Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Super Mario Galaxy - najlepsza gra w historii?

62 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2007 o 15:17, master matrox napisał:

W recenzjach przecież ocenia się grywalność (która zapewne jest duża), audio (pewnie też dobra
ocena) no i grafikę - czy ten tytuł dostał 9 za grafikę?


Tylko weź pod uwagę fakt na jaką konsolę ta gra powstała. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 15:28, Komar93 napisał:

> Ostatni akapit, pierwsze zadanie - czyżby z emocji "zjadło" kawałek tekstu ;)?

a o który kawałek chodzi?? bo mi sie wydaje że brak 9. pozycji tam jest, o to chodzi??

Cytat:
Na czwartym miejscu listy według Gamerankings aktualnie znajduje się Soul Calibur od Namco
na Dreamcasta. Najlepszą piątkę zamyka zestaw The Orange Box Valve w wersji na PC, z edycją
na X360 oczko niżej. Dalsze miejsca to Tekken 3 na pierwsze PlayStation (również od Namco),
Resident Evil 4 Capcomu na Gamecube''a i Super Mario 64 na N64. Dziesiąte miejsce to ponownie
Gordon Freeman, tym razem bez żadnych dodatków - Half-Life 2 na PC.


Super Mario 64 na 8. a zaraz Half - Life 2 na 10.

wracając do tematu, to dla mnie Mario jakąś tam legendą nie jest, nie lubię go, ale jak chyba
każdy gracz raz w zyciu zagrałem i od tamtego czasu już ani razu nie zagrałem


Dziewiąta pozycja jest, zważ na ten fragment: "Najlepszą piątkę zamyka zestaw The Orange Box Valve w wersji na PC, z edycją na X360 oczko niżej." Super Mario 64 jest na 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 16:03, Ostrowiak napisał:

Zdziwił mnie tytuł newsa. Mario okazał się najlepszą grą na KONSOLE, uf...
Gratuluję Nintendo:D


Eeee... nie, gry na PC w statystykach Metacritica i GR też są uwzględniane. Oczywiście nikt ci się nie każe z tym zgadzać, ja tylko zwracam uwagę na niezwykle rzadką zgodność recenzentów co do wystawiania dziesiątek, coś w tym SMG musi być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jednak miałem rację pisząc kiedyś, że SMG zostanie najwyżej ocenianą grą w historii ;).

master matrox

Dnia 18.11.2007 o 15:17, master matrox napisał:

Super Mario Galaxy najlepszą grą w historii? Moim zdaniem tak, ale na Wii, nie na wszystkie
platformy.
W recenzjach przecież ocenia się grywalność (która zapewne jest duża), audio (pewnie też dobra
ocena) no i grafikę - czy ten tytuł dostał 9 za grafikę?


Najczęściej za grywalność oczywiście 10/10, audio podobnie (muzyka symfoniczna pozamiatała ;)

http://www.gametrailers.com/player/26599.html

Jeżeli chodzi o grafikę to muszę cię zaskoczyć, ale również w tej kategorii SMG zbierało bardzo często najwyższe oceny, ponieważ grafika to nie tylko fotorealizm (gdyby tak było, to teraz wszystkie gry na konsole obecnej generacji nie powinny dostawać 10/10, bo Crysis już taką ocenę dostał, a obecne konsole są już zbyt słabe żeby wygenerować coś bardziej realistycznego; i nie piszcie mi że potencjał konsoli zostanie wykorzystany dopiero za kilka lat podając mi tu przykład ps2, które wycisnął dopiero MGS 3 i GoW 1/2, ponieważ jak nie trudno zauważyć postęp w dziedzinie elektroniki obecnie przypomina wykres funkcji wykładniczej i nie ma stałych, o które zwiększa się co jakiś czas pojemność dysków, czy moc CPU/GPU, tak więc obecnie konsole znacznie szybciej dobijają do swoich limitów, ps3 miało już swojego Lair''a który je zarżnął, X360 i Wii na razie nie miały takich wpadek, chociaż od Bioshocka nie ukazało sie nic "ładniejszego" na X''a, a jeżeli chodzi o Wii, to trzeba chwilę jeszcze poczekać i zobaczyć czy SMG jest już szczytem możliwości tej konsoli jeżeli chodzi o grafikę), ale także artyzm wykonania, dlatego Okami czy Wiedźmin dostają tak wysokie oceny za grafikę.

Jeżeli chodzi o ocenę końcową to w żadnym wypadku nie jest to średnia z ocen składowych (zresztą doskonałym przykładem jest tutaj polski Wiedźmin, w którego recenzjach bardzo często pojawia się stwierdzenie, że błędy mimo iż obecne, są przysłaniane przez plusy i nie mają praktycznie znaczenia na ocenę). Ocenie końcowej już znacznie bliżej do średniej ważonej niż arytmetycznej jeżeli chcesz ją tak wyznaczać, a wtedy okazuję się, że np. grywalność jest kilkakrotnie ważniejsza od grafiki itd. Jednak i to jest przekłamaniem, ponieważ każda gra ma jakieś elementy niemierzalne przez stałe wyznaczniki, więc często stosowane są także różne dodatkowe elementy (często tak robi gamespot), ponieważ gra może mieć słabą grafikę, audio itd, a grającym w ogóle to nie przeszkadza w siedzeniu dniami i nocami przy takiej produkcji.

Mejkes

Dnia 18.11.2007 o 15:17, master matrox napisał:

Ciekawe czy gdyby zamiast Mario wstawic tam jakas inną postac tez było by tak wysoko -_-'' Nie sądze


No tak, seria Yoshi''ego, w której gra się zielonym niewyrośniętym dinozaurem, jest naprawdę bardzo nisko oceniania... Gra polega praktycznie na tym na czym polegają platformówki z mario, tylko że grasz dinozaurem, a oceny mimo tego wciąż 9+/10. Pisałem już o tym kiedyś; zresztą jeżeli uważasz, że te oceny to zasługa bohatera/tytułu/marki itd. to zobacz przykład Gothic''a - gra stała się kultowa zaraz premierze, 2 także była świetna, a 3 okazała się słaba i nie pomogła postać Bezimiennego, uniwersum, tytuł itd. Hellgate: London miało być następcą Diablo, był wielki hype i okazało się, że wieloletnia legenda również nie pomogła. Podsumowując świetna gra obroni się sama, a słabej nic nie pomoże, ani marka (ET od Atari ;)), ani Bohater (Gothic 3), ani tytuł (HoMM IV).

Loneyg

Dnia 18.11.2007 o 15:17, master matrox napisał:

czy mi się wydaje, czy ta gra to platformówka ?


Tak to platformówka ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 16:13, mesiu59 napisał:

EEE tam, najlepszymi grami w historii jest Half-Life i Half-Life 2 ;]


E tam, najlepsza gra w historii to SAPER. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 16:36, Neo 12 napisał:

> EEE tam, najlepszymi grami w historii jest Half-Life i Half-Life 2 ;]

E tam, najlepsza gra w historii to SAPER. ;-)

Niewiem, zawsze miałem problem z połapaniem się na czym ta gra polega :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 16:37, mesiu59 napisał:

> > EEE tam, najlepszymi grami w historii jest Half-Life i Half-Life 2 ;]
>
> E tam, najlepsza gra w historii to SAPER. ;-)
>
Niewiem, zawsze miałem problem z połapaniem się na czym ta gra polega :>


To Half-Life jest prostszy od sapera? Świetnie, muszę zagrać ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2007 o 16:56, Neo 12 napisał:

To Half-Life jest prostszy od sapera? Świetnie, muszę zagrać ;-D

Poprostu niegdy nie czytałem zasad sapera ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować