Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Dnia 25.07.2010 o 13:18, Yoruaaw napisał:

wszystkie gry online powinny być 18+


Hm...18 to IMO lekka przesada, 16+ byłoby idealnym oznaczeniem dla MMO.
Nie mam na myśli jedynie negatywnego wpływu takiej gry na psychikę przy przesadnym ''dawkowaniu'', lecz również fakt, iż wpłynęło by to pozytywnie na kulturę społeczności światów MMO.
Grałem w wiele gier z tego gatunku (i nadal zdarza mi się włączyć ukochane Guild Wars) i z doświadczenia wiem, że wulgaryzmy, męczenie innych graczy o pomoc czy też paskudne błędy w pisowni to coś z czego słyną gracze w wieku ~12 lat. Nie mówię oczywiście, że jest tak zawsze, nie chcę nikogo urazić, dzielę się z Wami tylko drobnym przemyśleniem.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2010 o 21:57, Aerrow19 napisał:

Niby czemu? Tak czy siak i tak nie przestrzegałbym, gry nie działają na moją psychikę,
odróżniam świat wirtualny od rzeczywistego.

Oczywiście, bardzo możliwe ze odróżniasz, ale chodzi o to ze jak napisał zoltriks bardzo dobrze by to zrobiło na kulture społecznosci w takich grach. Mnie czasem juz doprowadza do szału kiedy jakies dziecko męczy mnie a jak zwracam mu uwagę względem jego pisowni odpowiada: "dobrze jusz nie bede"... Horror.. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zwracam uwagi na oznaczenia PEGI. Osobiście olewam co jest na pudełku, ważne aby gra była ciekawa. ;) Przestrzegam tylko wtedy jak brat chce zagrać w coś w co nie powinien(9-letni;P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja problemu z PEGI nigdy nie miałem, dawniej mnie takie gry nie interesowały, a jak zaczęły, ich wymagania/zalecenia już spełniałem.
BTW ostatnio miałem historię, że wyruszywszy z kumplem do sklepu po grę (18+), kasjerka mruknęła "Booooże", i od niechcenia dodała "Czy ma ktoś z was może ukończone 18 lat?" Pokazałem dowód, zapłaciłem i wyszliśmy, był to jednak mój pierwszy przypadek sprawdzania PEGI przez sprzedawcę. Części się nie chce ("Booooże"), a inni po prostu to olewają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 19:41, donard napisał:

Czy wydawcy muszą dodawać oznaczenie Pegi na pudełku?


Muszą, takie teraz prawo.
Mi tam pegi nie przeszkadza, no, może zagranicą, na szczęście w Polsce PEGI pełni tylko funkcje informacyjna i jak sprzedawca nie chce ci sprzedać gry to wystarczy mu powiedzieć że nie ma do tego prawa, bla bla bla...
albo po prostu pójść do kasy obok^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to czy kiedykolwiek pytali się mnie o wiek, raczej nie(Nie przypominam sobie). Wyglądam dość dorośle, może dlatego jeszcze nie spotkałem się z prośbą o dowód. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 18:40, stefanek12 napisał:

BTW ostatnio miałem historię, że wyruszywszy z kumplem do sklepu po grę (18+), kasjerka
mruknęła "Booooże", i od niechcenia dodała "Czy ma ktoś z was może ukończone 18 lat?"
Pokazałem dowód, zapłaciłem i wyszliśmy, był to jednak mój pierwszy przypadek sprawdzania
PEGI przez sprzedawcę. Części się nie chce ("Booooże"), a inni po prostu to olewają.


Od niedawna również należę do szczęśliwego (lub nie) grona osób pełnoletnich. Spotkałem się jednak z podobną sytuacją dwa lata temu, kiedy brakowało mi trochę do tej magicznej granicy, przez co próba zakupu "Condemned" spełzła na niczym; warto dodać, że wtedy, jeśli się nie mylę, oznaczenie PEGI nie miało mocy prawnej. Ciekawi mnie, czy pani kasjerka zadbałaby z równie wielką gorliwością o moje zdrowie psychiczne, gdybym chciał kupić jakiś tani filmowy horror o wiele bardziej obrazowy od tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 18:40, stefanek12 napisał:

Ja problemu z PEGI nigdy nie miałem, dawniej mnie takie gry nie interesowały, a jak zaczęły,
ich wymagania/zalecenia już spełniałem.
BTW ostatnio miałem historię, że wyruszywszy z kumplem do sklepu po grę (18+), kasjerka
mruknęła "Booooże", i od niechcenia dodała "Czy ma ktoś z was może ukończone 18 lat?"
Pokazałem dowód, zapłaciłem i wyszliśmy, był to jednak mój pierwszy przypadek sprawdzania
PEGI przez sprzedawcę. Części się nie chce ("Booooże"), a inni po prostu to olewają.

Z tego co wiem PEGI nie jest jakimś prawem... Sprzedawca nie ma prawa odmówić ci sprzedaży gry, nawet jakbyś miał 10lat. Ale mogę się mylić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 20:40, meJKu napisał:

Z tego co wiem PEGI nie jest jakimś prawem... Sprzedawca nie ma prawa odmówić ci sprzedaży
gry, nawet jakbyś miał 10lat. Ale mogę się mylić...

PEGI to tylko i wyłącznie informacja dla odbiorcy. Sam miałem sytuację, kiedy gość nie chciał mi sprzedać gry 16+, pokłóciłem się i koniec końców zostałem przeproszony i dostałem grę za darmo. :]
Więc - jeżeli sprzedawca Ci nie chcę sprzedać/prosi o dowód (itp.) - nie ma takiego prawa. End of story.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma prawo odmowic Ci sprzedazy, tak jak kazdy sprzedawca jesli tak zadecyduje, w koncu to jego towar, ale nie ma tez obowiazku odmowienia. I nie za bardzo wiem czemu niektorym odmawiaja sprzedazy, ja nigdy nie mialem problemow z zakupem dowolnej gry, nie wazne w jakim sklepie i ile mialem lat (a kupuje gry od ok. 8 roku zycia :]).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 12:54, kuba9876543210 napisał:

Ma prawo odmowic Ci sprzedazy, tak jak kazdy sprzedawca jesli tak zadecyduje, w koncu to jego towar


Nie prawda ;) Kodeks wykroczeń art. 135 polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnienie "nie bo nie" to nie uzasadnienie ;] A w polskim prawie PEGI nie ma żadnego znaczenia, więc "bo na znaczku jest 18" to też nie uzasadnienie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam to mój pierwszy post na forum - JA ;gram w gry z różnymi kategoriami wiekowymi 7+ 12+ 16+
i różnie to bywa z przestrzeganiem Teraz muszę o company of heroes; zawalczyć życzcie mi powodzenia ale mam dobre oceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować