Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Dnia 06.07.2010 o 13:39, IronHide95 napisał:

Faktycznie, PEGI pomagają gdy dziecko ma mniej niż te 12 lat, bo wtedy jeszcze gra może
źle wpłynąć na jego psychikę. Posłuże się tu przykładem mnie i mojego kumpla. Obaj lubimy
sandboxy. Ja, mając lat dziesięć, zagrywałem się w GTA San Andreas, on w wieku lat 14
grał w Just Cause. I faktycznie, byłem bardziej aresywny od niego.
Filmy są przecież dużo gorsze, a z tego co wiem nie pilnuje się ich aż tak jak gier.

Dziękuje za uwagę.


Przepraszam, ale już niestety nie mogą edytować poprzedniego posta, więc muszę napisać następnego.
Fakt, byłem nieco bardziej agresywny od niego. I czasami nadal mi się zdarza, że wkurzam się z powodu byle pierdoły, choć już nie aż tak gwałtownie.
Uważam więc, że PEGI powinno się przestrzegać do pewnego wieku, potem nie są one potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo że mam 13 lat, to PEGI ani trochę nie przestrzegam. Nie jestem po grach agresywniejszy i uważam, że moja psychika jest już dosyć ukształtowana. Nie odczuwam żadnych zmian psychicznych u mnie i nawet rodzice nie patrzą na przedział wiekowy. Byle by nie było erotyki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 17:43, Burbon12 napisał:

Mimo że mam 13 lat, to PEGI ani trochę nie przestrzegam. Nie jestem po grach agresywniejszy
i uważam, że moja psychika jest już dosyć ukształtowana. Nie odczuwam żadnych zmian psychicznych
u mnie i nawet rodzice nie patrzą na przedział wiekowy. Byle by nie było erotyki :D

Ja mam dokładnie tak samo, tylko, że mam 12 lat. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 15 lat i nie przestrzegam. No chyba jesli chodzi o gry erotyczne :P Jak by mama moja znalazla taka gre u mnie to chyba by nie byla zachwycona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2010 o 21:21, Nevrac napisał:

Ja mam 15 lat i nie przestrzegam. No chyba jesli chodzi o gry erotyczne :P Jak by mama
moja znalazla taka gre u mnie to chyba by nie byla zachwycona.

Popieram tak w 70%.
Uważam, że PEGI powinno kończyć się na 16+, większość 16 latków i tak już swoje widziało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz... Ja nie kupuje i nie gram w takie gierki tylko ze wzgledu na matke :P Bo co? Kupic gre i potem ja ukrywac po katach? Moja matka jak by znalazle to... ło jezu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja pamiętam jak moja matka znalazła u mnie gre "Playboy - The Mansion",nic niemówiła ale jak zobaczyła w kompie to kazała mi wyłączyć a tak jak gram w jakiś inne typu: Grand theft Auto,Far Cry lub jakiś inne strzelanki to nic niegada jest do tego przyzwyczajona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak większość nie przestrzegam ich. Za własne pieniądze kupuje gry więc moi starzy nie mają się przyczepić to że w nie gram. Gdyby było tak że rodzice by mi kasę na nie dawali to pewnie bym ich przestrzegał. Potrafię odróżnić świat realny od wirtualnej rzeczywistości więc te gry na moje zachowanie i psychikę nie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PEGI po coś jest. Niestety, wulgaryzmy i tematy tabu w podstawówkach nie biorą się znikąd. Mi się wydaje, że to, czy dane oprogramowanie może być użytkowane przez młodzieńca w takim, czy innym wieku, zależy w dużej mierze od jego mentalności i dojrzałości psychicznej. Dzieciaki 7-12 lat na oczy nie powinny widzieć Wiedźmina, Dead Space''a, Silent Hill i podobnych, natomiast jeżeli chodzi o młodzież, to w praktyce nie ma jednego ograniczenia dla graczy w jednym wieku. Każdy różnie weźmie do siebie prezentowane przez oprogramowania treści, różnie na nie zareaguje i różnie się to odbije na jego zainteresowaniach, słownictwie i charakterze.
Niestety, dzisiejsza technologia nie zapewnia sprzętu dogłębnie analizującego psychikę młodzieży. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 23:59, Kardithron napisał:

PEGI po coś jest. Niestety, wulgaryzmy i tematy tabu w podstawówkach nie biorą się znikąd.
Mi się wydaje, że to, czy dane oprogramowanie może być użytkowane przez młodzieńca w
takim, czy innym wieku, zależy w dużej mierze od jego mentalności i dojrzałości psychicznej.
Dzieciaki 7-12 lat na oczy nie powinny widzieć Wiedźmina, Dead Space''a, Silent Hill
i podobnych, natomiast jeżeli chodzi o młodzież, to w praktyce nie ma jednego ograniczenia
dla graczy w jednym wieku. Każdy różnie weźmie do siebie prezentowane przez oprogramowania
treści, różnie na nie zareaguje i różnie się to odbije na jego zainteresowaniach, słownictwie
i charakterze.
Niestety, dzisiejsza technologia nie zapewnia sprzętu dogłębnie analizującego psychikę
młodzieży. ;>

Mówiąc szczerze niechiałbym żeby cos takiego było... Komputer analizujący moją psychike? Brrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 01:17, akwyx napisał:

Mówiąc szczerze niechiałbym żeby cos takiego było... Komputer analizujący moją psychike?
Brrr...

Tak. Dowiedziałbyś się, czy możesz grać w Wiedźmina (zakładając, że nie masz jeszcze 18 lat). :P
Spokojnie, nie liczyłbym na takie idee, a tym bardziej urządzenia w przeciągu najbliższych 50 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 14:16, Yoruaaw napisał:

Uważam, że PEGI powinno kończyć się na 16+, większość 16 latków i tak już swoje widziało
:)

Teraz może i powinno, ale jeszcze nie tak dawno koncepcją było, by ta większość "swojego" nie wiedziała. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PEGI nie ocenia poprawnie gier, oczywiście ja tak sądze. Zbyt surowo.
Mass Effect spokojnie powinno być od +16. Wiele nastolatków, nie zagra w dobre gry, tylko dlatego , bo ktoś czasem przeklnie podczas gry itd. Oczywiście, jeżeli przekleństwa, brutalna przemoc, i erotyka występują tak często jak w Wiedzminie, nie ma co, +18 ( jeszcze te karty kolekcjonerskie).
Ja nie przestrzegam PEGI, aż do znaczku +16. Nie zakupiłem jeszcze gry dla dorosłych ( nawet Wiedzmina i Mass Effect).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fifa zamiast +3 powinna mieć + 12. Tam tylko przemoc i brutalne zagrania. Komp sie tak fauluje, a jak się zagra przez neta z jakimiś obco krajowcami jeszcze gorzej. po prostu masakra, a potem co... taki przyszły potencjalny piłkarz który gra sobie w fife myśli, że tak można i będzie fajnie. poza tym wszystkie gry online powinny być od 7/12 bo jak się jakieś dziecko podczepi to ani w jedną nie pójdzie anie w drugą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 23:55, vinnere napisał:

fifa zamiast +3 powinna mieć + 12. Tam tylko przemoc i brutalne zagrania. Komp sie tak
fauluje, a jak się zagra przez neta z jakimiś obco krajowcami jeszcze gorzej. po prostu
masakra, a potem co... taki przyszły potencjalny piłkarz który gra sobie w fife myśli,
że tak można i będzie fajnie. poza tym wszystkie gry online powinny być od 7/12 bo jak
się jakieś dziecko podczepi to ani w jedną nie pójdzie anie w drugą

wszystkie gry online powinny być 18+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 13:18, Yoruaaw napisał:

> fifa zamiast +3 powinna mieć + 12. Tam tylko przemoc i brutalne zagrania. Komp sie
tak
> fauluje, a jak się zagra przez neta z jakimiś obco krajowcami jeszcze gorzej. po
prostu
> masakra, a potem co... taki przyszły potencjalny piłkarz który gra sobie w fife
myśli,
> że tak można i będzie fajnie. poza tym wszystkie gry online powinny być od 7/12
bo jak
> się jakieś dziecko podczepi to ani w jedną nie pójdzie anie w drugą
wszystkie gry online powinny być 18+

Niby czemu? Tak czy siak i tak nie przestrzegałbym, gry nie działają na moją psychikę, odróżniam świat wirtualny od rzeczywistego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować