Zaloguj się, aby obserwować  
Jozeph

Literatura Fantasy

2681 postów w tym temacie

ja wiedźmina bym sobie odpuścił. gdzieś już pisałem dlaczego, teraz mi sie nie chce.
polecam ci książki nt. Diablo (czarna droga, dziedzictwo krwi i coś tam jeszcze) oraz Warcrafta - bardzo przyjemny książkowy fast-food - czytasz, dobrze sie bawisz, a potem szybko zapominasz.
dobry jest też ''Świat czarownic'' Andre Norton - a jest tego chyba ze dwadzieścia tomów. ale naprawdę kawał dobej książki.
polecę ci jeszcze ''Sługę Bożego'' jacka Piekary - świetny polski czteroksiąg (choć na razie w sprzedaży są dopiero trzy tomy - czwarty ma sie ukazać w listopadzie.). informacje na stronie Fabryki Słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 16:57, Mediv napisał:

> A ja polecam coś innego od Andrzeja Sapkowskiego - Boży Bojownicy - znakomita lektura!


Pogubiłeś część pierwszą "Narrenturm" i trzecią (niedawno premiera) "Lux perpetua".

nie, ale ta najbardziej przypadła mi do gustu, da się ją czytać bez znajomości poprzednich/brat tak zrobił/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 17:00, Azrathel napisał:

ja wiedźmina bym sobie odpuścił. gdzieś już pisałem dlaczego, teraz mi sie nie chce.
polecam ci książki nt. Diablo (czarna droga, dziedzictwo krwi i coś tam jeszcze) oraz Warcrafta
- bardzo przyjemny książkowy fast-food - czytasz, dobrze sie bawisz, a potem szybko zapominasz.
dobry jest też ''Świat czarownic'' Andre Norton - a jest tego chyba ze dwadzieścia tomów. ale
naprawdę kawał dobej książki.
polecę ci jeszcze ''Sługę Bożego'' jacka Piekary - świetny polski czteroksiąg (choć na razie
w sprzedaży są dopiero trzy tomy - czwarty ma sie ukazać w listopadzie.). informacje na stronie
Fabryki Słów.


Warcrafta mam i czytałem. Ostatni kupiłem "Rękopis znaleziony w smoczej jaskini", w którym jest opisanych wiele serii fantasy, m. in. wymieniony "Świat czarownic" A. Norton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 16:57, Mediv napisał:

Pogubiłeś część pierwszą "Narrenturm" i trzecią (niedawno premiera) "Lux perpetua".

Premiera raczej za niedługo. W listopadzie, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 17:39, Veilaine napisał:

Premiera raczej za niedługo. W listopadzie, niestety.


No dobra, niedawno, a nie niedługo. W sumie to chciałem powiedzieć ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 16:55, Mediv napisał:

Jakie jeszcze są serie interesujących książek fantasy, oprócz "Wiedźmina", "Władcy pierścieni",
"Conana", "Świata Dysku", "Warhammera", "Dragon Lance" i Frogotten Realms?


Oj, naprawdę dużo :D Zgubiłes dwie najważniejsze serie: Pieśń Lodu i Ognia Martina (pierwszy tom to Gra o Tron) i Malazjańską Księgę Poległych Eriksona (pierwszy tom to Ogrody Księżyca).
Słyszałem też, że bardzo dobre są ksiżki Robin Hobb (Trylogia o Skrytobójcy i Złotoskórym) oraz Mgły Avalonu Bradley. Tych dwóch ostatnich nie czytałem, ale mam zamiar je pochłonąc po skończeniu Eriksona :P

O tych autorach nie mam s8ię co rozpisywac, bo wszędzie znajdziesz o nich multum informacji i pochlebnych opinii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 17:39, Veilaine napisał:

> Pogubiłeś część pierwszą "Narrenturm" i trzecią (niedawno premiera) "Lux perpetua".
Premiera raczej za niedługo. W listopadzie, niestety.


Merlin zapowiada Lux perpetua juz na 3 listopada. Nawet jeśli zamówienia będa wysyłać 3 do 5 dni od tej daty to i tak niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 14:51, elTadziko napisał:

Słyszałem też, że bardzo dobre są ksiżki Robin Hobb (Trylogia o Skrytobójcy i Złotoskórym)


Początek cyklu jest ok ale poziomu niestety nie trzyma. Pierwsze dwa tomy Skrytobójcy są świetne, trzeci czyta się z rosnącym zawodem a Złotoskórego w ogóle z niesmakiem.
Przynajmniej IMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio doszłam do wniosku, że wstyd, dośc tego i trzeba przeczytać jakąś książkę :D
Weszłam więc na esensja.pl i wyszukałam sobie recenzję dobrze ocenionej ksiązki, tematyka wydawała się OK.
Poszłam do księgarni, postawiłam w niej ludzi w stan pogotowia bo ksiązkę mieli w wykazie, ale był problem z ustaleniem, w którym miejscu przebywa :D
W międzyczasie dostrzegłam nowy numer Asterixa i odkryłam, że wszystkie świętości już upadły - Asterix i kosmici, aż nie moge wydusić komentarza.
A teraz do rzeczy ;)

Jim Butcher
"Front burzowy"

Początek cyklu o współczesnym magu-detektywie, Harrym Dresdenie.
W esensji ocenione na 80%. Ja bym chyba dała gorsza notę...
Sympatyczne czytadło, ale nic więcej. Żadnych rewelacji spodziewać się nie należy.
Nad książką przechodzi się lekko do porządku dziennego i łatwo zapomniec o czym dokładnie było. Jakoś tak trochę anemicznie jak dla mnie wyszło :)
Ale ksiazka jest w porządku. Powiedzmy 60% ? :)

Podobno miały być żartobliwe komenatrze bohatera, chociaż bez przesady.
Eee tam, wcale ich nie było. Retoryczne pytania na końcach rozdziałów mnie irytowały raczej niż śmieszyły, poza tym trąciły amerykańskim "do zobaczenia w następnym odcinku".
Przy czym bohater jest sympatyczny, przedstawiony jako porządny i dobry człowiek, który się przejmuje :)
Tylko trochę jakaś niespójnośc jest na linii "powiemy że bohater jest mocnym magiem, ale jak przyjdzie co do czego to prawie niczego nie będzie mógł zrobić" ;P Na dodatek w kulminacyjnym momencie nasz ulubiony detektyw lubi latać w kalesonach. No nic ;)
Co do tego "nie może niczego zrobić" to jeszcze dochodzi sprawa trybunału (Biała Rada), który kieruje się takimi prawami i tak rozpatruje sprawy, że kłopoty ma własnie ten nasz porządny mag.
Na szczęscie w pierwszym tomie przygód nasz bohater uwalnia się spod ścisłego dozoru i może w kolejnych tomach wolno mu będzie rzucić jakieś odrobinę podejrzane zaklęcie ;P
Czy nie można zrobić bohatera, który faktycznie coś przeskrobał i słusznie ma problem zamiast udowadniać, że Biała Rada to idioci? :)

Można poczytać, tym bardziej że za niecałe 20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to już było to sorki za moją ignorancję, ale nie przeczytałem całego topiku. Polecam "Kłamcę" Jakuba ćwieka, jeśli ktoś by miał ochotę na "lżejszą" literaturę. To zbiór opowiadań o Lokim - nordyckim bogu kłamstwa, który przeszedł na stronę chrześcijańskich aniołow. Dużo humoru, fajne czytadło do poduszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 21:28, Yacobs napisał:

Jak to już było to sorki za moją ignorancję, ale nie przeczytałem całego topiku. Polecam "Kłamcę"
Jakuba ćwieka, jeśli ktoś by miał ochotę na "lżejszą" literaturę. To zbiór opowiadań o Lokim
- nordyckim bogu kłamstwa, który przeszedł na stronę chrześcijańskich aniołow. Dużo humoru,
fajne czytadło do poduszki.

Jesli cos lekiego to Swiat dysku Pracheta a jak cos baaaardzo fajnego to"pan lodowego ogrodu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 21:28, Yacobs napisał:

Jak to już było to sorki za moją ignorancję, ale nie przeczytałem całego topiku. Polecam "Kłamcę"
Jakuba ćwieka, jeśli ktoś by miał ochotę na "lżejszą" literaturę. To zbiór opowiadań o Lokim
- nordyckim bogu kłamstwa, który przeszedł na stronę chrześcijańskich aniołow. Dużo humoru,
fajne czytadło do poduszki.

Możesz podać autora i tytuł tych opowiadań o Lokim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszło nowe wydanie Legendy Drizzta pt. "Klejnot Halflinga" , Wreszcie ! Czekałem od momentu wypuszczenia "Strumienie Srebra" bo odrazu przeczytałem. Mam już niezłą kolecje :) Tak jak w nowych wydaniach zawsze są na początku lub na końcu jaieś ciekawe rzeczy (komentarze, wywiady), to ciekawe co jest w klejnocie halflinga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 16:55, Mediv napisał:

Jakie jeszcze są serie interesujących książek fantasy, oprócz "Wiedźmina", "Władcy pierścieni",
"Conana", "Świata Dysku", "Warhammera", "Dragon Lance" i Frogotten Realms?

Z tych co wymieniles to IMO mozna zwrocic uwage na Swiat Dysku a zeby zapoznac sie z fantasy to jeszcze Tolkiena. FR nie jest zbytnio warty uwagi. Ale moim zdaniem sa lepsze cykle niz te co wymieniles: "Malazanska Ksiega Poleglych" Eriksona, "Piesn Lodu i Ognia" Matina, "Amber" Zelaznego...
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=301&pid=390

a serie typu FR sa raczej slabe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 21:33, olga2468 napisał:

Przeciez masz tam napisane... Jakub Cwiek - "Klamca"...

Czytalam to ;D fajne i lekkie


Najpiękniejsza scena to IMHO jak go anioły w pokera ograły ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.11.2006 o 18:12, Araondoion napisał:

Z tych co wymieniles to IMO mozna zwrocic uwage na Swiat Dysku a zeby zapoznac sie z fantasy
to jeszcze Tolkiena. FR nie jest zbytnio warty uwagi. Ale moim zdaniem sa lepsze cykle niz
te co wymieniles: "Malazanska Ksiega Poleglych" Eriksona, "Piesn Lodu i Ognia" Matina, "Amber"
Zelaznego...
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=301&pid=390

a serie typu FR sa raczej slabe...


Mam nadzieję, że mówisz tylko za siebie !!!
Mi osobiście Trylogię Mrocznego Elfa czytało się o wiele lepiej, niż np. Władcę Pierścieni czy Mroczną Wieżę.
A co do tego Eriksona czy Martina, to chętnie bym się zapoznał z ich twórczością, skoro tak ją wychwalasz i sam ocenił ale niestety na chwilę obecną brak funduszy robi swoje : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 12:04, Dann napisał:

Mi osobiście Trylogię Mrocznego Elfa czytało się o wiele lepiej, niż np. Władcę Pierścieni
czy Mroczną Wieżę.


Brr, forgotki...

Dnia 03.11.2006 o 12:04, Dann napisał:

A co do tego Eriksona czy Martina, to chętnie bym się zapoznał z ich twórczością, skoro tak
ją wychwalasz i sam ocenił ale niestety na chwilę obecną brak funduszy robi swoje : /


A weź sobie w jakimś empiku klapnij i poczytaj całkiem za darmo ;-)
Ja tak sporo pozycji przeczytałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2006 o 13:29, Fumiko napisał:

Brr, forgotki...


Brr, Świat dysku...

Dnia 03.11.2006 o 13:29, Fumiko napisał:

A weź sobie w jakimś empiku klapnij i poczytaj całkiem za darmo ;-)
Ja tak sporo pozycji przeczytałam...


A co Ty myślisz, ze niby jak ja większość książek przeczytałem :D
Ale tak się akurat składa, że ostatnimi czasy w lokalnym empiku nie byłem w stanie odnaleść żadnej z tych książek, o których była mowa w poprzednich postach : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować