Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jak się trzyma PeCetowy gejming i dlaczego tak słabo?

112 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2007 o 13:53, ^RaZZieL^ napisał:

Czy konsola to mniejszy wydatek od PieCa? Gdzie tam, żeby zobaczyć prawdziwą jakość gier oferowanych
na tą platforme musimy wydać w granicach 3,5 tys - oprócz konsoli na dobry telewizor przystosowany
do standardu HD. Oczywiście możemy grać, na gorszym sprzęcie - ale to właśnie od telewizora
na jakim łupiemy zależy jak graficznie przedstawia się gra.

jasne :/ i pewnie ty też uważasz że na zwykłych telewizorach konsole wyświetlają grafikę taką jak ps2/xbox1 ??
zresztą, zawsze możesz podłączyć konsolę do monitora - tego samego co komputer. twój argument zatem odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 13:54, Foris napisał:

> ale podejrzewam, że też byłoby wygodnie - ja np.
> nie muszę mieć pod ręką 50 przycisków funkcyjnych po to żeby cieszyć się grą :)
Niestety pad jest zbyt mało precyzyjny by był wygodny w RTS no tak można dodać aktywną pauze
(jak w Total War) ale ja nie potrafiłbym się przestawić zwłaszcza ze wiedziałbym ze myszką
można szybciej i wygodniej, tylko bym sie niepotrzebnie denerwował :P

eee, zbyt mało precyzyjny? hmmm, jakoś nie zauważyłem. wiesz, pady teraz są analogowe ;) im mocniej wychylasz gałę tym szybciej się poruszasz :D
"nie potrafiłbym się przestawić" - zatem zakładam, że nie próbowałeś :/
"tylko bym się niepotrzebnie denerwował" - wiesz co, z takim podejściem to masz jak w banku że byś się denerwował. w tym momencie zakodowałeś sobie we łbie, że jak będziesz w ten sposób grać to będziesz się denerwować. i zagnij co - jak zagrasz to się zdenerwujesz :D
ja podchodzę do gier z nastawieniem "będę się świetnie bawić" - wiesz co? zawsze się świetnie bawię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 10:24, scyzor napisał:

Chodzi o to panowie że za 1300 złoty mam maszyne na której gram w gry jakich na pececie nie
ma i nie będzie

I vice versa. Na pececie są gry, których na konsolach nie ma, i nie będzie...chociażby wiele strategii, gier RPG( Wiedźmin się kłania) czy Crysis...
>gry znacznie lepsze, bardziej dopracowane, z lepszą fabułą, oprawą graficzną,

Dnia 20.11.2007 o 10:24, scyzor napisał:

pełne nowych pomysłów,

Polemizowałbym, zwłaszcza że jak już wspomniałem, strategie prawie w ogóle nie wychodzą na konsole, a w najlepsze gry RPG wciąż można pograć tylko na PC. Jaka gra RPG która wyszła na Xboxa 360 przychodzi ci do głowy jako pierwsza? Oblivion? Super... a może coś jeszcze? O, już nic ci do głowy nie przychodzi ? Nie ma Neverwinterów, Gothiców, Wrót Baldura, Fable? Jaka szkoda...

Pomijam temat PS3, bo konsolowcy zaczynają się pienić, jak tylko słyszą, że na tej konsoli po prostu chwilowo nie ma w co grać:) A swoje kosztuje przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hyhy, no co Ty gadasz. Oczywiście, że grafike masz lepszą bo układ w konsoli jest lepszy. Ale skoro firma dała coś takiego jak HDMI a gry korzystają z tego rozwiązania to rzeczą niezbędną jest sprzęt to obsługujący. Różnica między TV HD a monitorem czy 100 Hz TV jest tak ogromna, że gry wyglądają zupełnie inaczej. Oczywiście możesz grać nawet na 50 Hz badziewiu ale sporo tracisz ;)

Już pomija fakt, że do takiej konsoli powinno się zakupić jeszcze jakiś dobry zestaw głośników czy / lub kina domowego - co też w zależności od wersji pochłonie 1,5 - 3 tys.

Prstując, sama konsola jest tania owszem, ale to żeby zobaczyć ją w akcji na najwyższych obrotach już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 13:55, Doktor14 napisał:

No proszę w końcu zauważyli. Szkoda, że tak późno. W końcu to przecież siedem lat nieprzerwanego
spadku...
No, ale lepiej późno niż wcale xDxDxD

Pozdrawiam...


Nie jestem pewny czy był spadek. Poprzednim wyliczeniom zarzucano, że nie biorą pod uwagę wpływów z gier sieciowych (np. WoW). Ciekawe czy tym razem wzięto je pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 14:02, Darkstar181 napisał:

Polemizowałbym, zwłaszcza że jak już wspomniałem, strategie prawie w ogóle nie wychodzą na
konsole, a w najlepsze gry RPG wciąż można pograć tylko na PC. Jaka gra RPG która wyszła na
Xboxa 360 przychodzi ci do głowy jako pierwsza? Oblivion? Super... a może coś jeszcze? O, już
nic ci do głowy nie przychodzi ? Nie ma Neverwinterów, Gothiców, Wrót Baldura, Fable? Jaka
szkoda...

ekhm. Fable akurat było pierwotnie exclusivem dla pierwszego Xboksa :/ A blue dragon coś ci mówi?
Nevewinter i Baldur - nie sądzisz że to już nieco leciwe tytuły... hej zaraz - przecież od tego czasu na pc praktycznie nie wyszły żadne ''wielkie'' rpg''i :D (nie zapominajmy, że neverwinter jest piekielnie nudną grą na singlu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże, i znowu te stereotypy

1. Nie jest konieczny super telewizor do next-gen konsoli. Mozna grac na monitorze i również jest bardzo fajnie.
2. Gry na PC nie wyglądają lepiej, a jezeli juz się taka produkcja znajdzie, to są to minimalne zmiany.
3. Gry na konsole wcale nie są drogie jak sie nie kupuje w empiku...

Ale do tematu:

(nVidia, Intel, Microsoft, Electronic Arts i Crytek)

hahahaha, od kiedy Crytek to moloch branży growej? No sorry, ale firma która wydała AŻ 2 GRY w ciągu swojego istnienia, to rzeczywiście sporo. W porównaniu do takiego EA to jest to powalająca ilość!

Jak chcieli molocha branży growej to trzeba było zaprosić Blizzarda albo Valve, a nie Cryteka który oprócz swoich dobrych silników graficznych niczego nie osiągnął (bo Far Cry i Crysis to wcale nie są bardzo dobre gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 14:04, ^RaZZieL^ napisał:

Hyhy, no co Ty gadasz. Oczywiście, że grafike masz lepszą bo układ w konsoli jest lepszy. Ale
skoro firma dała coś takiego jak HDMI a gry korzystają z tego rozwiązania to rzeczą niezbędną
jest sprzęt to obsługujący.

hmm, czyli jak ktoś ma kartę graficzną z dwoma wyjściami to rzeczą niezbędną jest posiadanie dwóch monitorów? i jak karta graficzna obsługuje rozdzielczość full hd to oba monitory też muszą w takiej pracować? bo mniej więcej to wynika z twoich słów ;)

Dnia 20.11.2007 o 14:04, ^RaZZieL^ napisał:

Różnica między TV HD a monitorem czy 100 Hz TV jest tak ogromna,
że gry wyglądają zupełnie inaczej. Oczywiście możesz grać nawet na 50 Hz badziewiu ale sporo
tracisz ;)

tracisz tylko rozdzielczość i ostrość obrazu. nic więcej.

Dnia 20.11.2007 o 14:04, ^RaZZieL^ napisał:

Już pomija fakt, że do takiej konsoli powinno się zakupić jeszcze jakiś dobry zestaw głośników
czy / lub kina domowego - co też w zależności od wersji pochłonie 1,5 - 3 tys.

jasne. a do komputera to już nie? bez sensu jest takie gadanie.

Dnia 20.11.2007 o 14:04, ^RaZZieL^ napisał:

Prstując, sama konsola jest tania owszem, ale to żeby zobaczyć ją w akcji na najwyższych obrotach
już nie.

tak samo jak z komputerem. na głośniczkach wbudowanych w monitorek za 600zł raczej nie nacieszysz się możliwościami pieca :D zestaw głośników do pc i konsoli kosztować będzie te same pieniądze to samo dotyczy ekranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2007 o 14:06, penny napisał:

Nevewinter i Baldur - nie sądzisz że to już nieco leciwe tytuły...

Baldur, może tak, ale co się tyczy Neverwintera, to przecież niedawno wyszła druga część, nie?
>hej zaraz - przecież od

Dnia 20.11.2007 o 14:06, penny napisał:

tego czasu na pc praktycznie nie wyszły żadne ''wielkie'' rpg''i :D

Ekhem...Wiedźmin:) Na wszelkich forach ludzie błagają by wyszła na Xboxa :)
A z Fable mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2007 o 14:06, MaZZeo napisał:


1. Nie jest konieczny super telewizor do next-gen konsoli. Mozna grac na monitorze i również
jest bardzo fajnie.


Widziałeś kiedyś takie AC na monitorze i na 32'' TV HD? ;) Jeśli nie nie dziwie się, że monitor wygląda fajnie. Różnica jest tak ogromna jak pomiędzy myszką i klawą a padem ;)

Dnia 20.11.2007 o 14:06, MaZZeo napisał:

2. Gry na PC nie wyglądają lepiej, a jezeli juz się taka produkcja znajdzie, to są to minimalne
zmiany.


Tak, narazie - ale co już pokazuje taki Crysis, gry na konsole będą już i tak tylko gorsze graficznie od tych na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 14:04, ^RaZZieL^ napisał:

Już pomija fakt, że do takiej konsoli powinno się zakupić jeszcze jakiś dobry zestaw głośników
czy / lub kina domowego - co też w zależności od wersji pochłonie 1,5 - 3 tys.


Do PC tak samo.

Dnia 20.11.2007 o 14:04, ^RaZZieL^ napisał:

Prstując, sama konsola jest tania owszem, ale to żeby zobaczyć ją w akcji na najwyższych obrotach już nie.


Zwykły PC też jest tani. Żeby zagrać w Crysis w max detalach również trzeba wydać bajońską sumę.

W tym wszystkim nie chodzi o samą grafikę. Cholera, co z tego, że gry na PC teoretycznie mogą wyglądać lepiej, ale za jaką cenę? I co nam daje tylko sam super wygląd?
Ile gier na PC jest dobrze zoptymalizowanych, aby faktycznie można się było nimi cieszyć na większości komputerów? Niestety właściciel konsoli ma ten komfort, że nie musi w ogóle przejmować się wymaganiami sprzętowymi i to jest ogromny plus dla konsol, w zasadzie nie do przeskoczenia dla PC w obecnym stanie.
Druga sprawa: producenci konsol, a więc Ninny, Sony, Micro zanim dopuszczą jakąś grę na swoją konsolę stawiają naprawdę wysokie wymagania jeśli chodzi o dopracowanie jakościowe produktu. Owszem, błędy się zdarzają, patche ostatnimi czasy również zaczęły się ukazywać także dla konsol, ale jakby nie patrzeć pod tym względem PC również leżą i kwiczą. Ile jest firm naprawdę przykładających się do tego co robi? Flagowa firma tworząca na PC - Blizzard - tworzą gry latami, dopracowują w najmniejszych szczegółach, a i tak non stop wychodzą patche łatające ich produkcje (dodatki to co innego).
Jak już pisałem, PCty trzymają się głównie dzięki zestawowi mysz+klawiatura (które od dłuższego czasu są dostępne również dla konsol, więc dla chcącego nic trudnego), z którego korzystają gatunki takie jak FPP, RTS, MMO i... i wsio, bo większość cRPG mogłaby się bez tego obejść.
Szeroko rozumiana jakość, jakość i jeszcze raz jakość - tego, a nie super grafiki, trzeba grom na PC, aby znowu zaczęły przyciągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 20.11.2007 o 14:10, penny napisał:

hmm, czyli jak ktoś ma kartę graficzną z dwoma wyjściami to rzeczą niezbędną jest posiadanie
dwóch monitorów? i jak karta graficzna obsługuje rozdzielczość full hd to oba monitory też
muszą w takiej pracować? bo mniej więcej to wynika z twoich słów ;)

>

Hyhy, widzie, że zaciekle bronisz konsolek. Powiem tak, dobry TV to jedyna wymagana rzecz do konsoli next gen.
A komp i tak traci na full HD bo w grach może wyciągnąć owiele większe rozdzielczości, nie mówiąc już o lepszym wspomaganym przez osobny układ dzwięku. ;)

Dnia 20.11.2007 o 14:10, penny napisał:

tracisz tylko rozdzielczość i ostrość obrazu. nic więcej.

>

Tracisz dużo więcej, poczytaj o HDMI xD

Dnia 20.11.2007 o 14:10, penny napisał:

tak samo jak z komputerem. na głośniczkach wbudowanych w monitorek za 600zł raczej nie nacieszysz
się możliwościami pieca :D zestaw głośników do pc i konsoli kosztować będzie te same pieniądze
to samo dotyczy ekranu.


Za 3,5 k kupisz teraz praktycznie najlepszego na rynku PC''ta i masz pewność, że będzie Ci wystarczył na około rok. Trik z "drogimi" PeCetami to mit dla kogoś kto wymiania karty graficzne / inne części składowe wtedy kiedy są jeszcze w cenie, sam dokłada 100-200 pln i kupuje najnowsze. Ale do tego trzeba mieć głowe ;)

Ja tak ostatnio zrobiłem z GF8800GTS - zanim jeszcze pojawiły się te z serii GT - zarobiłem i taniej kupiłem jeden z takich modeli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 14:06, penny napisał:

ekhm. Fable akurat było pierwotnie exclusivem dla pierwszego Xboksa :/ A blue dragon coś ci
mówi?

Blue Dragon ma być argumentem za tym jak fajne RPG są na konsolach? LOL
Mass Effect to rozumiem, ale na pieca i tak za jakiś rok wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedna prośba do was ludziska... nie ma dobrych RPGów na konsole... jedynie jRPG są spoko (sam jestem fanem całej serii FF) ale nazywajcie je JRPG! do jasnej ciasnej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 14:23, ^RaZZieL^ napisał:

Hyhy, widzie, że zaciekle bronisz konsolek. Powiem tak, dobry TV to jedyna wymagana rzecz do
konsoli next gen.

nie bronię. ukazuję jedynie absurdalność podobnego podejścia do tematu jakie ty prezentujesz.

Dnia 20.11.2007 o 14:23, ^RaZZieL^ napisał:

A komp i tak traci na full HD bo w grach może wyciągnąć owiele większe rozdzielczości, nie
mówiąc już o lepszym wspomaganym przez osobny układ dzwięku. ;)

geezzz, co z tego, że może? ile będziesz miał fps w przeciętnym jak włączysz bioshock w rozdziałce fullHD czy nawet HD?

Dnia 20.11.2007 o 14:23, ^RaZZieL^ napisał:

> tracisz tylko rozdzielczość i ostrość obrazu. nic więcej.
Tracisz dużo więcej, poczytaj o HDMI xD

wiem dobrze czym hdmi jest a czym nie jest. chodzi o samą zasadę. możemy się pokłócić o detale, nie ma sprawy. tylko czy o to chodzi?

Dnia 20.11.2007 o 14:23, ^RaZZieL^ napisał:


> tak samo jak z komputerem. na głośniczkach wbudowanych w monitorek za 600zł raczej nie
nacieszysz
> się możliwościami pieca :D zestaw głośników do pc i konsoli kosztować będzie te same pieniądze

> to samo dotyczy ekranu.

Za 3,5 k kupisz teraz praktycznie najlepszego na rynku PC''ta i masz pewność, że będzie Ci
wystarczył na około rok. Trik z "drogimi" PeCetami to mit dla kogoś kto wymiania karty graficzne
/ inne części składowe wtedy kiedy są jeszcze w cenie, sam dokłada 100-200 pln i kupuje najnowsze.
Ale do tego trzeba mieć głowe ;)

ja nie polemizuję z tobą na temat ceny komputera. pokazuję jedynie, że konsola za dużo mniejsze pieniądze oferuje większy komfort i że argumenty typu ''potrzebny zestaw głośników za 3kzł'' albo ''tv za kolejne 3kzł'' są bezpodstawne, bo gdybyś chciał uzyskać na kompie tą samą jakość to też musiałbyś kupić ten sam zestaw głośników i ten sam telewizor czy monitor. dlatego takie gadanie nie ma najmniejszego sensu.

Dnia 20.11.2007 o 14:23, ^RaZZieL^ napisał:

Ja tak ostatnio zrobiłem z GF8800GTS - zanim jeszcze pojawiły się te z serii GT - zarobiłem
i taniej kupiłem jeden z takich modeli ;)

widzisz, a ja ci powiem, że nawet nie chce mi się sprawdzać czym jest ten twój gf8800gts i czym różni się od wersji GT i czy będę mógł z nim pograć komfortowo w daną grę. po prostu szkoda mi na to czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh.... Mogliby chociaż trochę rzadziej wypuszczać nowe sprzęty (bardziej nVidia, te ich karty graficzne, bo procki intela z serii Exxxx starczą na długo). Jeszcze dochodzi do tego, że hity z PieCów przestają być po prostu tylko dla PC (Fallout 3, który POWINIEN(ze względu na markę) być tylko na PC''ty.....)...... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 14:13, Darkstar181 napisał:


> Nevewinter i Baldur - nie sądzisz że to już nieco leciwe tytuły...
Baldur, może tak, ale co się tyczy Neverwintera, to przecież niedawno wyszła druga część, nie?

no była i co? rok temu. a w tym czasie? zresztą ja akurat nie uważam żeby neverwinter był jakąś szczególnie wyjątkową grą. ot nudna siepanina ze zbyt dużą ilością przedmiotów.

Dnia 20.11.2007 o 14:13, Darkstar181 napisał:

>hej zaraz - przecież od
> tego czasu na pc praktycznie nie wyszły żadne ''wielkie'' rpg''i :D
Ekhem...Wiedźmin:) Na wszelkich forach ludzie błagają by wyszła na Xboxa :)

wiem, wiem ;) specjalnie nie napisałem, bo jeszcze nie grałem :) sam jednak widzisz, że ludzie chcą grać w to na konsoli. co tam, sam bym wolał, bo mi po prostu wygodniej. dlatego zagram lada dzień w Mass Effect i zapomnę o wiedźminie na bardzo długo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 14:40, Zebius napisał:

> ekhm. Fable akurat było pierwotnie exclusivem dla pierwszego Xboksa :/ A blue dragon coś
ci
> mówi?
Blue Dragon ma być argumentem za tym jak fajne RPG są na konsolach? LOL

to już kwestia twojego gustu. jednak to że tobie się nie podoba nie znaczy że innym też. gra jakby nie było odniosła duży sukces i trudno z tym polemizować.

Dnia 20.11.2007 o 14:40, Zebius napisał:

Mass Effect to rozumiem, ale na pieca i tak za jakiś rok wyjdzie.

wyjdzie, ale nie wiadomo kiedy. a tym czasem już jest na konsoli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mnie to i tak rybka. Będą gry na PC, czy nie będą ?!

Mnie i tak zawsze będzie ŻAL graczy komputerowych. Żal dlatego, że nigdy nie zagrają w grę z prawdziwie epicką i wielowątkową, filmową fabułą, nigdy nie zagrają w prawdziwy symulator samochodowy, nigdy nie zagrają w tak świetne arkadowe wyścigi jak Burnout czy Wipeout, nigdy nie zagrają w najlepsze gry FPP (bo te już od dawna są lepsze na konsolach), nigdy nie lizną nawet dzieł sztuki jak Okami, Ico, czy Shadow of The Colossus, nigdy podczas grania nie będą im towarzyszyły prawdziwe emocja jak podczas grania w wspomniane gry...nigdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować