Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

moi rodzice nigdy nie patrzyli na PEGI i dalej nie zwracają na to uwagi. krew na ekranie już mnie w ogóle nie rusza (czyżbym miał już tak spaczony mózg przez gry komputerowe xD?) rozumiem osoby załóżmy poniżej 12 lat ale starsi chyba wiedzą w co grają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa... ja i PEGI . Właśnie najlepsze gry to gry brutalne ze sporą akcją :D
Przecież nie będę w jakieś telehomotubisie grał xD
PEGI nigdy nie przestrzegałem i nie będę
Widok krwi i przemocy w grach (PoP WW , GoW ) mnie nie rusza . Czuję frajdę z niszczenia zlepków pikseli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja PEGI nie przestrzegam, chociaż miło było zobaczyć minę mamy, gdy mi kupiła Tony Hawk Amercian Wasteland i cała reszta...16+. Albo dziś Assassin''s Creed - 18+ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 09:29, marcinshinoda napisał:

hahahaha PEGI. Kto tego w polsce przestrzega. Ja nie i w sklepach też nie;]


PEGI nie są stworzone jako zasady. To są wskazówki w skrócie dla rodziców by w skrócie określić co może zawierać gra. Sklep tego nie przestrzega,bo nie musi a poza tym by tylko tracili przestrzegając ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 10:14, Saref napisał:

> hahahaha PEGI. Kto tego w polsce przestrzega. Ja nie i w sklepach też nie;]

PEGI nie są stworzone jako zasady. To są wskazówki w skrócie dla rodziców by w skrócie
określić co może zawierać gra. Sklep tego nie przestrzega,bo nie musi a poza tym by tylko
tracili przestrzegając ;].

Hehe... Zgodzę się, pamiętam jeszcze tego 13-latka z reportażu o Wiedźminie z tej imprezy z Warszawy. x)
Nawet dobrze, że u nas zbytnio się ich nie przestrzega, a jak są jakieś wypadki, że dzieciak zaatakował matkę krzesłem, to jest kwestia wychowania, nie "ogupjającyh kjer", na które najłatwiej wszystko zwalić zamiast na siebie. Rodzice szukają wszędzie powodów, tylko nie u siebie(no większość), ażeby już tak nie robili - należy im to uświadomić.

A PEGI to najbardziej przestrzegają w USA, bo tam przynajmniej połowa społeczeństwa wierzy we wróżki, duchy, kilkanaście procent uważa, że Słońce krąży wokół Ziemi, więc nic dziwnego... -_-

btw Nie, nie przestrzegam ich, po prostu, już rozwalanie na miazgę ludzi, mnie nie straszy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przestrzegam może jak miałem 10 lat to rodzice patrzyli w jakie gierki gram teraz jest normalnie kupuje jaką chce grę i gram w nią (oczywiście nie kupuje gier typu Luna bo za to pewnie by mnie zabili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie które gry oceniane przez PEGI w kategori wiekowej +16 , są mocno zawyżone ,np. taki Commander&Conquer 3 , z lupą w niej szukać jakiejś dyrastycznej przemocy . A taki Age of empires jest umieszczony w kategori wiekowej 12+ i wedug mnie w niej są sceny nieco brutalniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie przestrzegam nawet jak jest 18+ no chyba że z tyłu jest znaczek Sex bo tak to moim rodzicom to wisi w co gram, tzn. no trochę tam coś mówią, ale widzą że mi to nie szkodzi a wręcz pomaga, bo mam się na czym wyżyć. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym PEGI to jest różnie... Historia z życia wzięta to taka, że kolega kupił mojemu bratu (11 lat) Punishera na urodziny... xD Problemów w sklepie z kupieniem jakoś nie miał, więc widać że nawet sprzedawcy nie zwracają na to uwagi... Więc po co to komu?? :| Najwyżej tylko dla rodziców, jak kupuję gierki, szczególnie chyba dla mam ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przestrzegam. Gram w to co lubię i na znaczki PEGI nie zwracam uwagi. Zresztą za gry zwykle płacą moi rodzice, których nie bardzo interesuje w co gram. Mama raz widziała Wiedźmina, który ma na pudełku +18 i nie dostałam jakiegoś zakazu grania w te i inne gry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja przestrzegam. choc rodzice nigdy nie patrzą na znaczek. zresztą nie lubię sttrzelanek a to właśnie one najczęściej mają pegi +16 i +18
ale niektore są po prostu... debilne
czemu Diablo 2 jest +16??? co za pi... to wymyslil??? przy tej grafice krew wyglada jak eliksir zycia a i krwi jest mało.
albo c&C generals??? zero krwi\
tylko terrorysci ktozy wybuchają w obłoku kurzu
i bron biologiczna wyglądająca jak zielony szlam.
a popatrzcie na morrowinda
+12 a wampiry i stwory są lepiej widoczne niz to co złe w c&c
krew tez jakas tam jest
niektore pegi są paranoidalne
chyba osoba nigdy nie grająca w gry komputerowe je wymyslila
sugerowała się samymi statystykami
czasemk mozna się załamac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej przestrzegam. Nie gram w bezmyślne zabijanki, gdzie krew się leje hektolitrami, a kawałki ludzkich ciał coraz latają tu i ówdzie. Preferuję rpg-i, w których treści zakazanych, jak na moje 16 lat nie znajdę, a nawet jeśli, to jestem na tyle zdystansowany, że potrafię odróżnić, co dobre, a co złe i jeśli nawet natknę się na to drugie, to nie wchodzi mi to w krew, absolutnie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować