Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

ale wiesz te w sumie 16% robi swoje i zapewne zysk sprzedawcow gier w tej kategorii wiekowej to ok. 70% a dobre gry musza zawierac wrzystko od milusich zajaczkow az po bebechy kikimory z wiedzmina a przodownikiem w tej konkurencji jest F.A.E.R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dając informację o przedziale wiekowym zajmują się ochroną osób do których w/g ich mniemaniu gra nie powinna trafić - tak logiczne że 5-cioletnie dziecko zrozumie. Niezły kit z tym nieobowiązkowym, ja jeszcze nie widziałem obecnie wydanej gry, gdzie nie wymusili swojego znaczka. Nie tworzę nowej rzeczywistości, mam podstawy do oskarżenia tych zapyziałych komuszków żerujących na graczach, inaczej siedziałbym z mordą w kuble. Oczywiście PEGI jest informacją dla graczy, oraz rodziców graczy, sprzedawcy, czyli dla każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 22:48, Nekromantik napisał:

Dając informację o przedziale wiekowym zajmują się ochroną osób do których w/g ich mniemaniu
gra nie powinna trafić - tak logiczne że 5-cioletnie dziecko zrozumie.


Ale co ma zrozumieć? Przecież 5-letnie dziecko nie kupuje gier.

Dnia 10.03.2009 o 22:48, Nekromantik napisał:

Niezły kit z tym nieobowiązkowym, ja jeszcze nie widziałem obecnie
wydanej gry, gdzie nie wymusili swojego znaczka.


O ile wiem, za PEGI nie stoi żaden urząd, tylko holenderski instytut. Tylko organy państwa polskiego mogłyby coś wymusić pod groźbą takiej czy innej sankcji. Tyle że w Polsce nie ma żadnego ciała zajmującego się grami. Większość polskich dystrybutorów uczestniczy w programie PEGI, bo jest to już pewien standard branżowy. Ale większość, to nie wszyscy.

Dnia 10.03.2009 o 22:48, Nekromantik napisał:

Nie tworzę nowej rzeczywistości, mam podstawy do oskarżenia tych zapyziałych
komuszków żerujących na graczach, inaczej siedziałbym z mordą w kuble.


Nie ukrywam, że płonę z ciekawości. :)

Dnia 10.03.2009 o 22:48, Nekromantik napisał:

Oczywiście PEGI jest informacją dla graczy, oraz rodziców graczy, sprzedawcy, czyli dla każdego.


Gracze nie potrzebują PEGI, bo przy wyborze nie kierują się oznaczeniami - co pokazuje doskonale ten wątek. Systemy ratingowe są dla tych, którzy tej wiedzy nie mają, a jest im przydatna -> dla rodziców, ale prawda, sprzedawcy też korzystają z niego. Szkoda, że nie wszyscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziecko 5 - letnie nie kupuje gier, ale dużo rozumie i jest to w stanie zrozumieć ;) PEGI to narzędzie w rękach biurokratów różnych państw. W Polsce jeszcze jako tako bywa znośnie z próbami manipulacji na tyle, by tego nie odczuwać. Dziecko widząc kategorię PEGI ma informację, czy w sklepie będzie mogło samo kupić sobie grę, lub namówić tatusia, mamusię, którzy dojdą do wniosku, że może grać i jest wystarczająco rozwinięte umysłowo w przeciwieństwie do zaleceń państwa, próbującego wychowywać dzieci w/g rządowego standardu politycznego, ograniczając udział rodziców w myśl sztandarowego tekstu "wszystkie dzieci nasze są". W porównaniu z innymi organizacjami PEGI wygląda i działa rzeczywiście niewinnie, jednak tylko z pozoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 12:06, Nekromantik napisał:

Dziecko 5 - letnie nie kupuje gier, ale dużo rozumie i jest to w stanie zrozumieć ;)
PEGI to narzędzie w rękach biurokratów różnych państw.


No ale tak można powiedzieć o każdym systemie klasyfikującym gry, filmy, książki czy inne media. Czy to oznacza, że należy w ogóle tego nie robić?

Dnia 11.03.2009 o 12:06, Nekromantik napisał:

W Polsce jeszcze jako tako bywa znośnie z próbami manipulacji na tyle, by tego nie odczuwać.


Ja, poza projektem Centrum Dobrych Mediów, nie znam innych. Masz jeszcze jakieś?

Dnia 11.03.2009 o 12:06, Nekromantik napisał:

Dziecko widząc kategorię PEGI ma informację,


Eee, jasne. Dziecko patrzy na wszystko, tylko nie na to - ważniejsze są kolorowe screeny i wizerunki bohaterów. Skąd pewność, że dziecko postrzega gry tak jak Ty?

Dnia 11.03.2009 o 12:06, Nekromantik napisał:

czy w sklepie będzie mogło samo kupić sobie grę, lub namówić tatusia,
mamusię, którzy dojdą do wniosku, że może grać i jest wystarczająco rozwinięte umysłowo


Masz dzieci? Chciałbyś by Twój 6-letni synek rżnął wrogów wirtualną piłą łańcuchową? Chciałbyś, by Twoja córka 6-letnia z lubością grała w gorące kawałki Singles? Naukowcy nie są zgodni co do wpływu mediów na psychikę ludzi, ale takie rzeczy są potencjalnie szkodliwe w tym wieku - powtarzam: mogą być (bo nie ma na to żadnej reguły). Owszem, można powiedzieć: "E tam, ja zaczynałem w wieku 4 lat i nie jestem seryjnym mordercą". Tyle że grafika powoli zaczyna przypominać fotorealistyczną. Gdy ja zaczynałem grać ponad 22 lata temu, grafa była zlepkiem kilku umownych pikseli, a to samo piszczenie głośnika raz było dźwiękiem lecącego myśliwca, a raz krzykiem nadciągającego ufoka. Troszkę inne czasy.

Dnia 11.03.2009 o 12:06, Nekromantik napisał:

w przeciwieństwie do zaleceń państwa, próbującego wychowywać dzieci w/g rządowego standardu
politycznego, ograniczając udział rodziców w myśl sztandarowego tekstu "wszystkie dzieci
nasze są".


Rodzice powinni mieć swój rozum i nim się kierować, ale brakuje powszechnej wiedzy na ten temat. Byłoby łatwiej, gdyby rodzice sami byli cyfrowymi autochtonami, ale często tak nie jest. W porównaniu z Zachodem, mamy jedno pokolenie graczy w plecy. Niektóre gry były moim zdaniem niedoszacowane przez PEGI lub nieopisane do końca. Twoim zdaniem żadne treści medialne nie mogą być szkodliwe dla dzieci?

Dnia 11.03.2009 o 12:06, Nekromantik napisał:

W porównaniu z innymi organizacjami PEGI wygląda i działa rzeczywiście niewinnie, jednak tylko z pozoru.


Wciąż czekam na te przesłanki oskarżeń, bo na razie jesteś w punkcie wyjścia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się jakoś prowadzić rozmowy z kolejnym ludzikiem, który oddaje wychowanie swoich dzieci w ręce wszystko wiedzących socjalistów. To ja decyduję w co moje dziecko będzie grało, a nie jakaś zafajdana instytucja, czy "opiekuńcze państwo". Oni są w tym wypadku zupełnie zbędni, jednak próbują kształtować moją opinię, nakazywać jak mam postępować, wychowywać dzieci w/g ich wytycznych. Ile razy to mam powtarzać, żebyś zrozumiał? Z mojego punktu widzenia w kwestii wychowania dziecka organizacje rządowe nie mają nic do gadania w starciu z rodzicami. PEGI przestała bawić się w ochronę, a zaczęła w politykę. Przesłanki jak to określiłeś są moją prywatną sprawą i nic Tobie do tego compadre.

I naprawdę proszę Ciebie, byś pisał jednym ciągiem, bo takie rozbijanie na kawałki postów przypomina mi forum CDA z udziałem 14 -latków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[cut bzdury]

ROTFL. W gwałt na wolności obróciłeś system klasyfikacyjny, który nie ma żadnej mocy ustawowej w Polsce. To się nazywa PA-RA-NO-JA. Na dodatek antysocjalistyczna, a z tego co wypisałeś, wnioskuję również że antyludzka.

Masz rację, dyskusja nie ma sensu - po co dyskutować z kimś, kto się podpiera argumentem "bo tak" i zionie nienawiścią. Jak się jej pozbędziesz, to wróć. Baw sie dobrze na onecie, czy gdzie tam lubisz flame''y robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny chłopak się Nam spultał ;) Paranoja antysocjalistyczna, antyludzka? Ciekawa diagnoza. Taki mam sposób bycia, czego mi chyba nie zabronisz? Bawię się na forach gazety, dziennika, polityki, wprost, tvn24 więc możesz dołączyć do rozróby w każdej chwili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 13:32, Nekromantik napisał:

No i kolejny chłopak się Nam spultał ;) Paranoja antysocjalistyczna, antyludzka? Ciekawa
diagnoza.


No słuchaj, skoro w PEGI dopatrujesz się propagandy i zamachu na wolność światopoglądową, to boję się zastanawiać, co sądzisz o ogłoszeniach w Auto Giełdzie. :)

Dnia 11.03.2009 o 13:32, Nekromantik napisał:

Taki mam sposób bycia, czego mi chyba nie zabronisz?


Zabronię. To chciałeś usłyszeć? :D Pewnie teraz już jestem komuchem, aye? :D

Dnia 11.03.2009 o 13:32, Nekromantik napisał:

Bawię się na forach gazety,
dziennika, polityki, wprost, tvn24 więc możesz dołączyć do rozróby w każdej chwili ;)


Have a fun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co mnie jakaś auto giełda obchodzi? Mogłeś być dużo wcześniej komuchem, sam o tym nawet nie wiedziałeś ;) To nie jest zabawa, tylko ciągła walka z systemem o dusze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Wieśka przeczytałem w wieku 11 lat , Ojca Chrzestnego w 12 , z grami podobnie kiedy byłem mały rodzice zawsze mi powtarzali że to tylko gra i to co jest w grach niech zawsze w nich pozostanie , nie muszę przestrzegać systemu PEGI ( który w wielu grach jest troche nie teges ) ale staram sie ;) ( nie za bardzo mi to wychodzi :P ) Ale nie za bardzo mnie bawią gry typu Saints Row 2 albo GTA4 nawet do dziś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ale rodzice mojego kolegi tak. Chciał sobie kupić Gears of War i tata powiedział mu, że jeśli kupi tą gre to wywali go razem z tą grą ;p A jak śmialiśmy sie z niego to mówił, że jak będzie miał 16 lat to tata może mu pozwoli (miał wtedy 14 lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według oznaczeń PEGI powinienem być seryjnym zabójcą, skazanym na 3 dożywocia bo grałem w Mario trzeba było mordować biedne pomarańczowe kuleczki, żeby uratować księżniczke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 13:18, haaa napisał:

Ta Ja Naprzykład Nie Przeszrzegam PEGI Nawet Jak Mam 8lat Gram W Gry Od 18!


Naprawdę masz 8 lat?

Też nie przestrzegam Pegi, ale dla mnie "zakazane" są tylko te gry z ograniczeniem 18+, bo mam 16 lat. Ale jeśli 8-latek gra w gry od 18, to moim zdaniem lekka przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 17:46, Weronika7777 napisał:

> Ta Ja Naprzykład Nie Przeszrzegam PEGI Nawet Jak Mam 8lat Gram W Gry Od 18!

Naprawdę masz 8 lat?

Też nie przestrzegam Pegi, ale dla mnie "zakazane" są tylko te gry z ograniczeniem 18+,
bo mam 16 lat. Ale jeśli 8-latek gra w gry od 18, to moim zdaniem lekka przesada.



Wierz mi zależy od psychiki, sam mając 6 lat pykałem w Delta Force i demo Hitmana ;[)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 17:46, Weronika7777 napisał:

> Ta Ja Naprzykład Nie Przeszrzegam PEGI Nawet Jak Mam 8lat Gram W Gry Od 18!

Naprawdę masz 8 lat?

Też nie przestrzegam Pegi, ale dla mnie "zakazane" są tylko te gry z ograniczeniem 18+,
bo mam 16 lat. Ale jeśli 8-latek gra w gry od 18, to moim zdaniem lekka przesada.

Nabrała Się Baba Jedna! Hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 18:45, Peter44 napisał:

> > Ta Ja Naprzykład Nie Przeszrzegam PEGI Nawet Jak Mam 8lat Gram W Gry Od 18!

>
> Naprawdę masz 8 lat?
>
> Też nie przestrzegam Pegi, ale dla mnie "zakazane" są tylko te gry z ograniczeniem
18+,
> bo mam 16 lat. Ale jeśli 8-latek gra w gry od 18, to moim zdaniem lekka przesada.



Wierz mi zależy od psychiki, sam mając 6 lat pykałem w Delta Force i demo Hitmana ;[)

A i zmieniłem swój login naGothicIIIII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 11:55, GothicIIIII napisał:

> > Ta Ja Naprzykład Nie Przeszrzegam PEGI Nawet Jak Mam 8lat Gram W Gry Od 18!

>
> Naprawdę masz 8 lat?
>
> Też nie przestrzegam Pegi, ale dla mnie "zakazane" są tylko te gry z ograniczeniem
18+,
> bo mam 16 lat. Ale jeśli 8-latek gra w gry od 18, to moim zdaniem lekka przesada.

Nabrała Się Baba Jedna! Hahaha



Faktycznie, wybitnie śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedząc, że 14-latki palą i piją, a niektórzy mają po 5 wyroków sądowych(mam takiego w mojej klasie), znaczek +18 przestaje straszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować