Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2009 o 17:06, Byl napisał:

> > > Mój brat ma 6 lat i jest lepszy ode mnie w Wiedźmina. (Ma swojego kompa
i wyższy
>
> > poziom)
> > Gratulacje.
> >
>
> Śmiejesz się. On cały czas młuci w to. Ja tylko w weekendy na wieczór dla przyjemności.



I rodzice mu na to pozwalają? Ty spoko, 14 wystarczy, ale 6-latek???
Czy to nie jest trochę przesada? Przecież tam jest przemoc, erotyka, i Bóg wie co jeszcze!



No tu mnie przygiąłeś. Jeszcze w ten sposób tak nie myślałem. No nic, trzeba mu zabronić grać w wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam 16 lat, w gry 16+ i 18+ gram od dobrych 5-6 lat... psychiki mi nie wypaczyły jak dotąd :P Ogólnie to 16+ sobie sam kupuje odzawsze (pierwsza taka to było Fable chyba) a z 18+ to najczęsciej matka mi kupuje, bo ona nie robi zanych problemów jeśli w grze nie ma erotyki, czasami tylko narzeka, że wszedzie są jakieś szkaradne potwory itp. ale to bardziej w żatach, za to ojciec jest strasznym konserwatystą i krzywo sie patrzy na to że gram w takie gry, a nawet że w ogóle gram, ale przynajmniej tego nie zabrania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 12:29, DeX_MEN napisał:

Ja tam z pegami problemów nie mam. NO tak gry od 18+ mi w empiku nie sprzedza ale jak
jade z kims dorosłym to luz


A mi sprzedali grę od 18+ : P

PEGów nie przestrzegam odkąd pamietam ; ] po prostu gram.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak większość PEGów nie przestrzegam. Nie sądzę że to co robię w grze czyli zabijam itd wpłynie negatywnie na moją psychikę i inne sprawy z tym związane. Z kupowaniem gier też nie mam problemu,bo kupuje je w internecie i kurierem przychodzi do mnie a kurier nie robi z PEGów problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ich nie przestrzegam, bo mi psychiki nie zwaliły i nie zwalą. Rodzice tam problemów nie robią, bo wiedżą, ze umiem świat rzeczywisty odróżnić od wirtualnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TO JEST OKROPNE!!!
Gry mają być sprzedawane tylko na legitymację (po której ocenią wiek)!!!
A jak gre będą kupować rodzice to muszą mówić ile lat będzie miał odbiorca!!!
Przez te głupie pegi, które jest bez sensu młodzi gracze bedą mieli problemy!!!
Te oznaczenia nie mają sensu, jak się pojawi choć trochę realistyczna krew to dają +18.
Przez to wszystko normalni i inteligentni gracze będą mieli problemy z nabyciem świetnej gry na którą tak długo czekali! A co będzie tego skutkiem? Coraz większe piracenie gier!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 17:10, Peter44 napisał:

Gry mają być sprzedawane tylko na legitymację (po której ocenią wiek)!!!


Gdzie te bzdury wyczytałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 20:59, Bambadil napisał:

> Gry mają być sprzedawane tylko na legitymację (po której ocenią wiek)!!!

Gdzie te bzdury wyczytałeś ?


Gazeta wyborcza i angora ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 08:12, Peter44 napisał:

Gazeta wyborcza i angora ...


Brukowce... bez jakiś normalnych źródeł potwierdzania to tylko sranie w banie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ktoś wcześniej też o tym wspominał, ale to i tak bullshit. PEGI jest tylko sugestią, nie ma żadnej mocy prawnej, więc nie mogą odmówić sprzedaży gry a kupowanie na legitymację ... śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jasne, że nie przestrzegam PEGI. To jest bez sensu i czasami nie fair. Dlaczego na przykład Gothic3 jest 16+? Moich rodziców i tak nie obchodzi w co gram, byle żebym zbyt długo przed kompem nie siedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 13:18, Dizzy2417 napisał:

nie przestrzegam, chyba jak każdy ;p


Sugerujesz, że granie jest wyłącznie domeną osób niepełnoletnich, czy w przypadku wielu gier, wręcz młodszych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja równierz nie przestrzegam pegi to jest idiotyczne. Raz się krew poleje i dostaje gra 18+
Pamiętam jak chciałem w empiku kupić Frontlines: Fuel of War i przy kasie coś takiego:

Sprzedawca - Czy ma pan 18 lat.
Ja - Nie.
Sprzedawca - To nie może pan kupić tej gry.
Odwracam pudełko
Ja - Ale ta gra ma kategorię 16+, a nie 18+.
Sprzedawca - Acha przepraszam za błąd.

Czasami mogą dokładnie sprawdzać pudełka i przez takie błędy nawet gracz przestrzegający pegi może nie otrzymać gry. Więc po co przestrzegać te całe pegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie również nie obowiązuje od dobrych 3 lat :)) Choć nigdy z tym problemów nie miałem bo kupuje tylko przez internet, a tu nikt sie nie pyta o wiek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować