Zaloguj się, aby obserwować  
Falconer

TV HD - pomoc, rady

29 postów w tym temacie

Witam, zauważyłem, że nie ma takiego tematu. Otóż w tym temacie można dyskutować o TV HD. Ja mam pytanie - czy można kupić gdzieś jakiś TV HD który jest mniejszy niż 20 cali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 15:53, Falconer napisał:

Witam, zauważyłem, że nie ma takiego tematu. Otóż w tym temacie można dyskutować o TV HD. Ja
mam pytanie - czy można kupić gdzieś jakiś TV HD który jest mniejszy niż 20 cali?


poszukaj na allegro chociaż nie sądze byś znalazł bo takich chyba nie ma najmniejsze jakie widziałem to 21 chociaż 19
może są a takie pytanko po co ci taki mały??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 16:04, Mroczny Joga napisał:

Pewnie Umnie nawet sprzedawali chuba 16-18 cali :D ale moim zadaniem lapiej kupic cos wiekszego
widziałem taki fajny w MM 102 cale za 250000 zł :D


pomieszały ci sie chyba zera:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2007 o 15:59, geralt z rivii7 napisał:

może są a takie pytanko po co ci taki mały??


Po co mi taki mały? Z kilu powodów :)

1. U mnie w pokoju zmieściłby się idealnie taki telewizor mniejszy niż 20 cali.

2. Nie potrzebuję większego.

3. Chciałbym kupić dobry TV HD za jak najmniejszą kwotę i dla tego zależy mi na jak najmniejszym (no ale bez przesady...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 16:04, Mroczny Joga napisał:

Pewnie Umnie nawet sprzedawali chuba 16-18 cali :D ale moim zadaniem lapiej kupic cos wiekszego
widziałem taki fajny w MM 102 cale za 250000 zł :D


102 cale?! Toż to kino jest :D Za ćwierć miliona? OMG... To ja wolę kupić ten sześcio-rdzeniowy PC za 32 tysiące i jakiś monitor za 3000zł... Jestem skromny.. : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 16:09, Mroczny Joga napisał:

No widzę ale zastanawia mnie jak bym se taki wzioł jak mi go do domu wniosą ? mieszkam na 2
pietze w bloku xd


Tak.
W polsce zakupiono 2 takie telewizory (oba kupil ten sam czlowiek) i dzwigiem mu do domu wnosili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 16:05, Falconer napisał:

Po co mi taki mały? Z kilu powodów :)
3. Chciałbym kupić dobry TV HD za jak najmniejszą kwotę i dla tego zależy mi na jak najmniejszym


To po co HD? Ta technologie wymyslono dlatego, ze na duuuzych telewizorach obraz byl kipeski. Skoro jednak chcesz brac TV mniejszy niz 20 cali to nie zauwazysz nawet roznicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 16:15, Volvox napisał:

> Po co mi taki mały? Z kilu powodów :)
> 3. Chciałbym kupić dobry TV HD za jak najmniejszą kwotę i dla tego zależy mi na jak najmniejszym


To po co HD? Ta technologie wymyslono dlatego, ze na duuuzych telewizorach obraz byl kipeski.
Skoro jednak chcesz brac TV mniejszy niz 20 cali to nie zauwazysz nawet roznicy.


Tak, tylko, że chciałbym podłączyć do niego Xboxa 360 i sobie pograć w GTA4, PGR i inne. A te gry tylko na HD dobrze wyglądają ponoć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 15:53, Falconer napisał:

Witam, zauważyłem, że nie ma takiego tematu. Otóż w tym temacie można dyskutować o TV HD. Ja
mam pytanie - czy można kupić gdzieś jakiś TV HD który jest mniejszy niż 20 cali?


loool to są telewizory LCD 20< ? jak już są to żadko spotykane. A absolutnie minimum to 26 cali.
Ja bym kupił (widzę, że chcesz Xboxa) monitor 22 cale za niecałe 1000zł. Tania opcja, a obraz rozwala gałki oczne (znaczy się taki świetny jest).

znalazłem taki link. Może komuś się przyda.
10 najlepszych TV HD 32 calowych: http://www.tech.co.uk/home-entertainment/tv/tvs-displays/lcd/features/10-of-the-best-32-inch-hd-tvs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 16:36, Falconer napisał:

Tak, tylko, że chciałbym podłączyć do niego Xboxa 360 i sobie pograć w GTA4, PGR i inne. A
te gry tylko na HD dobrze wyglądają ponoć.


HD nie zmienia jakości grafiki, tylko jakość obrazu.
Jeżeli obraz będzie mały, to nie zauważysz zmiany pomiędzy HD a takim PAL''em (XD? Dobra odmiana? :p).
Mógłbym Ci to porównać tak... masz aparat (odpowiednik czegoś, co wysyła obraz do tv), w którym wybierasz rozdzielczość. Wiesz, że i tak będziesz drukował zdjęcie (odpowiednik czegoś, co odbiera obraz) np. 10x12 cm. Skoro zdjęcie będzie miało być w formacie tylko i wyłącznie 10x12 cm (czyli np. 22" ekran), to po co brać wyższą rozdzielczość tego zdjęcia, skoro na przy tak małym formacie niemalże nie zauważysz różnicy, a zapłacisz więcej? Zaczniesz zmiany zauważać dopiero na zdjęciach o rozmiarach 50x70 cm (czyli np. 40" ekran). :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy nie zauważę różnicy. W domu mam zwykły telewizor 28 cali a taki 20 calowy byłby mały, lecz chyba jakość obrazu byłaby lepsza niż na tym zwykłym? Mam na myśli Telewizor LCD HD Ready.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 19:17, Falconer napisał:

No nie wiem czy nie zauważę różnicy. W domu mam zwykły telewizor 28 cali a taki 20 calowy byłby
mały, lecz chyba jakość obrazu byłaby lepsza niż na tym zwykłym? Mam na myśli Telewizor LCD
HD Ready.


Moim zdaniem roznica < 20 cali zwykly, a HD to bedzie tak malutka, ze nie zauwazysz.
No a jak masz watpliwosci to najlepiej do sklepu i zobaczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo wiesz, słyszałem,że na zwykłych telewizorach w niektórych grach cały tekst się rozmywa i nie idzie nawet przeczytać nic... A na tym 20 calowym HD może te napisy byłyby wyraźne...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 10:04, Falconer napisał:

Bo wiesz, słyszałem,że na zwykłych telewizorach w niektórych grach cały tekst się rozmywa i
nie idzie nawet przeczytać nic... A na tym 20 calowym HD może te napisy byłyby wyraźne...?

Jeśli szukasz TV pod PS3 z HD ready to 20 cali będzie zdeka za mało. Widziałem w MM jak chłopaki grali w MotorStorma (gra na PS3) na 20 calowym i 26 calowym Samsungu. Różnica jest duża. Na tym większym lepsza jakość. Wszystko widać wyraźniej, napisy są większe i po prostu lepiej się to ogląda... A jeśli chcesz kupić HD do salonu to minimum to teraz 32'''' (o ile masz na to miejsce). Chodzi o to, że TV z HD już są tak ''tanie'', że nie opłaca sie kupować mniejszych modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować