Zaloguj się, aby obserwować  
Inki

PEGI - Przestrzegasz ? :]

1426 postów w tym temacie

Dnia 31.03.2010 o 20:16, filip29 napisał:

Oczywiście każdy dorosły, czy prawie dorosły, w tym temacie jest za przestrzeganiem PEGI
bo was to niedotyczy.
Postawcie się na naszym miejscu. Założę się, że gdybyście mieli 15 lat myślelibyście
inaczej bo jedyne gry jakie moglibyście kupić to fify, pasjanse i ścigałki. Tego czy
ktoś może zagrać w daną grę nie da się określić na podstawie wieku. Oczywiście sprzedawanie
GTA 9 latkowie jest bardzo głupie.

BTW.
Ja nigdy w empikach nie miałem problemów z kupiniem gry od 18 lat.


Wyobraź sobie, że my też się pełnoletni nie urodziliśmy. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przestrzeganie pegi rygorystycznie doprowadziło by tylko do tego że 99% "klientów" by się burzyło a 1% nie zaczął by robić głupich rzeczy. warto? wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja mama nie zwraca uwagi na PEGI ale bracia i ja tak jak mam urodziny to jak mama mi kupi grę na nie zwraca uwagi na PEGI ale to było kiedy miałem 11 lat teraz ani ja ani bracia nie zwracają na to uwagi moja gra w którą grałem miała znaczek PEGI 16+ choć raz zdarzyło mi się pograć w grę od 18 lat a konkretnie w Mortyra:OS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2010 o 18:07, esqr napisał:

> Nie przestrzegam :) jednak PEGI tylko sugeruje a nie wymusza :)
dokładnie PEGI sugeruje grupę wiekową, zresztą teraz mnie to nie dotyczy, a przed 18
zdarzało mi się grać w wiele tytułów od 18, tak samo chodzić do kina itp. Pewnie jak
dorobię się dzieci to będę olewać PEGI, bo nie widzę żadnego problemu żeby nastolatek
pograł sobie w mass effect, czy wiedżmina

Ja już miałem mass effecta pod ręko i portfel też tylko że w tym portfelu z kieszonkowego zostało mi 44 zł no i koniec marzeń na szczęście mam PS2 i SmackDown vs.Raw i jest o wiele lepiej jupiiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2010 o 12:49, Prison32 napisał:

Moja mama nie zwraca uwagi na PEGI ale bracia i ja tak jak mam urodziny to jak mama mi
kupi grę na nie zwraca uwagi na PEGI ale to było kiedy miałem 11 lat teraz ani ja ani
bracia nie zwracają na to uwagi moja gra w którą grałem miała znaczek PEGI 16+ choć raz
zdarzyło mi się pograć w grę od 18 lat a konkretnie w Mortyra:OS

Przetłumaczy mi to ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 19:52, Nikodem95 napisał:

> Moja mama nie zwraca uwagi na PEGI ale bracia i ja tak jak mam urodziny to jak mama
mi
> kupi grę na nie zwraca uwagi na PEGI ale to było kiedy miałem 11 lat teraz ani ja
ani
> bracia nie zwracają na to uwagi moja gra w którą grałem miała znaczek PEGI 16+ choć
raz
> zdarzyło mi się pograć w grę od 18 lat a konkretnie w Mortyra:OS
Przetłumaczy mi to ktoś?


Niestety się nie da ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przestrzegam. Głównie dlatego, że od najmłodszych lat grałam w gry i oglądałam "super krwawe" horrory (za pozwoleniem rodziców oczywiście). Teraz, gdy proszę ich żeby zamówili mi jakąś grę 18+ (np. Wiedźmin, Dragon Age), to nic nie mówią. Tata pyta się jak się gra i czy jest fajne,a mamę to kompletnie nie obchodzi. Teraz gdy się zastanawiam na przyczynami, dochodzę do wniosków, że moi rodzice wiedzą, że po kilku kroplach krwi na ekranie, czy wulgaryzmach, nie pójdę posiekać sąsiada na kawałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale niestety... Pani w sklepie niestety tak uważa i nic tego nie zmieni, chyba że przyjdziesz z rodzicem to ci da wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2010 o 13:03, Prison32 napisał:

Ja już miałem mass effecta pod ręko i portfel też tylko że w tym portfelu z kieszonkowego
zostało mi 44 zł no i koniec marzeń na szczęście mam PS2 i SmackDown vs.Raw i jest o
wiele lepiej jupiiiii


Sorry za 2 posty z rzędu, ale ten jest jeszcze lepszy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jakiś dzieciak w MM gdzieś z 6-7 lat do mamy podszedł z GTA na PS2 (nie wiem jakie to jest dokładnie) i później patrze on wychodził z grą w ręku normalnie płakać się chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2010 o 14:18, colin321 napisał:

Ostatnio jakiś dzieciak w MM gdzieś z 6-7 lat do mamy podszedł z GTA na PS2 (nie wiem
jakie to jest dokładnie) i później patrze on wychodził z grą w ręku normalnie płakać
się chce...


no to trzeba było mu ja wyrwać i walnąć morał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2010 o 14:54, hammerfall87 napisał:

> Ostatnio jakiś dzieciak w MM gdzieś z 6-7 lat do mamy podszedł z GTA na PS2 (nie
wiem
> jakie to jest dokładnie) i później patrze on wychodził z grą w ręku normalnie płakać

> się chce...

no to trzeba było mu ja wyrwać i walnąć morał


Myślisz, że nie chciałem ale matka by ochronę (tak mi groziła ;x) wezwała więc wolałem nie ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2010 o 17:03, colin321 napisał:

Myślisz, że nie chciałem ale matka by ochronę (tak mi groziła ;x) wezwała więc wolałem
nie ryzykować.

Jakby mu mama nie kupiła ,to ja bym na jego miejscu Cię zatłukł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2010 o 21:51, Yoruaaw napisał:

> > Moja mama nie zwraca uwagi na PEGI ale bracia i ja tak jak mam urodziny to
jak mama
> mi
> > kupi grę na nie zwraca uwagi na PEGI ale to było kiedy miałem 11 lat teraz
ani ja
> ani
> > bracia nie zwracają na to uwagi moja gra w którą grałem miała znaczek PEGI
16+ choć
> raz
> > zdarzyło mi się pograć w grę od 18 lat a konkretnie w Mortyra:OS
> Przetłumaczy mi to ktoś?

Niestety się nie da ;/



Czytałem tę wypowiedź kilka razy, żeby zrozumieć, ale nie podołałem. Może pisał pod natchnieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



WURLODPOWIEDZ

Dnia 03.05.2010 o 18:43, MrGregorA napisał:

to jest odpowiedź na posta dodanego przez Yoruaaw

Dnia 03.05.2010 o 18:43, MrGregorA napisał:

> > Moja mama nie zwraca uwagi na PEGI ale bracia i ja tak jak mam urodziny to
jak mama
> mi
> > kupi grę na nie zwraca uwagi na PEGI ale to było kiedy miałem 11 lat teraz
ani ja
> ani
> > bracia nie zwracają na to uwagi moja gra w którą grałem miała znaczek PEGI
16+ choć
> raz
> > zdarzyło mi się pograć w grę od 18 lat a konkretnie w Mortyra:OS
> Przetłumaczy mi to ktoś?

>

Dnia 03.05.2010 o 18:43, MrGregorA napisał:

Niestety się nie da ;/


Moja mama nie zwracała uwagi na PEGI, ale bracia jak np. miałem urodziny zwracali na ten znaczek uwagę, ale raz zdarzyło mi się pograć w grę od 18 lat, a konkretnie w Mortyra:OS. Było to jak miałem 11 lat. Teraz to ani bracia, ani ja nie zwracamy uwagi na PEGI.


Przetłumaczone, wasz Monti do usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2010 o 18:03, Monti0512 napisał:



WURLODPOWIEDZ

> to jest odpowiedź na posta dodanego przez Yoruaaw

> > > Moja mama nie zwraca uwagi na PEGI ale bracia i ja tak jak mam urodziny
to
> jak mama
> > mi
> > > kupi grę na nie zwraca uwagi na PEGI ale to było kiedy miałem 11 lat teraz
> ani ja
> > ani
> > > bracia nie zwracają na to uwagi moja gra w którą grałem miała znaczek
PEGI
> 16+ choć
> > raz
> > > zdarzyło mi się pograć w grę od 18 lat a konkretnie w Mortyra:OS
> > Przetłumaczy mi to ktoś?
>
> Niestety się nie da ;/

Moja mama nie zwracała uwagi na PEGI, ale bracia jak np. miałem urodziny zwracali na
ten znaczek uwagę, ale raz zdarzyło mi się pograć w grę od 18 lat, a konkretnie w Mortyra:OS.
Było to jak miałem 11 lat. Teraz to ani bracia, ani ja nie zwracamy uwagi na PEGI.


Przetłumaczone, wasz Monti do usług.


mistrzu ;o
Gratulacje.
Koniec OT ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przestrzegam. Już od daaawna gram w gry z oznaczeniami 18. I jestem zdrowy nie świruje, ani nie jestem agresywny. No ale w szkole to nie jest za dobrze w sensie mam same 1 i 2 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować