Zaloguj się, aby obserwować  
Jozeph

Literatura Fantasy

2681 postów w tym temacie

Dnia 10.09.2006 o 11:50, GanD napisał:

Z innej beczki: co sądzicie o cyklu o Rapsodii Elizabeth Haydon z serii "Sapkowski poleca"?
Tak się złożyło, że dorwałem pierwszy tom, tyle że jeszcze nie miałem okazji do niego usiąść,
wciąż męczę Czarną kompanię, już 8 tom, jeszcze tylko 2 ;)


Jak napisał siepu - czytadełko. Kiedys mi sie podobało, szczególnie pierwsze 3 tomy, jednak następne dwa (a szczególnie piąty) są już słabe.

Aha, jeśli zaczniesz piewrszy tom, to nie czytaj przedmowy - Sapkowski rozpędził się w niej i zdradził dość duży fragment fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 21:58, siepu napisał:

Doskonałe czytadło - solidny warsztat, dobrze zarysowane postacie, interesująca fabuła i dużo
dobrych pomysłów. Kupić bym tego nie kupował, ale do czytania polecam.


Sapkowski może sobie polecać, ale mu za to płacą, dlatego wolałem oprzeć się na opinii kogoś z was. Skoro zachwalacie, to na pewno przeczytam, tym bardziej że książkę mam za darmo i leży sobie grzecznie na półeczne, w kolejce...

Dnia 10.09.2006 o 21:58, siepu napisał:

szkoda tylko, że każdy kolejny tom był coraz gorszy... (części 7-9 są właściwie nie do przejścia). Ale nie
martw się, Cook się postarał i 10 stanowi godne zakończenie serii.


Hmm... a ja jestem na 184str właśnie 8 tomu i nie narzekam, 7 był co najmniej... dziwny, ale jakoś prrzezeń przebrnąłem. Coś jak z Goodkindem, wiele osób narzeka na tomy 6,7,8 z cyklu Miecz Prawdy, a ja jakoś nie ;)

Dnia 10.09.2006 o 21:58, siepu napisał:

Co do Ericksona - polecam Merlin.pl. Ściągam stamtąd książki od dłuższego czasu i nie narzekam
(no dobra, tylko raz przesyłka miała 2-miesięczne opóźnienie).


Jak wyżej wspominałem Rapsodia czeka w kolejce, bo: 1) wciąż czytam Czarną Kompanię 2) kampania wrześniowa trwa, wciąż czytam dziennik ustaw... 3) byłem sobie dzisiaj w Empiku we Wrocławiu (dla zainteresowanych: tym w pobliży Arkad, a tak to w żadnym innym nie ma, ani Megastore, ani Bielany) w poszukiwaniu jakiejś ExtraKlasyki, ale że na półce mieli jakimś cudem uchowane 2 egzemplarze Ogródów Księżyca... No cóż, im został już tylko jeden, a ja zapomniałem o grze i mam dylemat: nie wiem, którą serię zacząć po Czarnej Kompani ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

btw. Malazanska Ksiega Poleglych jest IMO najlepsza obok Piesni Lodu i Ognia. Polecam kazdemu co nie czytal, nowy tom Łowcy Kości stoi na rownie wysokim poziomie jak poprzednie czesci.

Osobiscie juz mnie zaczynaja denerwowac serie, dlatego zaczalem kupowac dobre ale pojedyncze powisci typu Wieki Światła, ksiazki Gaimana czy Kaya czy tez moze polskiego autora Dukaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2006 o 20:41, cybekziom napisał:

Moje ulubiona literatura fantasy :Wiedzmin (wszystkie części) Sapkowskiego i Conan (tez wszystkie
części) Howarda.

Z Conanem to jest taka sprawa , że bardzo dużo zależy od tego jakie wydanie wpadnie nam w ręce.Kiedyś przeczytałem sporo książek z tego cyklu , nie pamiętam już jakiego wydawnictwa i było ok.Po jakimś czasie pożyczyłem kilka książek o Conanie , ale w innym wydaniu , a co za tym idzie tłumaczonych przez kogoś innego.Wrażenie było takie , jakbym czytał książki innego autora i to na dodatek niezbyt utalentowanego.Podobną sytuację mamy z Tolkienem , który tak naprawdę jest świetny tylko w przekładzie Marii Skibniewskiej.Przy pozostałych tłumaczach , to już nie ta sama ksiązka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2006 o 02:42, KrzychW napisał:

Z Conanem to jest taka sprawa , że bardzo dużo zależy od tego jakie wydanie wpadnie nam w ręce.

Część sagi mam pod patronatem wydawnictwa PiK (tłumacz Zbigniew A. Królicki), a resztę AMBER (Cezary Frąc).
Do cyklu dopisywało się wielu różnych autorów (pomijam Cartera i de Campa, którzy potrafili oddać "barbarzyńską" atmosferę) i niestety w przytłaczającej większości były to kiepskie książki. Miłośnikom Howarda polecam także cykl "Nie Publikowane Opowieści".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupic sobie Ogrody Księżyca Eriksona w internecie. Jaki sklep radzicie mi wybrac, by koszt książki i dostawy był najtańszy, czas wysyłki jak najkrótszy i by był bezpieczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 14:07, elTadziko napisał:

Chcę kupic sobie Ogrody Księżyca Eriksona w internecie. Jaki sklep radzicie mi wybrac, by koszt
książki i dostawy był najtańszy, czas wysyłki jak najkrótszy i by był bezpieczny?


Zamów sobie w swojej księgarni - Sciągną Ci za darmo, zapłacisz tylko za książkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 14:07, elTadziko napisał:

Chcę kupic sobie Ogrody Księżyca Eriksona w internecie. Jaki sklep radzicie mi wybrac, by koszt
książki i dostawy był najtańszy, czas wysyłki jak najkrótszy i by był bezpieczny?

ja polecam mag.com.pl ale to sie oplaca jak zamowi sie wiecej niz 1 ksiazke. Lub kupic w ksiegarni u Poznaniu np. lezy tego pełno :P np w Empiku. Jesli kupuje sie tylko 1 ksiazke to oplaca sie raczej w ksiegarni kupic.

dokonalem spisu co ciekawszych pozycji fantastycznych :)
George R.R. Martin - "Pieśń Lodu i Ognia",
Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych",
Roger Zelazny "Amber",
Neil Gaiman np. "Nigdziebądź" , "Amerykańscy bogowie",
Guy Gavriel Kay np. "Tigana", cykl "Sarantyńska mozaika "
China Mieville np. "Dworzec Perdido", "Blizna"
Vonnegut np. "Rzeznia nr 5", "Śniadanie Mistrzow" ,"Kocia Kołyska"
Terry Pratchett "Świat Dysku",
Diuna "Frank Herbert",
Ian R. MacLeod "Wieki Światła",
Dan Simmons np. "Hyperion",
Jacek Dukaj np. "Inne Pieśni",
Robin Hobb "Skrytobójcy", "Złotoskóry", "Kupcy...",
C.S. Friedman "Trylogia Zimnego Ognia",
Feist np. "Wojna Światów",
Glen Cook seria o Garrecie albo "Czarna Kompania",
R. Scott Bakker "Książę nicości",
Orson Scott Card np. "Gra Endera",
Silverberg np. ''''Pożeglować do Bizancjum'''',
Michaił Bułhakow -"Mistrz i Małgorzata",
Kearney "Boże Monarchie",
Asimov, Dick, Lem, Zajdel, Grzędowicz...
Orwell "Rok 1984" ?

to jakbyscie nie mieli czasem co czytac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 14:11, Galdor napisał:

> Chcę kupic sobie Ogrody Księżyca Eriksona w internecie. Jaki sklep radzicie mi wybrac,
by koszt
> książki i dostawy był najtańszy, czas wysyłki jak najkrótszy i by był bezpieczny?

Zamów sobie w swojej księgarni - Sciągną Ci za darmo, zapłacisz tylko za książkę...

Własnie chciałem, ale sie nie da :| BO nie maja tego w hurtowni :[ Byłem w seci Matras...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 14:29, elTadziko napisał:

Własnie chciałem, ale sie nie da :| BO nie maja tego w hurtowni :[ Byłem w seci Matras...


To pójdź do Empiku, o ile masz takowy w pobliżu. Zawsze sprowadzają książki za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w pobliżu Empika. Zamówiłem sobie na bonito.pl Przełacę tylko 3,75 :)

Czytał ktoś "Mgły Avalonu"? Co sądzicie o tej książce? Oraz co myślicie o twórczości Robin Hobb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam książki obecnego szefa Polskiego Radia - Marcina Wolskiego. Wprawdzie nie jest to stricte fantastyka, ale są elementy, a czyta się to wspaniale. Moim zdaniem najfajniejsze książki: Pies w studni oraz kontynuacja Rekonwista, Piąty odcień zieleni. Wolski pisze książki "z jajem" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2006 o 22:13, elTadziko napisał:

Czytał ktoś "Mgły Avalonu"? Co sądzicie o tej książce?


"Mgły Avalonu" można bez wachania polecić wszystkim milośnikom legend arturiańskich. Właściwie to jest lektura obowiązkowa :D Podoba mi się wyjątkowe podejście - z kobiecego punktu widzenia. Poza orginalnością nadaje nowy wymiar opowiadanym po raz wtóry wydarzeniom. Mamy więcej emocji, miłości i nienawiści. Bohaterki nie są jakimiś słabymi istotkami, potrafią być silniejsze od mężczyzn, a wręcz decydują o losach państwa. Z drugiej strony nie omijają je nieszczęścia, czy tragiczny los. A wszystko dzieje się na tle zmieniającego się świata, końca starych wierzeń i magii. W ogóle w tej powieści jest wiele orginalnych, ciekawych pomysłów ^^

Ostatnio w Empiku widziałem "Kapłankę Avalonu". Prequel zaczęty przez Bradley, a skończony przez Paxson. Że też wcześniej nie zauważyłem... Muszę mieć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie udało mi się ten temat znaleźć. Możecie mi na początek powiedzieć gdzie mogę kupić (w jakim sklepie internetowym, ew. Allegro) pełne serie np. Conana, albo Dragon Lance? Bo na merlin.com.pl nie ma, a to prawie jedyna internetowa księgarnia jaką znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 16:32, Mediv napisał:

Nareszcie udało mi się ten temat znaleźć. Możecie mi na początek powiedzieć gdzie mogę kupić
(w jakim sklepie internetowym, ew. Allegro) pełne serie np. Conana, albo Dragon Lance? Bo na
merlin.com.pl nie ma, a to prawie jedyna internetowa księgarnia jaką znam.


coś takiego: http://www.allegro.pl/item135335656_24_tomy_serii_conan_.html

ewentualnie możesz poszukać na jakichś giełdach czy targach staroci - zawsze jest tam kilka stoisk z książkami - i to często takimi, o kótych w życiu nie słyszałeś.
DragonLance''a znajdziesz w każdym Empiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 16:38, Azrathel napisał:

coś takiego: http://www.allegro.pl/item135335656_24_tomy_serii_conan_.html

ewentualnie możesz poszukać na jakichś giełdach czy targach staroci - zawsze jest tam kilka
stoisk z książkami - i to często takimi, o kótych w życiu nie słyszałeś.
DragonLance''a znajdziesz w każdym Empiku.


Jakie jeszcze są serie interesujących książek fantasy, oprócz "Wiedźmina", "Władcy pierścieni", "Conana", "Świata Dysku", "Warhammera", "Dragon Lance" i Frogotten Realms?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 16:54, caramondl napisał:

A ja polecam coś innego od Andrzeja Sapkowskiego - Boży Bojownicy - znakomita lektura!


Pogubiłeś część pierwszą "Narrenturm" i trzecią (niedawno premiera) "Lux perpetua".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować