Zaloguj się, aby obserwować  
Jozeph

Literatura Fantasy

2681 postów w tym temacie

Jak zwykle musiałem przekartkować sobie świeżo zakupioną książkę, ale z racji że CK`znam już na wskroś, to nie jest to uciążliwe.
Tak czy siak zauważyłem niepokojąca oznakę, że to jednak jest jakieś nowe tłumaczenie...
Ja można było zamienić Marona Szopę na "Zalewacza"? Co za debil to tłumoczył? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu sprawdź na stronie tytułowej.

Skoro już przy tym jesteśmy, akurat do imion/ksywek bohaterów, nie mogę się przyczepić, to jeden z lepszych i charakterystycznych elementów całych KCK (co prawda te z MKP uważam za jeszcze lepsze;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam aktualnie dostępu do starszych tomów, więc nie wiem kto je tłumaczył, ale już widzę po innych paru imionach, że są nieco odmiennie przetłumaczone, a pewnikiem nie ominęło to tez i paru miejscówek.
Na szczęście nie dotyka to kluczowych postaci jak na razie, bo średnio wyobrażam sobie Duszołapa, jako potencjalnego "Łowcę Dusz" czy Pani jako "Damę", a przy naszych tłumoczach wszystko jest możliwe. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2009 o 20:45, Brissingr napisał:

głównie smoki i magia tj wiedźmin, ziemiomorze, belgarion, władca pierścieni razem z
innymi częściami wzięte a także dziedzictwo

coś podobnego do nich - słyszałem, że warto wypożyczyć Achaje i Nibybądź, ale nie jestem
pewny czy mi się spodoba


To polecam Achaję, Nigdziebądź, oraz trylogię Pan Norell i Jonathan Strange ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm co polecacie ale takie naprawdę dobre do przeczytania. Achaja Nigdziebądź co jeszcze. Od razu zaznaczam, że chodzi mi o ciekawą historię niekonwencjonalną, coś innego odstającego od schematu. Dla przykładu ostatnio przeczytałem "Orkowie Powrót Orków" książka która opisywała tych złych jako...dobrych z własnymi sprawami potrzebami. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 23:37, oskiiq napisał:

Saga wiedźmina,Harry potter, Eragon skończone ,za co teraz się brać ?


Tolkien cały jeśli jeszcze nie czytałeś. Conany wszystkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 23:24, Daelor napisał:

Pan Lodowego Ogrodu - niedawno wyszedł trzeci tom, więc masz dużo świetnego czytania
przed sobą :)


Tylko to jest z elementami sci-fi hmmm ale zapewne będzie dobra, a coś deep fantasy taki powrót do korzeni jak Tolkien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 23:57, FeelTheMusic napisał:

a coś deep fantasy taki
powrót do korzeni jak Tolkien.


Wszystko Lorda Dunsany, po polsku ukazała się niestety tylko "Córka Króla Elfów" oraz chyba parę opowiadań w prawie nieosiągalnym już tomie "Barbarzyńca i Marzyciel" gdzie były też teksty Roberta E. Howarda. Warto. Naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2009 o 23:57, FeelTheMusic napisał:

Tylko to jest z elementami sci-fi hmmm ale zapewne będzie dobra, a coś deep fantasy taki
powrót do korzeni jak Tolkien.


sam prosiłeś o coś niekonwencjonalnego, odstającego od schematu ;]
w PLO masz świat żywcem wyjęty z książki fantasy, ale obserwowany z perspektywy ''ziemskiego'' człowieka, takiego jak ty czy ja, świetna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem drugi tom powieści "Złotoskóry" Robiny Hobb i w sumie taka całkiem fajna książka choć nie dzieje się tam bardzo wiele:) Nie wiem czy jest sens czytać kolejne dwa tomy (a raczej jeden w dwóch częściach) bo nie ma tego w bibliotece i musiałbym kupić na allegro ew szukać w innym miejscu... Warto? Kto czytał niech się wypowie.
****
Harry Potter to fantasy z prawdziwego zdarzenia czy raczej wykreowany przez media chłam? Pytam bo wszyscy tak się podniecają to może i ja bym to przeczytał? Choć szczerze mówiąc trąci mi to komerchą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fantastyka, bo co innego? Ale nie spodziewaj sie elfow, krasnoludow i calej tej reszty w epickich bitwach xD


W styczniu ukaze sie "Ja Inkwizytor Wieze do Nieba", bedzie ktos czytal? Ja juz teraz nie moge sie doczekac xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co czytaj na świeta bo przeczytałem hp - 7 części wiedźmina, ziemiomorze, belgariath i parę innych i nie wiem co wsiąść
planuję tylko Achaje 3 tomy a mam jeszcze do dyspozycji 3-4 książek do wypożyczenia plis o pomoc :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2009 o 21:23, Witcher1990 napisał:

Harry Potter to fantasy z prawdziwego zdarzenia czy raczej wykreowany przez media chłam?
Pytam bo wszyscy tak się podniecają to może i ja bym to przeczytał? Choć szczerze mówiąc
trąci mi to komerchą....


Wnioskując z nicka masz 19 lat. W takim wieku nie ma co się zabierać za Pottera imo. Żadne fantasy z prawdziwego zdarzenia, fajnie się toto czyta jak się ma coś koło 14 lat, ale teraz coś takiego Cię nie zachwyci. Dosyć prosta historia, przyznam że szybko i bezboleśnie się to czyta ale ... arcydzieło toto nie jest. Lepiej poświęcić czas na inne książki, no chyba że cierpisz na nadmiar czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 21:28, Brissingr napisał:

wsiąść

Słownik :)
Wiem, że jestem chamem i gburem, ale nie musisz się obrażać. Po prostu razi w oczy.
Co do Achai - jest nie dla dzieci. Scen erotycznych w niej co nie miara. Sam osobiście nie czytałem, ale wnioskuję z opinii znajomych. No chyba, że już jesteś po osiemnastce.
Osobiście bym polecał "Pana Lodowego Ogrodu" - wszystkie trzy tomy. Według mnie jest to najlepsza książka fantastyczna - i to specyficzna. Jest to bowiem połączenie S-F z Fantastyką.
Zawsze piszę też - jeśli lubisz podumać nad swoją egzystencją i pomyśleć nad sprawami pozaziemskimi w humorystyczny sposób weź "Cykl o Śmierci" T. Pratchetta.
"Elantris" Sandersona też jest niezła, ale jeśli lubisz smoki, magię, płonące miecze "+3" to Ci się nie spodoba - zresztą tak samo PLO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1)co do wieku to mam 17+ więc prawie 18
2)harrego już dawno przeczytałem
3)szkoda ale elantris i pana lodowego ogrodu nie ma w bibliotece miejskiej, ale popytam się kolegi może mi porzyczy
4)z scenami erotycznymi nie mam problemu - mam za sobą wiedźmina :)
5)nadmiaru czasu nie mam - jestem już w szkole ponadgimnazjalnej
6)słownik używam, ale nie wszystko mi podkreśla :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...) do dyspozycji 3-4 książek do wypożyczenia plis

Dnia 15.12.2009 o 21:28, Brissingr napisał:

o pomoc :0


No to może gildia magów . Zaczełem czytac i nawet nawet . Albo Eragon też fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 22:28, FiZbAn09 napisał:

(...) do dyspozycji 3-4 książek do wypożyczenia plis
> o pomoc :0

No to może gildia magów . Zaczełem czytac i nawet nawet . Albo Eragon też fajne


Dawno przeczytany, ale nie zapomniany - Brissingr i Starożytny jak mnie pamięć nie myli (tytuł) też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować