Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jak się trzyma PeCetowy gejming i dlaczego tak słabo?

112 postów w tym temacie

Ehh gdyby nie fakt, że wciąż mieszkam z rodzicami i jeszcze parę lat będę pewnie musiał się z nimi przemęczyć (normalny student w tym kraju nie ma szans na własne mieszkanie) już dawno miałbym PS2, a w tej chwili przymierzałbym się do X360. A tak od 1600 mam telewizor zajęty do późnego wieczora i nawet nie mam do czego podłączyć konsolki;)
I to jest jedyny powód dla którego wciąż zostaję przy PCecie. Bo jak wytłumaczyć fakt, że lekko ponad trzyletni komp, który był kupowany na niezłym wypasie dziś jest maszynką nie wartą wspomnienia i przy każdym zakupie gry muszę zastanawiać się czy aby na pewno odpalę ją na moim sprzęcie?
Jeżeli w tej materii nic się nie zmieni w przyszłości kupuję konsolę i t właśnie ona będzie głównym narzędziem do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

scyzor póki co wielkie produkcje z X360 są lub będą również na PC. Dopracowane? To dlaczego systemseller i wielki exclusive Gears of War na PC ma więcej możliwości??? Dlaczego Bioshock ma lepszą grafę na PC. Nie twierdzę, że PCty są lepsze po prostu czasem pomyśl.
Według mnie jest jeszcze jeden duży problem. Gry, a raczej konkretne gatunki, z którymi kiepsko na konsolach: RTS, RPG i FPS. Strategii jest tyle co kot napłakał, RPG są, ale albo dziwne, albo i tak wyjdą na PC z dodatkami. No i FPS, wiem tych jest sporo, ale granie na padzie nie sprawia takiej frajdy; no i te systemy wspomagające celowanie, nie wspomnę o sieciówkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2007 o 11:58, Half-Devil napisał:

systemseller i wielki exclusive Gears of War na PC ma więcej możliwości???

>
moze nie podawaj tytulu GEARS OF WAR bo to jest tragedia. powlie graczy w USA na PC nie dziala. Gra ma jakies bugi dziwk sie wylancza nie da sie zmienic rozdzialki im konta zalozyc. Co to ma byc?? super gra na PC?? dziwie sie ze polskie studio sie nie wypowiada na ten temat przeciez o tym jest glosno na zachodnich forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 12:02, MLODY2K6 napisał:


> systemseller i wielki exclusive Gears of War na PC ma więcej możliwości???
>
moze nie podawaj tytulu GEARS OF WAR bo to jest tragedia. powlie graczy w USA na PC nie dziala.
Gra ma jakies bugi dziwk sie wylancza nie da sie zmienic rozdzialki im konta zalozyc. Co to
ma byc?? super gra na PC?? dziwie sie ze polskie studio sie nie wypowiada na ten temat przeciez
o tym jest glosno na zachodnich forach.

loooool chyba nie grałeś w to na PC, bo ja przeszedłem i żadnych błędów nie stwierdziłem. Uważam Girsy na PC za najlepiej zrobioną konwersję ever.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Niestety polityka firm dotycząca hardware''u nie sprzyja popularyzacjigier na pc. Zasada "sprzęt trzyma tyle ile ma gwarancja, a potem sie sypie" i polityka cenowa dotycząca nowego sprzętu nie sprzyja rozwojowi w pecetowej branży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No coz...Coraz wiecej gier wychodzi juz na WSZYSTKIE platformy co wiaze sie z tym, ze ludzie mysla "A! Na PlayStation 3 i X360 jest lepsza grafika niz na PC i jest to o wiele tansze wiec kupie, i gry bede kupowal tylko na ta konsole!"

Tak jest...Jedyny sposob na to aby PC sie podnioslo to chyba tylko i wylacznie wydawanie gier na ta platforme (dobrze ze mamy takiego Wiedzmina czy Crysis''a)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 11:58, Half-Devil napisał:

scyzor póki co wielkie produkcje z X360 są lub będą również na PC. Dopracowane? To dlaczego
systemseller i wielki exclusive Gears of War na PC ma więcej możliwości??? Dlaczego Bioshock
ma lepszą grafę na PC. Nie twierdzę, że PCty są lepsze po prostu czasem pomyśl.
Według mnie jest jeszcze jeden duży problem. Gry, a raczej konkretne gatunki, z którymi kiepsko
na konsolach: RTS, RPG i FPS. Strategii jest tyle co kot napłakał, RPG są, ale albo dziwne,
albo i tak wyjdą na PC z dodatkami. No i FPS, wiem tych jest sporo, ale granie na padzie nie
sprawia takiej frajdy; no i te systemy wspomagające celowanie, nie wspomnę o sieciówkach.

Od paru lat RPG na PC jest równie beznadziejne jak na konsole. Dobre były tylko KOTORy i Vampire - bloodlines. Reszta to śmieciowy crap. Beth przechwala sie 12 zakończeniami nadchodzącego F3, ale będę miał bekę jak na końcu gry w finałowej rozmowie dostaniemy 12 ostatecznych odpowiedzi z których 10 doprowadzi do walki - buehehehehe. Już nawet nie wspomnę o tych "mini nukes" i "mini nuke mushrooms" - ROTFL. Beth chyba nie czai o co chodzi w Monty Pythonach - nie o absurd dla samego absurdu lecz o absurd, który niesie ukryty sens :) i takich smaczków w Falloutach było trochę (nawet w biednym BoS).
Gothic, TES? Szkoda słów. Uwielbiam wyrywać rzepę. Bylo coś jeszcze? Jeśli tak to pewnie nawet nie zdołało mi sie na oczy pokazać takie bylo żałosne.
RTS trzyma sie świetnie to racja. FPSy? Oprócz HL2, który coraz bardziej zdziera kasę i słabo zoptymalizowanego FEAR (a tak kiedyś kochałem Monolith), oraz gier produkowanych pod lobby sprzętowe i microshitowe nie ma nic ciekawego. Gdzie te czasy, gdy się pocinało w Blooda 2 i Shogo? No ale tu pewnie i tak rzadko kto wie co to Shogo, wiec nie będę się cofał do czasów Jedi Knight :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jakby PC (np. dla graczy) były tańsze to tytuł tego newsa był by trochę inny "Jak się trzyma konsolowy gejming i dlaczego tak słabo?" :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas niestety mała popularność konsoli to kwestia mentalności. Dzieci (bo na piratach łatwiej grać) i (może przede wszystkim) rodziców, którzy kupią swojej pociesze nowego PC (bo przecież: "do nauki i encyklopedia słabo na tamtym chodzi już"), który i tak używany jest głównie w wiadomo jakim celu ;) Dopóki rodzice nie przestaną mieć złudzeń dopóty słabo widzę konsolowe granie w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby skupili się na dopracowywaniu fabuły i eliminacji bugów w grach zamiast robić je efektowniejszymi graficznie i dodatkowo obniżyli ceny niektórych z nich to by sprzedaż na PC-ty niewyobrażalnie.
Pamiętam jak nowo wychodzące gry kosztowały 99,00, teraz coraz częściej cena gier zaczyna się od 119,00 lub 129,00. Rozumiem gdyby rzucili taką cenę za grę bardzo rozbudowaną, dopracowaną która starczy na wiele godzin(a w zasadzie wiele dni zabawy).
Oczywiście nadal zdarzają się gry które zostają wydane dość tanio, a starczają na trochę dłużej niż parę godzin zabawy. Niestety od dłuższego czasu obserwuję spłycenie gier, nastawienie ich na szybką bezmyślną rozgrywkę przy jednoczesnym wzroście cen lub utrzymywaniu ich na wysokim poziomie przez długi czas(np.C&C Tiberium Wars)
Niestety pewnie i tak nic się w tym nie zmieni, producenci podyskutują, dojdą do wniosku że to jednak piraci są za wszystko odpowiedzialni i dalej będą narzekać, że gry na PC Słabo się sprzedają:(.
P.S. Hail Wiedźmin i Bioshock, gry dające iskierkę nadziei na poprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Granie na PC wygląda bardzo często tak:
Kupujesz sobie grę na którą czekałeś kilka miesięcy i co?
Okazuje się że masz za słabego kompa, albo że nie masz sterownika odpowiedniego, albo jakiś wirus ci kompa wiesza itd.
Jeśli jesteś zdeterminowany żeby zagrać to po tym jak zmodernizujesz sprzęt, zainstalujesz sterowniki i updaty to będziesz mógł sobie zagrać.
Moim zdaniem problem nie polega w cenie sprzętu tylko w częstotliwości w jakiej trzeba dokonywać modernizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 12:42, J.a.k napisał:

Moim zdaniem problem nie polega w cenie sprzętu tylko w częstotliwości w jakiej trzeba dokonywać
modernizacji.

I tego, że trzeba jednak coś o komputerach wiedzieć, by modernizacji dokonać dobrze a nie wymienić GF7600GT na GF8600GS i myśleć, że ten "tysiąc więcej" da skok wydajnościowy.

hans olo - w swojej wyliczance zapomniałeś o jednym cRPG-owym wydarzeniu ostatnich miesięcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 13:03, hallas napisał:

I tego, że trzeba jednak coś o komputerach wiedzieć, by modernizacji dokonać dobrze a nie wymienić
GF7600GT na GF8600GS i myśleć, że ten "tysiąc więcej" da skok wydajnościowy.


Tak... Wystarczy zajrzeć na tym forum do wątków o kartach graficznych, ulepszaniu kompa i ogólnych problemach z kompem - nóż sam otwiera się w kieszeni :/ Ja kiedyś miałem PSX, 6 lat chodziła nim poszła w odstawkę, nie licząc 2 lat gry w WoW, to nigdy nie bawiłem się równie dobrze na PC, co przy tamtej genialnej konsoli. Teraz niestety z braku możliwości technicznych muszę korzystać z PC, ale jak już wyjdę na swoje, a przynajmniej skończę studia, to wracam do konsol, a z PC będę korzystał raczej sporadycznie. Choć śmierć PCtów do gier jest wróżona od dawna i nic z tego nie wynika, to nie da się ukryć, że z każdym rokiem jest coraz gorzej. W zasadzie gdyby nie gry sieciowe, to w ogóle nie byłoby w co grać na PCtach, bo gameplay w singlu strasznie kuleje. Niestety tak to jest gdy wodotryski stawia się wyżej niż dobrą fabułę i długość grania.

Dnia 20.11.2007 o 13:03, hallas napisał:

hans olo - w swojej wyliczance zapomniałeś o jednym cRPG-owym wydarzeniu ostatnich miesięcy...


Jeden Wiedź... jaskółka wiosny nie czyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Och Dzizas zaraz jakaś się wojenka tu stoczy. Osobiście gram i na konsolach i na PC i nie narzekam na żadne. Tyle lat słyszę że PC jako sprzęt do granie jest Dead.....a jakoś ciągle żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 11:58, Half-Devil napisał:

scyzor póki co wielkie produkcje z X360 są lub będą również na PC. Dopracowane? To dlaczego
systemseller i wielki exclusive Gears of War na PC ma więcej możliwości??? Dlaczego Bioshock
ma lepszą grafę na PC. Nie twierdzę, że PCty są lepsze po prostu czasem pomyśl.

to ty pomyśl :/
ile czasu po konsolowej premierze wyszło gears of war? i jak myślisz po co są do niego dołączone dodatki? po to, żeby sprzedać grę jeszcze raz tym samym ludziom :/ a bioshock to tytuł dwuplatformowy tworzony równolegle, o czym więc mowa? i co z tego że wygląda lepiej na pc? ile musisz wydać na kompa, który to uciągnie żeby faktycznie wyglądało lepiej?

Dnia 20.11.2007 o 11:58, Half-Devil napisał:

Według mnie jest jeszcze jeden duży problem. Gry, a raczej konkretne gatunki, z którymi kiepsko
na konsolach: RTS, RPG i FPS. Strategii jest tyle co kot napłakał, RPG są, ale albo dziwne,
albo i tak wyjdą na PC z dodatkami. No i FPS, wiem tych jest sporo, ale granie na padzie nie
sprawia takiej frajdy; no i te systemy wspomagające celowanie, nie wspomnę o sieciówkach.

granie na padzie to kwestia gustu i przyzwyczajenia. ja od czasu jak zacząłem grać na xboksie 360 nie mam najmniejszej ochoty wracać do tandemu klawiatura + mysz. na padzie jest po prostu wygodniej, a nie podniecają mnie bezsensownie nierealistyczne headshoty na pół kilometra z pistoletu :/ wspomaganie celowania - śmieszny jesteś. jak jakaś gra to ma, to pozwala i tak wyłączyć i wtedy dopiero gra robi się ciekawa. przyznam że w rtsy jeszcze na padzie nie grałem - po prostu mnie takie gry już nie kręcą, ale podejrzewam, że też byłoby wygodnie - ja np. nie muszę mieć pod ręką 50 przycisków funkcyjnych po to żeby cieszyć się grą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsole i PC mają tytuły które przyciągają - gry singlowe już dawno przestały mnie interesować, w multi gra się przyjemniej i z innymi ludźmi, nie skryptami ;)

Czy konsola to mniejszy wydatek od PieCa? Gdzie tam, żeby zobaczyć prawdziwą jakość gier oferowanych na tą platforme musimy wydać w granicach 3,5 tys - oprócz konsoli na dobry telewizor przystosowany do standardu HD. Oczywiście możemy grać, na gorszym sprzęcie - ale to właśnie od telewizora na jakim łupiemy zależy jak graficznie przedstawia się gra. Inna sprawa, że kiedy wychodził PS2 konsole o wiele lat wyprzedzały graficznie PieCe, teraz ledwo pojawił się next gen, PC tą lepsze i na głowe biją układy stosowane w konsolach. Czy nikt tego nie widzi?

Jestem ciekawy ukrytego potencjału PS3 - o ile taki wogóle istnieje. W każdym razie przekonamy się o tym, za jakieś 1,5 roku. Sam mam też Bill pudło 360 i czekam jeszcze do premiery Mass Effect - potem sprzedaje ten sprzęt.

PC to myszka i klawa, a wszystkie gry opierające się na szybkości reakcji jak GoW, UTIII, CoD4 - wypadają tragicznie na konsolach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 13:41, penny napisał:

ale podejrzewam, że też byłoby wygodnie - ja np.
nie muszę mieć pod ręką 50 przycisków funkcyjnych po to żeby cieszyć się grą :)

Niestety pad jest zbyt mało precyzyjny by był wygodny w RTS no tak można dodać aktywną pauze (jak w Total War) ale ja nie potrafiłbym się przestawić zwłaszcza ze wiedziałbym ze myszką można szybciej i wygodniej, tylko bym sie niepotrzebnie denerwował :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No proszę w końcu zauważyli. Szkoda, że tak późno. W końcu to przecież siedem lat nieprzerwanego spadku...
No, ale lepiej późno niż wcale xDxDxD

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować