Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

NIE przestrzegam... jeżeli w jakiejś grze pojawia sie przekleństwo to od razu +18... a wystarczy wyjść na ulicę wiele można się nauczyć ;] czyli ulica też jes + 18?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 13 lat. Znaczków nie przestrzegam. Zawszę jak chcę kupić jakąś grę wyszukuję screeny z tej gry i daję mamie żeby zobaczyła jak gra wygląda. Chyba nigdy się nie zdarzyło żeby mi zabroniła kupna jakiejś gry. A mój mózg jest w porządku ;). Każdego roku w szkole podstawowej miałem czerwony pasek. A ostatnio te znaczki PEGI tylko pudełka gier mi oszpecają ;). A po za tym moja mama od pewnego czasu pyta się tylko jakie oznaczenie ma ra, którą chcę kupić, a nawet gdy powiem, że jest od 18 lat i tak mi pozwalana kupno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszmy się, że mamy PEGI. Co mają powiedzieć biedni mieszkańcy Australii?

Wracając, to ja też nie przestrzegam PEGI. To jest informacja dla rodziców. Na przykład nie wyobrażam sobie, by rodzic kupował sześcioletniemu dziecku GTA. Kiedyś byłem świadkiem, jak dzieciak chciał namówić matkę na grę od 16 lat, mówiąc, że ta gra jest dla małych dzieci :D. Sprzedawca zwróciła na to uwagę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to już nazwa tematu mnie rozśmieszyła :P. Tak jak większość z was nie przestrzegam PEGI :P. Jak widzę grę która mi się podoba to kupuję. Rodzice i tak nie patrzą w co gram i ich cały tekst to "wydajesz kasę na głupie gry" widzą w co gram np. GoW (hihi :P) i niczego nie komentują bo i tak wiedzą że gry nie mają na mnie żadnego wpływu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PEGI nei przestrzegam. Kupuje to co mi się podoba - starsi mi też nie zakazują gier, chociaż pamiętam jak mi nie pozwalali grać w GTA: Vice City jak byłem w 1czy 2 klasie podstawówki - płakałem całymi dniami iw pokoju ;p

Ostatnio mi nei chciała babka sprzedać w Empiku GTA Trylogii ;/
Potem kupiłem tą grę w SATURNIE bez żadnych niepotrzebnych problemów.

Moi starsi też nei zważają na to bowogóle twierdzą, że wydawanei kasy na gry jest bez sensu - kiedyś mi ojciec nei pozwalał oryginałów kupować, to przmycałemje do domu pod koszulką ( miałem 11 lat ;D ), albo mówiłem, że od kolegi pożyczyłem - teraz im się przyznałem, że kupiłem tysiące gier a oni nawet nie wiedzieli ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skali Pegi się w Polsce raczej nie przestrzega (patrz sklepy internetowe - nabyłem Wiedźmiarza bez problemów.
Natomiast ostatnio byłem w Niemczech i chcąc kupić SILENT HILL 4 (za 2,5 euro!!!) natrafiłem na sprzeciw sprzedawczyni i pomimo próśb i gruźb nic się nie dało zrobić. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku tego tematu ktoś napisał słusznie że PEGI to nie zakaz jak powiedzmy w sklepach są tabliczki że osobom poniżej 18 roku życia alkoholu sie nie sprzedaje. Tylko PEGI to takie oznaczenie zawartości i ostrzeżenie dla jakiej grupy wiekowej i jakie treści zawiera więc nie widze problemu w tym że ktoś nie chce mi sprzedać gry 18+ bo nie ma prawa pokażcie mi gdzieś w polskim prawie paragraf o przedziale wiekowym w grach komputerowych bądź grach na konsole .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne że nie. Ostatnio w w gdyńskim empiku kupowałem f.e.a.r''a i company of heroes: opposing fronts. Jestem przy kasie, a babka mnie się pyta czy mam 18 lat (a mam 15), pojechalem tekstem:
-Prosze pani, to jest tylko informacja, to nie ma żadnej mocy prawnej.
-A co jak ktoś przyjdzie z pretensjami że Ci to sprzedałam?
-Nikt nie przyjdzie.
I sprzedała, tylko ludzie w kolejce się na mnie dziwnie gapili.
(A w tamtym empiku to są cięci pod tym względem, kupowałem Red Orchestra (marne PEGI 16) i to samo i nie tylko ja mam takie przypały tam.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nic takiego jak pegi nie istnieje.Gra jest fajna ,podoba mi sie, to kupuje.W ogóle nie widziałem jeszcze nikogo kto by na te PEGI patrzył. W empiku też kupywałem gre razem z moim ośmioletnim bratem i nikt nie zwrócił mi uwagi na to że jestem jeszcze "zamłody".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pegi jest bez sensu jeżeli ktoś chce kupić jakąś grę to to zrobi jeżeli nie w jednym to w drugim sklepie.Np. Call of Duty 2 kupiłem mając 11 lat,a oznaczenie pegi wynosi 16+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, już sama nazwa mnie rozśmieszyła :D
oczywiście, że tego nie przestrzegam...
i do tej pory jeszcze nikt nie zwracał mi uwagi - czy to kurier, czy to w sklepie, czy też gdzie indziej, że nie mam odpowiedniego wieku do danej gry :P
W zasadzie to w Polsce nie za bardzo zwraca się na to uwagę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Średnia wieku w CS to jakieś 13 lat. W GTA zagrywają się głównie dzieci w podobnym wieku. Wiem, że uważacie się za super dojrzałych i dorosłych ale skoro nie potraficie nawet uszanować wskazań wyznaczonych przez pedagogów/psychologów i bawi was cały ten "zamęt" to jesteście w gruncie rzeczy gówniarzami. Ciekawe, że podobna argumentacja dotyczy dyskusjom na temat papierosów/alkoholu i narkotyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PEGI mnie już nie dotyczy, ale:
1. Dziwią mnie komentarze ludzi, których to śmieszy. PEGI nie przestrzegałem jakoś mocno, ale jest mnóstwo fajnych gier, które są od 12 np lat i wcale nie mówię o Simsach, które pojawiają się tu jako przykład. Jeśli ktoś tu pisze, że gra tylko w gry od 18 lat, bo tylko Quake go ciekawi to cóż...
2. PEGI to tylko informacja dla rodziców / prawnych opiekunów osób nieletnich. Nie ma w Polsce zakazu sprzedaży takich gier z tego co mi wiadomo. To nie tak jak papieroski czy alkohol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 00:05, Lailonn napisał:

Średnia wieku w CS to jakieś 13 lat.


Eeeee? Chyba przesadziłem i to ostro bo właśnie w CS gdzie chyba najwięcej ludzi gra pro jest o wiele wyżej.
Taka średnia wieku to w tępych nawalankach chyba jest. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadziłem nic a nic. Wystarczy wejść na byle jaki serwer i się przekonać. Co ciekawe 70% ludzi używających mikrofonu to właśnie te dzieci. Piszczą niemiłosiernie i podniecają się jak nienormalne. Naturalnie sporo bluzgają bo ogólnie scena CS jest dość wulgarna.

Kilka stron wcześniej ktoś pisze, że gry dla dorosłych kupuje z 8 letnim bratem. To nie jest normalne i ja na 100% gry bym nie sprzedał - pomimo, że PEGI nie jest żadnym zakazem prawnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2008 o 22:31, Lailonn napisał:

Nie przesadziłem nic a nic. Wystarczy wejść na byle jaki serwer i się przekonać. Co ciekawe
70% ludzi używających mikrofonu to właśnie te dzieci. Piszczą niemiłosiernie i podniecają
się jak nienormalne. Naturalnie sporo bluzgają bo ogólnie scena CS jest dość wulgarna.

Nie gram, nie będę więc zaprzeczał.

Dnia 06.07.2008 o 22:31, Lailonn napisał:

Kilka stron wcześniej ktoś pisze, że gry dla dorosłych kupuje z 8 letnim bratem. To nie
jest normalne i ja na 100% gry bym nie sprzedał - pomimo, że PEGI nie jest żadnym zakazem prawnym.

Więc jakim prawem byś nie sprzedał skoro kupujący żąda? Wydaje mi się, że mógłbyś nawet z pracy wylecieć, gdyby poszli do kierownika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować