Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Mając 14 lat to patrząc na PEGI mogę sobie w pokemony pograć na gejmboju. Dlatego też nie przestrzegam :P ale jakaś specjalna dawka krwi, jak w Postalu, mnie nie kręci, więc nie widzę zagięć psychiki od wiedźmina czy innego obliviona(+18 i +16).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja pegi nie przestrzegam już jak miałem 8 lat grałem w fps od 16 lub 18 lat takie jak medal of honor wojna na pacyfiku lub gta vs i sa , jak bym przesztrzegał mógł bym grać tylko w takie gry typu kocham konie i inne gry dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi sie chce już rzygać na to PEGI....
np.

Gra otrzymała kategorię PEGI 18+ co jest decyzją zupełnie niezrozumiałą. “Men of War” pomimo wojennej tematyki nie zawiera scen epatujących przemocą. Nie usłyszałem nawet wulgarnych odzywek żołnierzy. Gra jest bardzo dobrym produktem rozwijającym umiejętności taktyczne i koncentrację. Jedyną przesłanką do podwyższenia kategorii wiekowej może być bardzo wysoki poziom trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 20:38, JayL napisał:

Gry zamawiam zawsze przez net, więc raczej nie ma jak sprawdzić kto będzie w nią grał.
;) Jednak to dobrze, że sprzedawcy zaczęli zwracać uwagę na PEGI. Nie mówię tu np. o
15-latku który kupuje gry od 16 lat, ale o tych młodszych (<11). Raz spotkałem się
z taką sytuacją: Chodzę sobie po MM, ot tak bez celu nie miałem zamiaru nic kupić, najwyżej
jakby była jakaś okazja i co widzę? Chłopiec tak na oko 8 lat chce sobie kupić Torrente
Chce wrócić do policji (CHWDP - sama gra debilna jeszcze taki tytuł). Całe szczęście,
że był z ojcem, który jako tako się interesuje w co dzieciak gra i powiedział, że absolutnie
mu tego nie kupi. I to mi się podoba. ;)

O chłopie żeby tak u mnie było to bym popełnił samobójstwo ale kiedy mam 8 lat to Gothic II mi wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 11:39, Peter44 napisał:

Mi sie chce już rzygać na to PEGI....
np.

Gra otrzymała kategorię PEGI 18+ co jest decyzją zupełnie niezrozumiałą. “Men
of War” pomimo wojennej tematyki nie zawiera scen epatujących przemocą. Nie usłyszałem
nawet wulgarnych odzywek żołnierzy. Gra jest bardzo dobrym produktem rozwijającym umiejętności
taktyczne i koncentrację. Jedyną przesłanką do podwyższenia kategorii wiekowej może być
bardzo wysoki poziom trudności.

Nie ty jeden(...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 11:39, Peter44 napisał:

Mi sie chce już rzygać na to PEGI....
np.

Gra otrzymała kategorię PEGI 18+ co jest decyzją zupełnie niezrozumiałą. “Men
of War” pomimo wojennej tematyki nie zawiera scen epatujących przemocą. Nie usłyszałem
nawet wulgarnych odzywek żołnierzy. Gra jest bardzo dobrym produktem rozwijającym umiejętności
taktyczne i koncentrację. Jedyną przesłanką do podwyższenia kategorii wiekowej może być
bardzo wysoki poziom trudności.


Faktycznie niektóre PEGI są przesadzone. Oczywiście ich nie przestrzegam ;)

>Nie ty jeden(...).
GothicIIIII używaj opcji Edytuj :D Aha i zamiast "IIIII" mogłeś zrobić po prostu V ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomek , nie przestrzega PEGI , pod rzadnym pozorem , grał w takie gry z taką dawką przemocy , przeklenstw itp w wieku 9 lat , przy takich grach których ja bym nie mógł spac po nocach nawet teraz ...

Ja sam nie przestrzegam PEGI , jakbym miał przestrzegac to coś to bym nie miał praktycznie gier ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie przestrzegam PEGI, ponieważ wiem, że nie odbije mi jak co niektórym. Potrafie odrożnić świat rzeczywisty od wirtualnego, więc nie przestrzegam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 21:00, zBiK93ck napisał:

Ja osobiście nie przestrzegam PEGI, ponieważ wiem, że nie odbije mi jak co niektórym.
Potrafie odrożnić świat rzeczywisty od wirtualnego, więc nie przestrzegam.


Tu nie chodzi o uzależnienie, tylko o takie motywy jak, np. gore, który delikatnie mówiąc może Ci trochę namieszać, choć w dobie Piły XVIII gdzie pirackie wersje razem z kolegami oglądają dzieci z podstawówki to wcale bym się nie zdziwił gdyby tak nie było.

Aa, no i nie chwal dnia przed zachodem słońca ;) na tyle siebie znamy na ile nas sprawdzono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie przestrzegam pegi. Jak byłem mały to już młuciłem w counter strike i gta sa. To było jak miałem 9 - 10 lat. Teraz mam prawie 14 i tym bardziej nie przestrzegam. Mój brat ma 6 lat i jest lepszy ode mnie w Wiedźmina. (Ma swojego kompa i wyższy poziom)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 16:47, Czarek188 napisał:

Mój brat ma 6 lat i jest lepszy ode mnie w Wiedźmina. (Ma swojego kompa i wyższy poziom)

Gratulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 16:11, Rumcajsev napisał:

> Mój brat ma 6 lat i jest lepszy ode mnie w Wiedźmina. (Ma swojego kompa i wyższy
poziom)
Gratulacje.


Śmiejesz się. On cały czas młuci w to. Ja tylko w weekendy na wieczór dla przyjemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że te PEGI są badziewne ponieważ np. Gra prince of persia Dusza wojownika wogóle nie powinna być +16 tylko ewentualnie +12 przeciez tam tylko sie rombie mieczem, a załóżmy w takim Gothic''u 2 który jest +12, a jest tam przemoc momentami lekko wulgarne teksty i czerwona latarnia.....
Wiec ogółem uważam, że te PEGI sa niepotrzebne skoro i tak nie potrafią oceniać gier...

Ps. Oczywiście PEGów nie przestrzegam :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 27 lat :x ,... jak miałem poniżej 15 lat to nie posiadałem konsoli ani komputera więc nie miałem się co martwić PEGI O_o - choć i tak bym nie przestrzegał :))). Jednak jak będę miał swoje dzieci to co innego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 18:31, Czarek188 napisał:

> > Mój brat ma 6 lat i jest lepszy ode mnie w Wiedźmina. (Ma swojego kompa i wyższy

> poziom)
> Gratulacje.
>

Śmiejesz się. On cały czas młuci w to. Ja tylko w weekendy na wieczór dla przyjemności.



I rodzice mu na to pozwalają? Ty spoko, 14 wystarczy, ale 6-latek???
Czy to nie jest trochę przesada? Przecież tam jest przemoc, erotyka, i Bóg wie co jeszcze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować