Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Ja także nie przestrzegam. W sumie PEGI jest dla mnie czymś w rodzaju dodatkowej recki gry, to znaczy, że nie tylko gdy przeczytam z tyłu na okładce info o grze, to również gdy spojrzę na ikonki PEGI wiem czego mogę sie po grze spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

50/50
No bo z jednej strony przestrzegam, bo gier od 18 nie kupuję (może dlatego że poprostu nie lubię strzelanek),
ale nie zwracam już uwagi na inne oznaczenia.
Nie mam też w liście gier od 16, ale powód już podałem. Jeśli byłaby kiedyś mimo wszyastko jakaś fajna strategia od 16 (ale nie Medival, bo nie wygląda zbyt ciekawie), to pewnie kupię jeśli b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja równo olewam PEGI jak kolega powyżej moji rodzice zresztą też " graj w co chcesz, ale tylko patrzeć jak ci mózg uchem wypłynie " Słysze to prawie codziennie ^^. Ostatnio wchodze do domu a tata siedzi u mnie na kompie i gra w counter strike . Takze pegi to nie u mnie :)
Pozdrwiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie przestrzegam bo 18 lat już jakiś czas temu skończyłem ... a wcześniej ... ? Też nie przestrzegałem ... tzn. w sumie nawet nie za bardzo przywiązywałem wagę ( i nie orientowałem się za bardzo ;D ) do tego jak oceniona jest ta czy inna gra według PEGI ... grałem i gram głównie w FPSy i TPPki od jakiegoś czasu ( pierwsze "moje" gry to niezapomniany Quake ( a jakże ), Doom, DN3D itd. Pomimo wielu godzin spędzonych przy "tych piekielnych grach" jakoś nikogo nie zabiłem / nie pobiłem etc ... :D. Widać gry mnie nie wypaczyły ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przestrzegam PEGI. Moim zdniem ci ludzie co ustalają kategorię wiekową w PEGI to jacyś ekompetentni ludzie. Podam prosty przykład. Wiedźmin powinien moim zdaniem mieć wszystkie możliwe oznaczenia PEGI zaczynając na +18 a na seksie kończąc. Ale ja i tak sie do tego nie stosuję. Gram w co chcę i nie spotkąłem się jeszcze by mi ktoś nie chciał jakiejś gry sprzedać. Moi rodzice sie czepiają ale nic to nie daje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 latek gra w Wiedźmina ? Zwyczajne ! To PEGI jest bzdurne tylko śmieci umysły naszych starszych oni czasami wtedy zabierają nam te gry (pomszcze wiedźmina !) no i tyle co sadzę o tym dziwnym (nie chcę kląć) PEGI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do działalności Pegi. Wg. mnie jest b.bobra ze względu na to, że niektórzy rodzice patrzą na kategorie wiekowe i może dzięki temu (NIETKóRE) ich pociechy nie stają się potem psycholami, albo coś w podobie. Niektórzy na prawdę nie powinni w młodym wieku stykać się z brutalnymi grami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 09:45, piotrek station napisał:

10 latek gra w Wiedźmina ? Zwyczajne ! To PEGI jest bzdurne tylko śmieci umysły naszych
starszych oni czasami wtedy zabierają nam te gry (pomszcze wiedźmina !) no i tyle co
sadzę o tym dziwnym (nie chcę kląć) PEGI

Moim zdaniem 10 latek nie powinien grac w Wiedźmina za dużo przemocy, przekleństw i erotyki. Sam PEGI nie przestrzegam ponieważ nie muszę bo rodzice nie zabraniają mi grac w gry od 18 lata (mam 15). Wiedzą że jestem na tyle dojrzały aby odróżnić świat wirtualny od rzeczywistego i że gry nie wpływają w żadnym stopniu na moją psychikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 11:37, Santino93 napisał:

> 10 latek gra w Wiedźmina ? Zwyczajne ! To PEGI jest bzdurne tylko śmieci umysły
naszych
> starszych oni czasami wtedy zabierają nam te gry (pomszcze wiedźmina !) no i tyle
co
> sadzę o tym dziwnym (nie chcę kląć) PEGI
Moim zdaniem 10 latek nie powinien grac w Wiedźmina za dużo przemocy, przekleństw i erotyki.
Sam PEGI nie przestrzegam ponieważ nie muszę bo rodzice nie zabraniają mi grac w gry
od 18 lata (mam 15). Wiedzą że jestem na tyle dojrzały aby odróżnić świat wirtualny od
rzeczywistego i że gry nie wpływają w żadnym stopniu na moją psychikę.


Też umiem odróżniać świat wirtualny od rzeczywistego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale mając 10 lat raczej nie powinieneś grac w Wieśka przecież po coś te PEGI jednak jest. Różnica między 15 lat a 18 to 3 lata więc nie jest to bardzo długi okres a wieku 15 lat większość ludzi jest już emocjonalnie i psychicznie dojrzała. Co innego różnica między 18 a 10 która w wynosi aż 8 lat a to szmat czasu a dziesięciolatkowie to jeszcze dzieci (tylko się nie obrażaj) które na przykładzie Wiedźmina nie powinny grac w gry zawierające erotykę bluzgi i przemoc. Wiem że większość 10 latków i tak już widziało filmy xxx, przeklina a i przemoc w grach nie robi na nich wrażenia, sądzę jednak że w tym wieku rodzice powinni jednak chronić ich przed złem tego świata bo przecież każdy prędzej czy później i tak przekona się o tym na własnej skórze, a lepiej jest mieć szczęśliwe dzieciństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 12:22, Santino93 napisał:

Dobra ale mając 10 lat raczej nie powinieneś grac w Wieśka przecież po coś te PEGI jednak
jest. Różnica między 15 lat a 18 to 3 lata więc nie jest to bardzo długi okres a wieku
15 lat większość ludzi jest już emocjonalnie i psychicznie dojrzała. Co innego różnica
między 18 a 10 która w wynosi aż 8 lat a to szmat czasu a dziesięciolatkowie to jeszcze
dzieci (tylko się nie obrażaj) które na przykładzie Wiedźmina nie powinny grac w gry
zawierające erotykę bluzgi i przemoc. Wiem że większość 10 latków i tak już widziało
filmy xxx, przeklina a i przemoc w grach nie robi na nich wrażenia, sądzę jednak że w
tym wieku rodzice powinni jednak chronić ich przed złem tego świata bo przecież każdy
prędzej czy później i tak przekona się o tym na własnej skórze, a lepiej jest mieć szczęśliwe
dzieciństwo.

Racja ok, szacunek ;) zrobiłeś wrażenie przemową. No cóż ale wiem że chyba nie zabije kogoś nożem krzycząc za Wyzime czy coś w tym stylu, ani nie będę przeklinać jak w Wiedźminie mi zależy na doznaniu tych emocji z gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 12:22, Santino93 napisał:

Dobra ale mając 10 lat raczej nie powinieneś grac w Wieśka przecież po coś te PEGI jednak
jest. Różnica między 15 lat a 18 to 3 lata więc nie jest to bardzo długi okres a wieku
15 lat większość ludzi jest już emocjonalnie i psychicznie dojrzała. Co innego różnica
między 18 a 10 która w wynosi aż 8 lat a to szmat czasu a dziesięciolatkowie to jeszcze
dzieci (tylko się nie obrażaj) które na przykładzie Wiedźmina nie powinny grac w gry
zawierające erotykę bluzgi i przemoc. Wiem że większość 10 latków i tak już widziało
filmy xxx, przeklina a i przemoc w grach nie robi na nich wrażenia, sądzę jednak że w
tym wieku rodzice powinni jednak chronić ich przed złem tego świata bo przecież każdy
prędzej czy później i tak przekona się o tym na własnej skórze, a lepiej jest mieć szczęśliwe
dzieciństwo.


Widzisz, tylko tak jak napisałeś, i tak widziały już i XXX, i przemoc, itp itd. 10 lat to, z tego co się orientuję, 3 klasa podstawówki. Teraz dzieciaki dojrzewają szybciej, gadają ze sobą o tych sprawach (wszelakich powyższych), a jak któryś nie oglądał Terminatora to jest "lamus". Więc proste pytanie - co zmieni to, czy on sobie zobaczy to, co pokazane w Wiedźminie, czy nie? Moim zdaniem nic. A raczej nie ochronisz dziecka przed WSZYSTKIM, musiałbyś je izolować w domu i dawać do czytania książki o Calineczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PEGI...PEGI...Zaraz...Hmm...A, to to! :P
Nie...Oczywiście, że nie przestrzegam :).
Jak za 9 miesięcy kończę 18 lat, to po co mam czekać, aby sobie w takiego Wiedźmina np. pograć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, ze PEGI było by przydatniejsze, gdyby występowało stopniowanie natężenia występowania danych z\elementów, które są oznaczana piktogramami, bo co ma sobei pomyśleć rodzic, który nei zna się na grach, zobaczy Manhunta, który ma znaczek "przemoc", pójdzie do sklepu spojrzy na opakowanie Civ 4, a tam ten sam znaczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegałem , aż kupiłem cod2 w wieku 14 lat . Od tej chwili tego nie przestrzegałem . W domu mam tylko jadna gre od 18 : Spartana , a rszta od 16 , ale tylko to ja już mam na karku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam grałem przechodziłem carmageddony i doomy w wieku 7 lat, jak jeszcze tych pegów w ogóle nie było. I wiecie co? Nie wyrosłem na mordercę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PEGI? Co to PEGI? Tak na serjo to wogule nie zwracam uwagi na zna +XXX. Dla mnie to jest bez sensu.
Nie przestrzegałem tego.
Nie przestrzegam tego.
Nie będę przestrzegał tego.
Na przykład wczoraj zamówiłem AC a mam dopiero 14 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować