Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Ja kupując gry, nie patrzę przeważnie na oznaczenie PEGI. Gram z synem (15 lat) w to co się nam podoba i nie widzę żeby gra mająca oznaczenie +16 czy +18 zdemoralizowała moje dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2014 o 19:40, Jacentix napisał:

A może mi ktoś powiedzieć czemu Tropico 3 (strategia) ma oznaczenie 16+?!?!?!

Dyktatura, rządy totalitarne. Cóż, rating gier pod względem wiekowym musi uwzględnić też (chyba) to że dzieci mogą nagle mieć ambicje by też tak działać a potem rośnie pokolenie spaczonych narodowców bo jak mieli po 12 lat to grali w Tropico 3. :))
A tak serio - to jeszcze chyba ogólnie ten motyw że można wykonywać egzekucje, zastraszać ludzi, wojny domowe w państwie...teoretycznie dzieciaki trzeba bronić. Ale przecież KAŻDY respektuje PEGI :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Połowa obecnych rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego co to PEGI jest, a pewnie spora część która wie ma to gdzieś...lub ma inne podejście.

Osobiście nie czuje się spaczona, że u boku ojca wychowałam się na wszelkiej maści strzelankach i całej serii przygód Larry''ego Laffera, może dlatego że byłam w pełni nadzorowana i rodzice tłumaczyli mi pewne rzeczy kiedy je widziałam - to wydaje się być kluczem do sukcesu, bo nakładanie tabu na gry nie jest rozwiązaniem idealnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować