Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Widzisz, czytałem kiedyś coś takiego: "Gdy byłem młody uważałem swego ojca za idiotę. Gdy dorosłem zdziwiłem się jak staruszek zmądrzał". Idealnie pasuje do tej sytuacji. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 21:14, JayL napisał:

Widzisz, czytałem kiedyś coś takiego: "Gdy byłem młody uważałem swego ojca za idiotę. Gdy dorosłem
zdziwiłem się jak staruszek zmądrzał". Idealnie pasuje do tej sytuacji. ;)


Mądre słowa :) Pasuje też "zakazany owoc smakuje najlepiej" :) A potem rośnie pokolenie psychopatów! Hehe, nie no spokojnie, nie jestem jakimś heretykiem jak pewien pan z Anglii ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam! Mam 23 lata....

A jak bylem mlodszy nie przestrzegalem wcale. Moje ulubione gry w podstawowce do Duke Nukem 3d, GTA, Quake i Postal. Uwielbialem brutalne gry. Jakos chyba nic mi sie od tego nie stalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie przestrzegam. Ja uważam że nie wywarło to straszne skutki na mej psychice xD Za to u mojego brata przejawia się masochizm, terroryzm i Bóg wie co jeszcze... xD Ciągle sobie wyobraża że rozwala z bazooki Panią od korekcyjnej xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tia, no oczywiście, że przestrzegam xDD nie wiem po co to skoro mój kuzyn (12 lat) wszedł do MM i kupił sobie GTA:SA. Gdybym nie przestrzegał to bym nie grał w Gothic 3, GTA i niedługo już w Wiedźmina. Bezsens te(to) PEGI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2007 o 21:33, axe1971 napisał:

A czemu tak sądzisz?


Sądze tak ponieważ nikt tego nie przestrzega. No wiem, że jest wiele zakazów które wiele osób łamie. No ale ja mam taki pogląd na Świat, że po co są zakazy, nakazy i prawa skoro można je łamać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To nie jest do końca zakaz, ale raczej wskazówka dla rodziców co do zawartości gry. Pegi nic nie dają, bo w Polsce rodzice mają gdzies w co grają ich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram loytartoreto, ja też nie przestrzegam PEGI... a co to w ogóle jest?? xD Żartuje, nie przestrzegam bo po co :) nikt tego nigdy nie będzie przestrzegał, no chyba że sprzedawcy w supermarketach... nie sprzedadzą dzieciakowi 6 lat Playboya the mansion xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 21:39, loytartoreto napisał:

Sądze tak ponieważ nikt tego nie przestrzega. No wiem, że jest wiele zakazów które wiele osób
łamie. No ale ja mam taki pogląd na Świat, że po co są zakazy, nakazy i prawa skoro można je
łamać.

To ja mam w takim razie prośbę ;) Przeczytaj wcześniej napisane posty albo wejdź na stronę http://www.pegi.info/pl/index/id/140.
Jak poczytasz to poproszę o kolejna wypowiedź ;p.
P.S. Podkreślenie moje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh, tu nie chodzi o takie banalne podejście. bo akurat ta gra może mało złego zdziałać. no może u 6 latka nie, ale ogólnie mało szkodliwa gra jest. poza tym, nie wiem czy 6 latkowie mają prawo gry kupować w supermarketach, bo chyba nie. i tu nie chodzi o zakaz, a informacje, co to jest i dla kogo (teoretycznie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

są wyjątki na pewno, ale się o tym nie mówi. no i rodzice tego nie spostrzegają, nie zwracają uwagi też i na swoje pociechy (w pewnym stopniu oczywiście) i tu leży problem. i nikt im nie zarzuci braku opieki nad dzieckiem, bo skutki tego najczęściej pojawią się po paru latach, ale nie od razu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
No dobra może jest to informacja dla rodziców którzy boją sie o psychikę swoich pociech. Jest pare dorosłych osób które gdy zobaczą tą ''18'' (osiemnastkę) to nie kupią tej gry swojemu dziecku. Ale takich osób jest mało. Taka informacja, takie ostrzeżenie jest ale mało kto z niego korzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 21:50, Frytkasis napisał:

ale i tak tych informacji nikt nie czyta...

Nie musi :) One sa dla tych, którzy CHCĄ je czytać, a raczej dla tych, którzy chcą wiedzieć jakie treści zawiera dana gra (bez konieczności czytania recenzji, grania w demo, wyszukiwania opinii na różnorodnych forach itp. itd.). Nikt nikogo do niczego nie zmusza. PEGI ma ułatwiać decyzję co do zakupu danego programu :) Ci, dla których nie ma znaczenia jakiego rodzaju sceny znajduja sie w grze mogą (i powinni) traktowac oznaczenia jak śmieszne rysunki na etui ;)

loytartoreto: j.w. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 21:51, pizmak666 napisał:

są wyjątki na pewno, ale się o tym nie mówi. no i rodzice tego nie spostrzegają, nie zwracają
uwagi też i na swoje pociechy (w pewnym stopniu oczywiście
) i tu leży problem. i nikt im nie
zarzuci braku opieki nad dzieckiem, bo skutki tego najczęściej pojawią się po paru latach,
ale nie od razu...


No właśnie. ja uważam że większość rodziców nawet nie wie ze takie coś jak PEGI w ogóle istnieje. No i że nie zwracają uwagi w pewnym stopniu na dzieci to się zgodzę ;) Czasami to i dobrze... a czasami niestety nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no raczej źle. bo nawet jeśli dziecko się z tego teraz cieszy to za pare lat zrozumie błąd rodziców. nikt nie zwraca na PEGI, bo i nie musi, i się nie chce, bo dla większości to pewnie dziwne znaczki albo co. może też dlatego, że ludzie nie rozumieją że to ma im ułatwić decyzje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 21:59, pizmak666 napisał:

no raczej źle. bo nawet jeśli dziecko się z tego teraz cieszy to za pare lat zrozumie błąd
rodziców. nikt nie zwraca na PEGI, bo i nie musi, i się nie chce, bo dla większości to pewnie
dziwne znaczki albo co.
może też dlatego, że ludzie nie rozumieją że to ma im ułatwić decyzje...


No właśnie. nikt nie zwraca na to uwagi, bo sięnie chce, i to dziwne znaczki... no ale to +18 czy tam 12+ to można się domyślić o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować