Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Dnia 07.02.2011 o 00:52, Izrafel92 napisał:

Niektore matki tak maja. I slusznie zreszta, jesli pisze, ze grac mozna od 18, to znaczy,
ze 15/16 latek/-ka nie powinien tresci zawartych w grze ogladac. Te oznaczenia nie sa
przeciez dla ozdoby, czy robienia komukolwiek na zlosc.

matthew11111: ... moze trzeba bylo sprobowac za pieniadze, podejrzewam, ze byloby latwiej..swoja
droga, lepiej spozytkowal bys je kupujac slownik.


grac mozna od ilu chcesz, to od opiekuna zalezy czy ci pozwoli czy nie. pegi to tylko sugestia, nie zakaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 17:26, Izrafel92 napisał:

Tak, w Polsce. W wielu innych krajach mozesz nie dostac gry 18+ bedac mlodszym.


Mnie to juz nie dotyczy :)

Pegi to takze sugestia dla sprzedawcy :) Zapomnialem nadmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 21:11, PidzamaP napisał:

> Tak, w Polsce. W wielu innych krajach mozesz nie dostac gry 18+ bedac mlodszym.


Mnie to juz nie dotyczy :)

Pegi to takze sugestia dla sprzedawcy :) Zapomnialem nadmienic.


Bynajmniej w Polsce sprzedawca ma obowiązek sprzedać towar (bez skojarzeń proszę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez nie, pisze tylko to co mysle ;)

No tak, ale nie wszedzie tak jest. Sa kraje, gdzie chocby sprzedawca chcial, nie moza sprzedac gry osobom ponizej okreslonego wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2011 o 15:04, The_Beast666 napisał:

> > Tak, w Polsce. W wielu innych krajach mozesz nie dostac gry 18+ bedac mlodszym.

>
>
> Mnie to juz nie dotyczy :)
>
> Pegi to takze sugestia dla sprzedawcy :) Zapomnialem nadmienic.

Bynajmniej w Polsce sprzedawca ma obowiązek sprzedać towar (bez skojarzeń proszę).


Kapitalne uzycie slowa "bynajmniej". Na prawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z tego ani nie biorę pod uwagę zastrzeżeń, które wydał PEGI na każdej grze. Pomimo swojego wieku gram w jakie gry tylko chcę ale muszę przyznać, że kiedyś zdarzało mi się, że miałem złe sny właśnie nawiązujące do tych gier. Teraz, choćbym nie wiem w jakie straszne gry grał czy ile krwi w nich było nie przyśni mi się nic, nawet jeśli to i tak nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2011 o 15:04, The_Beast666 napisał:

Bynajmniej w Polsce sprzedawca ma obowiązek sprzedać towar (bez skojarzeń proszę).

W Media czesto prosza o jakis dokument gdy konsument nie wyglada na tyle lat ile jest na znaczku. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem zabawną/żałosną sytuację w Galerii Krakowskiej w Empiku. Otóż przecenili grę Operation Flashpoint. Jest ona od 18 lat(mam prawie 17). Koleś poprosił o dowód. Ja najpierw nie skojarzyłem, bo nigdy nikt mnie o dowód nie prosił, potem po zajarzeniu mówię mu, że PEGI nie ma mocy prawnej w żadnym kraju w tym w Polsce, on powiedział, że może zawołać kierownika. Ja mówię, że chętnie z nim porozmawiam. Przychodzi kierownik, wyjaśniam sytuację, a on to samo - że nie może sprzedać. Ja mu tłukę, że jest to TYLKO wskazówka dla rodziców. A on na to, że w takim razie on nie musi mi tego sprzedawać. Ja próbowałem podejść go od tej strony, że skoro wystawia towar, to olibuje się, że mi(ogólnie - klientowi) go sprzeda. A on, że nie, bo nie. Nie chciało mi się kłócić i nie kupiłem(w Galerii Krk, bo w Kazimierz już bez problemu), ale taka sytuacja jest żałosna. Argumentacja "nie, bo nie" jest bezsensowna, a ludzie nie potrafią zrozumieć, że PEGI nie ma mocy prawnej w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.03.2011 o 22:14, Bambadil napisał:

A ja dalej czekam na sytuację, w której sprzedawca odmówi mi sprzedaży gry :D Będzie
zabawa :D


Też tak myślałem, ale po prostu mnie wkurzyli i łeb mnie potem bolał. No bo tłuczesz kolesiowi FAKT z milion razy a on nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam ,że to PEGI jest cos w rodzaju "nadopiekuńczej mamy" , ale czasami (bardzo rzadko) ma rację.
Dawanie takiej gry jak Just Cause 2 jest poprostu dziwactem
Przecież każde dziecko zetknie się z przekleństwami i przemocą - zabijanie (nie jakoś tam okrobnie brutalne) z pistoletu

Oczywiście gry takie jak Fear 2 powinny byc umieszczane w "18" , ale powinny byc sprzedawane wszystkim którzy tego chcą (miłego pobytu w szpitalu :p)
Jeżeli dziecko posiada pieniądze żeby kupić sobie taką grę to jest na tyle odpowiedzialne ,że albo wie ,że nie boi sie rzeczy jakie są w tej grze albo po prostu jej nie kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2011 o 19:23, miki00749 napisał:

Ja tam uważam ,że to PEGI jest cos w rodzaju "nadopiekuńczej mamy" , ale czasami (bardzo
rzadko) ma rację.
Dawanie takiej gry jak Just Cause 2 jest poprostu dziwactem
Przecież każde dziecko zetknie się z przekleństwami i przemocą - zabijanie (nie jakoś
tam okrobnie brutalne) z pistoletu

Oczywiście gry takie jak Fear 2 powinny byc umieszczane w "18" , ale powinny byc sprzedawane
wszystkim którzy tego chcą (miłego pobytu w szpitalu :p)
Jeżeli dziecko posiada pieniądze żeby kupić sobie taką grę to jest na tyle odpowiedzialne
,że albo wie ,że nie boi sie rzeczy jakie są w tej grze albo po prostu jej nie kupi



A nawet jak się przestraszy to najwyżej wyłączy komputer, bo żadne dziecko kręgu mu z monitora nie wyskoczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2011 o 19:23, miki00749 napisał:

Ja tam uważam ,że to PEGI jest cos w rodzaju "nadopiekuńczej mamy" , ale czasami (bardzo
rzadko) ma rację.
Dawanie takiej gry jak Just Cause 2 jest poprostu dziwactem
Przecież każde dziecko zetknie się z przekleństwami i przemocą - zabijanie (nie jakoś
tam okrobnie brutalne) z pistoletu

Oczywiście gry takie jak Fear 2 powinny byc umieszczane w "18" , ale powinny byc sprzedawane
wszystkim którzy tego chcą (miłego pobytu w szpitalu :p)
Jeżeli dziecko posiada pieniądze żeby kupić sobie taką grę to jest na tyle odpowiedzialne
,że albo wie ,że nie boi sie rzeczy jakie są w tej grze albo po prostu jej nie kupi


I myślisz, że dziecko jest tak dobrze rozwinięte, żeby oceniać to co dobre, a co złe? Jemu to najpierw trzeba wytłumaczyć (czyt. wychować je).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

generalnie jak dostanę forsę od babci to jak mi się gry znudzą to jak kupuję nie patrzę na PEGI a gry kupuję z tatą a On też specjalnie(wcale) nie zwraca uwagi na PEGI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze mało kto zwraca na to uwage , moze i jest to jakas informacja dla rodzicow jednak z tego co widze i słysze mało ktory rodzic kieruje sie tym w zakupie gry dla swojego dziecka. Najczesciej pogląd dziecka na temat gry kreuje decyzje rodzica (czy kupic czy nie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało osób na to zwraca uwagę.
Ja raczej nie przestrzegam, dla mnie nie ma gier, które są na przykład bardzo brutalne, gram tylko w te, które mogą mi się spodobać i nie patrze na PEGI.

PS. Chciałabym kupić grę dla brata, będzie ona albo od 16, albo 18 lat. Czy mi ją sprzedadzą pomimo tego, że mam mniej lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 14:04, PidzamaP napisał:



grac mozna od ilu chcesz, to od opiekuna zalezy czy ci pozwoli czy nie. pegi to tylko
sugestia, nie zakaz.


JAKA SUGESTIA!!!??? 2 lata temu sprzedawca z empika i sprzedawczyni z MM zakazali mi kupna gry bo nie wyglądałem im na 16 (miałem wtedy 15 lat!). Chciałem wtedy kupić MW2. I tak je kupiłem przez gram.pl bez wiedzy moich starych więc sory ale ja tu sensu nie widzę. Sugestia jest dla rodziców a zakaz dla ich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> PS. Chciałabym kupić grę dla brata, będzie ona albo od 16, albo 18 lat. Czy mi ją sprzedadzą
> pomimo tego, że mam mniej lat?

Zależy jaka jest różnica wiekowa, na ile wyglądasz, w jakim sklepie kupujesz i jaki sprzedawca ci się trafi- jestem pesymistą i powiem ci, że raczej ci nie sprzedadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2011 o 23:22, JJZ_master napisał:

> PS. Chciałabym kupić grę dla brata, będzie ona albo od 16, albo 18 lat. Czy mi ją
sprzedadzą
> pomimo tego, że mam mniej lat?

Zależy jaka jest różnica wiekowa, na ile wyglądasz, w jakim sklepie kupujesz i jaki sprzedawca
ci się trafi- jestem pesymistą i powiem ci, że raczej ci nie sprzedadzą.


Na szczęście nie miałem nigdy takiej sytuacji aby nie chcieli mi sprzedać gry. Osiemnaście lat kończę w kwietniu przyszłego roku. Na szczęście według niektórych wyglądam na osiemnastkę :D

Też uważam że PEGI to tylko sugestia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować