Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dostawy 8800 GT opóźniane nie z winy Nvidii

28 postów w tym temacie

zorza

Każdy już chyba słyszał o problemach z dostawami nowych kart Nvidii. Początkowo za przyczynę uważano niedostateczną ilość produkowanych chipów G92, które stanowią serce 8800 GT. Jak się jednak okazało, za opóźnienia odpowiedzialny jest inny komponent.

Przeczytaj cały tekst "Dostawy 8800 GT opóźniane nie z winy Nvidii" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to naprawde świetna karta,mimo że trudno ją dostać jest warta tego czekania ;) mam ją od Gainwarda i taki Wiedźmin śmiga na max xD Mam nadzieje że niedługo będą już dostępne w dużej ilości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sukces karty to nie tylko nowa technologia. Ja myślę, że NVIDIA zawdzięcza swój sukces zaufaniu swoich klientów do marki. Sama karta jest tylko dodatkiem. Magia jaką roztacza wokół siebie NVIDIA jest magnesem na klientów. To NVIDIA zawsze najlepiej radzi sobie z nowościami. Można ją posądzać o ściągnięcie zunifikowany shaderów z AMD ale to ona potrafiła wykorzystać to w pełni. AMD wszystko pieprzy. Przydałby się jakiś nowy magnat na tym rynku... W końcu będziemi mieli tylko 3 firmy: Intel, NVIDIA i Microsoft. Chcemy monopolu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale nie wzięliście pod uwagę odrobionej pracy domowej ze strony AMD/ATI - mówię o nowej serii 38XX - akurat bardzo udany sprzęt i wszystko wskazuje na to, że w swoim przedziale cenowym bez konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 14:12, Bewolf napisał:

Przykro mi ale nie wzięliście pod uwagę odrobionej pracy domowej ze strony AMD/ATI - mówię
o nowej serii 38XX - akurat bardzo udany sprzęt i wszystko wskazuje na to, że w swoim przedziale
cenowym bez konkurencji.

A przyjrzałeś się cenom tych układów, wcale nie są takie niskie, jak zapowiadało AMD/ATI, znów producenci zawyżają ceny, co podnosi je do przedziału cenowego 8800 GT, gdzie nie stanowią zbyt wielkiej konkurencji dla GF-a. W niższym przedziale cenowym , to dobry wybór, bo karty nie są złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak do końca nie rozumiem, że ludzi stać wybulić naprawdę duże pieniądze, jakie kosztuje 8800GT (800 zł). OK, wiem, karta bardzo wydajna, ale żeby na samą kartę wydać 800 zł? I to na dodatek sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, aż dziw mnie bierze skąd Ci ludzie na to biorą pieniądze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 14:33, master matrox napisał:

Ja tak do końca nie rozumiem, że ludzi stać wybulić naprawdę duże pieniądze, jakie kosztuje
8800GT (800 zł). OK, wiem, karta bardzo wydajna, ale żeby na samą kartę wydać 800 zł? I to
na dodatek sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, aż dziw mnie bierze skąd Ci ludzie na to biorą
pieniądze :/


W naszych realiach to może jest problem, ale kłopot z dostawami dotyczy całego świata. Na zachodzie nie makłopotu z wymianą sprzętu. Dla nich pułap 200-300 $ to cena przystępna.

Ale z ATI też nie jest u nas tak różowo... Karty świetne, ale śladu po 38xx nie widać... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 14:33, master matrox napisał:

Ja tak do końca nie rozumiem, że ludzi stać wybulić naprawdę duże pieniądze, jakie kosztuje
8800GT (800 zł). OK, wiem, karta bardzo wydajna, ale żeby na samą kartę wydać 800 zł? I to
na dodatek sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, aż dziw mnie bierze skąd Ci ludzie na to biorą
pieniądze :/


Ostatnio tak sobie rozmyslalem wlasnie na temat w jaki sposob w polsce tak szybko schodza te karty i doszedlem do wniosku ze pomimo ze w moim najblizszym otoczeniu jest bardzo malo ludzi ktorych stac na ta karte to wystarczy spojrzec na takie forum gram.pl, tutaj sa tysiace uzytkownikow i wieksozsc z nich ma kase na oryginalne gry po 80-100 zl tak wiec skoro stac ich na zakup przynajmniej kilku oryginalow na rok to na pewno kwota 500-100zl do wydania raz na pare lat nie jest dla nich wielka :)

*Juz jutro bede mial 8800GT za 900 zl takze mysle ze kwota nie jest duza w porownaniu do cen jakie panuja na rynku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować