Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Oczywiście, że nie przestrzegam.

Klasyfikowanie gier ze względu na wiek samo w sobie już jest nie do końca trafionym pomysłem, bo zdarzają się osoby "dorosłe", które o wiele mniej rozumieją od dzieci (i mam tu na myśli ludzi zdrowych, tylko po prostu głupich) i z drugiej strony kilkunastolatek może mieć świadomość różnych rzeczy na poziomie osoby dorosłej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zalezy od twojego sumienia i... kondycji psychicznej ;] jak dasz jakiemus moskowi co jak se pogra w gta to jak rojedzie staruszke to sie bedzie hahal przez tydzien to wiadomo ze cos zrobi(idiota), poprostu jak zaczynasz gre to zakladasz ze to jest zle i to tamto,np. grajac w gothica to co jak zabije orka ktory sie na mnie zucil to jestem pewnie tym zlym, pegi jest po to zeby imbecyle nie grali w gry w ktorych jest przemoc(apropos ja mam 14+ ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przestrzegam, zresztą za rok i tak kończe 18 lat :) Poza tym tak naprawdę to PEGI jest wyłącznie systemem "orientacyjnym" dla rodziców. Wiadomo, że nikt nie kupi gry 18+ 10-latkowi, ale 16-latkowi już można na to pozwolić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się muszę ze skruchą przyznać, że niestety ku mojejemu wielkiemu ubolewaniu nie przestrzegam klasyfikacji PEGI, ale myślę że psychicznie jestem wystarczająco rozwinięty, aby grać w to w co gram. Nie tak jak mój kolega, któy zagrał w Dark Messiaha, a potem biegał po szkole udając że odcina wszystkim głowy dwoma sztyletami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przestrzegam PEGI.
I nie jest mi przykro, gdyż uważam to za jakiś wygłup.
Jesli gra jest warta zagrania, to w nią gram. Mam... no 17 lat, i naprawdę nie uważam, żebym musiał czekac rok aby zagrać w wiedźmina, bo jest od 18 lat...
No, a chyba wiadomo, że wiedźmin nie jest grą dla.. no nie wiem.. 10 latków, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przestrzegam... mam 13 lat, chodź połowa moich gier jest klasyfikowana na 16+ lub 18+...mam porządną psychikę, nie tak jak koleś taki w moim wieku co obejrzał Power Rangers i lata z paletką od ping-ponga, przystawia komuś do brzucha, pcha i krzyczy "MISTYCZNA MOC!!!"... kur...cze, aż chce się wpierdzielic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w tamtych czasach PEGI było...
Jak chodziłem do przedszkola, to głównie Dyna Blaster, potem Mortal Kombat, MKII, MKIII i parę innych gier, w podstawówce doszedł Jazz Jackrabbit 2(dla kontrastu podaję;p) i GTA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 16:58, cedricek napisał:

Nie przestrzegam PEGI.
I nie jest mi przykro, gdyż uważam to za jakiś wygłup.
Jesli gra jest warta zagrania, to w nią gram. Mam... no 17 lat, i naprawdę nie uważam, żebym
musiał czekac rok aby zagrać w wiedźmina, bo jest od 18 lat...
No, a chyba wiadomo, że wiedźmin nie jest grą dla.. no nie wiem.. 10 latków, prawda?



EEE Ja tam mam 13 i na luzie w gram w Wiedźmina:P Choc chyba jestem ciut na niego za mlody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przestrzegam, ale jak kupuje jakieś gierki z rodzicami (konkretnie z ojcem) to muszę przestrzegać, a tak poza tym to luzzz... :) Ja muszę już tylko jednego znaczka przestrzegać... +18 :D Ale w Wiedźmina gram :)

cedricek--> mój brat ma 12 lat i w Wiedźmina gra... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przestszegam, jak ide kupić grę to robie to sam, mam juz tyle lat xd ze nie musze chodzic z rodzicami kupowac gierki. Jak sie nie myle to FEAR jest od 18 lat ( z silną psychiką xd ) a ja mam 15 i jakoś gralem chodz coś mi zostało bo jestem jakiś dziwny ( ale to chyba od urodzenia xd ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już nie bo za pare miesięcy 18 lat kończe :), ale wczesniej raczej grałem w gry odpowiednie do wieku (z wyjątkami of course). Ludzie raczej nie przestrzegają, np. mój wujek pozwala mojemu bratu ciotecznemu (ma 12 lat) grac w Wiedźmina. Ale przynajmniej młodego kontroluje - to sie chwali :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 17:15, knopfler napisał:

Teraz to już nie bo za pare miesięcy 18 lat kończe :), ale wczesniej raczej grałem w gry odpowiednie
do wieku (z wyjątkami of course). Ludzie raczej nie przestrzegają, np. mój wujek pozwala mojemu
bratu ciotecznemu (ma 12 lat) grac w Wiedźmina. Ale przynajmniej młodego kontroluje - to sie
chwali :).

No to twój wujek powinien ochrzan dostać , bo nie wydaje mi się , zeby ta gra była odpowiednia dla dziecka , nawet pod kontrolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegać należy, ale w przypadku gdy 11 letniemu dziecku zechcę się gry ,,+18". No chyba grać w to nie powinien. Ja do PEGI z przymrużeniem oka podchodzę. Ale owszem, przydatne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 17:18, tomoliop napisał:

W sumie to kot przestrzega? Ja nie przestrzegam, bo uważam, że jestem na tyle dojrzały, że
moja psychika na graniu nie ucierpi.

A skąd wiesz? Każdy uważa siebie za dojrzałego i w ogóle, ale to nie zawsze tak jest ;). I właśnie po to jest PEGI. Oczywiście 18 lat jest tutaj umowna granicą, wiadomo że ktos może dorosnąć wcześniej z tym że na pewno nie w wieku 12 lat ale około 16 czy 17.
Asthariel ---> Tu się zgadzam akurat z tobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co takiego w tym Wiedźminie jest? Trochę krwi? Parę przekleństw? Malowane karty nagich kobiet? Moim zdaniem to nie wypaczy ludziom psychiki (oczywiście chodzi mi o ludzi tak ok. 12+, ale wiadomo, każdy inny, więc tą samą miarą się nie da). Sam niedawno skończyłem 14 lat i w Wieśka sobie pocinam bez żadnych poważnych zmian w psychice. ;) Zresztą przed zamówieniem gry spytałem się starszego czy mogę, bo wcześniej miał drobne pretensje do Obliviona (16+ nie wiem czemu...) i pozwolił. Poza tym wydaje mi się, że mam dość dobrze ukształtowaną psychikę i np. gdy jakieś sceny w grze są wg. mnie zbyt odrażające to ją wyłączam i tyle. A że parę złotych się straci to trudno, można powiedzieć ryzyko "zawodowe". ;) Są też gry, których w życiu bym nie kupił jak Manhunt.

Więc w "przybliżeniu" moja odpowiedź brzmi: nie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie przestrzegam :))) Mało kto to robi. Najważniejsze jest to, aby grający był dojrzały psychicznie do zawartości, a nie wiekowo. Co z tego, że od 18 lat nie ma ograniczeń, jak dziewiętnastolatek może zachowywać się jak dzięsięciolatek... a dziesięciolatek może być od niego dojrzalszy... takie przypadki często się nie zdarzają, ale się jednak zdarzają ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nieprzestrzegam, mam 14 lat i gram w gry 16+. W 18+ nie grywam, ale to z powodu takiego, że mnie nie interesują ( no, może poza Wiedźminem i Dark Messiahem :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sparafrazuję tak cytat z pewnego filmu: PEGI to bardziej ogólne wskazówki niż określone reguły postępowania., uzasadnienie tego stwierdzenia podało już parę osób, więc nie będę się powtarzał. A sam oczywiście nie przestrzegam, gdy miałem 14 lat zagrywałem się w GTA (a grałbym pewnie i wcześniej, tylko komputra nie miałem) i jakoś jeszcze nikogo nie zabiłem (a w GTA grywam nadal, ostatnio skończyłem LCS na PSP, z tym że teraz już mi wolno) :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie przestrzegam. Jestem na tyle normalny (a może i mądry :P), że nie patrzę na klasyfikację wiekową. Po prostu biorę, kupuję i gram.A no i jeszcze jedno, mam 13 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować