Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Pegi są potrzebne, ale jak jakiś sklepikarz powołuje się na "prawo zwyczajowe" i mi 16-latkowi, który kończy w tym roku 17 lat nie chce sprzedać gry od 18 lat to mnie krew zalewa, bo niedajmy się zwariować 2 lata różnicy czy też rok z kawałkiem robi różnicę? -.- To tyle jeśli chodzi o PEGI z mojej strony ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja PEGI nie przestrzegam, a moi rodzice w ogóle na to nie patrzą.Teraz gram w Wiedźmina.Mam 13 lat i nie robi to na mnie wielkiego wrażenia tak samo jak krew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 14:21, matis9988 napisał:

Ja PEGI nie przestrzegam, a moi rodzice w ogóle na to nie patrzą.Teraz gram w Wiedźmina.Mam
13 lat i nie robi to na mnie wielkiego wrażenia tak samo jak krew.

To że coś nie robi wrażenia to nie znaczy, że jest odpowiednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przestrzegam, moi rodzice i ja nie patrzymy na to, mam krwawe, wulgarne gry takie jak CoD:WaW, Strangehold, GTA IV, Gears of War. Może dla tych ludzi co zależy na wychowaniu. Ale krew i przeklinanie nie są takie straszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PEGI, to najbardziej subiektywna opinia o grze komputerowej, z którą wszyscy muszą się zgadzać. Usuń z gry 2min lekko rozbierany przerywnik filmowy i z 18+ masz 12+. Nie sugerujcie się PEGAMI, bo gry które powinny na prawdę być 18+ ( Postal xD ) nawet nie zostają oceniane :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2010 o 21:49, Sigu napisał:

PEGI, to najbardziej subiektywna opinia o grze komputerowej, z którą wszyscy muszą się
zgadzać. Usuń z gry 2min lekko rozbierany przerywnik filmowy i z 18+ masz 12+.-z tym się zgadzam- Nie sugerujcie
się PEGAMI, bo gry które powinny na prawdę być 18+ ( Postal xD ) nawet nie zostają oceniane
:p

Postal xD jest oceniany...
Luxor, większej bzdury nigdy nie czytałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na postalu w każdym razie nie mam oznaczenia :p
Ale postal to powinno być definitywne 40+ bo koty na karabinie... to nie jest normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2010 o 17:16, Sigu napisał:

Ja na postalu w każdym razie nie mam oznaczenia :p
Ale postal to powinno być definitywne 40+ bo koty na karabinie... to nie jest normalne.

Albo może od razu znaczek "zakaz sprzedaży komukolwiek". A tak na serio rzadko kiedy trafia się sprzedawca, który patrzy się na PEGI (o ile wie o ich istnieniu). Ja już mam 20 lat ale mój młodszy braciak (17 lat) czasami przychodzi do mnie z kasą żebym kupił mu jakąś grę bo ma PEGI 18+ i nie chcą mu sprzedać ale takie sytuacje można policzyć na palcu lewej ręki drwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu spotkałem się z zabawną(jak dla mnie) sytuacją...
Łepek tak na oko 7-8 lat, przy półce w markecie podaje mamie GTA San Andreas i drze mordę
-MAAAAAAAAAAAAAAAAMOOOO kup mi tą grę!!!111oneoneeleven
-A o czym to jest?
-Jeździ się samochodami i się strzela do gangsteów
-Dobrze, skoro sobie wybrałeś...

Nie ma to jak ignorancja i brak wyobraźni niektórych rodziców xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 16:29, Alehor napisał:

kilka lat temu spotkałem się z zabawną(jak dla mnie) sytuacją...
Łepek tak na oko 7-8 lat, przy półce w markecie podaje mamie GTA San Andreas i drze mordę

-MAAAAAAAAAAAAAAAAMOOOO kup mi tą grę!!!111oneoneeleven
-A o czym to jest?
-Jeździ się samochodami i się strzela do gangsteów
-Dobrze, skoro sobie wybrałeś...

Nie ma to jak ignorancja i brak wyobraźni niektórych rodziców xD

O jezu xD

A co do tematu, to z pegami problemów nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sklepie internetowym o wiek nikt ciebie nie pyta :p

Mój kolega poszedł kupie sobie Wiedźmina i Gears of War do Empiku i mu nie sprzedali :p
Przyprowadził siostrę i ina mu kupiła ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 16:29, Alehor napisał:

kilka lat temu spotkałem się z zabawną(jak dla mnie) sytuacją...
Łepek tak na oko 7-8 lat, przy półce w markecie podaje mamie GTA San Andreas i drze mordę

-MAAAAAAAAAAAAAAAAMOOOO kup mi tą grę!!!111oneoneeleven
-A o czym to jest?
-Jeździ się samochodami i się strzela do gangsteów
-Dobrze, skoro sobie wybrałeś...

Nie ma to jak ignorancja i brak wyobraźni niektórych rodziców xD

Heh, heh, po tym co dzieciak powiedział to ja (gdybym był rodzicem) nigdy bym tego tytułu mu nie dał. A później się dziwą, że rosną mordercy i zabijają kumpli w szkole.... A rodzice "Och, jak nam ładnie synuś wyrósł"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie gry kupuje akurat sam, jak byłem mały to raczej za dużo nie grałem.

Popieram opinię, że PEGI powinno się kończyć na 16+ bo nie ma dużej różnicy pomiędzy CoJ2 a ME2.... A czekaj. Jest. Przecież ograniczenia daje tępy bot i zauważył wątek miłosny w ME2 więc jest 18+. Poza tym jeden pies.

Mnie tam do 18 zostało pół roku więc się tak bardzo nie przejmuję. A jeśli o ograniczenia wiekowe chodzi to jest to kwestia człowieka i jego psychiki, tego jak i w jakim stopniu będzie coś odbierał. Rozumiem wątpliwości gdy 12 latek chce GTA IV ale 16 latkowi to żadnej różnicy nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest chore. Chciałem kupić Hawxa w empiku [+12] i po po prosili mnie o dowód osobisty O.o
Mam 15 lat [w tym roku 16] to nie mogłem w MM kupić CS:S. Akurat w MM przeszczegają tego ale Empik to za bardzo żeby prosili mnie o dowód osobisty.... Porażka. Moim zdaniem pegi to przepuszczalny wiek gracza a nie wymagany. Nie wiem czy jeszcze pytają o dowód bo hawxa [jednak kupiłem ;] po długim negocjowaniu ze sprzedawcą :d] kupiłem latem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi kilka lat temu nie chcieli sprzedać w Media Markcie gry Soliders: Ludzie Honoru(Gra od 12, a miałem chyba11) ;p Trochę pogadałem razem z kolegami ze sprzedawczynią i mi w końcu sprzedała, ale się na mnie dziwnie popatrzyła jak bym kupował jakaś gazetkę dla dorosłych/alkohol/papierosy ;o Ogólnie PEGI to bullshit. Te ograniczenia wiekowe są prawie nic nie warte. Co z tego, że w grze przeklinają, jest przemoc czy jak ktoś wspomniał "kawałek cycka"... W TV jest to samo, na podwórku i w szkole też... Oznaczenia powinny być traktowane jako jakieś nakierowanie jakie treści zawiera gra i rodzic powinien sam zdecydować w co grają jego dzieci, a nie od razu ograniczenia wiekowe. Wszystko zależy od psychiki i od tego czy np. 8-letnie dziecko grające w GTA/GoW itp. wie, że jest to "na niby" i jest uświadomione. Ja jak byłem młodszy to grałem w GTA, Mortal Kombat, FPSy itp. z młodszym kuzynem i obaj jesteśmy całkowicie normalni. Nie jesteśmy mordercami, gangsterami, sadystami ;o Nigdy nie miałem problemów z odróżnieniem fikcji od "realu". Przypadki w których dziecko skacze z dachu bo chce być jak superman, zabija kolegów bo mają jeszcze jedno życie to raczej rzadkość, ale oczywiście cała wina zrzucana jest na gry. To smutne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 15:46, xadras95 napisał:

Oznaczenia powinny
być traktowane jako jakieś nakierowanie jakie treści zawiera gra i rodzic powinien sam
zdecydować w co grają jego dzieci,


I tak też jest traktowane, a raczej powinno być. Rodzice najczęściej w ogóle nie wiedzą, co to jest PEGI.

Dnia 23.02.2010 o 15:46, xadras95 napisał:

a nie od razu ograniczenia wiekowe.


Bo PEGI to nie jest ograniczenie wiekowe, tylko system informacji. Ograniczenie sprzedaży to kwestia polityki wewnętrznej firmy sprzedającej te gry. Tylko i wyłącznie.

Dnia 23.02.2010 o 15:46, xadras95 napisał:

Wszystko zależy
od psychiki i od tego czy np. 8-letnie dziecko grające w GTA/GoW itp. wie, że jest to
"na niby" i jest uświadomione. Ja jak byłem młodszy to grałem w GTA, Mortal Kombat, FPSy
itp. z młodszym kuzynem i obaj jesteśmy całkowicie normalni.


Równie dobrze można by zapytać psychopatę, czy przybijanie niemowlaków gwoździami do drzwi jest w porządku. No jak myślisz, co odpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 20:06, Vojtas napisał:

I tak też jest traktowane, a raczej powinno być. Rodzice najczęściej w ogóle nie wiedzą,
co to jest PEGI.


No właśnie, powinno być.

Dnia 23.02.2010 o 20:06, Vojtas napisał:

Równie dobrze można by zapytać psychopatę, czy przybijanie niemowlaków gwoździami do
drzwi jest w porządku. No jak myślisz, co odpowie?


A co to ma do rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować