Zaloguj się, aby obserwować  
Jozeph

Literatura Fantasy

2681 postów w tym temacie

Dnia 06.07.2008 o 22:30, Leslaw555 napisał:

Ano wiem właśnie, widziałem te zbiory, ale myślałem że to całkowicie co innego, wielkie
dzięki :P A inne opowiadania związane z Cthulhu ?

Ja posiadam 2 książki Lovecrafta. "Zew Cthulhu" wydawnicto C&T zawiera 7 opowiadań. 6 jest o Cthulhu, ale rządzi i wymiata to siódme "Muzyka Ericha Zanna". Ja zakupiłem przez merlin.pl. Poza tym jest jeszcze książka "Droga do szaleństwa" która zawiera opowiadania Lovecrafta z różnych okresów jego twórczości oraz najdłuższe opowiadanie tytułowe, związane z mitologią Cthulhu. Też polecam, bo niektóre opowiadania jak "Reanimator" po prostu wciskają w fotel. Tą książkę zamówiłem przez wydawnictwo Zysk i S-ka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poniższy link prowadzi do listy książek z utworami H.P.Lovecrafta wydanych przez Zysk i S-ka (jeśli pojawi się w nim spacja, to skopiuj całą linijkę do paska adresu i usuń ten odstęp):
http://www.zysk.com.pl/catalog/advanced_search_result.php?keywords=lovecraft&x=0&y =0
Niestety spisy treści podane na stronie wydawnictwa są zaledwie fragmentaryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ja posiadam 2 książki Lovecrafta. "Zew Cthulhu" wydawnicto C&T zawiera 7 opowiadań. 6
> est o Cthulhu, ale rządzi i wymiata to siódme "Muzyka Ericha Zanna". Ja zakupiłem przez
>merlin.pl. Poza tym jest jeszcze książka "Droga do szaleństwa" która zawiera opowiadania
>Lovecrafta z różnych okresów jego twórczości oraz najdłuższe opowiadanie tytułowe, związane
>z mitologią Cthulhu. Też polecam, bo niektóre opowiadania jak "Reanimator" po prostu
>wciskają w fotel. Tą książkę zamówiłem przez wydawnictwo Zysk i S-ka

Właśnie na merlin.pl sprawdziłem i zbiór opowiadań "Opowieści o makabrze i koszmarze" jest to zbiór 16 odpowiadań z czego ok.5-6 o Cthulhu. A co powiecie o "Sny o koszmarze i śmierci'' ? Też warto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 10:03, Leslaw555 napisał:

A co powiecie o "Sny o koszmarze i śmierci'' ? Też warto ?

O terrorze, a nie koszmarze :D
Tu masz recenzję wraz ze spisem opowiadań: http://www.arenahorror.pl/ARENA_HORROR/ksiazki/ksiazki_sny_o_terrorze_i_smierci.HTML
Szkoda tylko, że wydawnictwo zamieszcza te same utwory w różnych książkach (o tym w recenzji). Pewnie ta sama przypadłość dotyczy też zbioru Najlepsze Opowiadania. Ma to wyłącznie sens wtedy, gdy czytelnik kupi tylko jedną z pozycji. Jeśli kolekcjonuje wszystkie, to w najlepszym razie traci trochę miejsca na regale/półce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś księgarnię lub inny sklep na teranie warszawy, w którym można kupić Przygody Gotreka i Felixa. Zabójca orków? Nie mam ochoty zamawiać i płacić za paczkę, ale chyba będę musiał:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 11:56, Forgotten napisał:

Zna ktoś księgarnię lub inny sklep na teranie warszawy, w którym można kupić Przygody
Gotreka i Felixa. Zabójca orków? Nie mam ochoty zamawiać i płacić za paczkę, ale chyba
będę musiał:p


Nie chcę być posądzony o łamanie regulaminu i zamieszczanie reklam, więc dam tylko podpowiedź.
Wszedłem na stronę najpopularniejszego polskiego serwisu aukcyjnego, wpisałem "zabójca orków" i wyświetliły się dwie aukcje. Książki te wystawiła warszawska księgarnia. Proponuję wejść na ich stronę internetową (mają, sprawdzałem) i zadzwonić pod podany numer - upewnisz się, czy można kupić osobiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie kończę cykl o Rincewindzie i magach (w tej chwili ,,ostatni kontynent''''), teraz już wszystkie książki Pratchetta zakupuję po kolei:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Kay''a to lepiej uderzyć w nowsze powieści - Lwy Al-Rassanu polecam szczególnie, piękne, przejmujące, zabawne, wzruszające, epickie i osobiste zarazem... Niesamowita powieść. Na Sarancjum bardzo się zawiodłem i Władcy Cesarzy raczej nie zakupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 13:14, Robert'cik napisał:

Jeśli chodzi o Kay''a to lepiej uderzyć w nowsze powieści - Lwy Al-Rassanu polecam szczególnie,
piękne, przejmujące, zabawne, wzruszające, epickie i osobiste zarazem... Niesamowita
powieść. Na Sarancjum bardzo się zawiodłem i Władcy Cesarzy raczej nie zakupię.


Lwy już przeczytałem. A teraz chyba sobie kupie trylogie mroczengo elfa Salvatore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko nie to! Toż to crap jakich mało (bez urazy dla fanów) - pozbawiona fabuły wyrzynanka ze słabymi podróbami głebokich bohaterów. Absolutnie nie polecam.
Jeśli już koniecznie FR, to Światło i Cienie Elaine Cunningham. Też o mrocznym elfie, też na powierzchni, ale o niebo lepsze! Liriel i Fyodor to, jak an standardy FR, bardzo ciekawe postacie. Historia też niezgorsza, choć sztampowa.
Albo przeczytaj Pieśń dla Arbonne Kay''a. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość długo już czekam na trzeci tom "Pana Lodowego Ogrodu". Pierwsze dwie mnie wciągnęły na taką skalę ,że dosłownie je "połknąłem" w całości nie litując się nawet nad okładką. Wiadomo może kiedy zostanie wydana następna część?

---------

Na najbliższą przyszłość mam zaplanowaną "Diunę" F.Herberta. Jak Wam się ją czytało? I jakie wspomnienia po niej pozostały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 14:53, Farmer Widomo napisał:

Na najbliższą przyszłość mam zaplanowaną "Diunę" F.Herberta. Jak Wam się ją czytało?
I jakie wspomnienia po niej pozostały?


Czytało się bardzo dobrze i to za każdym kolejnym podejściem.Szczególnie pierwsze dwa tomy.Nie ma co się dłużej zastanawiać , tylko plany zmieniać w czyn i zabierać się do czytania.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha - bym zapomniał ;). Zastanawiam się też nad kupnem dwóch książek "Wypychacz Zwierząt" i "Księga Jesiennych Demonów" J.Grzędowicza. Czy one również trzymają poziom "Pana Lodowego Ogrodu"? Bo nie chce wydawać pieniędzy na coś słabego - chociaż nie spodziewam się tego po tak wybitnym pisarzu jak Grzędowicz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Pana Lodowego

Dnia 21.07.2008 o 15:15, Farmer Widomo napisał:

Ogrodu"?


Odpowiedzi na Twoje pytanie niestety nie znam , ale przy okazji wspominania bardzo udanego tytułu Grzędowicza , zapytam : może znasz termin premiery 3 części "Pana Lodowego Ogrodu" , bo to chyba jeszcze w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 15:15, Farmer Widomo napisał:

Aha - bym zapomniał ;). Zastanawiam się też nad kupnem dwóch książek "Wypychacz Zwierząt"
i "Księga Jesiennych Demonów" J.Grzędowicza. Czy one również trzymają poziom "Pana Lodowego
Ogrodu"? Bo nie chce wydawać pieniędzy na coś słabego - chociaż nie spodziewam się tego
po tak wybitnym pisarzu jak Grzędowicz.


"Wypychacza zwierząt" nie czytałem, "Księga jesiennych demonów" to kilka mniejszych opowiadań, teoretycznie w klimacie grozy, w praktyce niekoniecznie. Całkiem niezła, styl typowy dla Grzędowicza, czyta się przyjemnie. Poziom oceniałbym na słabszy niż PLO tom I, może gdzieś tak jak PLO t.2
Przy "Panu lodowego ogrodu" nastawiłbym się na czekanie. Między pierwszymi dwoma tomami była dłuższa przerwa, a że - o ile się nie mylę - całość ma mieć trzy tomy, więc Jarek musi teraz pozamykać wątki. Będzie to zatem dużo trudniejsza do napisania książka niż tom drugi, w którym poziom i tak trochę zszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie znalazłem informacje dotyczące trzeciego tomu "Pana Lodowego Ogordu"!

20 listopada 2007

Jeżeli dobrze pójdzie to trzecia część Pana Lodowego Ogrodu ukaże się latem przyszłego roku, polska fantastyka miewa się nieźle, a Jarosław Grzędowicz zamierza pisać w nieskończoność... To tylko drobna część tego o czym można było się dowiedzieć w trakcie czata Wirtualnej Polski, który odbył się dzisiaj. Tutaj znajdziecie jego zapis.
~

gildia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 15:15, Farmer Widomo napisał:

Aha - bym zapomniał ;). Zastanawiam się też nad kupnem dwóch książek "Wypychacz Zwierząt"
i "Księga Jesiennych Demonów" J.Grzędowicza.

KJD to zbiór pięciu opowiadań z elementami horroru i "psychologii" rozgrywających się we współczesnej Polsce. Łączy je dodatkowa historia z prologu uwieńczona epilogiem, który bardzo mi się spodobał, a jednocześnie wywołał pewien wewnętrzny niepokój wskutek wniosków, które z niego wyciągnąłem. Same opowiadania jakoś mnie nie zachwyciły (jako miłośnik fantasy wolę utwory rozgrywające się w alternatywnej przeszłości - więc może dlatego), z wyjątkiem ostatniego - również ze względu na ciekawy zabieg z dodatkowym narratorem.
PLO nie czytałem i zabiorę się za niego dopiero, gdy pojawi się ostatni tom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować