Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Ja nie przestrzegam, po prostu gram w to co chce. Uważam się za mądrego i rozsądnego gracza, więc to co widzę na ekranie monitora nie będę przekładał na własne życie, chyba że to by miały być dobre zmiany dla mnie i mojego otoczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2008 o 11:42, Zakrzysiunio napisał:

niektore pegi są paranoidalne
chyba osoba nigdy nie grająca w gry komputerowe je wymyslila
sugerowała się samymi statystykami
czasemk mozna się załamac...


Moje zdanie jest takie samo. Mam lat 11 i co? I powinienem grać w jakieś zręcznościówki tylko, a gram w Titana, Fable(...). Dobrze, że stron internetowych PEGI nie ocenia. Gram.pl by pewnie było od 18 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś grałem w Crysisa, GoWa, BioShocka, GTA, i imo nie wyszedłem na ulicę z karabinem czy baseballem i zabijałem ludzi. Te oznaczenia mogłyby się odnosić do psycholi, bo przecież każdy wie że to co jest na ekranie monitora to nie życie. Pegi to tylko taka pokazów, która po prostu mówi co w sobie gra ma. Jeśli np. jest od 16 spodziewasz się tego i tego, jeśli od 18 to zaś tego i tego itd. itp. Zdecydowana mniejszość ludzi przestrzega te oznaczenia, bo gdybym miał ich przestrzegać to wątpię bym zagrał w jakiegokolwiek wielkiego hiciora. (Rayman? xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie przestrzegam PEGI moi rodzice też nie jakoś gram w gry które nie są do moich kategori wiekowych
jak kupuje gry rodzice nie zabraniają mi jak ma jakieś PEGIi 18+,16+ i kupuje jak przyjdzie przeglądają ją i moge grać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie muszę już przestrzegać, ale mając te dziewięć, dziesięć, też nie przestrzegałem :P Zresztą wtedy to jeszcze nie było PEGI. Razem z tatą eksterminowaliśmy zombiaki w Residencie, czy kradliśmy samochody w GTA, i mimo to nie wyrosłem na psychopatę, czy kryminalistę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając oczywisty chyba fakt, że skali PEGI nie można zastosować dla Argonian (xDDD), to raczej się tym nigdy nie przejmowałem. Pamiętam, jak jakieś dwa - trzy lata temu (a może nawet i wcześniej) grałem w Postala 2 z dodatkiem Apocalypse Weekend. Efektów ubocznych na razie nie dostrzegłem żadnych, może nie licząc iście rzeźnicko-czarnego poczucia humoru, chociaż bierze się ono raczej stąd, że robię sobie żarty ze stałocieplnych, którzy na wzmiankę o śmierdzącym bagnie/trupie mówią "bleee", a na widok kawałka mięsa tracą przytomność. xD Naprawdę, nie wiem co w tym takiego strasznego. "Warmbloods are fussy" - trudno się z tym nie zgodzić. xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaaa Fajnie było fajnie jest i fajnie będzie że tak powiem chyba tutaj nikt obecnie ze zgromadzonych nie przestrzega tego. Ja osobiście nigdy tego nie przestrzegałem a mama sobie z tego nic nie robiła.. Ohh jak ja Matkę swoją za to kocham znaczy dla mnie to już wsio ryba ja już mam 18 lat nie muszę się martwić... co jedynie sprawa dla młodszych tutaj Userów co mają po 11 , 12 , 13 lat hehe :p;p;p


Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przestrzegam, bo nie bardzo mam czego przestrzegać. Większość gier jest od 12 roku życia - mam 16 lat, a gry od 18 lat zazwyczaj nie prezentują wystarczającego poziomu w moim odczuciu :). No bo to "18+" dostały albo za przesadną przemoc, albo realistyczną tryskającą krew albo mnogość wątków erotycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze mną to jest różnie albo przestrzegam albo nie.
Chwała moim rodzicom że rozumieją dlaczego gram.
Mój tata mówi to tylko gra jak nie będziesz wariował to Sobie możesz kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie przestrzegam, mam dopiero 17 lat (w sierpniu 18! :D) więc jak chce pograć w Swata4 czy Hitmana Blood Money to musze jakoś to obejść, a jedynym obejściem to nie przestrzeganie. W każdym razie za pare miechów będe sobie przestrzegał to całe PEGI :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pegi to ja mam głęboko. Tylko czasem jak kupuję w sklepie gry i jest np. od 12 i 18 to na gore przy kasie kładę tą z 12 bo czasem nie chcą sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Częściowo przestrzegam. Częściowo - nigdy nie przekraczałem znaczków PEGI o więcej niż jedną kategorię. Tzn. mając 10 lat grałem w gry od lat 12. Ale nie grałem w takiego Postala, Manhunta, GTA i inne tego typu. Ale jako, że na chwilę obecną mam lat w zasadzie 16, to w takiego Wiedźmina już jak najbardziej grałem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie przestrzegam, nie widzę takiej potrzeby. Jakoś gry a''la Postal, Manhunt czy GTA nie ruszają, więcej przemocy spotyka się codziennie w realnym życiu...A do Wiedźmina to nawet mi się mama dorzuciła ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przestrzegam i nigdy nie przestrzegałem. Jak z góry wiem, że gra jest nieodpowiednia dla mojego wieku, to nie gram. Ale takich tytułów jest raczej niewiele. Obecnie mam 15 lat i spokojnie grywam we wszelakiego rodzaju shootery (vide CoD4, CS:S, Crysis). Ścigałki, sportowe czy RTSy to już troszkę inna kategoria ;)

Ba, rodzice rzadko kiedy zwracają uwagę na PEGI, zwykle zainteresowani chwilę popatrzą w co gram i sobie pójdą. Jedyny problem w życiu miałem tylko z Wiedźminem. Oburzeni byli gdy usłyszeli wulgaryzmy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować