Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Paraliż Internetu w 2010?

99 postów w tym temacie

ale to jest prawda... jesli np. umiescimy dwa 2900XT w CrossFire do tego proc jakis 4 rdzeniowy, chlodzony azotem, 8GB RAMU i "upchniemy" to w 500W zasilaczu to wiadomo ze nam to padnie... wlasnie taka sytuacja jest obecnie z internetem... czy wy naprawde myslicie ze wystarczy wlazyc "kabalek do wtyczki" czy "zalozyc se antene" i to wszystko... przeciez kazde dane, nawet to ze teraz pisze, sa przesylane do specjalnych satelit ktore przetrzymuja te dane, wysylaja... nagromadzenie takich danych moze porpostu spowodowac siadniecie takiego serwera... powinno sie ograniczyc rozpietosc lacza maksymalnie do 6mb/s dla wszystkich na swiecie a nie USA 30mb/s, chca wiecej a potem mowia ze trzeba sie ograniczac... Internet 2.0 moze rozwiac ten problem ale wyslanie satelit na orbity, a przedewszystkich najpierw ich stworzenie, troche kosztuje... narazie te systemy sa testowane na niektorych uczelniach a wiec troche jeszcze potrfa zanim wprowadzi sie to do powszedniego uzytku... czy grozi nam 2 letnia przerwa w dostawie internetu... mysle ze jest to jak najbardziej mozliwe i trzeba sie naprawde na takie cos przygotowac... cala nadzieja w tym ze zacznie sie wreszczie ograniczac predkosc i przepustowosc lacz a i prace nad "nowym internetem" przyspiesza... bierzcie takie apele na powaznie... kiedys powiedziano ze Titanic nigdy nie zatonie, "ze nawet Bog go nie ruszy" a tu pierwszy rejs i nie spodzianka...
oczywiscie to moja skromna opinia oparta licznymi faktami, mam nadzieje ze kazdy to uszanuje i nie zwyzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rownie dobrze mogliby powiedziec ze zanieczyszczenia ziemii sa tak duze ze za dwa lata juz nie bedziemy jezdzili samochodami tylko bedziemy musieli sie cofnac w rozwoju i uzywac transportu konnego [co za pier**lenie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niechaj żyje sianie niepotrzebnej paniki!

Ciekawe, który to już raz przepowiadają "śmierć/paraliż" Internetu? Kolejna najzwyklejsza plotka w stylu osławionego już "końca świata".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szkoda przepustowości na takie newsy ;]
tak czy siak Polsce to nie grozi, ja mam 64kB(kilobajty ;) ) i jest to średnia internetu w Polsce, w europie jak pamiętam jest 8 razy większa czyli 512kB więc My Polacy nie mamy się czym martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przypadek pseudonaukowca, głoszącego idiotyczne tezy, bo za to mu płacą. Internet w końcu nie działa w taki sposób, że jak przez kabel/satelitę przepływa za dużo danych, to eksploduje i detonuje resztę. Nie unowocześnią infrastruktury, to nie będą mogli dawać "na siłę" wyższych przepustowości. Jeśli spróbują - to im się zwyczajnie nie uda, ale nic się nie zepsuje. Komputer jest bardzo cierpliwą maszyną, która nie popełnia samobójstwa, nie mogąc obsłużyć tylu danych, ale zwyczajnie każe im czekać, a jak w poczekalni nie ma miejsca, to wyżuca za drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę powrotu do modemu, nie chcę, nie chcę, nie....Miałem modem w okresie internetu łupanego ;] Ale muszę przyznać, że było to coś pięknego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie jest to głupie. I winna nie będzie tkwiła w naszych łączach, ale w serwerach lub "łącznikach" pomiędzy nimi. Co się dzieje na nowy rok kiedy ludzie wysyłają tony sms''ów ? Padają/zapychają się serwery GSM, a więc wszystko jest możliwe ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować