Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2007 o 22:00, Inki napisał:

No nie zawsze oglądałeś film "Słoń" ? Oni tam mieli właśnie 16-17 lat i jakoś normalni nie
byli ... a ich psychika kształtem przypominała psa z nogami na plecach.

Ale to tak: Po pierwsze to film :P Ale są takie przypadki. Dla mnie to po prostu w wieku 10 lat dopadli się do Postala, Manhunta itp. Ja tak to widzę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ze względu na takie osoby, wszyscy mają ponosić odpowiedzialność? Nie. Trzeba się zająć tymi osobami, a nie od razu skreślać wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 22:11, Lamb3rt napisał:

I ze względu na takie osoby, wszyscy mają ponosić odpowiedzialność? Nie. Trzeba się zająć tymi
osobami, a nie od razu skreślać wszystkich!


Tak to prawda tymbardziej, że zawsze się do normalnych najwięcej czepiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 21:56, Falconer napisał:

Grałemw Manhunta, Manhunta 2, Postala2 wraz z dodatkami


Cóż, gratuluję doboru ambitnych tytułów :D Z ciekawości - ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale ludzie powinni przestrzegać wyznaczonych granic!no weźcie rodzice powinni kontrolować zakupy dzieci:(
no byłem kiedyś z chłopakiem który mając 9 lat!9 LAT!9!
i nie zapomnę jego dialogów!
"chłopie czaisz!w postalu jak strzelisz komuś z "shot-guna"w łeb to mu go wyrwie normalnie!"xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 21:28, Inki napisał:

Heh tylko że ludzie inteligentni prowadzą rozmowy z płcią przeciwną a debile tylko by ogrzewali się poprzez pocieranie :P No wiesz rozmowa w stylu : "Co tam ? - Nie wiem. - Ja też , to może sie ogrzejemy przez pocieranie bo Polsat nie działa . - OK " :P


Moderator powinien na tej wypowiedzi przykleić znaczek 16+ ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 22:14, Yarr napisał:

> Grałemw Manhunta, Manhunta 2, Postala2 wraz z dodatkami

Cóż, gratuluję doboru ambitnych tytułów :D Z ciekawości - ile masz lat?


1. Nie, nie grywam tylko w takie gry. Manhunta 1 co prawda przeszedłem do końca, lecz nie podobał mi się. W Postala grałem może z dwa-trzy dni. Właściwie to tylko GTA i Mafia mnie przykuły najbardziej do monitora. ;)

2. Mam 14 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 22:15, Bingolo napisał:

ale ludzie powinni przestrzegać wyznaczonych granic!

No oczywiście... Tylko że te granice często są nielogiczne. Tak na prawdę, to niewiele jest gier na prawdę brutalnych. Postal, Manhunt 1i 2 , Doom, F.E.A.R... te gry powinny mieć 18+ ale nie GTA. Ludzie :-/

Dnia 22.11.2007 o 22:15, Bingolo napisał:

no weźcie rodzice powinni kontrolować zakupy
dzieci:(
no byłem kiedyś z chłopakiem który mając 9 lat!9 LAT!9!
i nie zapomnę jego dialogów!
"chłopie czaisz!w postalu jak strzelisz komuś z "shot-guna"w łeb to mu go wyrwie normalnie!"xD


No i co? Ja w tym nie widzę nic złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 22:18, Bingolo napisał:

człowieku ja grałem w GTA jak miałem 11 lat a teraz żałuję że grałem w tą denną grę(TYLKO DLA
MNIE)


Ja tam do GTA nic nie mam. Fakt, że przy takiej Mafii wysiada, lecz w tej grze to nie fabuła jest tak ważna, tylko ogólnie jeżdżenie, ucieczki przed policją etc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 22:18, Bingolo napisał:

człowieku ja grałem w GTA jak miałem 11 lat a teraz żałuję że grałem w tą denną grę(TYLKO DLA
MNIE)

Zależy o którym GTA mówimy...

BTW Postal to crap ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 22:24, VaRIaT napisał:

Jasne, że przestrzegam! Od dłuzszego czasu nie biore się za gry niedozwolone mojej grupie wiekowej!


I co? Ukończyłeś Przygody Kubusia Puchatka? ^^ <rotfl>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 22:25, Rusell napisał:

BTW Postal to crap ;]

Który? Jak pamietam jedynke w tamtych czasach... graficznie ładna była, ręcznie rysowane tła. Aczkolwiek średnio mi sie grało. Za to nastepne częsci to faktycznie crap jakich mało.

Falconer
Nie, mam 20 lat. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 22:25, Rusell napisał:

> człowieku ja grałem w GTA jak miałem 11 lat a teraz żałuję że grałem w tą denną grę(TYLKO
DLA
> MNIE)
>
Zależy o którym GTA mówimy...

BTW Postal to crap ;]


Ja tam ogólnie we wszystkie części się zagrywałem. Początkowo nie mogłem się przyzwyczaić do San Andreas, bo te "ziomalskie" klimaty niezbyt mi pasowały, lecz lubię latać, jeździć po bezdrożach, tuningować auta itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, mam 15 lat i raczej PEGI nie przestrzegam. Szczerze powiedziawszy, to PEGI jest ostatnią rzeczą, na jaką zwracam uwagę przy wyborze gry :P No, nie licząc pewnego wyjątku, jakim jest fakt posiadania przez grę scen, które mogą przestraszyć. Takiej gry nigdy nie kupuję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 19:38, wasik.klin napisał:

I zapewne ojciec się nie zgodził? I za to go podziwiam... Za stanowczość i przestrzeganie przepisów,
bo jak by nie patrzył, PEGI jest swego rodzaju prawem...


Wtf?

A wiecie po co to całe PEGI i inne wydziwia? Po to, aby super-komitety, organizacje nieszczęśliwych, zatroskanych o losy swoich przedszkolnych pociech mam nie obrzucały błotem tych ''na górze''. Oni to bowiem zrobili PEGI i mają teoretycznie święty spokój, bo po kiego grzyba mają zawracać sobie głowę tymi, że NIKT tego nie przestrzega? Kogo obchodzi, że jakiś doktorek powiedział: "nie, dziecko za wcześnie skuma, skąd się wzięło". Zresztą, mnie też to interesuje tyle co całe, gołe NIC.

EDIT: zabrakło słowa przez mą klawiaturę, więc dodałem je mocą myśli mej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2007 o 22:33, DJ Szlafrok napisał:

A wiecie po co to całe PEGI i inne wydziwia? Po to, aby super-komitety, organizacje nieszczęśliwych,
zatroskanych o losy swoich przedszkolnych pociech mam nie obrzucały błotem tych ''na górze''.
Oni to bowiem zrobili PEGI i mają teoretycznie święty spokój,

(...)
A od czego są kurna mać rodzice!? To do NICH są skierowane oznaczania PEGI, ewentualnie do sprzedawców przy kasie. Winisz tych na "gorze" że rodzice nie interesują się czy gry w które grają ich dzieci są dla nich przeznaczone?
Może najlepiej by było, gdyby oznaczeń w ogóle nie było, skoro nikt ich nie przestrzega? Tak sobie czytam ten temat, i widzę że dzieciarnia nie tyle przyznaje się do nie zwracania uwagi na PEGI, co w zasadzie wręcz chwali się tym... bo oni są dojrzali psychicznie, i w ogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

14 lat... w co ja wtedy grałem... chwila. Cholercia - chyba w nic. Bo wtedy miałem fazę przerwy między Atari 65XE a Pentium 166 ;P Jedno mi się już znudziło, a drugiego jeszcze nie było :D

Pierwszy komputer dostałem w Święta Bożego Narodzenia w I klasie podstawówki. Najbrutalniejszą grą był wtedy... World Karate Championship (pewnie starsi forumowicze pamiętają) ;P Noce zarywałem przy River Raid.

A później, na PC już, było Age of Empires i Commandos.

Kurczę, wygląda na to, że nie miało mnie co wypaczyć jak byłem w Twoim wieku;P Buuuu... Zmarnowane życie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 22:46, Darkstar181 napisał:

Tak sobie czytam ten temat


... i oczom nie wierzę...
Co prawda nie zaskoczyło mnie to, że się tego powszechnie nie przestrzega, ale zaskoczyło że niektórzy się tym chwalą - jakby było czym, że gram w grę od 18 lat... :P
Świetne są też posty, w których to ludzie stwierdzają, że nie wierzą w to, że to źle może wpłynąć na psychikę.
No bo przecież to taki spisek naukowców jest i w ogóle, żeby w jakiś sposób utrudnić miednym dzieciom granie w gierki.
Ale lepiej już nie piszmy takich postów bo jak znam to forum, a troszkę znam to zaraz będzie odpowiedź "ty tesz nie przestżegałeś jak miałeś 15 lat...". :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować