Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Znaczki PEGI są moim zdaniem tylko i wyłącznie jako informacja, tak samo jak ta na opakowaniach papierosów. Wszyscy kupują, a nikt ich nie czyta. Zasada jest prosta i działa cały czas.

Osobiście mój stosunek do znaczków PEGI jest taki jak wyżej. Ona nie służy raczej jako zakaz, lecz jako informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 18:03, Bodzio11q napisał:

Ja nie przestrzegam ;P Tygo jeśli chodzi o GTA III bo serducho wali jak młot pneumatyczny przy
grze ;( A VC wcale w gothicu też :D


Boisz się grać w GTA3? Bo nie łapię innego powodu że wali serducho. Jeśli się boisz to pod żadnym pozorem nie tykaj się FEAR''a bo umrzesz na zawał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale weźcie mi powiedzcie ile osób się do tego stosuje.
PEGI wie swoje, gracze wiedzą swoje.
Wiadomo, że 10-latek nie powinien grać w takie gry jak wiedźmin i Gears of War, ale jak myślisz ilu z nasz ma tak porytą pszychę, że na nas taka przemoc nie działa.
Do zaleceń PEGI mogłem się zalecać 5 lat temu, ale wtedy takich nie było. Były gry dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Z tego co widzę to nikt niemal nie przestrzega. Po co więc ta klasyfikacja jest? Czy to w ogóle ma jakiś cel? Sklepy internetowe często nie mają możliwości ani powodu weryfikacji wieku klienta, ale czy nie lepiej by było, żeby empiki, mm i inne sklepy zachowywały zasady..? Zdaję się, że nie mogą sprzedawać gier oznaczonych 18+ nieletnim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, PEGI nie przestrzegam bo nade mną jest i tak tylko jedna kategoria wiekowa, więc za rok im tak to mnie nie będzie obchodziło.

A jeśli chodzi o samo PEGI to nie jest to oznaczenia dla graczy, ale dla rodziców/sprzedawców pokazujące jakie treści zawiera gra. Poza tym, chciałbym dodać, że w Polsce nie ma obowiązku oznaczania gier. Dlaczego więc wydawcy to robią? Aby być w porządku, w stosunku do klienta. Na dowód przytoczyłbym wypowiedź jednego z założycieli CDP, ale po pierwsze nie chce mi się szukac, a po drugie juz ją kiedyś przytaczałem w podobnym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 16:45, gum1ś napisał:

Klasyfikowanie gier ze względu na wiek samo w sobie już jest nie do końca trafionym pomysłem,
bo zdarzają się osoby "dorosłe", które o wiele mniej rozumieją od dzieci (i mam tu na myśli
ludzi zdrowych, tylko po prostu głupich) i z drugiej strony kilkunastolatek może mieć świadomość
różnych rzeczy na poziomie osoby dorosłej.



To celna uwaga. Ale dostrzegłeś wyjątek, margines, nie regułę. Każda granica wiekowa jest wyznaczana sztucznie, bo zawsze znajdą się wyjątki. A prawo nie może schylać się do każdego wyjątku i poddawać testom każdego obywatela swojego państwa (chyba, że chciałbyś kontroli na miarę "Raportu mniejszości" :)).

Ktoś to wspominał o rodzicach, zamiast ograniczeniu ze strony prawa. W takim razie problemu nie ma, bo jeśli oni zgadzają się na to, abyś grał w gry +18, sami Ci mogą ją kupić.


W dobie coraz bardziej realistycznej przemocy nie widzę lepszego i mniej kosztownego rozwiązania.


Budo - Ty pytasz naprawdę czy żartujesz :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 18:05, KannX napisał:

> Ja nie przestrzegam ;P Tygo jeśli chodzi o GTA III bo serducho wali jak młot pneumatyczny
przy
> grze ;( A VC wcale w gothicu też :D

Boisz się grać w GTA3? Bo nie łapię innego powodu że wali serducho. Jeśli się boisz to pod
żadnym pozorem nie tykaj się FEAR''a bo umrzesz na zawał :P

Ale Sa albo Vc mi nic nie robią . gothic też nie ! Tylko z GTA 3 przy grze zaczeło mi walić i przestawałem grać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rodzce powinni bardziej pilnować swoje pociechy, a sprzedawcy w sklepach zwracać uwage na wiek kupującego, jednak jak mi wiadomo 70% gier jakie kupują dzieciaki to gey pirackie z giełdy, albo ściągają z internetu, a tu nikt nie patrzy ile delikwent ma latek...
Jak miałem 10 lat to grałem w Diablo II, rodzice mi zafundowali tą gre, i nie mieli zastrzeżeń to tego abym nie grał. Ale dzięki temu jestem teraz jaki jestem, walnięty poprostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 14 lat, uważam się za odpowiedzialną i rozsądną osobę. I na pewno nie mam ochoty ani zamiaru urządzić masakry w szkole/zabić dyrektora w stylu Hitmana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 15:56, Falconer napisał:

Oznaczenia PEGI są bez sensu.


Genialne. Pewnie dlatego, że lądujesz w skali pod znaczkiem ;P

Nie są bez sensu, ponieważ bez zaglądania do środka, przeglądania podręcznika gracza, instalowania i grania w grę rodzic wie, że dany produkt może nie być polecany dla jego dziecka (treść/wiek). Decyzję podejmuje rodzic. Dopóki dziecko jest na utrzymaniu rodzica musi się podporządkować i niespecjalnie jest istotne, że chciałoby KRWIIII!!! ;P.
Co najwyżej może wtedy dostać... tatara z cebulą ;D

Kiedyś była bardzo dobra zasada: "dzieci i ryby głosu nie mają"... ale przyszedł postęp i teraz wszystko co pomaga w ich wychowaniu wydaje się dzieciakom bez sensu, ;P Kiedyś nikt by ich w ogóle nie pytał o zdanie... Wolność słowa buehehe ;P

Poczekamy jak sam będziesz miał dzieci ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 18:16, Lamb3rt napisał:

Mam 14 lat, uważam się za odpowiedzialną i rozsądną osobę. I na pewno nie mam ochoty ani zamiaru
urządzić masakry w szkole/zabić dyrektora w stylu Hitmana.



To by nie byla wina gier poprostu nauczyciele czy dyrektor sa bardzo, bardzo prowokujacy...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do 1-12 roku życia zasady "Dzieci i ryby głosu nie mają" może jako-tako być. Ale później taki organizm zaczyna myśleć i rozwijać się. Oczywiście, że są osoby po 20 które jeszcze nie dojrzały, ale czy to znaczy, że taki dojrzały psychicznie 15 latek ma być dyskryminowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tylko z GTA 3 przy grze zaczeło mi walić

Dnia 22.11.2007 o 18:12, Bodzio11q napisał:

i przestawałem grać .

Dokładnie o to mi chodziło. Sam np. kiedy grałem w PoP:WW wyłączyłem krew. Miałem wtedy chyba 12 lat i jakoś przeszkadzał mi widok czerwonej posoki chlapiącej na ekran. Zielona już mi tak nie przeszkadzała. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie przestrzegam,Bo przecież te znaczki są poto żeby taka dorosła nie kupiła gry na której pisze strzelanka a będzie to strzelanie z procy. poto to jest! ;-)


nie wiemczy ktoś to podał ale podam: www.pegi.info tam znajdziecie rodzaje znaczków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować