Zaloguj się, aby obserwować  
Jozeph

Literatura Fantasy

2681 postów w tym temacie

Dnia 18.06.2009 o 22:36, Dark_Templar napisał:

No i pytanko dla wiedzących: w zeszłym roku merlin zorganizował fajną akcję w której
książkę Pratchetta były jakieś kilkadziesiąt % taniej - czy w tym roku szykuje się powtórki
takiej akcji?


spytaj w temacie o Świecie Dysku, Krejt jest zawsze najlepiej poinformowany, może będzie coś wiedział.


redin-> Pan lodowego ogrodu Grzędowicza i Zakon krańca świata Kossakowskiej - dobra, polska fantastyka z motywem wędrówki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Właśnie sobie szukam książek do przeczytania pod katem matury ustnej z polskiego i wymyśliłem sobie temat motyw wędrówki w literaturze fantasy. Na razie chcę do tego użyć Hobbita i zbiorów z opowiadaniami o wiedźminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cała Trylogia Zimnego Ognia C.S. Friedman opiera się na motywie wędrówki. Choć to nie jest górnolotna literatura... A jak Hobbit to i Władca Pierścieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 22:20, redin napisał:

Mam takie pytanko. Jakie książki fantasy byście polecili (oprócz Tolkiena i Sapkowskiego)
godne przeczytania. Dobrze by było, aby miały motyw wędrówki.


"Mistrz zagadek z Hed" Patricii McKillip. Tylko trzeba uważać na wstęp Sapkowskiego, bo jest słabo oznaczone że to jego przedmowa a nie książka właściwa i na pierwszych czterech stronach skutecznie spojleruje tak z pół książki. Poza tym właściwie to początek trylogii, ale kolejne dwa tomy są słabsze (na tyle, że nawet nie pamiętam o co w nich chodziło). No i momentami ma się głównego bohatera dość, potrafi być irytujący, za to końcówka książki powoduje dosłownie opadnięcie szczęki. Motyw wędrówki jest w niej bardzo istotny i rozwinięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wezmę Twoje propozycje pod uwagą. Zastanawiam się nad Rudą sforą, bo słyszałem, że tam też występuje ten motyw. Z tego co wiem to jest powieść jednotomowa, więc może by się nadała. Co sądzisz/sądzicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiejś książki lub cyklu książek w typie wszystkich dzieł Sapkowskiego. Chodzi mi tu raczej o humor i drobiazgowe ale ciekawe przedstawienie świata, tak jak robi to Sapek. Nie musi być jednak tych cech, wystarczy, że książka jest ciekawa.
Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 23:39, miquel93 napisał:

Poszukuję jakiejś książki lub cyklu książek w typie wszystkich dzieł Sapkowskiego. Chodzi
mi tu raczej o humor i drobiazgowe ale ciekawe przedstawienie świata, tak jak robi to
Sapek. Nie musi być jednak tych cech, wystarczy, że książka jest ciekawa.
Z góry dzięki za pomoc

Spróbuj Kłamstwa Locke''a Lamory Scotta Lyncha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pff zacząłem czytać "Zapach Magii" Andre Noton ale jakoś nie przekonuje mnie ta książka. Po 30 stronach stwierdzam, że przynudza nic się nie dzieje i jest napisana jakimś dziwnym językiem ew to tłumaczenie takie jest;/ Wypożyczyłem też inną jej książkę "gryf w chwale" ale obawiam się, że będzie podobna do poprzedniej... Kiedyś czytałem "Świt 2250" również jej autorstwa i nawet mi się spodobało więc liczyłem na więcej niż to, zwłaszcza, że kobitka jest dość znana...
W takim razie może polecicie mi coś na prawdę dobrego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem czytać ,,Wielki Marsz". Plasuje się u mnie równo z ,,Łowcą Snów" na najwyższej pozycji spośród książek Kinga. Naprawdę świetna pozycja, jedynie trochę rozczarowała mnie końcówka, za mało rozbudowana.

Ojj, przepraszam, zapomniałem, że to ,,Literatura Fanasy". Chociaż myślę, że ostatecznie da się tu ,,Wielki Marsz" podpiąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 22:20, redin napisał:

Ciach.


Hmmm... myślę, że mógłbyś użyć też trylogii Czarnego Maga T. Canavan. Ostatnio to przeczytałem i uważam za bardzo fajną. Można by pomyśleć o wędrówce wielkiego mistrza i kłopotach w jakie go wciągnęła wędrówka w poszukiwaniu nieznanego:) Zawsze można przedstawić kilka stron i motywów wędrówki. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 00:27, Nivellen89 napisał:

Prachett, Sapkowski, Pilipiuk, Tolkien


Ja wszystkim polecam Miroslava Zambocha z Czech. Jego książki można spokojnie kupić w każdym Empiku.
Charakterystyczne dla niego jest pisanie bez cenzury. Książki są przepełnione seksem i latającymi kończynami. Dużą ilością latających kończyn.
Ale między innymi ta bezprecedensowość tworzy klimat opowieści, który jest naprawdę niesamowity.
Świetnie się to czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2009 o 00:34, maciekstaar napisał:

Ja wszystkim polecam Miroslava Zambocha z Czech. Jego książki można spokojnie kupić w
każdym Empiku.
Charakterystyczne dla niego jest pisanie bez cenzury. Książki są przepełnione seksem
i latającymi kończynami. Dużą ilością latających kończyn.
Ale między innymi ta bezprecedensowość tworzy klimat opowieści, który jest naprawdę niesamowity.
Świetnie się to czyta.


Również polecam. czyta się miło, ciekawa fabuła. Jak dotąd wydał 4? książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 13:18, necron1501 napisał:

Również polecam. czyta się miło, ciekawa fabuła. Jak dotąd wydał 4? książki.


Więcej. Sierżant, Bez Litości, dwa tomy Na Ostrzu Noża, dwa tomy Krawędź Żelaza, Wylęgarnia i dwa tomy mrocznego Zbawiciela.
Ale się kopnąć w tytułach, albo o czymś zapomnieć. Ale wydaje mi się, że to tyle, czyli 9 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 15:11, maciekstaar napisał:

> Również polecam. czyta się miło, ciekawa fabuła. Jak dotąd wydał 4? książki.

Więcej. Sierżant, Bez Litości, dwa tomy Na Ostrzu Noża, dwa tomy Krawędź Żelaza, Wylęgarnia
i dwa tomy mrocznego Zbawiciela.
Ale się kopnąć w tytułach, albo o czymś zapomnieć. Ale wydaje mi się, że to tyle, czyli
9 sztuk.


Ups. Pomyłka. Ale tak czy siak polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 00:34, maciekstaar napisał:

Ja wszystkim polecam Miroslava Zambocha z Czech. Jego książki można spokojnie kupić w
każdym Empiku.
Charakterystyczne dla niego jest pisanie bez cenzury. Książki są przepełnione seksem
i latającymi kończynami. Dużą ilością latających kończyn.
Ale między innymi ta bezprecedensowość tworzy klimat opowieści, który jest naprawdę niesamowity.
Świetnie się to czyta.


a ja przeciwnie, czytalem Bez litości i jest tragicznie - slabe dialogi, fabula przewidywalna, schemat goni schemat + "mega koks ktory zawsze wygrywa i nawet po ciezkich ranach w cudowny sposob jest leczony do pelnej sprawnosc by dalej mordowac tych zlych" - jedynie sceny walk sa naprawde dobrze zrobione.

a od siebie polece Peter Brett i serie Malowany Czlowiek - ksiazki na jeden dzien, nie sa specjalnie dlugie, fabularnie przyzwoite ale wciaga jak diabli. duzo ciekawych postaci i dobrze poprowadzona fabula - polecam.

ja ide konczyc Pieśń Lodu i Ognia a potem Goblin Jim''a C. Hines''a - ktos to juz czytal ? zachwalano mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 19:02, Woo-Cash napisał:

Widziałem dziś w antykwariacie "Trylogię lodowego wichru" Salvatore''a. Czy nawiązuje
bezpośrednio do fabuły gier Baldurs Gate i Icewind Dale?

Ani trochę. Jest Drizzt, i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować