe, genialne, niepowtarzalne,wywołujące niepokój. I trudne do zdobycia ;). TOP 10

Ahaja- dość popularna, co nie zmienia faktu, że urzekająca

Terry Pratchett i cykl książek ze Świata Dysku- kwintesencja humoru, odrobinę abstrakcyjnego i zaskakującego, ale niepowtarzalnego. Można się zakochać :P TOP 10

Władca Pierścieni- do przeczytania i zapomnienia. Wiem, co piszę- czytałem trylogię 3 razy. Są lepsze rzeczy. Może Tolkien jest mistrzem poetyckiego języka, ale mistrzem kreowania świata, grozy, napięcia i wewnętrznych dylematów postaci nie jest z pewnością ;).

Wiedźmin- pozycja obowiązkowa- słowiański temperament, nietuzinkowe poczucie humoru, idealna proporcja pomiędzy grozą, horrorem, dramatem, nauką i fantasy. Jedna z najprawdziwszych fantasy, jakie czytałem. TOP 10

Conan- leciwy tytuł, ale pozycja obowiązkowa. Zapada w pamięć na zawsze :).

Thorgal- dla odmiany komiks ;). Dla prawdziwego fana fantasy pozycją OBOWIĄZKOWA. Forma komiksu jest tu atutem. Świetna kreska, brutalny świat, zaskakująca opowieść. TOP 10

Eragorn - z braku lepszych można przeczytać. Zaciekawia, ale nie zachwyca.

Obcy w obcym kraju- nie do końca fantasy :P,ale też nie sci-fi. TOP 10


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 22:10, Galadin napisał:

Nie mam już siły do Elryka. Muszę się tego pozbyć. W ogóle mnie nie przyciąga ta saga.


Hehehe. Ja padłem w połowie pierwszego tomu :D
Nuda nie pozwoliła mi przebrnąć dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 20:09, necron1501 napisał:

A ja mam dwa pytania: wie ktoś może, kiedy będzie następna część serii :Zwiadowcy"?

7 tom ma sie ukazać we wrzesień-październik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy pytałem kiedyś na tym forum.
Co zrobić żeby przekonać się do uniwersum Warhammera (fantasy)? Są książki z opisem jakiejś historii, ważnych wydarzeń, ważnych postaci czy tylko mam polegać na często kiepskich tłumaczeniach na fanowskich stronach?
A poza tym - jakie książki przeczytać? Ktoś mi mówił o przygodach Felixa i jego kolegi, ale nie wiem czy warto te 30-40zł wydawać na coś co może trzymać poziom nędznych czytadeł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.08.2010 o 21:21, Galadin napisał:

Co zrobić żeby przekonać się do uniwersum Warhammera (fantasy)? Są książki z opisem jakiejś
historii, ważnych wydarzeń, ważnych postaci czy tylko mam polegać na często kiepskich
tłumaczeniach na fanowskich stronach?


Najwięcej jest w podręcznikach do gry figurkowej Warhammer Fantasy Battle, ale sporo ciekawych informacji jest też w podręcznikach do drugiej edycji gry fabularnej Warhammer Fantasy Roleplay. Podręczniki do WFRP są przetłumaczone naprawdę nieźle, znajdą się oczywiście babolki ale poza tym to tłumaczenie stoi na wysokim poziomie, nie wiem jednak jak się ma sprawa z podręcznikami do WFB.

Dnia 04.08.2010 o 21:21, Galadin napisał:

A poza tym - jakie książki przeczytać? Ktoś mi mówił o przygodach Felixa i jego kolegi,
ale nie wiem czy warto te 30-40zł wydawać na coś co może trzymać poziom nędznych czytadeł?

Seria o Gotreku i Felixie nie jest zła. Ale nie jest to też ambitna literatura, ot czytadła fantasy, całkiem fajne ale jednak daleko im do książek takich jak Kroniki Amberu czy cykl o Czarnej Kompanii. Z drugiej strony nie są to też jak to powiedziałeś nędzne czytadła, potrafią wciągnąć, mają ciekawą fabułę i całkiem niezłych bohaterów. Moim zdaniem seria robi się lepsza od czasów kiedy przejął ją od Williama Kinga Nathan Long. A co do ceny, jeśli potrafisz czytać po angielsku to polecam ci na Rebelu kupić Gotrek and Felix the First Omnibus, czyli pierwsze trzy czy cztery tomy, nie pamiętam dokładnię, za cenę około 45 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 21:42, Nagaroth napisał:

Najwięcej jest w podręcznikach do gry figurkowej Warhammer Fantasy Battle, ale sporo
ciekawych informacji jest też w podręcznikach do drugiej edycji gry fabularnej Warhammer
Fantasy Roleplay. Podręczniki do WFRP są przetłumaczone naprawdę nieźle, znajdą się oczywiście
babolki ale poza tym to tłumaczenie stoi na wysokim poziomie, nie wiem jednak jak się
ma sprawa z podręcznikami do WFB.


Chyba złapałem Warhammerowskiego bakcyla. :) Wydrukowałem i przeczytałem sporo informacji o tym świecie, o historii z serwisu valkiria.net i muszę powiedzieć że bardzo mi się spodobało. Myślałem zawsze że ten świat to taka zabawka przy np. Śródziemiu, ale widzę że jest zupełnie inaczej. Na razie czytam dalej informacje z netu, ale już myślę o zakupie np. Bestiariusza czy Bitwy o przełęcz Czaszki - takiej figurkowej grze z już pomalowanymi figurkami dwóch armii. :) A jutro dotrą do mnie karty z najnowszej Inwazji.

BTW - nie masz może pojęcia kiedy i czy w ogóle wyjdzie w Polsce trzecia edycja FRP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2010 o 11:20, Galadin napisał:

Wydrukowałem i przeczytałem sporo informacji
o tym świecie, o historii z serwisu valkiria.net


Akurat ta historia świata z Valkirii jest totalnie do dupy bo pełno w niej nieoficjalnego shitu i wymysłów autora ;)

Dnia 13.08.2010 o 11:20, Galadin napisał:

BTW - nie masz może pojęcia kiedy i czy w ogóle wyjdzie w Polsce trzecia edycja FRP?


Jak na razie nikt nie zapowiedział że wyda więc nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 11:44, Nagaroth napisał:

Akurat ta historia świata z Valkirii jest totalnie do dupy bo pełno w niej nieoficjalnego
shitu i wymysłów autora ;)


Lepsze to niż nic. Dlatego zastanawiam się czy ktoś wyda wreszcie tą trzecią edycją, bo głupio kupić podręcznik do drugiej a np. za dwa miechy zonk - wyszła trzecia po polsku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować