Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Przypomina mi sie historyjka z tych wakacji , za pierwszym razem jakiś dzieciak chciał kupic Counter Strika (+16)
a sprzedawca na to:
-ta gra jest od16 lat a pan mi na tyle nie wygląda . I koniec , nie dostał.
Za drugim razem ja kupuje Fabla(+16) no to inny sprzedawca gada :
- ta gra jest od 16 lat ty chyba tyle nie masz , a pan (wcześniejszy sprzedawca) może ci jej nie sprzedac , dlatego lepiej przyjć z mamą . Przyszedłem z siostrą (17lat) i po sprawie.

Ludzie dajcie spokój ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 16:02, Lord Sebuuu 10 napisał:

> Jak kupuje gry w Polsce to PEGI mi jest obojendna, tylko raz sprzedawca w MM coz
powiedziaj.
> Jak kupuje w Nimeczech to tak samo. Zadko kto cos powie. Raz nawet sprzedawca chcial

> jeszcze raz zobaczicz gre, bo chcial wiedziecz od ilu lat ona jest..zobaczil..i
co? Nic!
> Moglem sobie iscz dalej :D

Po pierwsze podaj wiek a po drugie Pegi to tylko wiadomość dla rodziców chyba że 6-latek
kupi grę od 18 lat.



Do czego? Mam 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 21:49, Peter44 napisał:

> Hehe tak się zdarza :P
> A z ciekawości:co to za sklep?
>


empik




LOL
To niezłe jajca. Ja tam nigdy takiej sytuacji nie miałem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 22:11, Peter44 napisał:

aja nigdy czegoś takiego nie spotkałem w kolporterze . Ale tego pegi to NIE nawidze


PEGI twój wróg!!!

Słownik ortograficzny też twój wróg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 22:00, Pile napisał:

> > Hehe tak się zdarza :P
> > A z ciekawości:co to za sklep?
> >
>
>
> empik
>
>


LOL
To niezłe jajca. Ja tam nigdy takiej sytuacji nie miałem ;]


Ja też ale ja żadko kupuje gry bo zawsze jak jakas kupie to sie skupiam w pelni zeby ja opcykać na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te pegi są do niczego niektórych ich decyzji nie rozumiem np. Tony Hawk''s American Wasteland od 16 lat.
A ostatnio widziałem jak jakieś dziecko kupiło sobie GTA(miało chyba 8 lat)

A moja odpowiedź to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega (wtedy 13lat) kupowal mi FEAR''a na urodziny w Empiku. Ekspedient sie go spytal ile ma lat. On na to, ze tam jest babcia i wskazal na pania stojaca przy dziale z ksiazkami haha ;)

Ja na pegi nie zwracam uwagi ;] , lecz takze nie lubie gier tak strasznie drastycznych. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PEGI yyy służy mi do określenia czy gra jest brutalnie fajna (wiecie oco chodzi) Jak gra ma 12+( strzelanka albo walki mieczem) to odrazu wiem żeby nie brać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, mój kolega dał się przyłapać mamie jak zobaczyła że na pudełku od jakiegoś FPSa jest znaczek 16+ to kumpel do mamy że to ocena gry:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupilem Crysisa . Gosc mi zrobil awanturę, ze gra od 16 roku życia. Próbowałem mu powiedzieć że grałem już w takie gry (dodam ze mam 14lat. Przyszedlem z mama i po sprawie ja tylko stalem z boku i smialem sie z tego goscia Lol. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 18:35, Jokes napisał:

Wczoraj zakupilem Crysisa . Gosc mi zrobil awanturę, ze gra od 16 roku życia. Próbowałem
mu powiedzieć że grałem już w takie gry (dodam ze mam 14lat. Przyszedlem z mama i po
sprawie ja tylko stalem z boku i smialem sie z tego goscia Lol. ;)


Ty się śmiałeś, z człowieka, który odpowiedzialnie wypełnia swoje obowiązki - ale postawa Twojej matki jest doprawdy godna głębokiego ubolewania. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2009 o 19:42, Vojtas napisał:

Ty się śmiałeś, z człowieka, który odpowiedzialnie wypełnia swoje obowiązki - ale postawa
Twojej matki jest doprawdy godna głębokiego ubolewania. Niestety.



Noo nie wiem czy spełniał dobrze obowiązki. Z tego co wiem to sprzedawca ma obowiązek sprzedania produktu. Nie ma czegoś takiego (Przynajmniej nie wiem), że sprzedawca nie może sprzedać gry z powodu wieku. Pegi jest tylko dla rodziców jako informacja co jest zawarte w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 21:42, mateuszencja napisał:

Noo nie wiem czy spełniał dobrze obowiązki. Z tego co wiem to sprzedawca ma obowiązek
sprzedania produktu.


Sprzedawca ma obowiązek wypełniać polecenia właściciela sklepu. Sprzedawca w empiku ma wypełniać politykę sprzedaży opracowaną przez centralę Empiku w Warszawie. Sprzedawca (i jednocześnie właściciel) małego salonu prasowego realizuje własną filozofię sprzedaży. Może czegoś nie sprzedać, bo ma taki kaprys. I co mu zrobisz? Zadzwonisz na policję?

Dnia 13.02.2009 o 21:42, mateuszencja napisał:

Nie ma czegoś takiego (Przynajmniej nie wiem), że sprzedawca nie
może sprzedać gry z powodu wieku. Pegi jest tylko dla rodziców jako informacja co jest
zawarte w grze.


Owszem, to tylko informacja, ale jak tę informacje wykorzysta właściciel, to tylko jego sprawa. Nie ma żadnej ustawy, więc nie ma żadnych nakazów ani zakazów. Sprzedawca zachował się b. odpowiedzialnie, bo nie jest mu obojętne, kto będzie w to grał. Krótko mówiac - nie tylko kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy na te pegi tak nawalacie. Są według mnie bardzo dobrym pomysłem. Jak jest np. niezbyt dobrze znający się na grach człowiek to nie musi np. na temat danej gry szukać informacji. Tylko ogląda znaczek i wie czy ta gra nadaje się dla jego syna ;]
Oczywiście pegi to sprawa umowna, a poza tym pojęcie dojrzałości po kątem wieku też jest względne. Wiadomo że może być "normalny" 12 latek i porąbany 18 latek. Ja tam w gry gram od dziecka i na pegi nie zwracam uwagi ;] Jeszcze nie jestem mordercą. czyli chyba wszystko ze mną ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować