Zaloguj się, aby obserwować  
Jozeph

Literatura Fantasy

2681 postów w tym temacie

A-cis, GanD
Dzięki za odpowiedź. Oczywiście zapomniałem wspomnieć, że zarówno "Grę o Tron" jak i pierwsze 3 części Malazańskiej Księgi Poległych też już przeczytałem, także też biorę je pod uwagę.

Tych 3 sag (Kroniki Czarnej Kompanii, Dysfunkcja Rzeczywistości i Przestrzeń Objawienia) jeszcze nie czytałem, więc o ile będą w księgarni (jeszcze nigdy w Trafficu nie byłem, więc tam poszukam), to chyba wybiorę którąś z tych. A jak nie będzie, to wezmę "Starcie Królów" z "Pieśni Lodu i Ognia".

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kończę właśnie drugą część przeznaczenia błazna. Czasem żałuję, że zacząłem to czytać;/ Na początku nudne jak flaki z olejem później trochę akcji i 3tom znowu coś ciekawego (wyprawa na smoka) a po wszystkim lanie wody i okazywanie sobie uczuć przez pedałów ;o Czasem to mnie krew zalewa jak czytam te pierdoły niech to się już kończy to zasiądę do wieśka albo gazet xD No i sprzedam na allegro bo przecie musiałem kupić bo nigdzie tego nie było;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie lektury ,,Zbrojnych" Pratchett''a i już mogę polecić:). Perypetie Nocnej Straży, obok Rincewinda są najlepsze z całego Świata Dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 10:20, Witcher1990 napisał:

Kończę właśnie drugą część przeznaczenia błazna. Czasem żałuję, że zacząłem to czytać;/
Na początku nudne jak flaki z olejem później trochę akcji i 3tom znowu coś ciekawego
(wyprawa na smoka) a po wszystkim lanie wody i okazywanie sobie uczuć przez pedałów ;o
Czasem to mnie krew zalewa jak czytam te pierdoły niech to się już kończy to zasiądę
do wieśka albo gazet xD No i sprzedam na allegro bo przecie musiałem kupić bo nigdzie
tego nie było;/


Coś strasznie zależy ci na akcji... Ja bardzo dobrze wspominam tą sagę, razem z sagą o Bastardzie, chociaż czytałem je mając lat chyba 14-15.

PS Wybaczcie za dwa posty, zapomniałem jakoś tak o ,,edytuj".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprobowac pozostale czesci Diuny, starczyc powinno na dlugo, rozbudowana historia, sf, dobrze sie to czyta, choc miejscami jest za duzo filozofii (zwlaszcza trzeci i czwarty tom).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2010 o 21:49, tomoliop napisał:


Coś strasznie zależy ci na akcji... Ja bardzo dobrze wspominam tą sagę, razem z sagą
o Bastardzie, chociaż czytałem je mając lat chyba 14-15.

PS Wybaczcie za dwa posty, zapomniałem jakoś tak o ,,edytuj".

Ale ja mam 20 i nie lubię jak przez 20stron rozwodzą się nad przeżyciami bohatera i innymi pierdołami. Zupełnie nie dla mnie. Pierwsza część tak od połowy była znośna, druga chyba też całkiem dobra, trzecia od momentu wyprawy. Dobrze, że to skończyłem wczoraj xD Oczywiście zakończenie jakiego się spodziewałem;/
Może zacznę czytać Wiedźmina po raz 5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2010 o 22:08, kuba9876543210 napisał:

Mozesz sprobowac pozostale czesci Diuny, starczyc powinno na dlugo, rozbudowana historia,
sf, dobrze sie to czyta, choc miejscami jest za duzo filozofii (zwlaszcza trzeci i czwarty
tom).

Już przeczytałem "Starcie Królów", a teraz zabrałem się za pierwszą część Kronik Czarnej Kompanii, czyli pierwsze 3 części w jednym. Dość specyficzne na początku. A potem chyba, jak piszesz, zabiorę się za dalsze części Diuny, bo te ładne wydania kuszą :) A że druga część jest z tego co widziałem nieco krótsza, to będzie się ją łatwiej nosiło w plecaku. Dzięki za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję sobie na wakacje sprawić jakąś niezłą sagę. Mam na oku dwie opcje - nowe wydanie Czarnej Kompanii albo Sagę o Elryku. Czytałem pierwszy tom Kompanii, ale chyba nie przyłożyłem się do niej za bardzo, nie wciągnęła mnie. Słyszałem że Moorcock pisze w podobnym stylu do R. E. Howarda? Jeżeli tak to bardzo mi to by odpowiadało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 21:20, Galadin napisał:

Potrzebuję sobie na wakacje sprawić jakąś niezłą sagę. Mam na oku dwie opcje - nowe wydanie
Czarnej Kompanii albo Sagę o Elryku. Czytałem pierwszy tom Kompanii, ale chyba nie przyłożyłem
się do niej za bardzo, nie wciągnęła mnie. Słyszałem że Moorcock pisze w podobnym stylu
do R. E. Howarda? Jeżeli tak to bardzo mi to by odpowiadało.

Polecam nowe wydanie CzK zawierające pierwsze 3 tomy sagi, warto zwrócić uwagę na poprawione tłumaczenie, dzięki czemu czyta się naprawdę rewelacyjnie. Pierwszy tom nie jest tym najlepszym, tzn. mi się podobał, ale też czytałem ze średnim przekonaniem. Natomiast wciagnelo mnie już na dobre tak w połowie drugiego tomu, zwroty akcji i ciekawa intryga gwarantowane. Saga CzK to dla mnie jedna z najlepszych ksiażek fantasy, ja przynajmniej czekam, zeby zakupic kolejne tomy nowego wydania.
Na temat Moorcocka wiem tyle, że jego książki są przeciętne i przewidywalne, do czołówki gatunku im daleko. Podsumowujac - jeżeli zastanawiasz się, którą sagę z tych dwóch postawić na półce to wybór jest b. prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 21:20, Galadin napisał:

Potrzebuję sobie na wakacje sprawić jakąś niezłą sagę. Mam na oku dwie opcje - nowe wydanie
Czarnej Kompanii albo Sagę o Elryku. Czytałem pierwszy tom Kompanii, ale chyba nie przyłożyłem
się do niej za bardzo, nie wciągnęła mnie. Słyszałem że Moorcock pisze w podobnym stylu
do R. E. Howarda? Jeżeli tak to bardzo mi to by odpowiadało.

Może tom 1 " Kronik Amberu" Rogera Zelaznego, zawierający 5 ksiąg? Wydanie zbiorcze, podobnie jak saga CzK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 23:07, ISAMU napisał:

Może tom 1 " Kronik Amberu" Rogera Zelaznego, zawierający 5 ksiąg? Wydanie zbiorcze,
podobnie jak saga CzK.


Hmm...nie wiedziałem że wyszło takie wydanie. To rozszerza moją listę oczywiście. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie, może nietypowe pytanie. Czy ktoś jest w stanie polecić mi ciekawy i na dodatek zakończony cykl? Malazańską Księgę Poległych czytam i czekam na ciąg dalszy, z Panem Lodowego Ogrodu jest podobnie, z cyklem Oko Jelenia tak samo.Z przynajmniej kilkoma innymi, znanymi cyklami podobnie. A ja chciałbym coś kupić i przeczytać bez 2, 3, 8 lat dodatkowego czekania. Jakieś pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 02:03, KrzychW napisał:

A ja mam takie, może nietypowe pytanie. Czy ktoś jest w stanie polecić mi ciekawy i na
dodatek zakończony cykl? Malazańską Księgę Poległych czytam i czekam na ciąg dalszy,
z Panem Lodowego Ogrodu jest podobnie, z cyklem Oko Jelenia tak samo.Z przynajmniej kilkoma
innymi, znanymi cyklami podobnie. A ja chciałbym coś kupić i przeczytać bez 2, 3, 8 lat
dodatkowego czekania. Jakieś pomysły ?

Tak jak wyżej: "Kroniki Czarnej Kompanii" Glena Cooka, wydanie zbiorcze, dostępne już są 2 tomy, 3-ci wkrótce. "Kroniki Amberu" Zelaznego, tom 1, wkrótce 2-gi. Z polskich autorów zobacz Annę Brzezińską i jej sagę o zbóju Twardokęsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dostępne już

Dnia 10.06.2010 o 09:01, ISAMU napisał:

są 2 tomy, 3-ci wkrótce. "Kroniki Amberu" Zelaznego, tom 1, wkrótce 2-gi.


Wkrótce, to znaczy, za kilka dni (oj, chyba nie)? Jak zacznę czytać, nie chcę robić przerwy, dlatego właśnie pytam o cykle zakończone, wydane i gotowe do przeczytania. Trzeba będzie poczekać, bo akurat o "Kronikach....." słyszałem trochę pochlebnych opinii.


Z polskich

Dnia 10.06.2010 o 09:01, ISAMU napisał:

autorów zobacz Annę Brzezińską i jej sagę o zbóju Twardokęsku.


Tej pani jeszcze nic nie czytałem. Polecasz jakiś tytuł, aby przed wydaniem kasy na cały cykl, sprawdzić jak pisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 10:59, KrzychW napisał:

dostępne już
> są 2 tomy, 3-ci wkrótce. "Kroniki Amberu" Zelaznego, tom 1, wkrótce 2-gi.

Wkrótce, to znaczy, za kilka dni (oj, chyba nie)? Jak zacznę czytać, nie chcę robić przerwy,
dlatego właśnie pytam o cykle zakończone, wydane i gotowe do przeczytania. Trzeba będzie
poczekać, bo akurat o "Kronikach....." słyszałem trochę pochlebnych opinii.

No tu byłem zbyt optymistyczny, zważywszy na chroniczne przekładanie wydań.
2 tomy o CzK są już wydane, następny w sierpniu.

Dnia 10.06.2010 o 10:59, KrzychW napisał:

Z polskich
> autorów zobacz Annę Brzezińską i jej sagę o zbóju Twardokęsku.

Tej pani jeszcze nic nie czytałem. Polecasz jakiś tytuł, aby przed wydaniem kasy na cały
cykl, sprawdzić jak pisze?

Czytałem opowiadania w "Nowej Fantastyce" i książkę " Wody głębokie jak niebo". Jak dla mnie b. dobre. Cykl Twardokęska jest skończony, szukaj poprawionych, drugich wydań. Mam go już, ale na razie jest pod stosem innych książek w kolejności do przeczytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 02:03, KrzychW napisał:

A ja mam takie, może nietypowe pytanie. Czy ktoś jest w stanie polecić mi ciekawy i na
dodatek zakończony cyk?


Weź tom pierwszy "Kronik Amberu" Rogera Zelaznego, czyli tzw. "Kroniki Corwina", masz w nim pięć tomów zakończonej historii Księcia Corwina z Amberu, tom drugi "Kronik Amberu" to już "Kroniki Merlina", syna Corwina i całkowicie nowa historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 10:59, KrzychW napisał:

Wkrótce, to znaczy, za kilka dni (oj, chyba nie)? Jak zacznę czytać, nie chcę robić przerwy,
dlatego właśnie pytam o cykle zakończone, wydane i gotowe do przeczytania. Trzeba będzie
poczekać, bo akurat o "Kronikach....." słyszałem trochę pochlebnych opinii.

Te cykle (Czarna Kompania i Amber) są jak najbardziej zakończone i wydane wiele lat temu, to "wkrótce" dotyczy reedycji. Tak więc jeśli masz możliwość znalezienia ich w jakiejś bibliotece albo pożyczenia od kogoś znajomego, to możesz spokojnie czytać. Jeśli nie masz takiej możliwości to faktycznie trzeba poczekać na "wkrótce" i mieć nadzieję, że to nie będzie tzw. "Blizzard-soon" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie

Dnia 10.06.2010 o 20:13, Corvin0451 napisał:

masz takiej możliwości to faktycznie trzeba poczekać na "wkrótce" i mieć nadzieję, że
to nie będzie tzw. "Blizzard-soon" ;)


Niestety, nie mam. Pozostaje czekać, bo już mam serdecznie dość wracania do książek po roku, po to aby poznać kolejny kawałeczek historii, a później znowu czekanie i trochę czytania i.....brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 11:23, ISAMU napisał:

Czytałem opowiadania w "Nowej Fantastyce" i książkę " Wody głębokie jak niebo". Jak
dla mnie b. dobre. Cykl Twardokęska jest skończony, szukaj poprawionych, drugich wydań.
Mam go już, ale na razie jest pod stosem innych książek w kolejności do przeczytania.


Już wyszedł drugi tom "Letniego deszczu"? Kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 20:13, Corvin0451 napisał:

Te cykle (Czarna Kompania i Amber) są jak najbardziej zakończone i wydane wiele lat temu,
to "wkrótce" dotyczy reedycji. Tak więc jeśli masz możliwość znalezienia ich w jakiejś
bibliotece albo pożyczenia od kogoś znajomego, to możesz spokojnie czytać. Jeśli nie
masz takiej możliwości to faktycznie trzeba poczekać na "wkrótce" i mieć nadzieję, że
to nie będzie tzw. "Blizzard-soon" ;)


Przede wszystkim Amber dzieli się na dwa podcykle i każdy opowiada własną, zamkniętą historię. Łączą się oczywiście, ale pierwszy można spokojnie czytać nie posiadając drugiego.
Czarna kompania ma podobnie, chociaż nie aż tak. Pierwsze trzy tomy to całość, można na tym skończyć i nie czytać dalej. Kontynuacja opiera się na paru wątkach, pojawia się sporo nowych postaci, ale jest już o czymś innym zupełnie.
Więc jeśli nawet ktoś nie ma dostępu do dalszych części, może się tym nie przejmować, tylko śmiało sięgać po pierwsze pięć tomów Amberu i trzy CzK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować