Zaloguj się, aby obserwować  
Arti_101

Ortografia - Po co ona?

148 postów w tym temacie

Dnia 11.02.2008 o 11:39, Ceteris Paribus napisał:

Rozumiem. Wiem jednak także, że emotikonka ";)" oznacza żarcik etc.

Dzięki za wyjaśnienie.

Dnia 11.02.2008 o 11:39, Ceteris Paribus napisał:

Więcej luzu. Zawsze jesteś taki śmiertelnie poważny?

Nie, nie zawsze.

Dnia 11.02.2008 o 11:39, Ceteris Paribus napisał:

Czy to moze jest Twój czuły punkt- ortoigrafia i nie dopuszczasz tu wogóle luzu i żartów?

Trafiłeś w sedno, albo trochę obok. Jeżeli coś piszę, to staram się nie popełniać błędów. Jak piszę w zeszycie i coś źle napiszę, to pies to trącał, najwyżej ja zobaczę błąd. Ale jak piszę na forum, lub co gorsza artykuł do gazetki szkolnej, to wtedy błędy widzą inni ludzie. Naprawdę nie jest dla mnie miłe życie ze świadomością, że ktoś przeczytał mój artykuł, którego nawet nie chciało mi się sprawdzić. Na szczęście taka sytuacja jeszcze się nie zdarzyła, bo każdą pracę sprawdzam kilkakrotnie. Co do żartów, to jestem za. Lubię błędy jako żart, ale popełniane celowo (choćby "Włatcy Móch"), co innego jak ktoś wali błędy, bo nie chce mu się sięgnąć po słownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 17:36, Krakers15 napisał:

> Rozumiem. Wiem jednak także, że emotikonka ";)" oznacza żarcik etc.
Dzięki za wyjaśnienie.
> Więcej luzu. Zawsze jesteś taki śmiertelnie poważny?
Nie, nie zawsze.
> Czy to moze jest Twój czuły punkt- ortoigrafia i nie dopuszczasz tu wogóle luzu
i żartów?
Trafiłeś w sedno, albo trochę obok. Jeżeli coś piszę, to staram się nie popełniać błędów.
Jak piszę w zeszycie i coś źle napiszę, to pies to trącał, najwyżej ja zobaczę błąd.
Ale jak piszę na forum, lub co gorsza artykuł do gazetki szkolnej, to wtedy błędy widzą
inni ludzie. Naprawdę nie jest dla mnie miłe życie ze świadomością, że ktoś przeczytał
mój artykuł, którego nawet nie chciało mi się sprawdzić. Na szczęście taka sytuacja jeszcze
się nie zdarzyła, bo każdą pracę sprawdzam kilkakrotnie. Co do żartów, to jestem za.
Lubię błędy jako żart, ale popełniane celowo (choćby "Włatcy Móch"), co innego jak ktoś
wali błędy, bo nie chce mu się sięgnąć po słownik.


Widzę, że dość długo zastanawiałeś się co odpisać. No chyba, że tak długo kartkowałeś słownik do języka polskiego i sprawdzałeś tysiackrotnie czy się nie pomyliłeś. Nie wnikam. Co do błędów to niechodziło mi o celowe czy nawet nie celowe ich robieni dla żartów - dałem tamten link dla rozluźnienia atmosfery, bo nie dość, że nie wiesz co to jest żart to jeszcze z tego powodu(swej niewiedzy)traktujesz innych jak debili. Widzę, że Ty na siłe szukasz ''guza dyskusyjnego'' (Twój ton wypowiedzi), jednak wiedz, że u mnie go nie znajdziesz.Nie mam ochoty użerać się z przewrażliwionym na punkcie ortografii dzieciakiem. Ciesz się feriami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 18:36, Ceteris Paribus napisał:

Widzę, że dość długo zastanawiałeś się co odpisać.

Nie zastanawiałem się długo, tylko miałem lepsze rzeczy do roboty.

Dnia 15.02.2008 o 18:36, Ceteris Paribus napisał:

No chyba, że tak długo kartkowałeś słownik do języka polskiego i sprawdzałeś tysiackrotnie czy się nie
pomyliłeś. Nie wnikam.

Do napisania tego i poprzedniego posta wystarczył mi zwykły Firefox.

Dnia 15.02.2008 o 18:36, Ceteris Paribus napisał:

Co do błędów to niechodziło mi o celowe czy nawet nie celowe ich robieni dla żartów -
dałem tamten link dla rozluźnienia atmosfery, bo nie dość, że nie wiesz co to jest żart

Czyli miałem rację - link był nie potrzebny. BTW, wiem co to jest żart i wiem co to jest offtop.

Dnia 15.02.2008 o 18:36, Ceteris Paribus napisał:

to jeszcze z tego powodu(swej niewiedzy)traktujesz innych jak debili.

Skoro czujesz się jak debil, to trudno, Twoja sprawa.

Dnia 15.02.2008 o 18:36, Ceteris Paribus napisał:

Nie mam ochoty użerać się z przewrażliwionym na punkcie ortografii dzieciakiem.

Masz jakąś fobię, czy co? Staram się pisać bez błędów i uważam to za coś normalnego. Jak chcesz, to pisz sobie z błędami - to świadczy tylko o Tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 19:07, Krakers15 napisał:

> Widzę, że dość długo zastanawiałeś się co odpisać.
Nie zastanawiałem się długo, tylko miałem lepsze rzeczy do roboty.


Sobie możesz to tlumaczyć jak chcesz. Pisałem nie wnikam. Widze, że masz się za bardzo bystrego gościa, przy tym bardzo skromnego, mającego zasady ort w jednym palcu (o dzięki ci firefox!), ale jednak nie umieszc jeszcze czytać ze zrozumieniem (zapewne dla tego, że nie ma takiej opcji w FF), a to Ci się bardoz przyda na maturze i w życiu.

"Nie mam ochoty użerać się z przewrażliwionym na punkcie ortografii dzieciakiem."*

*Dla ułatwienia pogrubiłem Ci to co najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 18:36, Ceteris Paribus napisał:

dałem tamten link dla rozluźnienia atmosfery


No facet, nie zabijaj ludzi śmiechem. A co to ma wspólnego z tematem? Rozluźnienie atmosfery? Gratz, rozepnij sobie bluzę, bo się spocisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 19:31, BigShot napisał:

> dałem tamten link dla rozluźnienia atmosfery

No facet, nie zabijaj ludzi śmiechem. A co to ma wspólnego z tematem? Rozluźnienie atmosfery?
Gratz, rozepnij sobie bluzę, bo się spocisz.


Marna prowokacja (_*_)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 19:22, Ceteris Paribus napisał:

"Nie mam ochoty użerać się dzieciakiem."*


Ja na przykład nie mam ochoty użerać się hamburgerami, ale cóż podobno kanibalizm jest teraz w modzie.

Co do ortografii, każdy na tym forum (i prywatnie), jest człowiekiem (wyjątek stanowie ja bo podejrzewam, że jestem ufoludkiem) a ludzie popełniają błędy m. in. ortograficzne. Powinno się dbać o język którym się posługuje ale jeżeli ktoś ma mało czasu (i nie może sprawdzić tekstu) albo po prostu nie zauważył babola to trudno i niech go Pan Bóg błogosławi (to tak na marginesie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś prowokował?

Nie mam zamiaru dłużej znosić tego offtopu, nie fatyguj się, nie odpowiadaj na ten post... i tak nie przeczytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować