Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Dnia 30.05.2008 o 15:29, Aragloin napisał:

Ja też mam 15 lat i jak kupywałem gry 16+(mam ich z 3/4) to sprzedawca nawet mnie zachęcał
do kupna a nie znięehęcał;)


Bo to jest biznes...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to zysk dla niego. Zgadzam się z Mglu.

Przy okazji: hehe problemów nie ma przy zakupie przez internet, ale i do tego chyba trzeba mieć 18 lat, by zawiązywać transakcje handlowe poprzez internet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 14:50, Jed1 napisał:

Zdziwiłbym się jakby ktoś w ogóle teraz przestrzegał oznaczeń PEGI heh. Ja nigdy nie
zwracałem uwagi na to, co chciałem to kupowałem i grałem, a teraz dla mnie to już bez
różnicy.


mało osób przestrzega pegów straasznie mało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na PEGI zwracam uwagę ale nie przestrzegam, mam dość mocną psychikę;]
Jak miałem 6 lat obejrzałem Szeregowca Rayana i grałem w różne FPSY itp.
Teraz mam 13 lat niedawno przeszedłem wiedźmina i jakoś to nie zrobiło mi wody z mózgu;D
Ale są osoby które w niektóre gry nie powinny grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 20:23, mlynar911 napisał:

Ja już na nie uwagi zwracać nie muszę. Mam niedługo 18 i przestaną mnie obchodzić ;]

Uważaj bo polski rząd wprowadzi niedługo ograniczenia " od 20 lat, z zawiązanymi oczyma" :P A tak na serio - Zazdroszczę i gratuluję 18-stki jednocześnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas pegi nie jest akceptowane wogóle... ja też nie akceptuje bo to nie ma sensu... mam 14 lat... i kupuję gry które pegi daje np. notkę od 18 lat... i co z tego?? Ja nie wiem czemu pegi np. daje Assasins Creed notkę od 18 lat skoro ja tam nie usłyszałem ani jednego przekleństwa... wśród brutalności to tylko zabawy z mieczem i krew... nic więcej... a dajmy przykład Rainbow Six Vegas... jest ta gra oznaczona numerkiem od 16 lat mimo że klną tam co chwilę i krwi jest już o 50% więcej niż w Assasynie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcąc nie chcąc klnąć uczysz się nie z gier :P a w AC poderżnąć gardło można :P Zabroniłbym kupowania wszystkiego niektórym... bo potem naprawdę głupieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przestrzegam i przez najbliższe 1.5 roku które zostało do osiemnastki też nie zamierzam. Gram od 6 lat w różne gry i psychiki mi one nie zakrzywiły. Na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wkurzam kolegów, zachodząc ich tyłu, łapiąc za szyję i mówiąc: "byłbyś łatwym celem dla Hitman''a" :). Poza tym z moją psychiką wszystko ok, a rodzice chyba zdają sobie sprawę, że połowa moich gier to conajmniej 16+, i wiedzą, też, że psychopatą nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy znajomy miał 9 lat (rok temu), to sprzedawca w Empiku skutecznie zachęcił go i jego rodziców do kupienia gry ze znaczkiem "18+" o nazwie SWAT4. Do tej pory w nią grywa.
A co do mnie- nie przestrzegam. Tak, wiem, zrobiłem świństwo kupując grę ze znaczkiem "12+", 5 dni przed tym wiekiem :P. Nie zauważyłem większych zmian w mojej psychice po zagraniu w grę od 16 lat. Tak samo z Assassin''s Creed, który moim zdaniem niesłusznie został tak brutalnie potraktowany przez PEGI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam PEGI całkowicie nie przestrzegam, nie mam jeszcze osiemnastu lat (choć już niewiele brakuje), ale z powodu jakiegoś znaczka miałbym zrezygnować z np. Wiedźmina? Co to to nie. Ale oczywiście,że gier "dla starszych" nie powinno sie dawać takim całkowitym dzieciom ok. 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2008 o 19:05, maciekstaar napisał:

Ja tam PEGI całkowicie nie przestrzegam, nie mam jeszcze osiemnastu lat (choć już niewiele
brakuje), ale z powodu jakiegoś znaczka miałbym zrezygnować z np. Wiedźmina? Co to to
nie. Ale oczywiście,że gier "dla starszych" nie powinno sie dawać takim całkowitym dzieciom
ok. 10 lat.


A czemu nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2008 o 20:26, Kasken napisał:

Dlatego że dzieci 10 lat nie powinny grać w krawe gry... omg. W tym wieku muzzg sie rozwija
nie rozumiesz tego? O rany...


Nie rozumiem :) rozumiem ,że twój "muuzg" się rozwinął :),gadacie jak te spasione psycholożki :)
Ale filmy czy ksiązki to mogą ?
Uwielbiuam jak pryszczaty 12 latek daje rady innym co mogą robić a co nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 07:55, Kasken napisał:

Po 1 nie mam 12 lat... A ty ile masz ze tak sie wypowiadasz? ;s ale skoro tego nie rozumiesz
to masz max umnie 5-10


Takimi naskokami nie dajecie sobie prawa do gadania o tym. Wasze wypowiedzi nie są zbyt dojrzałe:)
Ale hammerfal ma racje robicie jakas psychoanalize niczym profejonalisci:)

Dla mnie sprawa jest jasna po coś to PEGI jest ale to nie od tego zaleza losy rozwoju pociech tylko od srodowiska jakie mu rodzice stwrza tyle:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 08:35, Ponury Żniwiarz napisał:

> Po 1 nie mam 12 lat... A ty ile masz ze tak sie wypowiadasz? ;s ale skoro tego nie
rozumiesz
> to masz max umnie 5-10

Takimi naskokami nie dajecie sobie prawa do gadania o tym. Wasze wypowiedzi nie są zbyt
dojrzałe:)
Ale hammerfal ma racje robicie jakas psychoanalize niczym profejonalisci:)

Dla mnie sprawa jest jasna po coś to PEGI jest ale to nie od tego zaleza losy rozwoju
pociech tylko od srodowiska jakie mu rodzice stwrza tyle:P


Pamiętam jak pegi nie było i nikt nie darł się ,że ktoś wypacza się przy mortal kombat 1 czy 2 itp grach a teraz co jakiś dzieciak który gra w gta3 będzie się wymądrzał co jest ważne dla 10 latka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 07:55, Kasken napisał:

Po 1 nie mam 12 lat... A ty ile masz ze tak sie wypowiadasz? ;s ale skoro tego nie rozumiesz
to masz max umnie 5-10


W wieku 5 czy 10 robiłbym takie błedy ortograficzne ba mając 5 lat nie potrafiłbym pisać i miałbym problemy z napisaniem spójnego zdania niż ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować