Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Richard Garriott's Tabula Rasa - okiem Mejstego

18 postów w tym temacie

Fajna ta gra. Widziałem ją już w sklepach. Jest całkiem innowacyjna, gdyż jej akcja toczy się na jakiejś innej planecie...
Tylko szkoda, że abonament trzeba płacić. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hakken

Wśród gier MMORPG nie ma niestety zbyt wielu produkcji osadzonych w klimatach science-fiction. Z tym większą radością gracze powitali Tabula Rasę, najnowszą produkcję słynnego Richarda Garriotta. Czy Lord British stworzył kolejną przełomową grę MMO? Możecie się tego dowiedzieć, czytając nasz Rzut Okiem.

Przeczytaj cały tekst "Richard Garriott's Tabula Rasa - okiem Mejstego" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tytule jest błąd - zapomnieliście dać spacji pomiędzy wyrazami ;) Powinno wyglądać to tak:

RICHARD GARRIOTT''S TABULA RASA - OKIEM MEJSTEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne MMO. Nie mam nic przeciwko tym grom, ale obecnie mamy ich zalew. Żadna gra online, nieważne jak klimatyczna, nigdy nie zastąpi miejsca tradycyjnego cRPGa jeżeli chodzi o wspomniany już przeze mnie klimat rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Azuredragon
To właśnie mmo ma klimat. Ostatnio pogrywam w rodzimego Wiedźmina i stwierdzam, że świat jest fajny itp ale brakuje mi tego czegoś z mmo - innych, żywych graczy. To właśnie oni w mmo tworzą klimat ; ) (tak, jestem graczem wowa).

Nie próbowałem tego tytułu, ale z tego co widzę jakoś głośno o nim nie jest. Czytałem kilka opinii i stwierdzam, że ludziom nie przypadła do gustu. Patrząc na screeny widać, że gra wyszła chyba za wcześnie... Wiele rzeczy do dopracowania. Nie chodzi tu o samą grafikę... Bo ta jest w miarę ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... Tabula Rasa, jak na MMO jest dobre, ale jeszcze dochodzi abonament, a sama gra nie jest aż tak dobra, żeby to być hitem na miarę WoW''a. Chociaż jeśli ktoś już nie lubi tej fantasy WoW''a, to Tabula Rasa będzie dobrym krokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sztampowy MMO, z typowymi questami - idź gdzieś, zabij 10 potworów, przynieś ich nerki a dostaniesz cóś. I następny queścik. Jakiś dziwny mechanizm walki, z którego nie wiadomo, czy się trafi, czy nie.

Rozwój postaci jest bardzo prosty, a to, że nie ma ograniczeń w rozwoju postaci to lekkie przegięcie, bo po 4 levelu, który robi się w 30 minut już trzeba się zdecydować kim gramy.

Graficznie też nie ma fajerwerków, jak np w LOTRO pod dx10

Ja jednak wolę DDO, questy są w lokacjach, więc nie ma problemu z kolejkami do zabicia bossów, ani z 3 godzinami biegania po świecie, questy są bardzo dobrze zaplanowane, a gracz ma pełną kontrolę nad rozwojem postaci.

No cóż, Richard Garriot MMO zaprojektować nie umie, tak jak ultimy ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę tylko nie mówcie, ze o gierce jest cicho i sie ludziom nie podoba... wystarczy tylko spojrzeć na mmorpg.com.
Gra ma tam najwięcej kliknięć właściwie od miesiąca, a poza tym ludzie piszą w sumie same dobre rzeczy. Ale jak każdy wie bez haterów sie nie obejdzie. Sam gram i świetnie sie bawię, a to chyba najważniejsze. I questy nie są w cale takie monotonne, są na pewno lepsze niż grindfest 24/7. Nie należy także zapominać, że gra jest w bardzo wczesnym stadium i szykuje sie wiele patchy pełnych nowego contentu.
Oczywiście jest pare minusów takich jak na przykład lag, który nam czasem doskwiera. Mało tego nie ma jeszcze balansu między klasami, niektóre skille nie działają poprawnie w pvp. Ale jak juz pisałem, wyjdzie jeszcze wiele wiele patchy póki wszytko będzie doszlifowane, jak narazie gra sie przyjemnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze całkiem niedawno grałem w WoWa (od dość dawna , niestety chyba aż za długo) i osobiście mam już dosyć MMO jak na jedno życie. ;-) Gry takie za bardzo wciągają, a jak się nie ma kasy, to niestety trzeba dodatkowo wybierać : albo MMO albo inne gry (bo wszystkiego mieć nie można, a nawet się nie opłaca).
Odkąd przestałem grać w WoWa, mam tyle gier single player do nadrobienia, że zajmie mi to co najmniej ... z kilka lat. :-D (nie wspominając o modernizacji PC)
Także wszelakim MMO mówimy zdecydowane NIE ;-P ... chyba że ... coś obiło mi się kiedyś o uszy na temat MMO w świecie Gwiezdnych Wrót. Nad takim tytułem mógłbym się jeszcze zastanowić. Natomiast do WoWa na 100% już nie powrócę (oddałbym komuś konto za darmo ;-), ale mój brat czasami jeszcze pogrywa, także może dopiero w grudniu, jak się pre-paid skończy ;-P), a ta cała Tabula Rasa jakoś do mnie nie przemawia. Może zbyt cukierkowa, jak WoW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kolejne recenzje czy zapowiedzi gier MMO traktuje z przymróżeniem oka :) Takich gier nie wypada kupować w ciemno (wiadomo, swoje kosztują, do tego abonament i utrudnienie przy odsprzedawaniu gry w związku z faktem wykorzystanego już klucza do utworzenia konta), dlatego więc dopóki nie pojawi się wersja trial, Tabula Rasa będzie mnie interesować tyle samo co kolejny odcinek "Mody na sukces" (czyli w ogóle) :)

Swoją drogą, to właśnie dzięki trialom/beta testom wkręciłem się w gry MMO, a konkretnie w WoWa - kto wie, może gdyby nie to, to nigdy bym nie zaczął zabawy z tymi czasożernymi gierkami. Ściągnałem kiedyś triala GW Galaxies i byłem szczęśliwy, że nie kupiłem tej gry w ciemno (bo okazała się niegrywalną kaszaną), teraz ściągam LOTR: Shadows of Angmar (7.26 GB!!! A pewnie jeszcze dojdą patche...) i mam nadzieję, że również mi się nie spodoba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, a ja tam mam WoWa, i gram na prywatnym serwerze. W dodatku POLSKIM. A że prepaidy są za drogie, odpuszczam chwilowo, p prostu nie widzę różnicy. No, poza takimi, że na moim graja TYLKO polscy gracze, są TYLKO polscy admini, i jest pełno NORMALNYCH ludzi. A Tabula Rasa mnie nie kręci. Widziałem co i jak i mnie nie powala... PzDr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 16:44, Furious Player napisał:

Heh, a ja tam mam WoWa, i gram na prywatnym serwerze.


Nastepnym razem gdy zechcesz cos napisac to zastanow sie czy nie lamiesz regulaminu forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie wlasnie ja zamowilem. Wow po 2 latach mi sie znudzilo, Lord of the rings po 1 miesiacu, czas na Tabula Rasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować