Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2008 o 09:24, Telomo napisał:

To tylko w Polsce kupisz 11-latkiem grę od 18+, w Anglii moich braci prosili o dowód...
bo kupowali takie też gry :P

Taki jest nasz kraj :{

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie się cieszę. Chociaż prawie zawsze i tak przez neta zamawiam :P nie chce mi się iść do tego syfiastego miasta, wolę sobie przy wodzie pochodzić ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przyznać, że nie przestrzegam PEGI - pograłam trochę w beznadziejną grę na podstawie świetnej książki - Eragon (+16, a mam 14 lat). Nie chciało mi się nawet jej przechodzić, ale "prawo" złamałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj Pegi Pegi... Co z ciebie wyrośnie ? Najlepsze są ograniczenia wiekowe typu - THPS4 czy THAW - +16.. What?! To co 12 latki nie słyszały słowa zarąbiste? Nie widziały jak to się dwoje ludzi całuje? LoL:) A tak ogólnie nie przestrzegam. To też nie znaczy, że gram w Manhunty, Postale i inne "nożyczko-głowo-obcinacze". Widzę, że gra jak dla mnie brutalna - nie gram! oO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niby juz 16-stka na karku ale nie wyobrażam sobie jakbym miał nie zagrać w Wiedźmina, F.E.A.R-a, Assassins Creeda czy Gears of War.... pegi nie przestrzegałem i niedługo nie bede musiał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh, mam 17 lat. idę do saturna, kupuję grę z PEGI +16, a baba z kasy mnie się pyta czy mam 16 lat... dobrze, ze przestrzegaja tam PEGI, ale jak usłyszałem czy mam 16 lat to mnie zagięło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lepszy przykład:
Poszedłem 2 lata temu do Empiku. Kupiłem Fire Captain (PEGI 7+). Ja miałem wtedy 12 lat, i się mnie pyta sprzedawca, czy już skończyłem 7 lat. W Empiku, jak w Empiku przestrzegają, ale czy mam 7 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 12:24, swietlik94 napisał:

Ja mam lepszy przykład:
Poszedłem 2 lata temu do Empiku. Kupiłem Fire Captain (PEGI 7+). Ja miałem wtedy 12 lat,
i się mnie pyta sprzedawca, czy już skończyłem 7 lat. W Empiku, jak w Empiku przestrzegają,
ale czy mam 7 lat...

A ja poszzedłem do empiku i facet sprzedał mi gre na którym widniał napis 18+. Natomiast byłem w Warszawie chciałem se kupic gre. Akurat był napis 12+ więc podchodze do kasy i on mnie sie pyta:
"Ile masz lat?"
Ja odpowiadam.
"15"
A on do mnie.
"To pokaż legitymacje"
A ja.
"Nie mam przy sobie"
A on do mnie.
"To gry ci nie sprzedam".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na pytanie z tematu krótko:
NIE

Inaczej nie widziałbym na oczy Wiedźmina i Painkillera, nie wiedział, kim był Tommy Angelo i Tommy Vercetti, nie szalał jako Serious Sam no i oczywiście nie jako Duke... ale Punishera, Postala i Manhunta nie lubię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi w Saturnie nie chcieli sprzedać UT III i dobrze! Chyba wiedzieli, jaka gra beznadziejna... Po 5 minutach poszedłem do Empiku i sprzedali bez żadnych problemów...

Teraz chętnie bym sprzedał tą grę! Dlaczego Empik nie przstrzega tych praw? Przynajmniej nie wydałbym w błoto aż 110 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dotąd nie przestrzegałem i przestrzegac nie chce. zgadzam sie z pogłądem W.S.A.D. jednak muszę tego przestrzegać. Ojciec mi każe. Mam 12 lat, a w szkole słyszę nawet cos gorszego od zarąbiste :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, na pudełku TOcA Race Driver 2 (symulator jazdy samochodowej) jest znaczek PEGI +12. A z tyłu jest dodatkowy znaczek przekleństw (???). I niech ktoś powie, że PEGI jest porządną organizacją od kategorii wiekowych gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 15:32, DanekZiom napisał:

"To gry ci nie sprzedam".

Eee...ja jeszcze z taką sytuacją się nie spotkałem..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbym się jakby ktoś w ogóle teraz przestrzegał oznaczeń PEGI heh. Ja nigdy nie zwracałem uwagi na to, co chciałem to kupowałem i grałem, a teraz dla mnie to już bez różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 14:37, Aragloin napisał:

> "To gry ci nie sprzedam".
Eee...ja jeszcze z taką sytuacją się nie spotkałem..:)

To masz szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 15:28, DanekZiom napisał:

> > "To gry ci nie sprzedam".
> Eee...ja jeszcze z taką sytuacją się nie spotkałem..:)
To masz szczęście.

Ja też mam 15 lat i jak kupywałem gry 16+(mam ich z 3/4) to sprzedawca nawet mnie zachęcał do kupna a nie znięehęcał;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować