Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Z jakiegoś powodu mam tak samo.

Swoją drogą, to uważam, że o PEGI powinno się mówić, a przy półkach w sklepach powinno być objaśnienie na czym to polega. Są to oznaczenia skierowane do rodziców, a nie graczy, podczas gdy ci drudzy wiedzą o ich znaczeniu, a pierwsi nie.
Trochę przeraża mnie spotkanie dwóch dziesięciolatków rozmawiających o tym jak to fajnie kogoś zabili w GTA IV...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2012 o 19:59, Sigu napisał:

Z jakiegoś powodu mam tak samo.

Swoją drogą, to uważam, że o PEGI powinno się mówić, a przy półkach w sklepach powinno
być objaśnienie na czym to polega. Są to oznaczenia skierowane do rodziców, a nie graczy,
podczas gdy ci drudzy wiedzą o ich znaczeniu, a pierwsi nie.
Trochę przeraża mnie spotkanie dwóch dziesięciolatków rozmawiających o tym jak to fajnie
kogoś zabili w GTA IV...


Nie wiem z jakiego powodu ale myślałem o wieku :P

Co do 10 latków to bardziej przerażają mnie gdy rozmawiają o simsach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 10:49, Sigu napisał:

A można wiedzieć dlaczego?


Nie wiem, tak samo jak nie wiem czemu boję się wysokości.

Po prostu.

To przerażające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Także nigdy nie przestrzegałem. Miałem o tyle dobrze będąc młodszym, że rodzice nigdy zbytnio się nie interesowali w co gram i myślę, że wcale na złe mi to nie wyszło.

Chociaż tak czasem się zastanawiam, czy gdybym miał w przyszłości dziecko, to nie zacząłbym patrzyć na PEGI. Myślę, że co najmniej do 10 roku życia reglamentowałbym mu gry :-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie przestrzegam poniewarz np. ostatnio kupiłem Far Cry 3 czemu jest ono od 18 lat, dobra może piszą że jest hazard ale niema np.żadnych scen erotycznych...(jak narazie nie :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przestrzagam PEGI i nigdy nie przestrzegałem. To zależy od człowieka czy po tych treściach to co jest zawarte w grach jakoś na niego wpłynie. Jeśli ktoś jest silny psychicznie nie musi . W mediach jest dużo bzdur typu była strzelanina w USA , to już winne gry i pewnie nie przestrzeganie PEGI. Tiaaa nie ważne że w tamtym kraju wszędzie można kupić broń tylko akurat gra.

@Same sklepy PEGI nie przestrzegają.
Nigdy się nie spotkałem z czymś takim proszę odłożyć grę jesteś za młody na to.
Większe znaczenie ma dla nich sprzedany produkt. Niż jakieś ograniczenia wymyślone przez ludzi z papierkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2012 o 00:18, DJpingwin napisał:

Nie, nie przestrzegam poniewarz np. ostatnio kupiłem Far Cry 3 czemu jest ono od 18 lat,
dobra może piszą że jest hazard ale niema np.żadnych scen erotycznych...(jak narazie
nie :D )


Jak zabijesz takiego potwora i będziesz miał łuk to wdety erotyczna scena będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przestrzegam PEGI poniewaz jest to opinia ogólna a niektóre gry dostały za wysoką opinie wiekową.Choc ostatnio zauważyłem na 3 cześci seriousa sama +16 i byłem zaskoczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przestrzegam PEGI, bo uważam ten system za idiotyczny i oderwany od rzeczywistości. Miałbym zakazać synowi Borderlands, bo ktoś przyprawił tam ''18''? Może kiedyś doczekamy się sesnownego - i trochę bardziej liberalnego - systemu oceny treści, n ie będącego podlizywaniem się prawicowym politykom.

Śmieszą mnie teksty, jak to firmy same proponują oceny, to tak jak argumentować, że polska nie była pod niemiecką okupacją bo miała przecież polską policję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dobrym rozwiązaniem byłoby wypisanie całego zła, które pojawia się w grze. Bo patrząc na sprawę z racjonalnej strony... przecież nikt nikt nie morduje po zagraniu w grę -_-. Ponadto zwrócę uwagę na 1 grę... LC:Legenda. Gra w Polsce została oceniona na +16 przy czym w Ameryce została oceniona na +10...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować